Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
27. led 2010

Tak to byl opravdu výživný večer u nás, nějak jsem se nezastavila.. Jdu připravovat mlíko a koupání, ležení pro babí atd.. Nevím, jestli ještě budu..
Mějte se a všem dobrou! Zítra, nejpozději v polední pauze páá

matova
27. led 2010

prchalka: koľko hodín tvoja malá od obedného spánku ťahá? to vždy tak dlho alebo len pri zuboch? 😕. tá je fakt nezmar 😀

lehna
27. led 2010

baby ukecané,jak to stíháte? já vás nestíhám ani dočíst ☹
malý spí normálka od 19.20, tak uvidíme jaká zas bude noc. po tom jeho půhodinovém spánku 😲

prchalka
autor
27. led 2010

matova: No ona vydrží dopol 5h a pak uspávám a odpol těch 6-7h. Nechci uspávat nějak dřív, abych uspávala hodinu 😝 takhle vypije mlíko a vytuhne a vstává kolem půl 8. Vy máte ty děti spavější asi. Na ní není vidět únava, poo jo, to poznám, ale večer prostě ne.. No možná to taky dělám blbě, nevím.. 😅 U druhýho budu chytřejší 😅
Jednu výhodu tohle má. Babí spí dole, takže dneska se žádná tv nekoná 😀
Pá, už taky odpadávám..

matova
27. led 2010

tak ja ešte nakúkam a ochvíľu už aj ja pôjdem spať 😎
prchalka 🙂 : to práve nevidieť ani na šimonkovi únavu doobedu, večer naopak hneď dá vedieť ako je natom. On je takmer celé doobedu nejaký namrzelý (ale hneď ráno keď vstáva, vtedy sa usmieva...). problém s ním mám ten že keď to včas nevystihnem tak mám smolu, to potom vyzerá ako som už písala kedysi, že sa nedá uspať vôbec a ťahá ďalšie 3,4 hodinky. Doobedu uspávam tak po 4,5-5h od vstávania a poobede cca po 5,5- 6h. ale ráno vstáva teraz o 6 - 6:30, dnes ráno bola výnimka (o7h) po prebdenej noci 🙄. tak pozerám že to majú práveže približne rovnaké, len to posunuté. a cez obed sú v tom čase približne rovnakí- prinajlepšom 1:30 😅.

tak teda dobrú noc, malý bol už 3x hore------------------ 😖

katzi
28. led 2010

Dobrý ránko,

tak v rychlosti musím napsat náš dnešní zázrak: Adelí spala od 20.00 - 4.30 v kuse! Ovšem já kača jsem tam zas v těch 4.30 šla ji zkontrolovat a hlavně ji zakrýt. Samo se v 4.45 vzbudila, bylo mlíko, napřed pohodička do 5h byla tuhá. Jenže v 6h řev a od té doby i přes veškerou moji snahu už neusnula 😠 Takže já vytočená a Adu umrčená 😒 Má štestí, že je hrozně roztomilá v tom pyžamku , ve kterým teď spí, tak se na ni nevydržím dlouho zlobit když mi tady pochoduje takovej fleesovej medvídek 🙂

Dnes budu až večer, za chvíli vyrážíme na celý den do terénu - ke kamarádce. Adelajda jak je nevyspaná mi ale myslím nedá moc prostoru pro pokec. 😠 Tak mějte fajn den.

ined77
28. led 2010

dobré ránko 🙂 ,

u nás noc asi lepší,anebo jsem to prostě trošku ignorovala 😀 .
od 19.30 do 20.30 3x plakal 😖,ve 22h šel ke mně 😅 .
sice chvilkama kňoural,ale jinak se to vcelku dalo 😉 .zkoušela jsem i pčed tou 22h ho nechat v postýlce a už už to vypadalo,že snad i jo,ale sotva jsem si lehla už stál 😠 😅 .
tak jsem ho čapla a šlo se spát 😉 .
budíček opět okolo 6h 😒 ,zase se tak půlhodinku vrtěl a pak už rozsvítil tatínek v koupelně a bylo to 😝 .
dočteno nemám,ale čtu poslední věty katzi 😅 .

katzi 🙂 ...tak přejeme moc pěkný den a adélka ať je hodná a má náladu besedovat 😉 .

