Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
30. dub 2010
lehna
30. dub 2010

ahoj holky,

taky už spí. Noc opět nic moc. poprvé se vzbudil ve 21,20, pak do 22,30 byl vzhůru 3x! potom nějak před 1, dostal mlíko, pak kolem 3, ve 4,30 a spal až do 6,45!,aspoň že tak.

JInak jsme pořád venku, čtyřku stále nemá. Vibrucol teda na noc nezabírá, v pondělí půjdu objednat tu chamomilu.
Gina- prosím prosím, napiš mi ještě jak se to přesně jmenuje, ať to nemusím hledat, děkujíííí

prchalka- teda, chudák Čorí a ty. Přeju,at to brzy přejde a jste usměvavé 😉

matova- super noc. Šimonek koukám taky bez nálady, taky vám teďka lezou nějaké zoubky,že?

anta- ahoj, vítej do klubu. tak pětky tady ještě žádné dítko nemá, jsme tady všichni mladší. ale taky se máme na co těšit 😅

sherry- jej, chudák Mára. snad to přes víkend bude už dobré a nebudeš muset letět na pohotovost. a na ušní bych taky spíš zašla, než k naší dr. 😉 . a MM se taky po víkendu většinou těší do práce. no chlapi. Nechápu, že se najdou i takoví co bývají na mateřské místo ženských.

se vám musím pochlubit 🙂. Štěpimu docházejí plíny, do zítra už nám to nevyjde, tak jsem dopo jela sama autem do tesca. Teda jako mi jízda nevadí, neřídím sice často,ale vždycky mám hrůzu s parkování. ale zajela jsem do podzemek, hezky jsem si našla místo,kde nikdo nestál a kde bych mohla potom v pohodě vyjet a bylo to 🙂. jsem ráda,že jsem jela 🙂

katzi
30. dub 2010

u nás se taky spí, musela jsem uspávat a jít si lehnout s ní, vstávala až v 7.30. Dospávala noc 😠 Byla jsem tam v 0.00, 2.30, 3.00, 4.15 😝

prchalko: chudák čorí 😒 Ještěže ta noc vcelku OK. Mě taky Dr. nikdy neradila žádný obklady a nic, prostě píchanec a nazdar. Tak snad vám to chlazení pomůže.

sherry: jak píše gina, na vás se to pořád nějak valí ty nemoci a úrazy 😒 Snad už si to teď vyberete na dlouho dopředu. I když se dvěma raubířema je asi pořád něco 🙂

matova: příště si na mostek vem stoličku, když to tam šimiho tak baví, ať ti netrnou nohy z dřepění 😀 Věřím, že při vašich dnech jsi vděčná za každou chvíli, kdy se něčím zabaví 😒 Ještěže fakt alespoň spí v noci, říkej si - pořád by mohlo být hůř - šichta ve dne i v noci 😉 🙂 A kytičky to je moje, máme jich i v bytě moc. Vždycky když jedu k mamce na týden tak MM brble když to tady má celý pozalívat 😀

No můj chlap je asi trochu vyjímka co se přístupu k Adeli týká - jak už jsem tady někdy psala, ona ho má otočenýho kolem prstu. Takže u nás jsem ta přísná já. Někdy sice zvýší hlas, ale Adu na to nedbá, nemá z něho respekt. U nás je to tak, že já spíš někdy lobuju za to, že na ni musí být trochu přísnější, nebo mu za chvíli bude skákat po hlavě 🙂 A je i přestrašenej, takže spíš zase on mě nabádá, že tohle a tohle jí nemám dávat, je to pořád samý: "Adélko opatrně" a tak 😀

matova
30. dub 2010

anta. vitaj v klube 😉
ined: to je super s dnešnou nocou u vás 😉 . Pozerám že sa vám rozšíril okruh na vychádzky tak fajn 😉 aký máš odtieň? teším sa na foto topánočiek 😉 my máme problém s ponožkami- ohrýzajú ho gumky a na pančušky už je dosť teplo 😕, to by mi vedela mmožno aj
prchalka poradiť- keď má čorí hrúbý kotníček, aké ponožky? keď bol malý menší, mal kúpené také so sťahovacím úpletom kde boli jemné gumky vtkané rovno do úpletu, ale neviem už kde sme ich kúpili.....
sherry: je to presne v tom- čo sa týka ich predvídavosti-vážne nemyslia na najhoršie. včera som len tŕpla jak on ho nechával chodiť vonku po schodoch, zakaždým som vrešťala nech ho istí vzadu za kapucňu....

