Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
29. dub 2010

Snad v rychlosti dočtu a půjdu ležet, bůhví, co mě čeká. To asi za tu super noc ☹
Vyváděla i u koupání, pořád na tu nohu kouká a mačkala si to a tahala ten brek až z paty, už fakt nemohla. No něco jí bolí, ale zub to asi nebude, fakt bych řekla, že ta noha asi. Navíc už je i teplá, takže MM jí dal hned Nurofen, to jsem zvědavá, co jí dáme v noci, až bude mít teplotu. No, snad to přežijem.
Dík za radu gina 😉

prchalka
autor
29. dub 2010

Jo a všem co nej.. noc! Myslete na mě, kdo nebudete spát 😅 😢 Už aby to bylo zítra lepší! Chjo..!

gina333
29. dub 2010

prchalka: nemas zac, drzim palce. 😉

My uz konecne spime, ale dnes som ju uspavala fakt dlho, stale kukala na mna, pusy posielala, smiala sa, normalne ma bolela ruka od tolkeho hojdania. 😝 😝 Len dufam, ze unavena je dost a bude spat a la Simonko. 😉

Pokojnu noc babenky. 😔 😔

matova
29. dub 2010

prchalka: asi to bude fakt noha, nám radí stále dr. aj sestrička prikladať na očkované miesto studené obklady, tak mu dávam aj na noc studené gelové obklady. Hoci sa to pri najmenšom pohybe zosunie, ale aspoň keď spí tak to nachvíľu zachladí.

matova
29. dub 2010

U nás sa spí od 20h. K večeru sa situácia zhoršila, boli sme vonku, malý začal kôli všetkému mrnčať....našťastie mm prišiel dnes trochu skôr tak sme vybehli ešte na obchôdzku do uličiek poobzerať zvieratká vo dvoroch...a teda netradične šimonko nevládal, takmer stále ho mm musel nosiť, dokonca už plakal a chcel domov- o 18:30 😕 . Doma taká situácia ako keď má už veľmi silné bolesti.............pri zaspávaní už ani nie metanie sa ale rev, tak som dala už sirup 😲 Už aj cumeľ vyhadzoval z pusy-to už ho musí potom fakt bolieť.

prchalka: držte sa! u nás je hrôza prebaľovať úplná rutina 🙄. Ale čorí to má iste z toho očkovania 😒
sherry: tiež som myslela aj na tvojho Marka, je trošku mladší od šimona ale asi to bude znášať podobne. Šimon keď ráno v posteli zbadá že na mňa mm položí ruku, hneď ju dáva dole 😀. A parádny prigram máte naplánovaný na ďalšie dni 😉
gina: Natálka má narodky presne v ten istý deň ako vy svatbu? U mojich rodičov tak má narodky moj brat 😉. Tiež sa rýpem v skalke vždy keď náhodou bežím s malým okolo 😀 😉, stále nejakú burinu vytrhnem...
katzi, ined. parádite balkóny? to je pekné 🙂

všetkým pokojnú noc 😎

gina333
30. dub 2010

dobre rano 🙂

u nas zase jedna z horsich noci 😠 bola hore od 22:30 hadam 6x, plac, motanica, mlieko-toto sa opakovalo dookola. Ja uz nechapem tieto vykyvy, vyzera to tak, ze smes este hroooooozne daleko od prespatych noci. 😉

matova: neide my do hlavy, ze Simonko je cez den taky mrzuty koli zubkom a v noci spi. 😲 My mame vyrocie svadby dnes 30.4. a Nati ma narodky 5.5. 🙂

sherry28
30. dub 2010

dobré ráno 🙂
i když teda pro nás asi moc dobré není 😒 jak tady byla kamarádka, tak jsme seděly venku a MM hlídal Máru, prý si strčil do ucha tyčinku do uší(netuším kde ji vzal, mám je v koupelně na zrcadle)ale prej šíleně řval a dneska ráno měl celý ucho krvavý, mám takový pocit, že si prorazil bubínek ☹ a ještě MM nechám někdy hlídat 😠 mě je jasný, že Mára je strašně rychlej, ale já už s tím počítám a o samotě ho nikdy nenechávám 😅 no až budu v porodnici, tak jsem chci mamku 😒 on by to sám nezvládl, tak přemýšlím jestli mám jet k dr.nebo to zatím nechat a pozorovat ho a když tak po víkendu 😕 on je zatím v poho, chová se furt stejně umrčeně, ale to už se táhne od neděle, žádná jiná změna v chování není 😖