prchalka
autor
28. led 2010

No u nás motáky v noci asi 3 hodiny, to zas byla hrůza.. Vstávačka v 7.15! Babička to ráno okomentovala slovy, že čorízo byla moc hodná, že jí vůbec neslyšela a jak se vyspinkala 😠 Že asi dobře. No a kdo se zeptá mě? No nic..
Měla jsem plány, jak vyrazím do města, když mám jednou za půl roku hlídání a... před chvílí ještě sněžilo a má přijít chlap na seřízení oken, než se do města a zpátky dostanu, abych tu byla na oběd, tak radši počkám a uvidíme odpol..

lehna: No potěš těch 35 minut, to je fakt hrozný! Zlatých našich 1,5-2h i když je to někdy s meziuspáním.. V našem případě už bych fakt nevěděla, jak to řešit.
matova: U nás je poo trochu únava poznat, má takový zamlžený oči, ale večer řádí do poslední chvíle, takže kdyby se mnula v 7-půl 8 večer, půjdem koupat, jelikož nic, tak chodíme až v 8 a do půl 9 většinou spí. Taky máme ale pevný řád, dopol jí nechám těch 5 hodin a zkouším to, když chce dřív, tak dřív, ale dýl jak 5h ji nenechávám. No a večer pravidelně jdem koupat v 8. Zřejmě to není giga spavec..
Včera dostala kostičku-vkládačku, tak to teď zkouší, hlavně, že to tam jde nastrkat skoro všemi otvory 😀 Ale hlavně, že jsem o tom včera přemýšlela, že chtějí zkoumat stále něco nového a staré hračky jsou už okoukané 😅 Tak zatím pá..
katzi: Bééééé, u nás vydrží večer spát tak 2-2,5h max a pak se vzbudí, takže jste na tom fakt dobře!

ined77
28. led 2010

katzi 🙂 ...jj,já jsem také z každého narozeného miminka naměkko 😅 .dřív mě to tak nebralo,ale teď... 😀 .i mé vzpomínky jsou vesměs růžové...ačkoliv to nechápu 😀.ale jo,bylo to pěkné.a přesně takhle budeme za čas vzpomínat na dnešní dobu,spánek nespánek 😉.
uklízím pořád,já jsem magor 😝 😀 .
dnes už mám i uvařeno a už čučím kde je co zaťapkané 😀 .ale ne...však to znáš sama,povysáváš,malý něco rozdrobí a může se znova 😅 .na chodbě věčn plno písku,všechno se to tahá do bytu atd. 😒 .
tak jsem dočetla a opět jsi nezklamala,PROVOKATÉRKO 😠 😀 😠 😀!!!

lehna 🙂 ...chuďátko,taky to nemáš jednoduché ☹ .ty dětičky jsou opravdu někdy nezmárci 😅 .

prchalka 🙂 ...to spaní je podobné jako u nás 😅 .s tím druhým si to zatím taky myslím,že budu chytřejší,no snad jo 😀 .
babi si pěkně užijte 🙂 .

matova 🙂 ...tak jak tak čtu,vidím,že i u vás byl večer krásný ''klid'' 😅 .
já nevím...já bych ty zoubky zrušila 😠 😉 .
teď jsem si vzpomněla...zdálo se mi,že mám protézu 😕 😀 .ale jen na 3 zuby,že by nějaké znamení 😎 ???

dnes u nás opět nasněžila přes noc halda 😅 ,už z toho ani radost nemám,chci jaro 😅 .
ale už se těším ven,po svačince hned vyrazíme 🙂 .
tak po o páááááá 🙂

prchalka
autor
28. led 2010

Já obrečím každý nový mimino, i nenarozený 😀 To mě dostává pořád! Jen u tý mojí mi to nějak nepřišlo a když jsem jí viděla, ani jsem se nerozbulila - u svýho je to asi něco jinýho 😅
Já tady nikoho s úklidem vytáčet nebudu, fakt 😀
Holky mají dneska zábavu, tak já mám trochu klidu, nikdo na mě nevisí, ale už od toho vstávám a jdu něco dělat! Skříň už je skoro domluvená 😉

lehna
28. led 2010

dobré ránko,
tak u nás první probuzení od usnutí ve 23.20, pak do 1h uspávání, moje nervy, ve 00.20 to převzal manžel a malý usnul v 1. pak nevím jak se budil,jestli se teda budil, probudil se s kraválem v 5,tak dostal mlíko, šel lehnout ke mě,to mu zas trvalo minimálně hodinu než usnul, myslím,že bylo něco kolem půl7 a spal do 8.15. takže dnešní noc celkem o.k. dneska bude opět spát jeden spánek po o, ho před o dávat nebudu, i když je protivný nějaký,tak uvidím☹

