Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

zuzanka26
14. čer 2010

Ahoj,
u nás teda noci totálně na prdlačku, buzení, kašel ( pořád, už mě to fakt nebaví) navíc te´d chce pořád dudlíka.
Ale byli jsme aspoň u tchána v nemocnici, je na výměně kyčlí a jeho spolubydlící, takovej starej pán byl pořád samej kompliment, tak mi to tak zvedlo náladu.
Sárinka je protivná a mě se nic nechce. 😝

lehna
14. čer 2010

ahojky,

tak u nás noci pořád stále stejné. Prostě o ničem. Jsem unavená čím dál víc a pomyšlení na druhé mimino mě opouští 😔 .

Katzi- závidím tu noc po tom "plavání" . Ehm, Štěpi taky v sobotu "plaval" celé odpoledne(jak půjde spát hodím fotky) a na noci to vůbec nebylo poznat 😝 . Celé odpoledne se nachodí, je venku, hraje si, chvíli neposedí a prostě nespí. Já už jsem fakt na nervy 😔

No nic, více dočtu jak půjde spát,pokud to nezalomím taky.. Počasí u nás dneska škaredé. V noci bouřka jak blázen, a teďka zae, prší od rána, takže se ven asi dneska nedostanem.

JInak u nás víkend celkem pohoda. V sobotu jsme byli dopo nakoupit, odpo u znaámých,kámoška slavila narozky, Štěpi tam s MM strávil skoro celé odpo v bazéně, jak už jsem psala. Pili jsme pivko, mohli jsme oba dva, přijel pro nás můj taťka,tak to bylo fajn si v tom hicu dát pivečko 🙂.
a v neděli jsme byli jen venku, odpo jsme s našima grilovali.

gina333
14. čer 2010

@lehna : no, az na tie noci pekne si uzivate. 😒 😉 Tak skus nasadit homeo, alebo cipky, mozno, ze zaberu, teda ja by som urcite vyskusala. 😉

lehna
14. čer 2010

@gina333 od středy zas dáváme chamomillu. ta byla lepší než čípky. Po čípkcáh spal jen přes den líp, dával i 2h 🙂

gina333
14. čer 2010

tak u nas sa spi, dnes sa mam stretnut poo s kamoskou a jej malym v meste. Dufam, ze nam to pocasie nepokazi 😒 zatial neprsi, ale je dost zatiahnute. Prave my prisli tricka pre Sophi z MMB, su krasnucke, prisli aj letne sandalky pre mna, tak sa vytesujem. 😵 😵

sherry28
14. čer 2010

u nás spánek 🙂
jdu stáhnout ty fotky 😉

ined77
14. čer 2010

ahojkýýýýý 🙂 🙂 🙂 ,
2 dny tu člověk není a zase nějaká změna 😕 😀 ....už jsem pomalu vykazovala abstinenční MK příznaky 😀 😎 .
sobota od rána koupaiště..pařák uf 😝 ..večer k.o. a v neděli jsme byli ve zl.na baráku a matýnek byl ve službě u babi 🙂 .
tento týden mám totálně nabitý 😝 ...dnes musíme jet odpol do zl.sklidit popelnice(zase)..snad bude vše o.k. 😨
zítra máme focení v dominu, středa ko v 8.30 na kardiu s matýnkem, v 10h sraz s makléřkou a večer mají dojet naši nájemci.
ve čtvrtek jedu na gyndu na kontrolu...měla jsem tam být v prosinci 😔 😅 ...no a ještě bych se někdy v týdnu chtěla dostat ke kadeřnici 😅
jinak u nás.. .v noci se jakžtakž spinkalo,kupodivu i před dvě strašně silné bouřky 😲 ...v sobotu v noci to někde hrozně blízko praštilo až jsem vyskočila a ve strachu se čapla se matýnka 😅 ...ten spal jako dřívko 😲 ...chápete to 😀 ?jindy ho vzbudí i moucha 😅 ...včera v noci taky děs,samý blesk a rána 😨 ...
zoubky se dole bělají, nahoře nevím 😅
dnes po o jsem matýnka zkusila posadit na nočník a kupodivu zůstal sedět a co víc, zrobil krásného kulicha 😀 , šikulka 😵
a začal říkat ahoj 😀
dnes jsme tu měli kámošku se sylvinkou, tak nám dopolko pěkně uteklo 🙂 ...venku totiž pršelo 😒 ...
obídek :rajská pol., dušené kuře, nový brambor, zeleninový salátek 🙂 ...brum nebylo, jančil 🙄 😀 😝
tak a jdu vás zkusit dočíst 😀 ..