sherry28
30. dub 2010

Gina: tak přeju krásnou oslavu a dalších minimálně 13 šťastných let 😉 a Nati si uměla vybrat datum (hezky se to pamatuje) 😉

sherry28
30. dub 2010

gina: co dostane Nati k 10. narozeninám 😕

gina333
30. dub 2010

sherry: juj, aj na vas sa to nejako sype, furt sa nieco stane tym detom. ☹ Uz len dufat, ze sa to zlepsi, drzim palce.
Dik za gratulacie, s MM sa to da vydrzat paradne, kedze sa nevidime kazdy den. 😀 😀 A co sa tyka tych darcekov pre Nati, tak ona ma fakt vsetko od vlastnej TV, super telefon, notebook, oblecenia, no dost tazko sa jej nakupuje. 😉 😉 Dostane knizky, lebo hrozne rada cita, a chceme jej kupit taky velky kozeny vak na sedenie. 🙂 Od babiciek dostane peniazky, ona si hrooozne rada setri, 😉 😉 odklada si peniazky, potom sa z toho tesi kolko ma vela, a ked pride na nakupovanie vsetko jej kupujeme my, vlastne ani nemina. 😵 😵 😵

prchalka
autor
30. dub 2010

Dobré ráno,
tak noc ušla, měla jsem z toho větší vítr! Probrala se klasicky po 23h, pak spala se mnou do 2.30, čekala jsem, jestli zabare nebo ne, ale usnula a ve 4 znova, to už jsem jí dala znova sirup, protože dost funěla a teplá byla. Pak usnula do 6.30. Žádné válení ani brečení 😉 Jen ráno měla zpocené vlásky 😝 Na spaní dám ještě sirup a max. ještě na noc a už to snad bude dobrý!
No ale ráno zase píchanec - je z něj fakt hotová a zas hned brečela při svlíkání a oblíkání 😢 A to si představte, že včera nepomohlo ani lízátko u toho když ležela, jen řev a řev ☹
Vidíte, mně nikdy nikdo žádnou radu ohledně očka nedal - jakože po něm obklady atp.. Ono jsme s tím nikdy neměly problém, až teď!
sherry: No to je fakt paráda s tím uchem 😠 Taky si vždycky říkám, když se něco stane, že jí ještě dám hlídat a hlavně se to vždycky stane, když ji nemám na dohled JEN pár minut!! No pokud měl krvavé ucho, tak bych s ním jela. Jindy poradit neumím, ale tohle bych fakt řešila rychle, ať je to prostě podložený a máš jistotu!

prchalka
autor
30. dub 2010

Koukám, že jsme tady pěknej lazaret 🙄

gina333
30. dub 2010

prchalka: tak ste tu noc celkom zvladli. 😉 To mas teda fakt divnu doktorku, ked ta neupozorni na take veci. Ja mam Octanovu mast v chladnicke, vzdy jej dm taky obklad na nohu ked ju ockuju.

Ja uz mam povysavane, dnes varim zeleninovu polievku a morcacinu na zeleninke s ryzou. Poo idem Nati objednat tortu, vonku je krasne pocasie tak sa prejdem s kocikom, cukraren je dost daleko ale tesim sa na prechadzku. 😵 😵 Ide s nami aj svokra, hadam si daku torticku vyberieme. 😉

sherry28
30. dub 2010

nakonec jsem k dr. nešla když jsem otevřea čekárnu, tak tam bylo asi 8 dětí a 12 dospělých, takže zatím ho budu sledovat, dám mu na to heřmánkovej obklad 😒 zatím to nekrvácí, je mi ae divný, že si tam tu tyčinku vrazil ve středu a krev tam měl až dneska 😕 čistím mu každé ráno uši a včera je měl čistý 😨 nechápu

prchalka
autor
30. dub 2010

Tak to máme asi i + zuby ☹ Teplota stále, už 2x kajdila (to druhé jsem objevila až u přebalování na spaní) a oběd asi 5 lžiček.
Teď jen nevím, co je horší, jestli to nebo ono..