matova
30. dub 2010

lehna: no to je hruza u vas, sa to nejak nekončí s tými nocami 😒 . Áno, šimonkovi lezú mu naraz tri trojky. Grtulujem k jazde 😉
katzi: Vaša noc zas o ničom 😒 . Už jej vyliezol nejaký z tých zúbkov? A nabudúce si teda nachystám si nejakú polystyrénovú podložku😀 . Je to tak jak píšeš, každá zábavka dobrá....za noci som veľmi vďačná, je to pre mňa pri tých dňoch neskutočný bonus 😉. Super že tm je taký vnímavý a citlivý...no- citlivá duša hudobníka sa nezaprie 😅 😉

matova
30. dub 2010

ined: sandálky super, vyzerajú pevne 😉 tiež nás to čaká, doteraz sbola kosa, riešili sme tu jarné topánky a zrazu je hits 😅

katzi
30. dub 2010

ined: super, že barvení vyšlo. Včerejší ordinace - no samé drama, nejdůležitější asi že Marek tu rakovinu nemá, Pusáč začíná flirtovat s Pavlou, na Zdenu mastí, ta zas trošku valí za Fryntou. Jo a Martinka poslala Oskarovi žádost o rozvod, má chlapa. 🙂
Hezké botičky má Matýnek. Je to hrůza jak ty peníze valí - my teď teprve kupovali jarní (742Kč, taky Essi) a už by to chtělo taky sandálky 😒 No a já si koupím taky jen nějaké balerínky tak kolem 300Kč 🙂

anta: vítej mezi nás 🙂 Teda bojím bojím těch pětek 😒 Ale vy už to budete mít brzo za sebou, držte se.

lehna: jsi šikulka s tím řízením. Na to já zatím nemám, já se tady po městě bojím 😒

katzi
30. dub 2010

matova: ne, nevylezlo zatím nic. Pořád špičky u spodních dvojek + jedné horní trojky 😖

lehna
30. dub 2010

matova- už si nedělám ani iluze,že někdy ty noci budou lepší ☹

ined- hezkéé botičky. taky budem muset o nějakých pouvažovat. a ty ceny zase. brrrr.

katzi- taky noc nic moc.

MM je ke Štěpi celkem v pohodě. pohraje si s ním, nechá mě odpočinout, nedává mu nesmyslné věci,aby se zabavil. přijde v půl 6 z práce a do půl 8 než jde malý spát,tak se mu věnuje, koupeme spolu, pak mu dává plínu, pyžamo,já jdu udělat kaši a pak ho krmí. já mám klid buď na vaření nebo Ulici 🙂.
v noci je to trochu horší, to je docela protivný,že se budí,ale když ho vyhazuju do obýváku,tak nejde. někdy jde, ale spíš zůstává v ložnici. a t se pak ještě každou noc hádáme. O víkendech je to taky fajn, když se mu věnuje a já trochu poklidím, uvařím, jdem ven, tak s ním pořád chodí atd..., ale v neděli se fakt těší do práce,že si spočne 😀

katzi
30. dub 2010

jo a gino: zapomněla jsem taky popřát fajn oslavu výročí i narozek 😵 Kupte si nějaké dobré mlsání 😵

prchalka
autor
30. dub 2010

Jsme vzhůru po cca 1,5h

lehna
30. dub 2010

katzi- taky jsem měl hrůzu z města, navíc na největší řižovatce nešly semafory a řídil to policajt! naštěstí je to od nás pořád po hlavní, tak jsem byla v klidu, ale cesty zacpané a to bylo 9 ráno.

