Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
16. kvě 2010

zuzanka26: můj první synek byl na mě závislý až moc 😉 odnaučovala jsem ho pít večer kolem druhého roku 😉 trvalo to tři dny, taky jsem nevolila metodu nechat brečet za zavřenejma dveřma ☹ když se vzbudil na pití, tak jsem k němu přišla a hladila ho, brečel, vzala jsem si ho do ruky a nosila, hladila, houpala, naříkal, ale nepovolila jsem, věděla jsem, že když mu to pití dám, takse z toho nedostaneme a pil třeba až do čtyřech, hlavně měl už i zkažený přední dva zuby, díky neustálému sání, takže prostě jsem řekla dost, no první noc byla hrozná, ale nakonec přeci jenom usnul(každé dítě usne, i když to třeba trvá dlouho)věděla jsem, že ho držím, hladím, houpám, takže mojí lásku měl a byla jsem naprosto klidná 😕 no druhý večer opět nanovo, třetí noc už byla lepší a ty další už zase spal celou noc v kuse jako s flaškou 😉 a byla jsem ráda, že to máme za sebou 😝 druhý syn se odstavil sám v 10. měsících a já už mu večer žádné pití nedávala, napil se po večeři a pak už ne, takže odnaučování nočního pití jsem ušetřena 😉 😝 u třetího to opět nebudu zavádět 😉 to jen jak jsem řešila já odnaučení, ani nevím jestli vůbec chceš ji odnaučovat, ale ta noční závislost na pití dělá hodně, budí se i kvůli tomu 😕

gina333
16. kvě 2010

zuzanka26: aj moja Sophi este v noci 2x pije. Bolo to ovela horsie, a hlavne castejsie, mne dokona poradila aby som davala do flasky menej mlieka do vody, aby to bola vlastne len taka ochutena voda. Predtym vypila za noc aj flasku, niekedy aj dve flase mlieka. teraz je to iba take cuckanie. Ona nema cumel, mozno na tej flaske sa len ukludnuje. To ti kolko vody vypije?

sherry28
16. kvě 2010

kluci taky neměli dudlík ani jeden 😉

zuzanka26
16. kvě 2010

|my máme dudu a bez něj v noci neusne ( přes den ano). Spí hezky ve své postýlce, peřinu moc nechce. Přes noc vypije jak kdy, někdy decku někdy i 3dcl vody. Ona i přes den pije hodně, vypije určitě víc než půl litru vody se šťávou,ale v noci má jen čistou vodu. Udělala jsem si to sama, kdy mi v 5 měsících nechtěla spát, tak jsem jí tenkrát dala vodičku a vypila hned 60 ml a já jsem si říkala, aha, nechce spát, měla žízeň. a tak to začalo. Po UM v noci spala aspoň 3-4 hodiny v kuse, teď je to tak, že hlavně mezi 1 a 3 se hodně budí a chce vodu nebo dudu a pak spí tak do půl 7 a to je už v kuse. Ale nikdy ještě neprospala celou noc, to já vůbec neznám . 😖 Nikdy jí v noci nechovám, dávám si jí k sobě do postele až když je to opravdu už neúnosné. Chci zavést nějaký pítko do postýlky, ale ona to nikdy nevidí, ani dudu nemůže v nci najít, prostě chce mě. MM asistuje většinou v první půlce noci, chodí spát později, ale pak chce stejně mě, i volá vytrvale mamiiii z postýlky.

sherry28
16. kvě 2010

zuzanka26: tak buď ji to odnaučit, za cenu pár probdělých nocí nebo to nechat, až přestane sama pít 😒 ale ta druhá varianta, tam je nebezpečí zkažených zubů(i když pije čistou vodu)pokud to pije z flašky, tak je tam prostě riziko těch kazů ze sání ☹ tak je to n atobě jak se rozhodneš, nebo ji ještě nech nějakou dobu tak to a zkus to třeba po létě, já odnaučovala v létě, protože Lukášek mi za den vypil v dvou letech 3litry pití někdy i víc 😨 takže jsem věděla, že v noci mít žízeň nemůže, pil naposledy kolem sedmý a pak to už do rána musel vydržet 😉 ta přeju, ať brzy prospinkáte celou noc nebo aspoň velkou část 😉 🙂

