Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
5. kvě 2010

gina: také mi tam vyhrkly slzy 😉 tady jsou věcičky, kterýma jsem byla obdarovaná 😵 🙂 dnes dělám kuřecí řízek a brambor 😉 už mám hlad 😀

gina333
5. kvě 2010

sherry: je to krasne 🙂
Ja som bola akurat v obchode este dopkupit sunku, salam, syra a ostatne veci na chlebicky. Dnes nastastie pre nas vari svokra 😀 Sophi este ma zo vcerajska. Caka ma este kopa zehlenia. ale pustim sa do toho ked moja babika zaspi. 😉

ined77
5. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
my jsme dnes dopoledne doma.venku je nic moc a mokro 😒 ,tak bojujem.je o ale nezvyk 😅
zrovna se maloch vzteká,protože mu nejde přejet křeslem přes práh 🙄 😅
já zkusím alespoň dočíst a po o písnu 😉
jo a ani dnes nebudeme mít tatínka doma,musí zůstat v práci... 😖 ,chjo ☹ ...tak snad jen zítra odpoledne a víkend zase sami ☹
noc zase spíš špatná 😔
ráno jen úklid a praní..teď jsme četli,ale vše ho baví asi 2 minuty 😠 😀 ..
tak nad to do o v poklidu doklepeme 😉 🙂 ...vůbec nechápu co jsem s ním dělala celé dny přes zimu 😀

ined77
5. kvě 2010

prchalka 🙂 ...já přesně tohle kdysi měla a pravděpodobně to bylo z neumyté zeleniny..takže alergická reakce..dostala jsem na to kortikoidovou mast.určitě bych s mlou zašla k dr. ☹ .

sherry 🙂..nádherná básnička,i mě to dojalo 😵 😵 😵

no,více pak,už mi sem to šídlo šplhá 😀

matova 🙂 ...uf,jsem ráda,že je vše v pořádku 😵 ,fakt jsem trnula 😨

ined77
5. kvě 2010

martinastankova 🙂 ...nám vylezl první zoubek v 10m 😉 ...neboj,však on první brzy vykukne 😵

gina333
5. kvě 2010

Tak u nas sa uz spi, idem sa pustit do zehlenia. 🙂

prchalka
autor
5. kvě 2010

Tak jsem s játry a rýží neuspěla, 2 lžičky a řev. Musela jsem letět do garáže pro skleničku. Usnula jako obvykle.
Ráno po pupencích ani památka, dopol se jí udělal jeden na jedné straně nosu, pak zmizel, před obědem na druhé straně a když jsem jí nesla nahoru tak na čele ☹ zatím v malém měřítku všechno!
Buď mě napadla ta kytka, ale má jen zelené listy a nebo ty tlusté pastelky, dá si je do pusy vodorovně a pocumlá. Už jsem jí je sebrala radši. Je to made in China a bůhví, co v tom je, i když je to z Tesca, ale když jiný tlustý neměli.. jinak bych tyhle nebrala!
Ty pupínky můžu přirovnat ještě ke spálení kopřivou. No mám zas o čem přemýšlet!!
Počkáme do pátku, MM bude mít snad dovču, já chtěla do města, no a kdyby se to pořád opakovalo, tak bychom jeli. Po telefonu se to blbě vysvětluje. No, jenže co když zrovna žádný pupen mít nebude... Už mě to štve, furt nějaký vyrážky ☹

prchalka
autor
5. kvě 2010

ined: Dík za tip. A jak se to u tebe projevovalo? Taky tak jak popisuju?

zdenkaxyz
5. kvě 2010

ahoj prchalka. Tento istý problém mám aj ja. Malý má už ale 15 mesiacov a doteraz neprespal jednu celučičkú noc. . Tie dni a noci sú rôzne. Malému som zvykla dávať nurofen od bolesti, lebo nebudem ho trápiť. To dieťa sa potrebuje vyspať. Ked nám začínajú tie najhoršie noci, ako ich aj ty opisuješ, vtedy mu pomáham s nurofenom.

sherry28
5. kvě 2010

prchalka: teď mi psala sestra, že její Kája má po těle fleky jakoby byla spálená od kopřivy 😨 ale že jí to zmizí a zase se udělají jinde

sherry28
5. kvě 2010

napadá mě jenom reakce na pyl

sherry28
5. kvě 2010

oni pastelky nemají, ani žádnou kytku neměla 😕

matova
5. kvě 2010

ahojte, u nás noc dobrá lebo plač nebol ale celú noc mal hore zadok a jazdil po poosteli horedolu- nemohla som zaspať, až po polnoci, a potom som ho aj tak každú chvíľu naprávala...Ale fajn, akurát taký chytil zvyk že aj po prebudení definitívnom chce mlieko, potom raňajky neje takmer vôbec a desiatu tiež nechce, max si 3x z niečoho odhryzne...a obed aspoň zhltne. Doobedu sme boli na pošte- prvýkrát vyšlapal celý kopec pešo bez nosenia a to ho tak dorazilo že bol hotový dosť skoro a spí od 11:25. Vyzerá to už teraz na dlhotrvajúci dážď tak dúfam že mu nebude ľúto že si doma trochu oddýchne a von nepôjdeme....aj keď jemu i keď prší nevadí 😀. Obed: zovčera.