gina333
30. dub 2010

sherry: hadam si to ustrazis, hlavne aby sa to nezhorsilo. 😉

prchalka: no uz ked Cori ani jest nechuti, fakt jej asi nieco bude. 😒

U nas sa spi od 11:20, dorabam obedik a surfujem. 😉

prchalka
autor
30. dub 2010

matova: Ještě k těm tatínkům. Mrzí mě, že váš je taky drsoň 😢 Obzvlášť jde-li o Šimonka. Neznám teda nějak žádného, co by se k dítěti choval stejně nebo aspoň napůl jako máma, co by měl tolik trpělivosti, co by se snažil pochopit, že děcku zrovna něco je, že se "zatím" nemůže chovat jako dospělé atp... I když vyjímky určitě existují 😉
Nemyslela jsem si to původně, ale oni jsou fakt asi jinde. Nemít dítě a chodit do práce, určitě bych si taky myslela, jaká je na mateřský pohoda a záviděla matkám válení se doma. Teď to vidím jinak.
Máma je s dítětem dnem i nocí (hlavně u nás všech) a jestli tohle někoho nevyšťavuje, tak musí být robot! O to smutnější pak je to nepochopení okolím a zbytečné výpady vůči dětem ☹

sherry28
30. dub 2010

spánek 😝

prchalka: Marek taky přestal jíst, dá tak 5-6 lžiček a je to vše, což u něj není zvykem 😕 taky si myslím, že zuby už to trvá od neděle, nevadí, že nejí, hlavně ať pije 😉

gina: no jasný, kdyby se mi něco nezdálo, tak sjedu na pohotovost 😉 stejně mu ty uši budu chtít nechat pořádně vyšetřit a ne naší doktorkou(už i kvůli těm zánětům)

matova
30. dub 2010

ahojte, u nás sa spalo napriek drsnému večeru super, hore bol len raz na mlieko o 3h, a hoci poplakával zo spánku, nezobudil sa, až o 6:20 🙂 . Doobedu pokračovala situácia zo včera- totálna únava, podráždenosť, nechce sa dnu hrať, nechcel ísť ani von, ale som ho vytiahla a boli sme nakoniec dve hodiny, z toho asi štvrtinu som strávila v podrepe na mostíku cez potôčik 🙄 .Nechcel ísť preč, hádzal tam kamienky ale takým šťýlom ich stále nosil že som mu musela robiť ohradu aby sa nevyvalil dole...
Na obed zjedol len pár lyžičiek hustej mliečnozemiakovej polievky a mlieka vypil len 50ml 😒 , pritom doobedu nič nepil, akurát na desiatu mal 3/4 hrušky. Idem dočítať ako sa máte 😉

matova
30. dub 2010

ozaj a spí už od 11:20- už o 11:10 sme ležali v posteli, nedalo sa to už viac natiahnuť, je nejak mimo 😲

anta
30. dub 2010

Toto téma se mi bohužel hodí do repertoáru. Našemu chlapečkovi rostou pětky, to je teda moribundus, přes den je protivnej, nechce jíst, v noci chudák pláče bolestí, no hrůza. Ještě se k tomu přidal vzdor, holky, to je fakt super kombinace na vyskočení z okna 🙄

sherry28
30. dub 2010

no můj MM chápe hodně věcí co se týká malých dětí, ale zase má jiné chyby radši, aby dítě nebrečelo a bylo v klidu ho nechá si hrát s kdečím 😠 a já jsem pak hysterka, když ho vidím třeba se skleničkou v ruce, nebo s tou špulkou atd. oni mají prostě jiný mozek a vůbec nedokážou předvídat, co všechno se může stát, neznám žádnýho chlapa, který dokáže předvídat dopředu a myslí na to horší 😕 a co se týká mateřské tak když s náma tráví jeden den volna doma, tak říká jak moc se těší zase do práce 😅 , že je tam aspoň klid, ale přitom nepřizná, že na mateřské jsme plně vytížené a naše pracovní doba je nepřetržitý provoz (24h)

sherry28
30. dub 2010

anta: vítej do klubu 😉

sherry28
30. dub 2010

anta: co se týká vdoru tak Mára ho má od narození u něj se už žádného většího nedočkám 😉 a Lukášek ho měl až ve třech letech, ale jen asi dva měsíce 😉

sherry28
30. dub 2010

chtěa jsem napsat vzdoru 😉

sherry28
30. dub 2010

anta: a vy už máte trojky (zuby)venku?

