Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
31. led 2010

ahojte, tak sa u nás už spí - od 11:15.
Šimonko je hotový, nevládze moc chodiť ale statočne sa snaží 😀 a na otázku či ho bolia zuby tak prikyvuje áno,kakáme zas riedke... len ma zaskočilo že mi už ukazuje aj miesto na druhej strane tak teda dúfam že aj tam mu nič nové nelezie 😖 už by to teda chcelo aj nejakú pauzu! 😠 😒
Doobedie bolo husté, taká som vyklepaná že mi všetko padalo z rúk...
malý na nohe, aktivity ako vždy vo všetkých izbách, popri tom varenie....keď tu zrazu návšteva-sused (nie ten so psom) -je už stará škola takže o režime detí nevie asi nič...hlik neskutočný (slabo totiž počuje), potom dorazil svokor, potom švagor čo prišiel k svokrovcom...no ešteže sa manžel teda venoval starým chlapom 😅 a švagor malému, lebo inak by som nič nenavarila 😠 . Po malého obede som ho vzala na ruky, úplne mi odpadával, tak som šla doslovne vyhnať návštevu- no jasne že sa malý zrazu začal smiať a predvádzať akoby práve vstal 😅tak som asi bola za idiota, ale hlavne že sa pobrali 😀. Sused nás teda pozval poobede k nim, tak neviem. ja tiež niesom navštevovací typ, ale asi im to pôjdeme vrátiť, a hlavne nech kávu navaria 😀 😀 😀
Šimonko je hotový, nevládze moc chodiť ale statočne sa snaží 😀 a na otázku či ho bolia zuby tak prikyvuje áno, 😀 len ma zaskočilo že mi už ukazuje aj miesto na druhej strane tak teda dúfam že aj tam mu nič nové nelezie 😖 už by to teda chcelo aj nejakú pauzu! 😠 😒

katzi 🙂 . áno, hádam sa pomaly blížime ku kľudným nociam, ale nejak v to v kútiku duše neverím, mám taký pocit že už keď aj zuby budú, tak sa zas niečo iné nalepí... 😅 - pesimizmus. Ozaj a stým vzdorom, tiež začíname...hrach na stenu hádžem....
ined 🙂 : tak dúfam že bude chutnať!

matova
31. led 2010

prchalka 🙂 :píšeš už tú rozprávku o jednej z tisícich nocí???

prchalka
autor
31. led 2010

Takže naše story: 20.15 už leží a spí. A protože je přesná jako hodinky, tak na minutu za hodinu vztyk. To se nám prostě občas stává.. ale tu přesnost nechápu! Dudlík má, pokládám, chvíli se motá, odběhávám mrknout kolik je hodin, ale tuším a ona zase vztyk.. pokládám, trochu se motá, sedím tam na míči, chvíli hladím ruku a nakonec jde na kolena a vytuhává.. Jdu si lehnout. V 0.15, pokud si dobře pamatuju už jí slyším, pochybuju, že bychom uspali v postýlce znova, manžel jí nabírá a že si s ní jde lehnout. Vše vypadá celkem slibně, 3/4h o nich nevím, je klid... Z ničehonic strašnej řev, tak tam letím on nadává, že se celou dobu jen motá a vstává. Asi se jí snažil klátit zpátky a to jí zřejmě dožralo, takže prostě tu hodinu nespala a pak spustila výlev! Vyměňujeme se, jdu k ní, tak do 20ti minut spí, obrátila se nohama ke mně, hlavou ke dveřím, párkrát vstávala, ale já jí nechávám, ať se sama udyndá a uvelebí, zabořila se do polštářů, co jsou tam jako zarážka a usnula. Někdy v mezihře jsem slyšela, že asi zapadl dudlík za postel, ale vydržela to bez něj. Až do 5.45, to se už probrala, což je dost pozdě na mlíko. Ale přebalili, dali jsme jí ho, trochu jsem věřila, že ještě usne, ale ne.. jen se tam další hodinu motala a kňourala, takže dneska fakt naspala prd ☹ Od té doby byla prostě vzhůru. Jinak si mi sedala za krk, plácla rukou do obličeje, nohy mi tam taky strkala a pak mi dala řachu hlavou do nosu 😖
Poo jsem jí jen položila na klín, zavřela oči a do minuty spala v 11.45! Kéž by dala aspon 2h! Takže tak..
Dopol jsem vypadla na 2h ke kámošce do Takka a koupila jsem si tam 2 věci, abych se uklidnila 😅 a taky jeden hadřík švagrový, kterou jsme ráno zburcovali, jestli by mohla pohlídat! Díky tomu jsem to asi vydržela já i malá 😅