prchalka 🙂 to je teda divná reakcia 😒, snáď to prejde, ale ako píšeš ak nie tak bežte k dr.
sklenička u nás bohužiaľ už neprejde žiadna, musím vždy niečo navariť 😔
ined 🙂 : stále zlé noci, a to už má ale vonku kopmplet štvorky že? a čo očné, lezú? presvitajú už?
šimonko to isté- doma ho nebaví nič, je to na mašľu keď sa nedá ísť s ním von 😒
sherry 🙂 krásne darčeky a tá básnička aj mňa dojala 😉
lehna 🙂 píšeš že fajn noc, no vidno že už si zvyknutá na katastrofálne noci lebo toto teda nieje dobrá noc, joj tak ti prajem aby už sa to u vás polepšilo 😉
gina 🙂 : super, zas fajn noc u vás 😉 mne sa zdá že ako malý zaspáva o 21h to už je dosť neskoro 😕, doobedu sotva vydrží 5,5- 6hodín, a večer ťahá 6-7h, z toho 3-4 v ťažkom teréne vonku na nohách, skôr mi to príde či nieje preťažený a preto nevie zaspať. Domáce práce si rozplánuvávam aj ja vopred na celý deň aj to varenie večer, aby som to mala do 9 lebo malý už búcha na dvere a chce von...ale i tak, dom je veľký, nestíham. A to žehlenie- už to tak vyzerá že tiež budem musieť cez malého obedný spánok žehliť (keď večer s malým zakaždým odkvecnem a potom sa mi už vnoci nechce...)a nie tu posedávať 😉

ined77
5. kvě 2010

prchalka 🙂 ..mně to začalo večer svěděním a napuchnutím víček a ráno jsem se vzbudila flekatá na obličeji,trošinku na předloktí a dlaně jsem měla jako uherák 😅 .kožní dr.se mě lekla 😨 .po té masti to pozvolna zmizelo,ale!..od té doby se mi čas od času takový flek(jakoby píchanec)někde udělá ☹ ...bohužel většinou na obličeji.za chvilku ale zmizne.nebolí to,nesvědí,jen je to červené a ve středu jakoby světlejší,bělější.dělá mi to hodně v zakouřeném postředí,z nečistot a tak.ale pak už jsem to nějak přes dr.neřešila 😅 ...nějak nebyl čas a říkám...stává se to jen zřídka.i u matýnka jsem si toho všimla a také jen na pusence 😢 ...ale mívá to jen chvilinku,řádově pár minut.také se na to chci pozeptat dr.až tam půjdeme.asi má citlivou pokožku po mně 😒
z těch pastelek je to možné,bůhví co v nich je 😖

zdenkaxyz 🙂 ...vítej 🙂
já osobně moc léčky nedávám,až když je opravdu nejhůř ☹ .lepší pro tyto případy jsou nějaké homeopatika,ačkoliv né vždy zaberou.takže je potřeba zkoušet a věřit,že se to jednou zlepší 😅

sherry 🙂...ten dáreček od lukáška je nádherný 😵.já bych také bulila a bulila 😀 😅 😵

my jsme po obídku,spinkáme od 11.55 🙂
opět dnes zvítězila rajská polévka,trošku rizota sice spápl,ale pak chtěl znovu polévku 😀 .přišupla jsem mu do ní zbytek rýže,aby to měl hustější.ačkoliv ona ta polévka je hustá jako omáčka,takže zasytí i tak.večer mu k tomu uvařím těstoviny a dojí to k večeři 😉.

matova
5. kvě 2010

ined: super tip zajtra na obed, díííííík, to budem mať uvarené tú polievku s ryžou za chvíľku a tiež ju má rád, úplne som na to zabudla, už som robievala len paradajk. omáčku....

matova
5. kvě 2010

zdenka. vitaj, moj drobec bol vnoci velmi casto hore do roku a styroch mesiacov. ale zrazu zacal vnoci zazracne spavat, a ja som si myslela ze sa toho asi nikdy nedockam.

ined77
5. kvě 2010

sherry 🙂 ..u mě se to projevuje po celý rok..hodně v zimě,když mrzne..v létě méně 😨 ,tak těžko říct.ale možné o samozřejmě je 😉

matova 🙂 ...4 máme venku už ''dlouho''všechny.myslím,že je to kvůli očným,ale není zatím nic vidět 😒 .akorát vše hryže a ručku nebo cokoliv má v pusence pořád ☹ .navíc začal hryzat mě 😠 .

