Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
26. kvě 2010

ined: 😉 🙂

ined77
26. kvě 2010

u nás spánek dohromady 2.30 🙂 ...po 1.20 se vzbudil a už to vypadalo že je po spánku ☹ ,ale 15 minut se po mně valchoval a nakonec ještě zabral 😅 😉 .
jsme po sváči,neprší,tak mažeme ven 🙂 .
všem pěkné odpoledne,papa 🙂

lehna
26. kvě 2010

ahojky,

tak jsem tady na skok. Štěpánek totiž usnul. No musela jsem ho uspat aspoň na půl hodiny, protože dneska vstával v 5,30 opět, dopo šel spát v 10,30 a 11,30 už byl vzhůru 😠 . a už sed na něm únava podepisovala,tak ho nechám aspoň půl hodinky zdřímnout,aby do půl 8 vydržel a šel zas normálně spát.

V pondělí už jsem večer nestihla, byla jsem cvičit a byla jsem z toho tak unavená,že jsem šla do vany a spát 🙂
Včera u mě dopo byla kámoška s miminkem ,odpo další kámoška, pak jsem šla k našim a večer jsem si dělala nehty,takže nějak na zapnutí PC nebyl čas 🙂
A dneska jsem nějak měla hooodně meilů, pak jsem musela posčítat peníze za objednávku za boty, ještě jsme byli na poště, hezky jsme zmokli,pak šel teda spát na hodinku, to jsem tak akorát pouklízela hračky, umyla nádobí, telefonovala s MM a byl vzhůru.

tak se jdu podívat co u vás teda.

Ined- hezká změna fotky 😉 . někoho mi na ní připomínáš,ale nevím koho 😀

lehna
26. kvě 2010

tak letecky přelouskáno.

Prchalka- už ses někde dozvěděla co s tou kalou?? to máš tu pravou kalu,nebo anturii??? ono je to celkem normální,že když si přineseš kytku domů,tak trochu zežloutnou listy. je to i změnou prostředí. Jinak kala ji dej dostatek světla,ale ne na slunci a vlhko. daří se jim v kouplenách 😉

Ined- tříkolku máme i my, dostali jsme od sousedů po dětech. je fajn, Štěpánek taky na ní rád sedí a jezdí po dvorku 🙂.

Katzi- to je fajn,že oddělené lože od Adi pomohlo a noc byla dobrá. asi už je na to fakt zvyklá. Štěpán spí zatím s námi a ty noci taky stojí za to ☹

matova- vaše noc, to je super, musíš chodit spát trochu dřív,ať dobiješ baterky 😉

gina- no naše noci stojí jsou opět na dvě věci. chamomillu jsme vysadili myslím o víkendu,kdy už ty noci blbé trvaly 4 dny. nejhorší buzení má teďka od usnutí v 19,30 do půlnoci,to je třeba i 3x, pak do rána jak kdy, někdy 2x,nekdy 3x.
a dneska od půlnoci ani nevím jestli byl vůbec vzhůru do těch 5,30.

Naše noci jsou opět blbé a to už nám vylezly všechny zuby. tak kde je ten dobrý spánek jako u Matovy??? 😅.
asi budeme muste spát taky v jiném pokoji. i když už jsme to zkoušeli a stejně to nemělo velký účinek☹

no já jdu budit Pipa,ať večer usne 🙂

paa

sherry28
26. kvě 2010

my jsme zpět 😉 jdeme ven je tam hezky
mě ined připomíná Sandru Novákovou co hraje v ORVZ sestru Gábinu 🙂

gina333
26. kvě 2010

pozeram, ze aka nova tvar, a to ined. 😀 😀 😀 zlata si na tej fotke. 🙂
My sme uz doma, daco sme popili, pojedli kolaciky a chlebicky a zajtra pokracujeme, meniny ma totiz svagrina. 😵

lehna: no niekedy ani Chamomilla nepomoze ☹ ja som vtedy davala aj Panadol alebo Nurofen, celkom to zaberalo. 😉

lehna
26. kvě 2010

gina- no ona nám pomohla asi týden, to fakt spal luxusně, jen třeba 2x za noc se probudil. ale po tom týdnu to je skoro stejné jako před tím. Nurofen taky jsme dávali, ale když má všechny zuby venku,tak je asi zbytečné mu ho dávat.
Dneska se stěhujem spát do obýváku, jestli ho teda nějak nerušíme 😒

prchalka
autor
26. kvě 2010

Tak myslím, že je to u nás trochu jasný, i když jsem tomu nevěřila doteď.. visí si v puse dole v mezeře, protifka je - no ani se nedivím, po hodině spaní, unavená.. 😖 No nevyhrabem se z toho jen tak lehce, už je to zase tady ☹
gina: No poslední stoličky po 2.roce života, to jo... ono to akorát tak vyjde, než vylezou ty 3jky, pokud jsou zase 4 měsíce před námi 😝
lehna: Ještě mi nikdo neodpověděl a to jsem psala i na net jeden dotaz. Nejhorší je, že než se prokoušu k nějakýmu infu, tak to bude trvat.. A mám tuhle:

prchalka
autor
26. kvě 2010

Jo a včera kakoš nic, dneska teda 3x a to poslední fakt taková břečka 😝 😖

gina333
26. kvě 2010

prchalka: tie kvety su nadherne. 🙂

Sophi je uz okupana, mliecko vypite, na rade je vecerne rodeo a dufam, ze od unavy cim skor zaspi. 😉

gina333
26. kvě 2010

dala som zopar fotiek z ihriska do albumu 😉

sherry28
26. kvě 2010

tak u nás spánek 😉

prchalka: tak přece jenom zuby, Mára jak mu vylezly ty špičky se trochu zklidnil 🙂

prchalka
autor
26. kvě 2010

gina: Jo, kvety jsou nádherné, akorát aby mi nechcípla se bojím ☹ Já miluju kaly, měla jsem z nich i svat.kytku 😉
sherry: No asi zuby 😝 Tyjo, já si ani nevšimla, že tu vlastně nejsi, jsem byla od pondělí nějak zahleděná do sebe 😢
lehna: Všechny zuby - až na 5tky doufám! Vy teda ale předbíháte!! 😖
ined: Ty herečko 😀
Dali jsme dneska Viburcol a vypila 210 mlíka (nj, velká ďoura v dudlu) 😀 Tak uvidíme, jestli bude lepší noc. Uloženo před 20h, bylo to rychlý a já taky mažu..
Dobrou všem 😔

katzi
26. kvě 2010

ined: taky jsem chtěla napsat, že jsi podobná Gábině z Růžovky 🙂

lehna: ty musíš mít spánkovej deficit jako blázen 😖 To oddělený spaní u nás fakt funguje, držím palce, aby to pomohlo i u vás. Kdyžtak to nevzdávejte hned po prvním neúspěchu, já jsem tam v začátcích taky chodila často než se to zlepšilo. A občas tam často chodím i doteď, ale pořád je to prostě lepší než s náma.

prchalko: s těma zubama, je to horor, ale už jste (jsme) za půlkou. Krásná kytka, ale taky bych netušila co s ní. Já bych si zase chtěla pořídit hortenzii a pak to nasušit dekoračně do vázy, ale nevím jestli mi nechcípne ještě před sušením 😅

gino: na fotečky kuknu

katzi
26. kvě 2010

gino: už jsem kukla, pěkné fotečky. Sophi má řekla bych čím dál podobnější kukuč jako Nati.Bude to kočka 😵

sherry28
26. kvě 2010

gina: děvčata musela být nadšená oslavou 😉 vypadají spokojeně 😵 a Sophi je taky dobrej stíhač za Nati 😉

sherry28
26. kvě 2010

prchalka: no jak sis mohla nevšimnout mé maličkosti, že tu chybí ☹ 😠 😅 😀 😀

letím něco sníst a k telce 😔 😔 😔 hezky spinkejte a nekontrolujte pořád ty děti 🙂 dobrou noc

gina333
26. kvě 2010

Dik za komplimenty za moje kocky 🙂

U nas sa spi, katastrofalne uspavanie, trvalo asi 45 minut, nikdy predtym taka nebola, kopala, vypinala sa, skripala zubami no deeeees. ☹ Zeby sa jej uz tlacili tie trojky. 😲 😲 😲 Bojim sa aka bude noc, idem este pritulkat Natalku a do hajan.

Peknu noc prajem. 😔

matova
26. kvě 2010

ahojte,
vrátil sa nám starý "dobrý šimonko" 🙄 😀 . Teda nie až ten najhorší ale ten čo neobsedí pri ničom- takže povaha je jasná- no aspoňže ho tie zuby nebolia a spoň ho nosiť nemusím....Spal parádne: 2:15, ja som si schrupla na 30 min tiež 😉 . Ale potom som už len čumela aký bol zrazu nespokojný a nevedel čo so sebou- no- vidno- 1 deň vkuse sa hral doma, všetko okukal....
našťastie prišiel mm skôr (17h) a vzal ho von- musela som ísť najprv s nimi-lôebo malý chytil záchvatík plaču zas 🙄 , a potom som ich nechala, že v daždi ja teda odmietam chodiť povonku...kuk z okna- mm sa s malým prechádza v daždi- ulice vyľudnené... 😀 . Večer sa mu spať ani náhodou nechcelo, asi 40 min si čosi blabolal v posteli, nakoniec sa ukecal 😀 .