prchalka
autor
31. led 2010

Vztekánky..... co to je???? To neznám.... 😅 😝 😠 😠 😠
matova: Šimonek je teda šikovný chlapec, když dokáže ukázat a rozumí tomu, jestli ho něco bolí. My nic! Aspoň máte nějaký přiznaky k těm zubům, my krom nespaní vůbec nic, až na tu teplotu minule, jinak je vše skryté.
S kamarádkama jsem teď ve spojení pouze po sms nebo netu a ono jich v dosahu stejně moc není ☹ Ale jaro bude naše, doufám, že budem věčně v terénu, když mi bude spát v kočáru poo 😉

ined77
31. led 2010

prchalka 🙂 ...jsem nevěděla že jste spali u nás 😀 .hlavně s tím hodinovým motáním je to jako přes kopírák 😅 .
kopání,řacha hlavičkou do nosu,spaní nožkama opačně....celý mates 😀 .
na jaro se taky těším jak malá 😉.už si připadám jako zvíře v zoo pořád zavřená 😖.

matova 🙂 ...jj,to je šimonek fakt šikulka 😵 .u nás konečně dnes začal malý používat ne jako ne...jinak kolikrát kroutil hlavičkou ne ne ne i když něco chtěl 😅 .maximálně tak drží otevřenou pusenku na namazání.

jejda....jsem zapomněla...ráno malý běhal dokola kuchyní a obývákem a samozřejmě mu ujel koberec a švihnul sebou na zem a tááák se praštil vzadu do hlavičky 😢 .ještě mu říkám...nelítej tady a bác ☹ .
no nic mu není,ale on je fakt jak z divokých vajec ☹ .

matova
31. led 2010

prchalka: no teda tá noc, -fuj, tak nech dospáva pekne!!!a dlho!!!
tiež sa teším na jar!!!
u nás je od vcera poobedia snehová metelica, na krok nevidno, zhŕňač tu bol zatiaľ len ráno, tak asi bude tá návšteva u suseda 😠 😀

matova
31. led 2010

ined: taktiež nech pekne dospáva!!!!

ined77
31. led 2010

prchalka 🙂 ...ještě...tak si říkám s tím spaním v kočárku....já se normálně bojím,že už mi tam malý chtít spát moc nebude 😒 .třeba si zase zvykne 😉 ...no jo,ale to už se pak člověk nezastaví celý den 😅 .

matova 🙂 ...ale k nám na návštěvu by jsi si dala říct,ne? 😀
jaj,to by se kecalo 😀 .

matova
31. led 2010

ined: no jasné, a detičky by sa spolu pekne zatial pohrali 😀

ined77
31. led 2010

matova 🙂 ...jj,já myslím,že by si ti dva naši rarášci rozuměli 😉
áááá,už i u nás se někdo ozývá,pááááá 😅

matova
31. led 2010

prchalka: hej, bystrý teda je , stále sa mu venovať treba, sám sa nezahraje, niekedy mu hovorím "vyžírka". pred chvíľou mi vypol počítač 😎 😖

prchalka
autor
31. led 2010

V 11.45 usíná ve 13 už tam zase stojí, ale skolila jsem jí na postel a vstávala až ve 14h, ovšem kolem 13.30.... klid, spí a najednou se rychle posadí a čumí...tak rychle ruku a spí se dál 😖 Mě už z toho fakt jebne! Každopádně díky za ty 2.15 😉
Ale já už jsem si myslela, že buď usnu nebo se počůrám 😅

stvura
31. led 2010

Aj ja padam od unavy...malemu idu trojky a to je snad horsie ako ked mu sli 4 zuby naraz....v noci sa budi a hrozitansky reve...uz cakam kedy ma susedia upozornia, zatial pocuvam len vyjadrenia typu, nejako vam nespi....
Cez den je to lepsie, len musim stale vymyslat aktivity...no a zboznuje hryzt mrkvu, alebo suchu korku...

ined77
31. led 2010

holky,u nás spánek 2.45 😅 .hodinu teda v postýlce a zbytek u mne 😉 .dospával noc,bobek 😠 🙂 .
jedeme k babi,busem,bez kočárku,tak jsem zvědavá,papa 🙂 .

matova 🙂 ...ip došla 😀 ,ale nestíhám přečíst.tak zítra,ju?papa 🙂

katzi
31. led 2010

Matova: buď optimistka, jednou to skončit prostě musí!