katzi
30. dub 2010

lehna: to je dobrý, že se TM těší do práce, že si odpočine 😀 To musí být dvojnásobně vyčerpávající - pacifikovat v noci štepiho + hádat se s chlapem 😀

katzi
30. dub 2010

lehna: fakt jsi dobrá. Já bych se nikdy neodhodlala. A štěpi jel s tebou?

gina333
30. dub 2010

lehna: je to Chamomilla 15CH, taka oranzova tubicka. 😉

anta: pekne vitam aj ja 🙂

katzi: no vidim, ze si mozme podat ruky co sa tych noci tyka. 😀

ined: krasne sandalky 😵

ined77
30. dub 2010

dočteno 😨

sherry 🙂 ..jejda,teda tyčinku do ouška 😕 ...já jse taková že bych tam jela,zvlášť když mu z něj tekla krev 😨 .mněb to nedalo,nedokázala bych myslet na nic jiného ☹ .no ale uvidíš,jak se to bude vyvíjet.držím moc alečky ať je marýsek v pořádku 😵 .
dnes jsem potkala tu paní a ptala se na bundičku...má ji prý z nějakého bazárku,takže toho asi procestovala dost(ta bundička) 🙂.

prchalka 🙂..může ji ta nožka bolt.matýne míval vždy úplnou hrču v místě vpichu,je o prý proto,že u toho zatne svalík 😢.mně radila dr. vždy mazat fenistilem a chladit 😉 .popř.podat těsně po očko a následný den po 5 kapkách fenistil kapek proti nežádoucí reakci.
myslím ale,že už to bude dobré a i na bolístku čorí brzy zapomene...musíš jí maminko koupit nějaké bolestné 😵 .

mimochodem holky..dnes jsem potkala19-ti letou holku,která má půlročí trojčata!!! 😕 a prý v pohodě 😕 😨 😀 ...tak s nestěžujme laskavě jo? 😀 ..sice jela...ten kočár jste nezapsaly(malý tank) 😀 ...cigárko pěkně v papule 🙄 a mimísci chrněli 😨 -3 kluci 😅 ...no není nám nádherně????

gina 🙂 ...gratulujeme k výročí a krásně to oslavte 😵 .tak že by do třetice chlapečka? 😀

katzi 🙂 ...já už mám hnědou pusu,paže a dekolt 😀 ..zbytek běloba 😀.

anta 🙂 ...vítej 🙂 .období vzdoru je zrovna u nás v plném proudu 🙄 ,ať udělám A nebo Z všechno špatně 😀 .prý to končí kolo třetího roku...to už je za pár 😀 .

matova 🙂 ..jj,to je i MM takový citivka,u kdečeho v tv bečí 😅 .
holt to ti chlapi mají v hlavě trošku jinak a na výchovu mají své metody 😝 .fakt je,že jim chybí především trpělivost 😒 .ale zase nepopiratelně potřebuje dítko oba vzory 😉 .místo zákazu by měl TM šimimu ukázat např.jak lézt a nespadnou že apod. 😉 ...ačkoliv když si představím svého muže např.na průlezce 😀 ...ale tak,jde dát i slovní rady 😀 .

lehna
30. dub 2010

katzi- jj, musel jet se mnou, jsme sami doma 😀 . si piš, že je to vyčerpávající. on je nervní a já musím být v klidu 😠

gina. moooc díík. si to hned napíšu a v pondělí pro to zaletím a doufám,že to pomůže aspoň trochu 🙂

katzi
30. dub 2010

gina: jj, jsme spolu v klubu totál nespavců 😀 Už bych si ale ráda jednou pro vždy zrušila členství 😀

lehna: jsi prostě žena činu 🙂

ined77
30. dub 2010

katzi 🙂 ..jééé,díky za info 😀 😵

lehna 🙂 ... 😀 ,pěkný popis 😉 .já musím říct,že i MM jako pomáhá,doma je málo,ale když je,tak pomáhá 😉 ..jen někdy je ja sám říká z malého ''zklamaný''...jakože se na něj těší a malý je pak protifka 😝 .
dokonce mě už začal nabádat ať si i večer někam zajdu 😕 ..to asi abych pak neremcala u druhého mimi,že jsem nikde nebyla pět let 😀 .
a gratuluji k jízdě,jsi dobrá 🙂

matova 🙂 ...ebenová čerň 😨 😀 .
ty ponožky...fajn jsou z tesca..bývají ve svazku po 5 ks..takové strečové,bez pevného okraje...to by mu určitě nevadilo 😉 .anebo pak ten okraj ohrnovat 😉.

