Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
25. kvě 2010

matova: Adu taky dostává kopu poděděných větších věcí (hlavně klučičích od kamarádčina syna), ohrnu rukávy a nohavice a na doma je to super 🙂 Jenže Adeli nemá problém, že by jí ty kalhoty třeba padaly v pase, pupek to jistí 🙂

gino: no oddychnutá nevím, ale je to fajn změna. 🙂 Zas tady máme přes den jiný program než v Brně.

gina333
25. kvě 2010

matova: veru nechapem to s tym spanim. Aj dnes rano sa zobudila 6:15 a 4 hodky nato uz spala ako dudok. 😵 ked to ratam, ze na obed spi to tej 13-tej a vydrzi aj do 20:15 kym nezaspi tak je to riadny nepomer. 😉 Ale asi je to v poriadku. Ja ju vecer uspavam sice na rukach, ale trva my to cca 15-2O minut.

matova
25. kvě 2010

katzi: "pupek to isti" 😀 . Malý nosí aspoň traky 😀 . Ponosené veci sa u nás na dedine ešte v pohode znosia, aspoň mi toho nieje ľúto, veci na voku mu niekdy kúpim aj v secondhande a koľkokrát sú lepšie ešte ako z mmb. On sa mi zvalí hocikde, leží a hrá sa s kamienkami...lozí po kameňoch...čím hnusnejší terén tým viac ho to tam láka 😝

gina: plátenky ma nemáme. S tým nepomerným spaním to tak funguje tu u väčšiny mám pocit, keby aspoň večer zaspal rýchlo.
no, možno že raz, príde taký deň keď sa moja tvár ako oheň rozhorí...... 😀

katzi
25. kvě 2010

matova: co to jsou traky? 🙂 To hraní s kamínkami je přesné - největší zábava je momentálně házet bláto + kamínky do kaluží. Hlavně že jsou spokojení 🙂 😉

S tím spaním - já myslím,že oni po tom obědě ještě dospávají noc - i přesto, že někteří spí v noci dobře. V noci by měli spát třeba 12 hodin a když jdou spát v 20h a vstávají v 6h, tak jim ty 2 hodinky chybí a dospí to po o. Pak už jsou dospaní a večer se jim nechce 🙂

gina333
25. kvě 2010

Tak ku tiym kamienkom len dodam, ze moja Sophi ich s oblubou cmula 😒 zatial ich nastastie aj vypluje, alebo my ich poda 😉

ined77
25. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
dnes mám skluz,sháním po netu pejska 😅 😀 .
spinkáme od 12h 🙂 .
obídek opět bojkot...no,máme všichni rýmu jako brno a matýnek ještě i kašlík 😢 ,tak asi nemá ani nějak chuť 😒 .
noc ...takový horší průměr ☹ .
včera jsme byli po dešti chvilku venku,ozkoušet ty gumáčky...no,na motorce s nima jezdit nemůže,neboť se mu vyzouvají 😅 ,ale ťapkal v nich jinak pěkně 🙂 .každou kaluž musel projít a proskákat...když už to má dovolené,tak se toho musí využít že 😀 .šli jsme jen do obchodu a zpět 1.20 😀 .
dnes mě ale překvapil 😕 ..už se hrnul do kaluže v normálních botkách,tak jsem řekla,že ne ne,že může jen v gumáčkách skákat v kalužích a on...se podržte...poslechl!!! 😨 😲 a kaluž objel!!! 😲 😀 ...no nemám já to zlatíčko 😉 😵 .
mám i fotky,ale nevím jestli to stihnu stáhnout a přidat 😉 ...pokusím se.
obídek:špenátová polévka,dušené kuře s hráškem a kukuřicí,rýže 🙂 .brum už 2 dny nebylo...peklil 😠 😀 ...
a to je od nás asi vše..jdu honem dočíst...jsem se zdržela kurnik nějak moc 😠 😀 ...