prchalka
autor
30. dub 2010

anta: Buď ráda, že už lezou 5tky! Slabá útěcha, ale už to budete mít za sebou, kdežto my tady budem takhle strašit ještě asi hodně dlouho, my jsme zatím u 4řek 😝

ined77
30. dub 2010

ahojky 🙂 ,
dnes je nádherně že 😵 .
u nás noc dobrá,kupodivu včera usnul matýnek za 15 minut 😕 😵 -nechala jsem ho rovnou ve své posteli,tam se nebudí(zatím) 😅 .
pak dojela švagrová a nabarvila mě 🙂 ,akorát jsem musela oželet ordinaci 😨 😀 .
včera ve slunečnici paráda,budeme tam jezdit,u nás nic takového není.navc je blízko toho vlaková stanice,takže cesta zpět trvala pouhých 45 minut a to počítám následně i bus 🙂 .včera jsme jeli 2x váčkem a 3x busem...matýnek v sedmém nebi 😀 .já sama z toho byla už unavená 😅 .a pokud teda vím,tak se spinkalo klidně až do rána 🙂 .jednou myslím jsem hledala po očku dudlík 😀 .
ráno jsme vařili-kroužek jsem ještě protentokrát vypustila 😉 .pak nás čekal nákup letních botek pro matýnka..myslela jsem,že ještě počkáme,ale co už 😉 .v těch zavřených už se mu nožička opravdu hodně potí 😒 .
máme zase essi..stály 560kč.měli nádhrbé superfity,ale...870kč 😕 .to už mi přijde vážně zbytečně moc.zkusím pohledat link těch našich 😉 .sobě jsem koupila také botky-tenisky,od vietnamců 😅 ...no co,na hřiště to stačí 😉 .
na víkend máme tatínka doma a zítra tu máme pouť,ale trošku trneme co počasí 😖 ..uvidí se 😉 .
odpoledne jdeme na pivečko,těším se 🙂 ...z dopolední procházky jsem přišla zchvácená 😀 .
obídek:květáková polévka,pangas na másle,br.kaše,2 brum 🙂 ...květákové polévky snědl malý plný talíř 😀 .to budou řachy 😀 .
jdu vás kočenky dočítat 🙂 .....
vidm jen tady dole,že u sherry se něco děje 😢 ...

prchalka
autor
30. dub 2010

sherry: Hmm, proto si nedokážu představit mít teď druhý. Jedno by mi řvalo v náručí a druhý na noze ☹ Protože vždycky, když si "uleví a plácne nebo se něco stane", ta malá řve a řve a stejně vždycky přijde za mnou a já musím utěšovat místo toho, abych měla tu chviličku (byť i na dommácí práce atp.) Tohle mě prostě vyčerpává!

matova
30. dub 2010

gina: všetko najlepšie k výročiu svatby 😉 🙂 . A teda s tými vašimi nocami je to fakt divné, halvne keď je Sofi taká spokojná cez deň- to nechápem 😕 . Myslím že včera vnoci bola hore len dvakrát a dnes zasa toto 😒

prchalka: on nieje až taký brutal, je to čistý pragmatik a ja zas enormne citlivka asi, tak to možno aj viac vnímam...minule sa vrátil večer z práce, došiel za nami do parku a už začal dávať malému povely typu nelez tam-...........takým dôstojníckym štýlom až fakt mi to prišlo komické a som ho ticho upozornila nech malému radšej nič teraz ani nehovorí, lebo len prišiel a už mu dáva zákazy 😀 😝 . Inak musím aj povedať, že super je vtedy, keď mne už tečú nervy- tak vtedy ma vie naozaj pozitívne prekvapiť svojim prístupom 😅 . Ale všeobecne je to tak že tí naši chlapi sú aj tak inde, sú tak proste asi stavaní 😉

shery. no jejda- Markovo uško 😕 . Tá krv až teraz- to sa mi tiež nezdá, asi by som šla, netuším ak nejde o poranenie kedy v akých prípadoch môže ísť z uška krv 😒 . Držím palčeky...a papanie je teraz u nás a prchalky pozerám narovnako.