sherry28
16. kvě 2010

matova: večer jsem se nastihla ani rozloučit 😅 MM řekl, že to skončilo a šel do ložnice, tak jsem rychle povypínala PC a běžela za ním , aby nevzbudil malýho 😉

zuzanka26
16. kvě 2010

sherry díky 😉 , zkusím to. Jinak nám taky lezou trojky, jedna už je venku trochu, tak doufám, že to nebude dloouho trvat. Pak už "jen" pětky

gina333
16. kvě 2010

U nas sa spi od 11:30, vonku leje no kedy uz bude teplucko? 😒 😒 Idem trocha poupratovat, dnes mame obed u svokry, tak musim pockat kym vstane, ale hladna som uz teraz. 😉

ined77
16. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc...docela děs...budil se,házel sebou,pročůral se,mlátil kolem sebe ručičkama a budík teda až v 6h ☹ .
teď usnul po obídku u fíka na pohovce 😅 .já jsem ještě obědvala a mm říká..má zavřené oči 😅 .tak jsem ho přenesla,tuhoňka a ještě umyla nádobí 🙂 .
prstíky má neustále v pusence,vše hryže a hrozně slintá 😨 ..teď ho to i prohnalo 😢 ...tak bych řekla,že zoubky se opět hlásí 😔 .
včera jsme byli na pizzu,ale teda...as po 5 minutách se matýnek praštil do rohu stolu 😕 ...no hned boule jak cosi,a trošku krvavé 😢 .to že řval jako tur nemusím asi moc připomínat 😢 .pak došli lidi asi s podobně starým chlapečkem..tak matýnkovi říkám..běž za chlapečkem do koutku,budete spolu malovat na tabuli a matýnek teda šel 😅 ...chvilku u chlapečka stál,ten na něj něco hutořil a vzápětí ho praštil 😨 ..matýnek se ani nestačil vzpamatovat z prvního bebí a už dostal další pecku 😢 ...chuďátko moje maličké ☹ .a jak na něj maty nevěřícně hleděl 😅 ...no ještě se musí asi hodně otrkávat 😒 .
dnes jsme měli obídek všichni stejný 🙂 ..zelninová polévka s bramborem,pečené kuře,šťouchaný brambor s cibulkou,brum nebylo 😲 ...zapomněli jsme a ani matýnek nežádal 😅 .
odpoledne jedeme k babi a dědovi,budou přát mm 🙂 .
počasí i u nás strašné,pršelo celou noc.teď jsou tu 4 st. ☹ .a to ani netopili,kosa jak z nosa.naštěstí to už jede.jinak by mi to prádlo na sušáku asi neuschlo nikdy 😅 .a matýnkovi asi začíná rýma,dnes už několikrát kýchnul ☹ .
jdu kuknout jak u vás 🙂

gina333
16. kvě 2010

ined: tak chudatko Maty mal vcera den blbec ☹ Mozno, ze koli tym zlym zazitkom sa v noci tolko budil. 😲 Aj u nas v kuse leje, ani sa my nechce von, ale musim na obed aj oslavu mame u svokry, tak len cakam kedy sa Sophi zobudi.