Teda co se dnes dělo, že ty noci byly u vás všech tak na prd (teda teď si přijdu jako provokatérka i já sama 😅 ). Možná, že je ten úplněk teďka?

Holky u nás je hrozná záhada se sousedama - najednou od tohoto týdne nad nama začalo řvávat děcko (řekla bych o něco starří než Aduš, ale tak max. do tří let). Předtím tam bydlela (nebo ještě bydlí?) rodina s dvěma dospělýma děckama (tak 18 a 20). Jak jsem vám psala- bylo teď v týdnu nad nama to bouchání a vrtání, ale žádný stěhování jsme neviděli 😨 Minulej víkend jsme byli u té naší mamky, tak že by tady proběhla akce kulový blesk? Nevíme, nechápeme. Přijdeme si s mužem jak Sherlockové Holmesové a podle různých indicí zkoumáme kdo nad nama teď vlastně bydlí 😀

matova
31. led 2010

Tak u nás sa spí už od 18:20, uspávanie bolo ťažké kôli bolesti, nič okrem gelu som nedala...dúfam že už to nebude také ako včera vnoci ale stolice ani exémy tomu teda vôbec nenasvedčujú 😠 ☹
Malý bol po poob. spaní na nohách asi 5:30, äs výnimkou kŕmenia kedy sedel, ale to boli 5minútovky). Návšteva u susedov fajn, keďže bola aj káva a koláčik 😀...

katzi: fiha, že by sľubná zmena s bývaním u vás k lepšiemu? 1. majú návštevu, 1. odsťahovali sa bez nábytku a byt prenajali 3. a to v najlepšom prípade: sú definitívne preč 😀 😀 😀.
Pes u nás sa nechystá preč a pred sebou má ešte pár rokov- je to mladňák 😖. Ozaj a ako napreduje v chodení Ady? myslím že si tiež spomínala už skôr začiatky chodenia??? 😕
stvura: aj u nas frčí momentálne mrkva 😉
prchalka: čorízo keďže vstávala o 14 tak pôjde spať o 21? 😒
ined: aký bol ďalší výlet busom? 😅. a mala si pravdu-chcelo to už zmenu- desiata aj olovrant- polievky 😀
lehna: funguješ ešte?

prchalka 🙂 ,ined 🙂, lehna 🙂, stvura 🙂 : prajeme si dobrú noc!!! 😒
katzi 🙂 : prajeme aj vám dobrú noc, nech sa už konečne zladíme všetky čo sme tu 😀

prchalka
autor
31. led 2010

Mám vybito a za chvíli jdem na mlíčko, takže se loučím a všem přeju dobrou 😉 😎 Koupat jsme šli jako obvykle s mytím hlavy, no to byla zase tragédie 😖 tak uvidíme, snad usne taky jako obvykle.. papa

katzi
31. led 2010

Matova: no ti sousedi by byt neměli pronajímat- je to obecní byt, takže to nemůžou. A jestli máme nové sousedy, tak nevím jestli jsme si pomohli - sice by mohli mít pochopení pro Adélčiny řevy, ale zas to jejich dítě mi Aduš svým výskáním a dupáním budí ve dne i po usnutí večer. Musíme to nějak přežít než nám všem ty děcka odrostou a pak snad bude v baráku klid 🙂 Psí štěkot je taky lahůdka - vyrůstala jsem na vesnici v baráku, kterej je jak u vás obklopenej psama, takže vím o čem mluvíš. Mamka si teď pochvaluje ty mrazy, prý těm čoklům "zamrzl" štěkot na rtech 😀
Jo a Adu a chození -jj, taky začíná, ale bere to teď skokově rychlým tempem. Řekla bych, že už je víc na dvou, než na čtyrech.

Všem přeju dobrou noc (a myslím to opravdu upřímně 🙂)

prchalka
autor
31. led 2010

Usnula hned jako vždy, ale na jak dlouho.. 😅 Ještě jsem vám zapomněla napsat, že v té hrůzné noci se zase sám zapnul PC, to jsem měla radost, všude krásně modro a světlo.. 🙄
Jo taky jsem mrkala dneska do pusy, když ji MM držel a já lechtala, prostě jsme jí mučili 😀 horní 4řky jsou řekla bych jakoby tvrdší dásna, ale může se mi to jen zdát, zkoumala jsem je i prsty, tak uvidíme, kdy se uráčí klubat na povrch! Brou, jdu do polohy ležmo.. 😔