jo,včerejší majales super,akorát mňága hrála až od 18h ☹ .za to jsme měli tu čest poslouchat hodinu xindl x 😅 ,či jak se to píše...no ale nebylo to špatné 🙂 .a toho jídla co tam bylo 😝 ...dokonce tam pekli sele 😕 ...no mně valily z huby sliny 😀
matýnek tam řádil v davu jako černá ruka 😀

dnešní rajská mi moooc šmakovala 😵
maminka-železný muž 😀
žuchlám bramborák 😔
a zase rajská 😵
kamelot 😀

matova
5. kvě 2010

ined: fíha, tak už trénuješ na nosenie dvoch 😉 . Matýsek je riadny fešák, idependent 😅

ined77
5. kvě 2010

matova 🙂 ..jasně,ať si záda zvykají 😀 ..independent maty opravdu je 😅 ,ale jak v čem že 😀 ...kdyby byl i u spaní 😉 😀

ined77
5. kvě 2010

zdenkaxyz 🙂 ...matova 🙂 hlavně zapomněla na detail a to ten,že její malý začal dobře spinkáva v době,kdy zjistila že je těhotná 😀 .
takže to možná bude taky ten''lék'' 😀 ,žádný zázrak 😎 😀

matova 🙂 ..já jsem si ''zřídila''zapisovací kalendář,kam si píšu jídelka,které v ten který den matýnkovi vařím 🙂 .celkem dobrá věc,když nevím co bych,zalistuju a na něco zaručeně kápnu 😉.

prchalka
autor
5. kvě 2010

Už 3.den se mi probudila po hodině spaní. Dneska za to může zkouška sirén ☹ takže znova ve 12 uspat.. Naštěstí to vychází!!

prchalka
autor
5. kvě 2010

sherry: No to snad není možný! U ségry taky? 😲 😲 😲 😲 😲

ined77
5. kvě 2010

u nás spánek 2h,ale 40 min u mě 😉 .
půjdeme ven,je tam celkem sucho 😉 .
všem pěkný zbytek dne,papa 🙂

sherry28
5. kvě 2010

ined: tak možná má Kája něco jiného než ty, ona nikdy problémy s kůží neměla, tohle se jí objevilo až teď, dneska prvně, také si sestra myslí, že nějaký pyl 😨 já nevím, my nic naštěstí nemáme

prchalka: zajímavé je, že to má Kája až dens prvně 😅 vy už jste něco krom toho ekzému měli?sestra taky neví c s tím má dělat k dr. ji vezme, ale byly tam nedávno, takse jí tam nechce hned zas 😅

sherry28
5. kvě 2010

jinak u nás je po spa, ale spal dvě hodiny s přerušením, takže dobrý je i veselý 😉 🙂

prchalka
autor
5. kvě 2010

U nás se dokonale probrala až po 2.50 h spánku 😕 Mám asi nějakou mocnou sílu 😝
Jinak k sváče jsem se snažila: bílá sladká Activie, do toho nastrouhat banán a na špičku nože kakaa, aby to nebylo "bílý"!
Ne, konec, blééé a řev 😠 Parádní skleničkový den! Tak dostala přesnídávku no 🙄
sherry: Žádné jiné fleky, kdom toho ekzému jsme ještě neměly, až teď a je toho nějak moc najednou. Já byla u dr. taky minulý ČT, no! Tak jsem zvědavá, kdo z nás dvou se tam dohrabe dřív! Psal kámoš alergik, že takové fleky např. on při alergii neměl.
Něco dalšího nám fakt ještě chybělo!
Musím jít, včera počmárala jednu zeď, dneska druhou 😝 Dneska už si asi tatínek všimne 😔

sherry28
5. kvě 2010

prchalka: to je zajímavý s těma vyrážkama, ale vypadá to, že mají holky to samý a zničeho nic najednou 😲 ségra taky přemýšlela z čeho by to mohlo být, žádnou novou hračku nedostala, dělá to co vždycky, ani žádný nový jídlo, kytky má vysoko, takže kája k nim přístup nemá, do zakouřeného prostředí nechodí(oni jsou nekuřáci), no zkrátka taky neví, jediný co jí napadlo byl pyl nebo něco ze vzduchu 😕

sherry28
5. kvě 2010

jdu dělat bramboráčky, Lukas si poručil malý, tak u toho budu stát dlouho, ještě předtím pověsím prádlo 😉

sherry28
5. kvě 2010

výňatek z našeho rozhovoru(já+sestra)ze skypu:
......a káje se udělala vyrážka po celým těle, jako kdyby byla požahaná od kopřiv a vždycky to zmizí, tak nevíme co to je a zase se to objeví jinde....hned jsme si vzpoměla na prchalku 😅

katzi
5. kvě 2010

ahojte,

hlásím se dnes až teď - ráno jsem sem nestihla kuknout a pak jsme hned vyrážely do terénu - na návštěvu ke kamarádce + do města. Na návštěvě to dnes byl mazec - kamarádčina dcera se dostala do fáze, že všechny hračky jsou "moje", což Adeli nemůže přežít, protože ona to vidí stejně tak - všechny hračky i cizí jsou "moje" 😀 Takže to bylo dnes krocení dravé zvěře 🙂 Ach jo, kdy se ty holky dostanou do fáze, že si spolu budou fakt hrát a my si v klidu pokecáme? 😅

Dočtu vás letem světem snad zítra po o, dnes jdu honem chystat véču a poklidit trochu v bytě.

Všem klidnou noc 😔