Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
19. kvě 2010

U nás jsme byly vzhůru už 20.40 ☹ ☹ 🙄 🙄 Zbytek noci o ničem. Celou jsem ji proležela na jednom boku směrem k ní. Jakmile bych se otočila zády (a že jsem se fakt potřebovala narovnat), měla bych ji hned na sobě, hned protesty! Válení, funění a celou noc mi žmoulala ruce 😢 V 6h už jsem si řekla dost, že snad bude chvíli klidnější a otočila se.. Hmm, byla vzhůru hned, jestli vůbec dneska pořádně spala, asi ne.
Myslím, že ten týden klidu byl jen klid před bouří. Nevypadá to u nás vůbec růžově.
Sumarizace: 2jky a 4řky lezly dohromady 9 měsíců... 😠 😝

zuzanka26
19. kvě 2010

Ahoj, u nás taky na prdlačku. Lezou nám trojky , jedna se teda už prořízla, ale ty tři to je hrůza. Chvilku jsem jí měla v noci u sebe v posteli, ale bylo to snad ještě horší, hladila jsem a pořád pobrekávala a hrozně se točila. Asi až od 3 byl klid, vstávání po 6 😖

gina333
19. kvě 2010

No ako citam, tie noci sa nam akosi pokazili. ☹ Uz som si myslela, ze tie caste budicky su minulostou, ale zda sa my, ze som sa poriadne sekla. 😒 Co uz, nic ine nam nezostava, len zatat zuby a vydrzat. 😉 😉

lehna
19. kvě 2010

ahojky,

u nás taky nic moc. poprvé ve 21,10, pak pak z a15minut znova, další ve 22,40(jsme šli zrivna spát), plakal docela divně,jakoby mu něco bylo. dali jsme mlíko, převaloval se ještě asi půl hodiny,takže usnul kolem 23,30, další budík bylo něco po 1, zase převalování asi půl hodiny, já se probudila ještě v 5, a Štěpi nakonec vstával v 6,20. no vyspaná moc nejsem,asi dneska zalehnu po o s ním 🙂.
večer nám 2 hodiny nešel proud, tak jsme se báli,ať to není na dýl.

fičíme do obchodu pro rohlíky a chleba, přestalo na chvíli pršet....

gina333
19. kvě 2010

uz zase leje 😲 😲

lehna
19. kvě 2010

my jsme zpátky a stihli jsme to akorát.

taky začlo lít.

gina- by jste daleko od záplav? jste v pohodě?

ined- čekám na tvé zprávy jak to u vás vypadá...

gina333
19. kvě 2010

lehna: u nas nastasie zaplavy moc nehrozia. Je tu vodna nadrz Liptovska Mara a ta je regulovana. Vylievaju sa skor potoky, ktore nie su upravene. Ale po celom uzemi SR su vsade povodne. 😢 😢 No hrozne daco. ☹

gina333
19. kvě 2010

Ja uz som uvarila aj obed, polievku mame zo vcera, Sophi ostalo aj masko, len som dorobila zahradnicke maso pre mna a pre Nati. Normalne sa nudim, 🙂 mam vyzehlene, upratane, dieta sa hra, obcas ma sice zavola ku hrackam, ale takto v pohode by to mohlo byt cely den. 😉 😉

lehna
19. kvě 2010

gina- tak hlavně, že jste v pohodě a nic vám nehrozí 🙂

my máme dneska rizoto co jsem dělala na večeři,takže navařeno už mám taky🙂
jsi šikovná kolik toho po ránu stihneš 😉 . já pořádně nestíhám nic. něco začnu dělat a už mi visí na noze ☹ . takže to pak dělám půl dne, třeba nádobí, žehlení to jen když spí, to by se Štěpim teda nešlo vůbec 😅

sherry28
19. kvě 2010

tak my byli na nákupech potravin 😉 uvařeno máme ze včera(dušené kuř.maso na zelenině brambor) 🙂 teď jsem se pustia do vysávání, malej mi ukradnul vysavač, tak chvíli relaxuju, než mi ho vrátí, jestli teda vůbec 😀 už mi přišly ty šaty(ty první růžové s vínovou stužkou)tak pak hodím foto, až mě bude mít kdo v nich vyfotit 😉 jinak jsou kouzelný už jsem si je zkoušela a sedí mi dobře, i materiál je moc pěkný 😉 jsem spokojená, teď vím že můžu v klidu koupit ty tyrkysové 😉 vysavač mi byl vrácen a mám jít makat 🙂