gina333
25. kvě 2010

U nas uz prsi 😠

ined77
25. kvě 2010

tak přidávám slibované fotky...i tříkolky 🙂
matýnek taxikář 😎
nové fáro tříkolka 😀
v obchodě a po cestě do obchodu 😀

gina333
25. kvě 2010

ined: krasny smejko 🙂 🙂

ined77
25. kvě 2010

matova 🙂 ...také se přidávám s gratulací ke 20tt 😵 😵 😵 ...hrozně to letí 😨 ...pohyby mi nějak ušly 😲 😨 !!!blbě čtu asi 😢 ...ale je to krásné 😵
co se týče nějakého pokažení věcí...to mm neřekne nic,protože sám lautr neví jak s tím dělat 😀...navíc většinou pokazí něco on 😅,ale taťka by mě vykrákal z uši 😅

prchalka 🙂 ...já z toho byla včera taky celý den špatná 😢 ..nějak je té smrti v poslední době moc či co 😢
kalhoty krásné,čorí bude kočka 😵

katzi 🙂 ...hojky 🙂 ..včera jsme měli večer s přáteli 😀 ...do 22.45 😕 😎 😀 ,pak se ozval matýnek a bylo po ptákách 😝
souhrn...než bych to napsala,budeš mít dočteno,moc tady toho není 😉 ,navíc mám v hlavě nějak vymeteno 😀
takže kolo se aduš líbí?paráda...no si to riskneme taky..kámoška je teď po operaci kolene,tak mě napadlo,že bych si věci půjčila na zkoušku od ní 😉 ...akorát to počasí by se mohlo už umoudřit že 😒

sherry 🙂 ...??? 😨

lehna 🙂 ...tak vidíš jak je štěpi samostatný 😵 ,super

a jééé,už pláče,letím 😨

ined77
25. kvě 2010

gina 🙂 ..děkujeme 😵
jak děláš prosím tě ten dětský gulášek? 🙂

u nás spánek 3h 🙂 ...a zrovna přišel tatínek 🙂 ..tak letím 🙂

všem pěkný zbytek dne 🙂

prchalka
autor
25. kvě 2010

U nás se spalo tak 1.40, pak zbodla Dobrou mámu puding 😕 😕 a malý banán. Teď řádí venku 😀
Dostala jsem ještě jeden dáreček, JEHO nové cd, chtěla bych ho tak jako tak, jen jsem se zmínila před MM do mailu, už mi ho přivez. Akorát bych za jiných okolností z něj měla větší radost ☹ No uvidíme, jak to se mnou zas zamává při poslechu..
Musím, už tam mají zase rozbroje!! 😝 😝

gina333
25. kvě 2010

Tak u nas riadne lialo cele poo ☹ ☹ tak sme boli iba u svokry na kafco. Nedavno sm prisli domov, Sophi stihla zjest jednu paradajku, zboznuje ich. 😉 Predtym zjedla Pribinaka, dufam, ze jej nebude zle z takej kombinacie. 😒

gina333
25. kvě 2010

ined: tu je receptik, uz som ho robila viackrat, patri medzi Sophinkine oblubene jedla 😵 http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=

gina333
25. kvě 2010

ined: sorry, tu je ten recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10117 😉 😉 😉

katzi
25. kvě 2010

ined: to je perfektní tříkolka 😵 Hlavně, že má tu vodící tyč, to by se Adélce taky líbilo. Momentálně ji tahám u mamky po dvoře v dětské tatrovce na špagátě 🙂 Kolik taková tříkolka stojí? Kolo u nás dobrý, ale jako na nějaký dlouhý trasy to není, to už je pak protest 🙂

prchalko: ten Petr Muk 😢 ☹ Já jsem ho až tak nějak neposlouchala, ale viděla jsem s ním nějaký pořad, četla občas nějaký rozhovor,....působil na mě jako fajn chlap. Je mi líto jeho ženy a dětí 😢

prchalka
autor
25. kvě 2010

Byly jsme venku až do 6h a něco. Dneska dala celou 180tku, ale zase to v ní rychle zahučelo, díky té úpravě savičky, takže žádná uspaná nebyla, tak jsem musela pohoupat a jsem se modlila, ať to zabalí, ruce mám trochu vytahaný 😝 Tak nevím, která varianta je lepší 😅
Pomalu jdu, všem dobrou noc 😔

gina333
25. kvě 2010

Tak u nas sa spi, vobec nebola unavena, krasne sa hrala, no neviem ju vynachvalit aka bola zlata. 🙂 A bala som sa, ze bude mrzuta. 😉

ined, katzi: tu trojkolku som pozerala aj ja, ale na ihrisku to mali deti a Sophi to chce iba tlacit a nie tam sediet. No preco by ona nebola ina ako ostatne deti, ze? 😵