prchalka
autor
16. kvě 2010

My jsme dopol vyrazili na 3/4h ven, v domění, že jí vzduch trochu omámí na spaní... haha! Byla jen strašná zima! Pak dostala obídek a pak... zas buntošila.
Přesně, jak píše sherry - šmudlání, únava, ale jakmile by byl nějaký náznak ležení na spaní - hysterie. Vzala jsem jí do náruče, taky hrůza. Nakonec jsem uložila za 5 minut 12 a šla jsem si dát cigáro - měla jsem poslední sirku 😀 😀 😅 😖 Moc mi to nepomohlo, ale pro ten pocit..
ined: Zlatý Maty - zavřené oči 😀 😀 🙂 🙂 To se nám stalo asi 3x v životě, zrovna dneska jsem to MM připomínala, jestli si pamatuje! Ale chuděra, hned 2 bebí za sebou 😒 ☹
zuzanka26: Ahoj, diskuze je otevřená všem 😉 A někdo se ani neptá - viď MM! 😝
Malá mi taky donedávna pila mlíko v noci, už jsem totiž nevěděla, co s ní, jestli zuby, hlad, zima, sny.... Ale pak jsem si asi před 3 měsíci řekla DOST a utnula jsem jí to ze dne na den! Prošlo to v klidu, bez řevů. Budí se stejně, ale zase usne. Hladem to určitě nebylo. Vodu jsem jí na pití nikdy nedávala, jen při teplotě na zapití sirupu. Tak nějak podvědomě jsem věděla, že nepotřebují pití v noci 😖 😖 Tak ať se toho brzy zbavíte a noci jsou lepší, i když pochybuju, že nějak výrazně, vidím to u nás... i když po vyjití stoliček spíme trochu líp 😝 😝

ined77
16. kvě 2010

katzi 🙂 ... 😀 ..nebo je ještě řešení otěhotnět 😉 😀 ..já si vždyckypa na bříško pokládala talířek 😀 .ovšem zase pak by nešlo to víno že 😝 😀 ...tak doufám,že včera už jsi si do nosíku dala 😉 😀
k aduš do postýlky??? 😕 😀 ...prosím tě to máte nějakou zpevněnou 😨 ?nedovedu si představit,že by nás oba,resp.mě ta naše unesla 😅 😀 .
jj,vztekánky i u nás...no tvoří se ty naše osobnůstky,jen co je pravda 😅 ...já už mám pomalu šedivý melír 😎

zuzanka 🙂 ...vítej 🙂 .
přesně jak píše sherry 🙂 ...důležité je nepolevit 😉 .neboj,to určitě zvládnete 🙂.
já bych zase hrooozně ráda zrušila dudu,ale jsou noci při kterých si to bez dudoša ani neumím představit 😖 .takže si říkám,ž počkám až vylezou 3 a dudu dáme nějakému pejskovi asi 😉 🙂 .

matova 🙂 ...já jsem také vděčná za celý den volna mm,vždyť je to jen jednou za čas ☹ .
a na krvi ať dobře dopadneš 😉 😵 .
punčošky teď také oblékám..je kosa ☹ .

prchalka 🙂 ...téda,ty máš ale hodného muže 🙂 .
botičky čorí tlačí? ☹ ..tak je budete vyměnovat za větší? 😨

gina 🙂 ..to jsi mi připomněla 😀 ..matýnek kdysi takhle trval na tom,že při uspávání po o musí mít v ručce svojeho medvídka kubíka a ještě auto 😀 ...no měla jsem co dělat 😀 ...ještě štěstí že usíná rychle 😅

sherry 🙂 ..3l tekutin 😕 ???ty bláho,tak o tom se mi může jen zdát ☹ ...když se u nás pije dobře,tak to vyjde max na 1l 😅 .
a nepotil se pak luki moc?já už jsem vyzkoušela kde co..od čisté vody(tu nikdy nechtěl...teda tak,napije se,ale že by pil jen vodu tak to ne),přes různé šťávičky a čajíky ☹ .teď má na večer jablíčkový čaj.neslazený,ale pije ho jen před spaním(taky napájí medvídka).přes den kupujeme hami šťávičky buď jablko+banán+mrkev,nebo jablko+hrozny...to mu ředím 1:1 s vodou.i cappy junior měl,ale to jen vyjímečně,když potřebuje aby byl v obchodě v klidu(vyčuránek) 😎 .a dokonce už i jednou jupíka 😔 ...
a to jsem se vždy holedbala,že teda sladkého nic pít nebude 😖..kamarádka radila...on si zvykne na vodu,nic jiného mu nedávej a žízeň ho donutí,ale prd...on je schopný nepít vůbec ☹.