lehna
19. kvě 2010

sherry- vidíš, ani jsem nezaregistrovala jaké šaty sis nakonec objednala. tak jsem zvědavá na fotečky🙂
vysavač mi taky malý krade a ještě raději si mi naněho sedne a jezdí na něm 😀

gina333
19. kvě 2010

sherry: aj ja som obzerala tie japonske satocky, svogrovci budu mat krstiny a cenovo sa my vyhovuju prave tie. A su aj pekne. 🙂 Vysavac aj u nas fici 😀

prchalka
autor
19. kvě 2010

sherry: To jsem taky zvědavá na šaty! 😕
Měly jsme tu švagrovou asi 2hodiny, tak to rychleji uteklo, to by mohlo být tak stále, aby chodily návštěvy 😉 Takže malá sice rozjančená, nejdřív trocha hysterie, páč teta přinesla sušenky a celou vaničku, že... pak přehrabala všechny volební lístky, ale když jí přijel vyzvednout chlap, tak si sedla na gauč a byla jako poupě 😅 Obídek dnes o pár minut dýl, ale zabrala ve stejnou dobu 11.10 🙂 Já nemám vůbec na nic normálního chuť. Jen jsem si namazala 2 krajíčky housky s něčím a pak už bych brala jen čokoládu - je to jako na začátku, když začly problémy s těma zubama, jak jsem byla vyřízená, neměla jsem chuť absolutně na normální jídlo. Nějak se tý čoko děsím! MM máme dneska v Praze, přijede asi dýl, ale na pátek, že by si vzal dovo a jeli bychom k našim, ,tak uvidíme.. To by mi odpadlo uspávání, ale zase aby to nezačalo v so a ne nanovo 😝

katzi
19. kvě 2010

ahojte,

včera večer jsem už nebyla, byla jsem úplně bez nálady 😝 V kavárně to Adeli zvládala fajn, i přesto, že tam bylo moře dětí, takže i hluku, ale jak jsme přišly domů chytla takovej záchvat, jakej jsme ještě nezažili 😖 MM se chtěl dodívat na hokej a koupat pozdějí než obvykle, až v 18.45. Ona asi už z té kavárny byla přetažená a ten posun večerního harmonogramu ji dorazil. Kvůli nějaká blbině se vztekla a přešlo to fakt až do záchvatu, kdy prostě nemohla přestat řvát a my jsme nevěděli jak ji z toho dostat. Došlo i na umývání obličeje studenou vodou atd. atd. 😝 😝 😝 Nakonec ji z toho probral Krtek a dudel. Pak ještě nemohla usnout, takže jsem uspávala do 20.30.A ve finále jsme se pohádali s MM. Takže super 😝 Jdu vás zkusit dočíst.

gina333
19. kvě 2010

Aj u nas trvalo uspavanie trocha dlhsie ako obvykle 😒ale uz nastastie spi od 11:40. Idem si ohriat obed, lebo somuz riadne hladna. 😉

lehna
19. kvě 2010

prchalka- taky jsem vždycky ráda, když tu přijde nějaká návštěva, fakt to pak rychleji utíká a nebo když my jdeme k někomu,tak ty dvě tři hodinky utečou ani nevím jak.
nejdeš zdřímnout s Čorí po té vaší noci? 😕

katzi- jejda, divoký večer. snad se to nebude opakovat a dnes bude vše o.k.

gina- Štěpi usnul dneska hooodně rychle, během 2 minut byl tuhoněk 🙂. taky zrovna jím a pak půjdu něco dělat,chtěla jsem si jít lehnout,ale nevím, ještě uvidím 😀

prchalka
autor
19. kvě 2010

Zdřímnout nejdu, vezmu asi knížku a noťas nechám dole nabíjet. Tady se toho zase nakecá 😅 😀 Tak zatím, odpol podám info..