ined77
1. únor 2010

dobré ránko 🙄 ,
katzi 🙂 ...dnes musíte být opět do růžova 😅 .
u nás noc prostě děsná ☹ .
buď jsem totálně blbá a neumím nasadit plenku nebo už prostě nevím 😠 ...21.30-pročůraný...asi budu muset přikoupit pyžamka,nestíhám to prát,sušit a žehlit 😅 .
po zbytek noci motanice,norování,kopání a pláč ☹ .
po 9h.jdeme na návštěvu ke kámošce,tak snad bude malý společenský 😉 .
jo na ty čípky už kašlu...stejně to houby zabírá mi přijde a dávat co 6 dní 130kč... 😝 ,zbytečné 😒 .

katzi 🙂 ...tak snad na tu záhadu brzy přijdete 😉 .nemůže to být dítko některého z těch jejich dětí?nebo že by adopce?však ono se to vyvrbí 😉 .ale to že to budí aduš je teda nahouby ☹ .

holčinky,tak poo ju?zatím všem pěkné ráno 🙂 .
jdu dát další kafe 😅 😔 .

ined77
1. únor 2010

matova 🙂 ...výlet busem nebyl až tak dobrý nápad 😅 .matýnek se docela pronese 😀 .navíc nám jeden ujel před nosem...no škoda mluvit,nadávala jsem si jak cosi 😅 .příště tak daleko leda s kočárkem a basta fidli 😝 .
jdu něco ještě dělat ať dnes úplně nezahálím 😉 .

prchalka
autor
1. únor 2010

Ahoj,
u nás se zase probudila po hodině 😖 Ona kručí už jen proto, že jak leží na prostředku postýlky a chce se otočit na bok, tak jí to lehko nejde, má málo místa a většinou pod sebou nechá ruku a pak začne řvát. Jsem jí položila a pak se prostě otočila a vydržela to tam až do 23 něco.. pak šla ke mně. U nás je to špatný jen proto, že ona, jak se probere, tak nemůže v průměru 3/4h usnout a motá se ☹ než se usadí a usne. A to samé po mlíku ☹ prostě máme prodlevy. Vůbec si nedovedu představit, jak bych jí uspávala znova v postýlce, když u mě nemůže skoro hodinu zabrat 😖
Navíc jsem ještě asi 4x nandávala dulíka, nejhorší je, jak prostě najednou spustí hejkání, že ho nemá 😖 Takže ráno jsem se zase cítila jako svářeč, ale kluci na tom asi byli hůř ☹
Ráno zase spala jak zabitá a probrala se 7.30!

ined: A co máte za plínky, ty Tesco zelený? My dáváme ještě Hugisky premium, jsme na druhém balíku a jestli protekla 2x a víš, jak se mele atd.. Já ty zelený pak chtěla zkusit..
A čípky máte jaký?
Taky dopiju kafe a půjdem něco dělat.

katzi
1. únor 2010

Dobré ránko,

Ined: no jsme do růžova 😅 Spala v kuse do 4h (teda v 21h 1 x dudel, nad nama se zas dupalo a řvalo), v ty 4h mlíko a spala dál do 7.20. Adu jde z extrému do extrému - umí super noci i super blbý noci. Ale teď je to fakt o tom, že nám nic neroste. A to dítě nad nama nebude žádnýho ze sousedovic dětí - je fakt tak řekla bych 3letý a ty jejich děti mají tak 18 a 20let. Tak leda ta adopce 🙂
Tak si užijte návštěvu.

prchalka
autor
1. únor 2010

katzi: Neprovokuj 😀 Ale to mi teda řekni - nám teda asi roste pořád něco, ne? Já už mám stavy, že fakt nevím, jak si to vysvětlit, radši asi nijak.
Jen by mě zajímalo, jestli by ty holky, co vyznávají tu metodu 1-3-5 naše děti spát naučily tímhle způsobem. Si připadám, že neumím pracovat se svým dítětem ☹ 😖

ined77
1. únor 2010

prchalka 🙂 ...plenky máme tesco i pampers,ale on pročůrá prostě cokoliv 😖 .to je tím jak se mele ☹ .
nám asi roste všechno a pořád,jinak si to nedovedu vysvětlit 😅 .
no nic,jdeme se oblékat a vyrážíme 🙂 .

katzi 🙂 .no jasněěěěěěě 😠 😀 .ale já vám to přeju 😉 .