to už jsem se chtěla zeptat vícekrát...co pijou vaši malí? 😨

sherry28
16. kvě 2010

tak u nás spánek 😝
opět horor 😠 já ho snad už nebudu dávat spát nebo co 😅 to je strašný co předvádí, sousedi si musej myslet, že ho vraždím 😕 a já ho jenom houpu a uspávám 😖 jenže když ho nedám spát,tak se bojím, že mi třeba únavou vytuhne sám kolem pátý a to teda ne, chodit spát v deset s ním nebudu 😝 no dodělávám svíčkovou, dnes budeme jíst asi ve dvě, ještě, že měli polévku

prchalka
autor
16. kvě 2010

Pijem - každý den uvařím dětský čaj pytlíkový- a buď ho pije samotný neslazený, ale taky tomu moc nedá, že a když zjistí, že je to JEN ten blbej čaj, tak začne ječet a klidně mrskne flaškou 😠
- nebo jí narychlo dělám granulovaný, když dojde normální, ale to vyjímečně a ne každý den
- nebo když chci, aby měla větší pitný režim, tak jí to stříknu džusíkem 100% jablko a to vyzunkne lahvičku 130 na ex klidně 😅 😝 stačí do toho obyč čaje kapku a je spokojená 😀
MM přijel z nákupu a koupil mi prý k svátku rycí vidle... jsem šťastná 😅

prchalka
autor
16. kvě 2010

sherry: No to jsem se taky chtěla zeptat, jestli na to spaní někdy rezignuješ ☹ Když ono je to fakt hrozný nutit je, jsou pak vzteky bez sebe! No a já teda taky mám dost 😠

prchalka
autor
16. kvě 2010

Svátek teda ještě nemám... ale budou potřeba!
sherry: Je to u nás nějak divně stejný 😖

prchalka
autor
16. kvě 2010

Já bych potřebovala zákusek, ale ten v OBI asi neměli 😅

gina333
16. kvě 2010

prchalka, sherry: uz teraz sa modlim aby sa to uspavanie u nas nezmenilo. 😝 Ale kedze stale vstava dost skoro o tej 11-tej je unavna, a najneskor o 11:30 zaspi.

ined: ja stavicky nedavam vobec, pije Hipp garanulovane caje, a obcas pije aj taky ovocny co varievam nam. Co sa tyka caju tak vobec nepije vela, tak 260ml a ked bolo teplo tak raz tolko. Myslim, ze jej to staci. Ale 27.-ho idem k doktorke tak sa nato opytam kolko by mali take deti za den vypit.

ined77
16. kvě 2010

gina 🙂 ...to měl chudáček..mně ho už pak bylo tak líto 😢 😅 ...jak se praštil do té hlavičky 😢 ...no vypdalo to strašlivě,to už fakt kolem sebe vzteky mlátil,už cybělo jen sprostě zanadávat 😀 ..nedivím se..nedávno jsem se u tchánů ta praštila do hlavy o škatuli s el.hodinama..no viděla jse všechny svaté a teda slova co lítaly ani opakova nebudu 😎 ,bych se tu rděla
😅 😀
také bych raději zůstala doma,taky tu prší,ale už jsme slíbili že přijedeme.zase...aspoň změníme prostředí 😉

prchalka 🙂 ...já jsem zatím šťastná,že po o maty nebuntoší,ale zase si říkám,bůhví na jak dlouho tenhle ideál ještě bude fungovat 😅 .
jo cigaretka 😀 ...ještěže ti ta sirka chytla..já dnes zaboha nemohla zapálit troubu...máme starý sporák 😠 .asi 15 sirek na to padlo 😅 ...už jsem myslela,že to předpečené kuře budu muset nějak dovařit 😀 ...ono totiž..vařila jsem,do kuchyně přišel mm a říká...tady smrdí plyn 😕 .tak jsem mrkla do trouby a tam byl zhaslý plamen,ale plyn fičel 😲 ...dobré že 😅 .
cigreta...já jsem se zapomněla pochlubit,že jsem taky kouřila 😲 ...po tom ukládání urny říká teta..pojď jdeme si zapálit,tak jí říkám,že přes dva roky nekouřím 😅 ...no hleděla na mě úplně paf..ale říkám,že jesti mi jednu dá,že si klidně po tom zážitku zapálím ☹ ...no ale teda fuj 😝 ...bylo mi blbě půl dne,vážně 😲 a to jsem ani nějak nešlukovala,protože první nádech kouře mě málem roztrhnul 😅 .i MM jsem se pochlubila,no rád nebyl,protože se pořád bojí,že bych zase začala 😝 ...ale to už asi vážně nehrozí.ovšem nikdy neříkej nikdy že 😉