Pokojnu noc prajem. 😔

matova
25. kvě 2010

ahojte, aj my spíme, boli sme poo len doma- malý bol zlatý, viem že sa opakujem ale po tých trojkách je to zlaté dieťa 😵 .
Upravila som režim a večeru mal skôr, už o 17:30- hustú polievku z obedu, a pred spaním vypil konečne 200ml 😉 .

ined. ďakujem 🙂. Malý je zlatý, a v tých mlákach paráda, to by sa aj šimonko vyžil 😀len mám strach že by si tam aj sadol 😀...Skoré uzdravenie prajem.
katzi: raz sme to už s ined riešili- traky = kšandy (dúfam že som to dobre napísala 😅)
gina: nás tá búrka nakoniec obišla, síce pršalo ale len chvíľu, ale fúkalo dosť.
lehna, sherry??

pekný večer, idem rýchlo aspoň čosi požehliť a potom možno eurosong kuknúť- ak malý dovolí...

prchalka
autor
26. kvě 2010

Ahoj,
noc děs-běs ☹ Válení, kopání, brečení na dudlík i s ním.. jednu půlhodinu jsem ho nahazovala asi 5x ☹ a nemělo to moc smysl. Dokonce se mi zdálo, že si ho jednou hned vyhodila a plácala se přes pusu, ale fakt nevím, jestli to tak skutečně bylo nebo už jsem magor, napůl mám oči zavřený.. 😖

gina333
26. kvě 2010

Dobre rano 🙂

prchalka:chudatko, tie zle noci vas akosi drzia. ☹

matova: ako dobre, ze Simi je uz zase dobrucky. Ja sa desim toho ked nam pojdu trojky a Sophi sa zmeni na protivku. Utesujem sa len tym, ze aj ked jej isli ostatne zuby cez den vzdy bola zlata, akurat boli neprespate noci, tak len dufam, ze horsie to ani teraz nebude. 😒 Aj ja som pozerala Euroviziu a dost ma sklamalo, ze Kristina nepostupila, ved bola krasna. Nastastie v noci tu nebola burka, i ked s tym strasili. 😵

U nas noc nastastie klasicky dobra, bola hore raz o 3:30, vstavala o 6:40. 🙂

prchalka
autor
26. kvě 2010

U nás opravdu poetické dopoledne 😠 a to je teprv 8h ☹ Naštvaná, uzívaná vzteklina.. Něco už jsem vyšmoulila na plotně a budu teď muset 3h fungovat, jen nevím jak a co jí zabaví 😖

ined77
26. kvě 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás opět prší 😖 .
máme už uklizeno,navařeno ze včera a půjdeme stavět garáž 😀 .
noc byla hrozná ☹ ...matýnek už se vzteká i ve spánku 🙄.budík ale až v 6.15. 🙂
už hodinu u nás jede fík 😔 ,ale zatím matýnka baví-střídavě 😅,půjdeme ale dělat raději něco smysluplného 😉 .
nachlazení stále pokračuje,akorát matýnkův kašlík je lepší 🙂 .
tak v rychlosti asi vše 😉 .
snad nějak po očku dočtu 😉
všem pěkné ránko 🙂

jo,asi nám lezopu obě dolní 3 😲 ...má to v těch místec nějaké zarudlé 😨 ...no,leccos by to vysvětlovalo 😅

ined77
26. kvě 2010

katzi 🙂 ..ani nevím kolik ta tříkolka stála,protože ji kupoval děda v makru,prý to byla akce.dřív mluvil něco o 1000 kč,ale nevím jesti to bylo myšleno na tu samou 😅 .ta vodící tyč je fajn,člověk není aspoň pořád nad něčím nahrbený 😀
s tím kolem..to bude asi o zvyku 😉

gina 🙂 ...matýnek ji sylvince taky nejdřív chtěl jen tlačit,ale pak už neprotestoval a nechal se vézt jako milostpán 😀 .
i sophi by se to určitě zalíbilo 😉 .
moc děkuji za receptík 🙂

prchalka 🙂 ...pěkný dáreček,ae já bych to asi teď neposlouchala ☹ .počkala bych aspoň týden,až se to v hlavičce trošku usídlí 😢 .