gina 🙂...děkujeme 🙂 .měli tam tolik krásných botiček,ale buď malých nebo pro holčičky ☹ .zkusím schválně najít pro srovnání link na ty superfity,ale ta cena už byla prostě přemrštěná 😒.

ined77
30. dub 2010

tady jsou 😉 😢 ...no co,ale máme také hezké že jo 😵
http://www.detskeboty.cz/detske-letni-boty/supe...

sherry28
30. dub 2010

prchalka: jo určitě jsou dvě zabíračka, ale na druhou stranu ono to strašně rychle letí a z toho nejhoršího jsou vypiplaní a pak si už spolu i zahrajou, takže ten čas se určitě najde na ostatní věci 😉 jen netuším kolik času budu mít, až budou tři, počítám že o hodně míň, alespoň první rok života nového člena 😅

ined:hezké botky, taky budeme kupovat sandálky příští týden 😉 no já bych taky jela kdyby mi to MM řekl ten den, ale on tu krev tam měl až dneska a až když jsem se ptala MM jestli si něco nedával do ucha, tak mi to řekl 😠myslím, že Mára není v ohrožení života, tak zatím nechci plašit, ale hlídám ho a když se mi nebude zdát, tak jsme tam za 30minut 😉po víkendu s ním stejně skáknu tady k n ám pro doporučení na ušní, abych byla v klidu, že slyší atd. zkoušela jsem ho jestli na to ucho slyší, tak jo slyší na něj 🙂

lehna: to je dobře, že jezdíš, aspoň furt cvičíš 😉 taky jsem ráda, že si můžu všude dojet a nemusím se spoléhat na ostatní 😉 kor tady odtud bych se nikam nedostala ☹

a už je vzhůru akorát jsem ještě poklidila a můžeme razit do školky, všem pěkné čarodky 😉 🙂

sherry28
30. dub 2010

ined: a víc se mi líbí, ty co jste koupili 😉 alespoň designově 🙂

ined77
30. dub 2010

sherry 🙂 ..však ty jsi zkušená maminka,já jsem ještě plašan 😀 .
a děkuji za pochvalu botek 🙂 .ty essi jsou malinko jakoby tvrdší-podrážka jako,ale vevnitř jsou měkounké 🙂 .

u nás se spinkalo 2.30 😅 ...1h u mě..ještě zavřel očka no 😀
počkáme na tatínka a jdeme ven,máme tu 24 st.!!! 😕 😀
všm krásný zbytek dne 😵 a holky pozooooor dnes 😀
páááááá 🙂

prchalka
autor
30. dub 2010

Nedočítám, jen písám, že jsme šly ven, až když přijel táta, tak kolem 16h, aby dneska nebyla na velkým sluníčku, tak teď tam lítá. Jinak jsme doma malůvkaly, to jí ba, tak to pak vyfotím 😀
Při přebalování to ještě vždycky provzdychá, ještě si to moc bere a furt na to kouká a myslí 😖 ale se včerejškem se to nedá srovnat. OK, tak namažem Fenistilem ještě 😉 To je fajn, že to vím!
Myslím, že jsem jí fakt i malinko odepilovala tím nalepovacím pytlíkem, má tam pupínky ☹ 😅 🙄

prchalka
autor
30. dub 2010

Tak jdu zase pro radu. Dneska kajdila 3x bláto, aniž by nějak moc jedla 😖
Může to mít i z toho očka nebo fakt spíš zuby?? ☹ Přebalit byl opět problém a slzy ☹