prchalka
autor
16. kvě 2010

Ani jsem to nečetla celé ☹ ☹
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/1...

prchalka
autor
16. kvě 2010

ined: No právě - u nás uspávací idylka trvala - no jak dlouho?!?! Právěže moc ne... Jak jsem si libovala, že... A je to v tahu! 😢

ined77
16. kvě 2010

prchalka 🙂 ...ty se jmenuješ přemysl??? 😀 😀 😀

ined77
16. kvě 2010

prchalka 🙂 ...aha,tak ne 😀 ..jsem si říkala 😀 .já měla jako zákusek kousek hořké čokolády,mňam 😝 .a máme ještě jahodový studený dort 🙂.
tak řekni TM ať nelení a něco upeče 😉 😀
jj,právě toho se bojím..už ta idylka trvá u nás nějak dlouho 😨 a uspávat půl hodiny večer apůl hodiny po o...tak to už snad ani nedám 😅 ...to bychom se vrátili o rok zpátky 😀 😕
pěkný dárek 😅 😀
na odkaz kuknu 😨

gina 🙂 ...a ten hipp čajík je slazený?ty šťávečky mi přijdou fajn aspoň v tom,že je tam přírodní cukr,ale je to celkově drahé 😒 .

sherry 🙂 ..jejda ☹ .no ještě je malinký aby přes den nespinkal ☹ .to je děs...a přitom je počasí vyloženě spací 😖

gina333
16. kvě 2010

ined: ten cajik obsahuje sacharidy. 😉

Sophi je uz hore, spala 1:30, padim k svokre. Majte sa krasne zatial. 🙂 🙂

sherry28
16. kvě 2010

ined: tak u nás malý pije především čaj, občas to míchneme cappy, tím velkým 1,5l a teď do auta se hodně naučil na tu vodu ochucenou od kubíka, má to i netekoucí cyklistický uzávěr, takže není politý 😉 jinak Mára vypije za den 1,5l naprosto v pohodě, a to ještě není léto, Lukášek ty tři litry dal přes léto 😉 takže možná i Mára se k tomu dopracuje 😒 no ani se Lukášek nepotil prostě hodně pil, ptala jsem se na to doktorky, protože sem někdečetla, že když dítě moc hodně pije, tak může být i cukrovka 😕 ale byl zdravý nic mu nebylo, doktorka nám to schválila, že hodně pije, ono to potom na podzimek upadlo, už byl tak na 1,5l-2l, což dá Mára taky 😉

sherry28
16. kvě 2010

prchalka: no uvidím zítra po O jak bude vyvádět až budeme sami doma 😉 pokud by dělal nějaký nehorázný scény, tak se na to normálně vykašlu 😅 a nebude chodit spát, ale vydrží hošánek aspoň do sedmi 😕

prchalka
autor
16. kvě 2010

Holky, na tohle já nikdy nebyla, nenosím nic, krom někdy snubáku, ale tohle je fakt krása...
www.mimibazar.cz/bazar.php?album=97500

prchalka
autor
16. kvě 2010

ined: ccccssssss Přemysl 😅

sherry28
16. kvě 2010

prchalka: až mi z toho šel mráz po zádech 😲 naštěstí my byli bez reakce, jsme už 20.den po očko, ani teplota zvýšená nebyla 😉 🙂

sherry28
16. kvě 2010

ined: kdyby půl hodiny po O a večer, u nás hodinu po O a večer to samý 😅