matova 🙂 ..děkujeme 🙂 .
no však já také čekala,kdy tam matýnek zasedne 😀 .naštst ho to nenapadlo,za to tu kaluž okoštoval 🙄 😀 😝
ano,kšandy 😉

sherry 🙂 ...???????????? 😕

gina333
26. kvě 2010

sherry: veru, kde si? 😕

ined: aj u nas prsi, je to uz fakt na palicu 😒

Vychytavka dna: Sophi vylezie na stolicku odtial na stol a busi do pocitaca. 😉 No dost ma to stve, nic nerobim, len ju odtial skladam dole. Vcera aj spadla, dufala som, ze ju to odradi, ale opak je pravda. 😲

ined77
26. kvě 2010

gina 🙂 ...jj,to počasí mi taky už leze na mozek 😖 .zrovna jsem volala s mm aspílala,že kdyby aspoń jme byli zdraví...mohli jme jet třea plavat,ale takhle 😒 ...a kámoška po operaci..prostě vše na prd ☹ .
pěkná vychytávka 😀 ...my máme také jednu 😅 ...matýnek si dnes otevřel hlavní dveře 😲 ,tak už mám raději zamčeno 😨 😉 .
jsou to chytré opičky 😉

ined77
26. kvě 2010

ježiš,mně tam chybí písmen....omlouvám se 😅

gina 🙂 ...no hlavně že jak spadla,že se jí nic nestalo 😨 .maty měl taky šplhací období 😒 ...to přejde samo,říct si nenechají.akorát se musí pořád hlídat,ale to tak jako tak že 😅 😉

musí jít,dělá tady bugr a je veliká protifkaaaaa 😠 😀 🙄 😨 😝 😀

gina333
26. kvě 2010

Spi od 11:25, idem si dopozerat film na nete, vcera som totiz zaspala pri TV 😉

ined77
26. kvě 2010

u nás se ještě nespinká...kakáme 😀

gina 🙂 ...tak aby jsi neusnula i podruhé 😀 😉 😵 ...jakýpak film? 🙂

ženy,kde jste kdo??? 😅

prchalka
autor
26. kvě 2010

My usnuly kolem 11.10, ale teď jsem 34 minut volala s bráchou 😝 😝 Ještěže už byl na místě a musel vystoupovat! Já se přesunula a hlídám.. Ani jsem se nenajedla.
Poslouchala jsem nové cd, ale je to jedná smutná písnička za druhou ☹

katzi
26. kvě 2010

ahojky,

dnes jsem spala jinde než Adeli a byla to jiná liga : šla jsem tam jen na dudel kolem 23h a pak spala v kuse bez mlíka až do 5.30, to jsem ji tam šla ještě uspat (stačilo, že jsem na ní měla ruku a stála vedle postýlky) a vstávala v 6.30 😵

Tady jak jinak než že prší 😠 Dopoledne asi na hodinku přestalo, tak jsme šly honem ven. Adu zase lítala v kalužích, ale některý měla až po kolena, za chvíli byla durch mokrá, takže musela jít domů - no bez scény se to neobešlo 😖

matova: zase jsem o něco chytřejší - traky -kšandy 🙂 To je neuvěřítelný jak se Šimonek zklidnil, když mu vyrostly ty trojky. Je to super, užívej si pohodové období 😵 U Adélky jsem až tak nezaznamenala, že by byla jiná přes den v období zubů, u ní se to projeví kdyžtak spíš jen v noci 😒

prchalko: vy jste asi právě teď v období zubů, co? 😖 Že čorí tak blbě spí teď. Lezou trojky? Jak ji uspíš bež se po o taky honem natáhnout a nabírat síly.

ined: i u vás zuby? Vztek ze spánku umí Adu taky 😠 Zrovna tady ho kterýsi den předvedla. To je vždycky hrůza ji utišit 😖 Naštěstí se jí to nestává často. Aha, takže tříkolka by voko 1000Kč, no uvidíme třeba kdyby některá z babiček měla touhu Adélce někdy něco koupit, je to dobrý tip 😉 🙂

gino: jj, klávesnice a myš u počítače to je magnet i pro Aduš 🙂 Zatím si tam sama nevyleze, ale jak na to přijde, už ji nesundám 🙂