lehna
19. kvě 2010

tak kecej taky 😀

ale já už taky mizím se natáhnout 😎

gina333
19. kvě 2010

katzi: Adeli sa vie tiez riadne prejavit. 😝 😝 ale dufam, ze s TM ste uz zadobre. 😉

prchalka: co dobreho citas? Ja som si teraz objednala knizky, sa tesim ked my pridu. A straaaaasne dlho som ficala na Twilight sage, uz sa neviem dockat na 3. cast filmu. 😀

katzi
19. kvě 2010

ined: krásné fotečky Matýnka se Silvinkou. Vypadají jako zaláskovaná dvojka 🙂

matova: není nad dobrou kávičku, já taky tak ty dvě denně dám 😵 Plus teda ke každé ještě i něco sladkého - s tím musím přestat už honem rychle 😝 Ty se sladkým ale nepřestávej, mimčo ti s kaloriema pomůže a spravíš si náladu 😉

gina, lehna, prchalka a dnes i sherry: teda ty noci u všech zas na prd 😝 😖 Jak píše gina, třeba to bude tím počasím, děcka nejsou vylítaný, musíme doufat, že se se zlepšením počasí vrátí i lepší noci 😒 U nás dnes taky slabší, i když úplnej horor to nebyl: 23.20 dudel, 1.00 dudel, 3.00 mlíko a pak v kuse do 6.20.

Usínání po o v 11.30 a bylo to rychlý 🙂

katzi
19. kvě 2010

gina: jj, projevit to ona se umí. Do včerejška jsem ale netušila jak až 😒 Ale ani jsem se na ni nemohla zlobit, ona o sobě fakt až nevěděla a bylo to z toho přetažení. Poučení do budoucna - vyvarovat se toho, aby se takhle přetáhla. S MM jsme večer usínali v tiché domácnosti, ale ráno už jsme se vraceli do normálních kolejí. Oběma nám ruply nervy po té Adélčiné scéně...Já jsem tak dlouho nic nečetla a to jsem bývala velká čtenářka. Teď bych nad knížkou asi večer už usnula 😅

matova
19. kvě 2010

ahojte,
u nás sa spí od 12:05. Vnoci spal do 2:30, vypil mlieko, potom som sa neskôr zobudila ako plače, šmátram rukou po vedľajšej posteli, malého nikde- bol prelezený až v postieľke, ktorú mu zboku k posteli prikladám ako zábranu 😲. Neviem čo sa mu asi tak vnoci snívalo, asi o turistike 😀. Def. vstávanie o 6:30. Pri uspávaní naobed mi zasa zdrhol z postele, začína to byť už pravidlo, zas som ho vložila do postieľky nech spí teda tam- tak si po veľkom plači vybral posteľ. ch, vyzerá to asi že bude chodiť spať okolo 13, ale večer potom o 21-22? 🙄
obed: zemiakové pyré, paradajková omáčka, sójové plátky

ined77
19. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
noc u nás jako poslední ☹ ...dokonce matýnek jednou i mále zhučel z postele 😨 ..naštěstí zakňoural a já procitla 😕 ,visel už hlavičkou dolů 😔 .takže prostě motanice největší 😢 .
večer měl teplotku 37,5,tak jsem mu dala panadol.ne kvůli teplotě,ale aby neměl nějaké bolení 😒 .čípky jem ještě neobjednala,včera jsme se tam už nedostali.
byli jsme chvilku v té cukrárně a pak hajdy domů,stejně pořád pršelo.
matýnk usnul v 19.40 a ve 21.30 se už zase ozval 😖 ...to mi moc času k relaxu teda nedává že 😒 .
dnes ráno úklid,procházka,nákup... 🙂
obídek stejný jako včer,ale byla změna!...spapkal půl polévečky a skoro plnou misku těstovin s omáčkou a i masem!!! 😕 masíčko bylo na kostky tak centimetrové a pohoda..sice to chvilku žižlal,ale šmakovalo 😀 pak došlo na brum,ale jen ukousl medvídkovi hlavu a zbytek odložil na stůl 😲 ...no ani se nedivím,musel být chudáček přecpaný oběda 😅 .
spinkáme od 12.10 🙂
jdu kuknout co u vás 🙂