zatím pááá, už na mě vřískááá 😉

ined77
28. led 2010

tak jsme byli venku a pěkně jsme teda vymrzli 😅 .
matýnek už opět začíná být ohromně sympatický 😎 ,tak jdeme raději obídkovat a pak ho rychle šupnu do peří 😀 .
aspoň doufám teda 😅 .
tak zatím 🙂

ined77
28. led 2010

téda,nikde nikdo???
matýnek už spinká,vypadal unaveně,tak snad bude spinkat klidně 😉 .
obídek proběhl kupodivutaké bez problémů,malý zbaštil všechno 🙂 .
polévku měl brokolicovou,tak jen doufám,že ho nebude bolet bříško 😨 .on je taková citlivka na toto ☹ .
tak ženy 😀 ...údernice 😀 ...nástup 😀

prchalka 🙂 ...jejda,já úklidem někoho točím,to jsem nechtěla 😕 😀 .už mlčím už mlčím 🙄 😀 .
já jsem si matýnka docela obrečela,ale spíš jsem na něj pořád nevěřícně zírala 😀 .celé tři dny v porodnici a doma další dva měsíce 😀 .na fotkách z porodnice vypadám jako pod vlivem omamných látek-vysmátá jak lečo 😀 .a to už druhou noc matýnek doslova prokřičel bolestí bříška 😅 .
ještě jsem netušila ani zdaleka co mě čeká 😀 .
na předporodním kurzu mi nikdo neřekl,že miminko může taky ječet a ječet a ječet a ječet 😠 😀 .

prchalka
autor
28. led 2010

ined: Jsem myslela, že ode mně tady nikdo neuslyší, že uklízím, vařím, peru, leštím, smejčím apod.. že to jako nepřeháním, páč s corízem není uklizeno vidět, ani když uklizeno je a za chvíli je to zase to samý..
V porodce jsem vůbec nespala, už druhou noc řvala a pak už nepřestala, myslela jsem, že doma to bude jiný, že si odpočnem, že tam nebude ten stres, jak v porodce, pořád krmit, vážit, dokrmit atd.. ale to jsem se spletla!
Zrušila bych bolení u malých dětí, bříška a zubů 😖 ☹
Možná, až se čoríz vyspí, tak pojedu do města, zatím jí hlídám. Škoda, že už nemůžu vyrazit teď..
Z babičky už mi zas pomalu vstávají všechny chlupy 😖 ale mám, co jsem chtěla a to, že tu nebudu přes noc sama.
Jo a mimochodem... k tchýni nenapadá fakt nic jinýho, než malý kupovat nebezpečný hračky, hlučný hračky, kterých se ze začátku týden bojí a taky věci pro tyhle malý děti naprosto nevhodný, jako párky, sterilovanou kukuřici, celočokoládovou sušenku a včera jí poslala takový ty gumový provázky omočený v cukru, ale strašně šíleně kyselý 😝 a ještě mi volala, ať jí to dám, jak jí to bude chutnat!! Čoríz to olízla a absolutně se odvracela!
Jedna babička lepší, než druhá! 😅

matova
28. led 2010

Ahojte 😎
takže u nás noc asi ako u ined, v jednom kuse sa zobúdzal, na tretíkrát čo sa prebudil a zas mi trhal pyžamo, som sa naštvala a povedala mu že mliečko nemôže každú chvíľku cucať, že už všetko vypil a keď neprestane dám mu fľašu s umelým- na čo on začal súhlasne prikyvovať 😅 . hotoví sme z toho boli (aj s mužom).tak sme všetci bežali dole zarobiť mlieko, malý sa zatiaľ obzeral a vyzeral šťastne ako úplne vyspinkaný 😖. Potom sme bežali zas nahor, muž prosíkal aby som mu to mlieko dala pri TV!!!- že on chce vidieť ako ho vypije 😀, žiadne také, ide sa spať-zavelila som. No - z fľaše vypil dva glgy, nasadil cumeľ a nezaspal kým som mu zas cicu nedala - z ktorej tiež vypil ako vždy také dva glgy 😠 😠 😠 😅 . No a budil sa celú noc veľmi často a stále len pocuckával, aj gelom sme mastili.......budíček 6:45,
cez deň ma nenechal napísať tu ani 2 vety.......o 10 už polievka.......aj von sme boli- unaviť, vyšťaviť (malému sa zjavne páčilo, zrazu mal úsmev na tvári 😵 )😀, 11:30 obed- už pri ňom pomaly odpadával, 12:05 uspaný 😎. ja len dúfam že tú 1 apol hodinku dá!!!a čo bude poobede.....fakt neviem, u nás veľmi fúka