prchalka 🙂 : krásna kala, nechýba jej už výživa keď hnedne, nepomohlo by ju presadiť?? fakt neviem poradiť.
Tak predsa sa trojka derie, držím palce nech je to čím skôr 😉
lehna 🙂 : veruže to s tým spaním u vás je katastrofa 😢 . u nás sa to spanie zlepšilo aj tým že malý má svoju posteľ-aj keď je prirazená k mojej...nespí sám. Ale som vypozorovala že keď mm chrápe 😠 😠malý sa začne prevaľovať a vzdychať...Ale mm sa nechce naučiť spať inde 😀 .
ined 🙂 : mne zas pripomínaš Matýnka 😀 😉 .
Ja som zas videla chlapčeka- 11 mesačného - tu od nás- šlapať na minitrojkolke 😕 síce ho tou tyčou zozadu pridržiavali- ale 😕 . Oni to majú v rodine, aj jeho sestrička začala skoro sedieť a chodiť....Keď to videl šimonko, valil oči a začal sa mi vyberať z kočíka 😀 . Minule v tv dávali že eukalyptová silica- už len v aroma lampe nie je vhodná pre deti 😕 , koalka to aj obsahuje? ale teda, ja som dávala olejček do odparovača na radiator keď bol malý ešte bábätko a mal nádchu, aj na pyžamko som mu kvapla nech vie lepšie dýchať 😀 😒 😲
gina 🙂 alebo ined sa pýtala? 😅 : paradajkovú omáčku robím z pretlaku v tetrapaku 😉 , minile aj z vlastných paradajok čo som si vlete zavarila 🙂

matova
26. kvě 2010

gina 🙂 : takze zajtra zasa oslavy? super spestrenie 😉. Fotky som si pozrela tiež, Sofi je už aká šikovná 😅a Nati aj s kamoškami- teda v takom veku deti a také kočky už 😕. Torta krásna, mňam 😉

matova
26. kvě 2010

pokojnú noc všetkým 😉

sherry28
27. kvě 2010

dobré ráno 🙂 Mára se večer vzbudil v 21:30 a šel spát vkolem půl noci, byla jsem s ním v ložnici nikam jsme nešli, snaži se zabrat, válel se po mě, kopal mě do břicha, rukama mlátil, hlavou do zubů 😅 no šílený, pak mi usnul na krku, ani nevím jak, už jsem spala, probudilo mě to, že jsem nemohla dýchat a tam Markova hlava 😀

gina333
27. kvě 2010

dobre rano 🙂

sherry: takze aj u vas sa vyvadzalo va noci? 😒

Tak u nas po dlhom uspavani bola hore uz o 23:30, potom o 1:30 vrtela, plakala musela som si ju zobrat k sebe. 😒 Potiahla do 5:00, to som sa bala, ze uz nezaspi ale spinka nastastie este stale. Uz sme mali take pekne noci, neviem co ju pochytilo, dufam, ze to bola iba vynimka. ☹

sherry28
27. kvě 2010

gina: tak u vás třeba také už trojky 😕

lehna
27. kvě 2010

dobré ráno,

tak jsme spali jinde než Štěpi. V 19,30 nemohl usnout, asi teda tím,že spal odpo 40minut. Usnul ve 20,00, po 10ti minutách byl vzhůru a usnul asi za 15 minut, takže pořádně usnul kolem 20,30. a páááák první probuzení v 03,00 !!!, pak v 5, pak 6,05 vstávačka. takže buď to byla náhoda,nebo to bylo tím,že jsme spali jinde.

jdu číst a kouknout na tu kalu...

lehna
27. kvě 2010

prchalka- a jak jsi tu kalu kupovala, tak byla krásně zelená? nebo už měla ty listy žluté. ty nejvíc žluté dej pryč. Udržuj ji pořád vlhkou tu zeminu, ne mokrou,ale stačí vlhká. My jsme v zahradnictví měli kaly ve skleníku a krásně se jim dařilo. tak asi potřebují teplo a vlhko.
a k zubům - jj, chybí nám pětky. zas tak popředu nejsme 😀

gina-moc hezké fotečky 😉

katzi-po prvním neúspěchu to nevzdáme. uvidíme jak to bude pokračovat,ale asi to bude fakt lepší spát jinde.
hortenzii fikni ten květ hned než ti chcípne 😉 😀 .
jo a na trojkolku mrkni i na MMB,je tam výběr 😉

zbytek později, tahá mě za ruku 🙂

prchalka
autor
27. kvě 2010

Dobré ráno,
u nás lepší, než noc předtím. Probudila se až ve 23, mezitím už jsem se budila já, kolik je a co s ní je 😅 😝 No a pak párkrát za noc kvikla a chvílema to vydržela i bez dudlu. Vstávala kolem 6.20. Já jsem sice stále nevyspalej paragraf, no ale co.. 😝
Čorízo už čmárá a píše svoje jméno do skicáku 😀

gina333
27. kvě 2010

lehna: wau, tak po zlom uspavani paradna noc, super. 😉

prchalka
autor
27. kvě 2010

lehna: Kalu jsem dostala a moc jsem jí nestudovala ten den, až ten 2-3 jsem viděla, že to žloutne. A to jsem jí dala k oknu na chodbu, aby neměla moc teplo a 2x zalila do kalíšku, zas jsem nechtěla přelít, aby se aklimatizovala z toho krámu 😖 😝 No a takhle to dopadlo. Jako zdá se mi to moc rychlý..

gina333
27. kvě 2010

Ja uz mam uvarene rizotko, spravila som taky zeleninovy mis mas ako my poradila matova, uvidim ako to Sophi spapka. 😉 Vcera om vyhrala na MMA krasne Hello Kitty tricko, tak som rada, ja ulietam na H&M vecickach, vzdy vravim, ze v tom obchode by som mohla aj byvat. 😀