🙄

papa 🙂

lehna
1. únor 2010

Ahojky,

no dočtu později. jdu v rychlosti napsat, že jsme dneska spali skoro celou noc. první probuzení od večerního usnutí, které bylo 19,30, bylo ve 00.00!!!, přesně půlnoc-já ještě nespala, jsem nějak nemohla usnout, převaloval se asi 45 minut, sem tam do toho pláč. usnul v 00,45 a pak probuzení s pláčem v 2,30, tak dostal mlíko, usnul během chvilky a probudil se v 7,15. tyjo, kdybych šla spát s ním, tak jsem vyspaná do růžova 🙂. jenže já usnula někdy kolem 1 a znova po hodině a půl probuzení,ještě že aspoň spal v kuse do těchh 7. nebo o něm prostě nevím🙂

jo a v sobotu ráno jsem nahmatala špičku té druhé dvojky dole, takže budem teďka očekávat ty slavné čtyřky 😖

zatím pa, přijdu spíš večer, manža je doma, v po obědě jedem na to sono, tak musím uvařit atd.
snad vás dočtu kecalky🙂 😉

matova
1. únor 2010

ahojte, tak dnes mám nervy total v keli 😢 asi mi expert prerástol cez hlavu už. snáď cez obed pa. nič hrozné sa nestalo, len som dnes k.o 🙄

prchalka
autor
1. únor 2010

matova: Jo, tak se cejtím taky... často 😅 Hlavně, když nestíhám před ní uklízet věci, do všeho leze, všude hrabe a hlavně - neposlechne na slovo! To je děsný! Jak to čtu, některé ostatní děti, těm stačí vysvětlit, říct, že se to nedělá a oni chápou - u nás ne! Bych jí musela seřezat jak žito, aby asi pochopila, že se to nedělá. Teď má novou zábavu, sedí v židli, krmíme a když se krmí sama, tak pak začne kousky házet na zem - schválně.. napije se a lahvička letí do půlky pokoje! Plácnu, vysvětluju, že to se nedělá - nepomáhá ani náhodou! Pak jde a zotevírá všechna šuplata, vytahá co jde, zapne troubu a tak pořád dokola.. 😝 😝 😖 😠
Teď tu tančí a má obě ruce v puse zase.
lehna: Srovnali jste skóre, tak teď jsem zvědavá, kdo dřív 😀 Krásný spaní bylo u vás 😉 jen škoda, že člověk to zrovna neví, jak to bude probíhat a usne pozdě, že.. Taky to tak mám! A přesně jak děti - já už jsem tak přetažená a mám to tak rozhozený, že i když jsem unavená jak čtyři, tak usnu asi tak po 1,5h převalování v posteli ☹ a v tom se z druhého pokoje ozve béééé 😖

prchalka
autor
1. únor 2010

Jo, nezkoušely jste dětem kompot z jablek udělat? Je to super věc, na svačinku, doplnění tekutin a vlákniny.. 😉

katzi
1. únor 2010

Tak u nás se spí - i přes super noc byla jakási protivná a nedospaná, padla brzo po obědě.

Prchalko: já myslím, že metoda 1-3-5 funfovat bude - ALE chce to: hodně se obrnit na pláč, připravit se, že třeba týden se nebude spát v noci téměř vůbec a bude se řvát, ve dne pak samo dítě taky ubrečený jak bude nevyspaný z noci. Pak věřím, že by byl chvíli klid, ovšem do té doby než by přišla nějaká nemoc, polevení v režimu a zase učení spaní a řvaní na novo. Navíc člověk nikdy neví proč brečí, že. Jestli se jim třeba nezdál nějakej hnusnej sen, nebo se něčeho lekli, nebo je něco bolí....

U nás myslím dost dělá, že Adelí spí celou noc v postýlce, já si ji neberu k sobě. To totiž bývalo vždycky ještě horší -při každým mým i maličkým pohnutí byla vzhůru atd. Takže raději k ní kolikrát mockrát jdu, nebo si u postýlky chvíli lehnu na matračku na zem, nebo s postýlkou drncám než mi kolikrát už nebrní ruka. Taky má dudel na té látkové šnůrce, takže si ho možná někdy dá v tu noc sama a neřve, nevím. Ale zas až tak těch dobrých nocí taky nemáme.

jo a kompot z jablek - myslíš jen uvařit je ve vodě, nebo ještě něco s nima děláš? Já jí ty jablka občas takhle vařím, obzvlášt když nechtěla kromě mlíka nic pít a té vody z jablek se napila vždycky.