gina333
30. dub 2010

prchalka:podla mna kaka skor z ockovania 😒

My sme mali dneska fajn den. Vonku bolo normalne letne pocasie, torticka je objednana, bude to mandarinkovo-jahodova mnamka. 😵 Aj dost dlho sme boli vonku, vybehala sa do sytosti, ale nerobim si iluzie, ze by koli tomu lepsie spala. 😉 😉 Krasne sa aj napapkala, uz je okupana idem jej dat mliecko. 🙂

ined: vase boticky su stylovejsie. 🙂

Diky za gratulacie, MM pride az v nedelu, ale dnes si hadam aspon pivko otvorim ku telke. 😉

prchalka
autor
30. dub 2010

Já bych řekla, že už možná i vím, co jí nejvíc trápí. Asi ta pipinka - má jí celou pupínkovatou a napuchlou - z toho blbýho pytlíčku. Čím zklidňujícím to namazat nebo heřmánek do koupele? Máme Bepanthen a ještě tu SOS Niveu www.lekarna-doma.cz/uklidnujici-a-protizanetliv... ale tím mažem zadek běžně.
gina: Vy už jste ho někdy použily? Myslím, že už jsi psala, že ano. Měly jste ten problém? Jestli ne, tak na to bacha! Že mi to stálo za to! Bůhví, jestli ty čůránky k něčemu byly ☹

gina333
30. dub 2010

prchalka: ja som uz tie pytlicky mala viackrat, sice to boli pre dievcata, ale tiez sa lepili. Nastastie sa nam ziadne vyrazky nevyhodili. 😉 Ja na vyrazky pouzivam Imazol, zatial my vzdy pomohol, ale ani ta Nivea nemusi byt zla.

Sophi uz spi, dal by Boh pokojnu noc, no ja uz sa normalne zacnem asi modlit. 🙂 Idem otvorit to pivko ale predtym este pozmyvam byt.

Pokojnu nocku prajem. 😔

prchalka
autor
30. dub 2010

lehna: No to ani nepiš! Akorát z toho mám depku! Ale jsi borka řidička!!
matova: Jaký máte problém s ponožkami? Přes zimu jsem jí dávala na doma teplé huňaté nebo jedny tlusté s protiskluzem. Lehké používám jen dvoje Ikea taky s protiskluzem, který už se vypral a už jí jsou malé (odkaz jsem ani nenašla)! Každé ponožky jí budou táhnout 😖 hlavně gumička u kotníků - ohrnuju dolů! Mám pak ještě dvoje kotníkovky, co jsem dostala, ale ještě jsem je nezkoušela. Už budu muset vyrazit opět na nákupy!
ined: Holka 19let a trojčata??? 😕 😕 A období vzdoru? To by se mělo právě objevit až kolem 3.roku, ne 😅 Ale u našich dětí to je koukám všechno s předstihem... až na ty zuby!
No a teď jsem si pro tebe sazala asi 3 řádky, páč jsem chtěla něco vepsat a zmáčkla jsem bůhvíco 😠 😠 😠
Takže už nevím co! Ale volno od TM ber, 2 děti už bude hlídat hůř 😅 😅 😅 😅
Mimochodem kamarádka mi psala, že se sejdem 12.5. že to domluvila i s ostatníma z práce. Ovšem... navečer jsem se dozvěděla, že MM má opět poradu kdesi až v tramtárii, takže opět nic... ☹
Dnes tu zase krosí motorky, tak jsem si říkala, aby nebudily čorí, načež MM odpověděl, že ona je už stejně ve Fanfárii 😀 😀 a to pila ještě mlíko, ale byla kaput..
Tak všem dobrou, už mi to tu svítí dost dlouho do očí 😔

gina333
1. kvě 2010

dobre rano 🙂

tak u nas sa spalo asi takto: 22:15 plac aj mlieko, zaspala hned az do 3:15, znova plac, mlieko, ale motala sa este asi 30 minut. Spala do 5:50, no zase vstavala ako banik. 🙂 Nastastie ma nechala polezat skoro do 7:00. 😉 😉 Ona si chodi po byte, obcas my donesie nejaku hracku alebo knizku, ale nastastie mozem lezat. Dnes Nati vystupuju v susednom meste, pride az okolo 18:00 domov. Tak vam prajem peknu sobotu. 😵