prchalka: no noc teda u vás tiež nic moc 😨 a to že teba sa nikto nespýta, áno to poznáme 😅 manžel v práci rozpráva ako malý celkom fajn spí- no jasne, hlavne že on ho nepočuje 😠 😖
lehna: ako vyzerajú zuby???😕
ined: ja som to asi nepochopila, ty si bola v pôrodnici tri dni???
katzi 🙂 : tak prajeme vydarený deň!(konečne zas bez susedov 😀 )

matova
28. led 2010

jéj prchalka ma predbehla.
no moja svokra našťastie rešpektuje nastolenú výživu, zato vlastná mama veľmi nie. ták rada by som ju tu mala, ona má stokrát väčšiu trpezlivosť ako ja ale zas to je u nej nakoniec zle-lebo kôli tej trpezlivosti ani nevidí kedy je už malý úplne hotový a ona len skúša a skúša čo mu je a chce sa s ním hrať a keď plače tak to musí byť predsa už hlad- .....no asi pretoto tam u nich ani zaspať nedokáže.
inak keby malé mu poslala také dobrozky, tak to schovám asi a dám si ich večer 😝

prchalka
autor
28. led 2010

matova: No to je u vás ale groteska!! A úplně nejlepší hlášku má manžel, jak malej hezky spí 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Taky to zalomila 12:05. A babičce říkám, lehni si a odpočívej, aby se i malá zklidnila a připravila na spaní.. né babička hubu celou dobu nezavřela!! Po kom to asi to čorízo má 😅

ined77
28. led 2010

prchalka 🙂 ...aha 🙂 .
já se to doma snažím udržovat,sice na úkor mých nervům,ale já fakt nesnáším binec.takže samozřejmě vím,že nemůžu chtít po malém aby nedrobil,ale zase když už to udělá,tak mi to nedá 😎 😀 .
péči babiček já v podstat neznám,takže jsem toho ušetřená 😀 .sice zas téměř běz možnosti hlídání,ale jak to tak čtu....nevím co je lepší 😀 .
ty kyselé hady...to byla fakt trefa 😅 .kde na to chodí??? 😀 .
a souhlásím....proč poroboha už tak malé dětičky musí zažívat tolik bolesti ☹.

matova 🙂 ....ó jéééé.no u nás tak moc veselo teda nebylo ☹ .
je to fakt děs ☹ .já pořád doufám,že až ty zoubky vylezou,otočí se to vše k lepšímu 😅 .
a v porodnici?...noo,3 dny,proč? 🙂

prchalka
autor
28. led 2010

matova: No u nás nerespektuje výživu ani jedna strana. Já teda malý dám od všeho něco, ale bonbony, čoko sušenky a nějaký gumový kyselý blbosti fakt ne!!! Co to má jako v tý výživě splňovat?
Taky bych tu ráda měla nějakou babičku, kdyby aspoň jedla byla normální! Říkám - nech malou taky chvíli samotnou, neber jí hned, jak se začne vztekat, neutěšuj, děláš jí to horší, protože až tu nebudeš, já tohle dělat nebudu, protože na to není čas... poslechne mě někdo? NE! Vede si svou. No a tchýně by s ní pořád jen blbla a nahlas hulákala... důchodci, ale fakt jak malý děti!!!

prchalka
autor
28. led 2010

ined: Neboj, nikdo mi nehlídá, vše si dělám sama a ono je to někdy fakt lepší, protože mít starost o malou a k tomu ještě o další babičku, která neposlouchá...
K tchánům jí dávám nerada a v největší nouzi, když jí třeba nemůžem vzít s sebou na nákup, protože od nich přijde totálně špinavá a hlavně chlupatá od psa a jim dělá problém jí uhlídat v bytě, protože lítá sem a tam. Nejradši jsou s ní venku v kočáru - tam jim nezdrhá, že jo, ale to bylo naposled v létě, kdy jim tam ještě usnula, takže jsem jim jí mohla půjčit. Doma by jí neuspali za boha!!
No a naši bydlí daleko a přeci jen, už je to na ně moc, táta by jí neuhlídal vůbec a mamka není zdravotně zrovna OK.