gina333
19. kvě 2010

matova, ined: aj Sophi je velka cestovatelka 😀 preto ju nechavam spat iba v postielke. Posledne noci ale nadranom spinka pri mne, koli castemu budeniu, ale stale som v strehu aby nezletela z postele. 😉

sherry28
19. kvě 2010

tak spí 😝 bez řevu se to neobešlo, ale usnu během 20 minut, to tu dlouho nebylo 😵 já byla ve sprše a vytírala 😉

lehna: šaty jsem vybrala tyrkysové na tu svatbu, ale ty co přišly jsem měla koupeny už dřív, ale klidně bych i v těch mohla jít 😉 jsou hezký 😵 za tu cenu, to nadělám parády 😉 já mám stejně šaty na jedno léto, pak si kupuju nový aspoň jedny vždycky 😵 tak zase je nakupuju levně 😉 koupím si ještě dvoje na tohle léto, jestli teda vůbec nějaké bude

gina: to víš, že jo, tyhle šatičky i kdyby měly vydržet jednu sezónu tak za to stojí 😉 tak pěkně pokup a dej vědět jaký sis vybrala 😉

katzi: tyhle scény mám teď denně, je úplně apaticej a taky mi dá práci ho z toho stavu dostat, přišlo to tak najednou 😅 ale už to trvá třetí týden ☹

prchalka
autor
19. kvě 2010

Tak je to v kelu, ale uměla bych to říct i jinak! První probuzení hned, jak jsem došla nahoru - po 50 minutách, druhé po další půl hodince. Celkově nespala ani 1.20 ☹ ☹ 😢 😢 Fakt se mi chce zase řvát. Za tu dobu stihla už zase 2x natahovat! ☹

matova
19. kvě 2010

No teda, u vás všetkých bola dnes noc úplne nanič 😢 .
Návštevy- úplne súhlasím, keď bol maličký tak mi vadili a ani som ja s ním nikam nestíhala, teraz sa hodí každá hodinka, dve, oveľa rýchlejšie to beží...samozrejme ak je to načasované v správnom čase 😉

katzi. veru, preťaženie to je veľmi zlé pre malé deti- oni chúďatká ešte nevedia povedať čo im vadí a tak....Na šimonka to tea veľmi zle pôsobí odjakživa, vždy s týmto mal problémy a fakt sa potom zle zaspáva....Adu musela byť teda fakt už dorazená 😒

gina: tiež dúfam že keď sa to počasie umúdri, že budú tie deti naozaj lepšie uspateľné. Malá je fakt zlatá že sa tak pekne hrá 😵

zuzanka: aj malému prvá trojka vyšla celkom rýchlo, normálne som sa tešila že super, ale zvyšné tri išli v podstate naraz a trvalo to hrozne dlho- asi3,5 mesiaca 🙄 .

ined: teda, nič závideniahodné u vás poslednú dobu 😢. Jedine tú cukráreň by som brala hoci na 5minút 😀. Ja mám u malého tiež pochybnosti na bolesť, ale nechápem čo ho ešte teraz môže bolieť- hryzie cumeľ ale 5nevidno-ani bouličky, šúcha vkuse oči a nos, ale na únavu to asi nebude keď zdrhá z postele, ja už fakt neviem... 😲

katzi
19. kvě 2010

Adu je taky cestovatelka: jak už jsem psala - raději já jdu párkrát za noc k ní, než ji hlídat a oddělávat ze sebe celou noc 😒

sherry: nestraš, že by to mohlo pokračovat 🙂 Já jsem to brala jako jednotlivou scénu a opravdu doufám, že se jí to zas dlooouho nestane 😒

prchalko: tak to je slabota jen 1.20 😖 Přeju hodně sil a co nejméně scén do večera...

matova
19. kvě 2010

prchalka: no jejda, čo to má byť, už má aspoň navreté ďasno čorí????

katzi
19. kvě 2010

matova: jak jsem psala, ona v té kavárně vypadala spokojeně, hrála si, běhala a tak. Ale po příchodu to podráždění vyšlo na povrch 😒 Opravdu příště tam pojedeme jen kdyžtak na chvilku, nejvýš na hodinku, doma potom hezky hned uklidňovat koupačkou a tak. Dám si na to teď opravdu pozor, bylo to včera hrozný, fakt jsem se až bála, jak byla bez sebe 😖