ined77
28. led 2010

matova 🙂 ...manžel naštěstí takové blbiny nevyslovuje 😅 ...něco o dobrém spaní....
a ti naši rodičové..no jo,oni to myslím dobře,ale..... 😎
dřív nebyl prostě asi čas zkoumat co dítku je,brečelo buď z hladu nebo bolesti ...asi 😅 .
to že je unavené,podrážděné nudí se apod.na to se tenkrát nehrálo 😅 .

matova
28. led 2010

baby, no naša mama je tiež ďalej, síce v okresnom meste ale odtiaľ asi 35km 😒keby bola hneď za rohom, tak tam malého šupnem na hranie a vyberiem si ho na spanie 😀ale to by som mu fakt musela dať so sebou jedlo, lebo by ho mamka nakŕmila kadečím...
no a svokru- tchýni? tú mám hneď za rohom, ona je síce fajn ale tam je to veľmi problematické v rodine, -nechcem tu o tom písať, keď sa dá, tak tam zájdem, alebo ona k nám, no malý to teraz najnovšie veľmi ťažko znáša, že to nieje pravidelné...z vychádzok mi nechce ísť domov ale si šepká baba-baba ☹ ☹ ☹ .Ale nikdy ešte som ich samých spolu nenechala, a po pôrode som mala hrozné nervy, že vtedy k nám chodievala každý deň na kávu, ale mne nikto nepomohol s varením,ani s ničím....a to si všetci v dedine mysleli že mám pestúnku 😠 😠 😠

ined:3 dni???
"....já jsem si matýnka docela obrečela,ale spíš jsem na něj pořád nevěřícně zírala .celé tři dny v porodnici a doma další ..."
-a škoda že sa matýnek zas zobudil, on už je tak asi nastavený 😖 😉

prchalka
autor
28. led 2010

To je divný, být 3 dny v porodnici? Já tam byla taky jen 3 noci 😉
No jo, tady se nám už asi někdo probudil.. Jsem zvědavá, kdy my! Kdyžtak se loučím, pokud vyjedu za hranice vesnice 😀

matova
28. led 2010

prchalka, nechápem,jak tridni, tri noci???

matova
28. led 2010

neviem či ined nemyslela tri týtdny???
jas som bola 9dní. a spomienky na tie začiatky sú asi rovnaké ako na prvé mesiace... 😝 .........ale keď sa niekde narodí bábätko, tiež ma to dosť berie. nie ako kedysi 😀 .

to najhlavnejšie som nenapísala: druhá dolná štvorka je celá 😨 😵
a začíname chodiť lepšie- keď je vyspinkaný, prejde už také 4 metre 🙂 , keď je únava tak 4 kroky 😀 a bum 😉

matova
28. led 2010

bola som uspávať a chvalabohu si dal povedať- musí byť z tej prechádzky hotový - išiel za 1 ruku 😀 😀 😀 a potom mne na rukách 🙂

matova
28. led 2010

a ešte k upratovaniu-priznávam sa- u nás doma je totálny neporiadok. aj z toho, čo malý nadrobí a porozhadzuje, ale hlavne celkovo- stále mám nevybalené krabice so zošitmi ešte zo školy....milión vecí čo nemajú miesto...za pojazdu riešime odkladacie priestory-skrine....je to tu bez ladu a skladu 😖.
ja teda vôbec nemám rada neporiadok, ale nejak to tu všetko stále neviem dať dokopy 😒. Pred tehotenstvom sme chodievali obaja s manž. do práce na týždňovky, cez víkendy záhrada....stále sa nejaká práca kopila...
- chcelaby som okrem tých žalúzií do spálne aj koberec dole do kuchyne-je tam studená dlažba, pre malého úple nevhodné (na polovicu sme síce dali koberec čo nám zvýšil zhora, ale.....ešte ani jedno mi u muža neprešlo 😠 😠 😠
keby sme bývali v meste, objedná asi, alebo vyberiem v obchode a dovoz zdarma...uvidíme

matova
28. led 2010

no, tak konečne už som si aj ja tu hodila pekný monológ 😀 , malý dnes trhá rekord 😕

matova
28. led 2010

posledná vec: dnes máme rok a štyri mesiace 🙂 . a už som toho prezradila až až 😒 😒 😒 😎

matova
28. led 2010

ined:vypla som v QIP kolonku na odosielanie správ 😨 vôbec to neviem vrátť nazad...no som vravela-technický antitalent....