spinkáme od 11.55 😔 😵

katzi
14. čer 2010

ahojte,

u nás noc: horší než předchozí, ale pořád ještě hodně dobá: v 2.30 dudel, v 5h mlíko, vstávačka v 6h. Nešly jsme dopol. do cvíča - jednak je tady hnusně, takže se mi nikam nechtělo a jednak Adu byla docela unavená protivka, různě tady polehávala a mrčela, takže by cvičení stejně moc nedala 😒 Spí od 11.15.

gino: i nám dnes přišel balíček z MMB - pro mě sukýnka (za 80Kč a je super) a pro Adeli nějaké letní věcičky. Všechno krásné. Takže na léto jsme vcelku vybavené a to se zrovna udělalo zase škaredě 😠

lehna: ach jo ty vaše noci 😖 Úplně chápu, že na druhý mimi teď nemáš ani pomyšlení. U nás se teď vcelku spí, takže to vidím zas všechno optimisticky 😀

zuzanka26: nemáte možnost někam chodit do solné jeskyně? Prý je to na průdušky perfektní - třeba by to trochu Sárince pomohlo na ten kašel 😕 Vlastní zkušenost ale nemám..

sherry28
14. čer 2010

tak tady něco málo z pohádkového lesa 😉 1. vpředu MM a Mára 2. Mára s taťkou ještě dobrý 3. tak tady už je vystrašenej minuli jsme hejkala(který mu zařval přímo do ucha), tak chvilinku brečel a celou cestu dělal pak už jen huhuhu, pán huhuhu a nic jinýho a od té doby už nechtěl na zem 4. zastávka 5. posilnění

gina333
14. čer 2010

@ined77 : tak nocnikujete 🙂 paradicka. Dobre, ze mas kamosku s dietatom v takom istom veku ako Maty, veru aj mne by sa zisla, ale v meste nepoznam nikoho. 😒

@katzi: mne este par veci treba.hlavne plavky pre seba, veru neviem odklial ich splasim, tie predsa musim vyskusat. 😉

Tak dnes zo stretka zislo ☹ zacalo liat, hromy blesky, normalne som sa bala, ci to Sophi nezobudi, ale zatial spi.

gina333
14. čer 2010

@sherry28 : pekne fotky, aj MM ma take iste sortky. 😀

sherry28
14. čer 2010

tady ze svatby(ve svátečním tam bylo opravdu málo lidí) 😉: 1.nevěsta(šaty už neměla prý byl hic) 2.ženich 3. nevěsta se ženichem 4.můj ženich 😀 5.MM 😵 6.MM a slivovice(je moravák) 7.kámoška Darča, moje fota nejsou, svým foťákem jsem fotila jenom já, takže bohužel, jestli se mi pdaří získat fotky od ostatních tak pak dodám 😉

gina333
14. čer 2010

@sherry28 : teda dost neformalna svadba 😀 😉 na takej som este nebola, ale hlavne, ze bola dobra nalada. 🙂 🙂 A TM je veru fesak. 😵 😵 Skoda, ze seba nemas ani na jednej fotke ☹ ale hadam sa dockame. 😵

Sophi spala 1:40, idem k svokre na obed, varila koprovku. Mnam. 😀

ined77
14. čer 2010

dočteno,ale teda nevím nic 😀

gina 🙂 ...také jste se měly krásně 🙂 ...fotečky ještě zkuknu 😉
i mm má takové kraťasy 😀
nočník:ona totiž na něm byla dopol sylvinka víš 🙂 ..tak jsem toho využila a vyštengrovala matýnka..jestlipak umíš tak krásně hačat na nočíku jako sylvinka???a bylo to 😎 😝 😀
jj,taky jsem ráda, že je tu někdo se stejně starým dítkem 😉 ...ono..maminek je tu dost,ale režim dětí bývá na schůzky problém 😒 ...
já musím pochválit matýnka...v sobotu spinkal na koupališti v hluku v kočárku 2h!!! 😲 ...to jsem nečekala a využila toho ke krásnému spálení 😨 😀 ..auau..celé záda 😔

prchalka 🙂 ...neboj a když nevyroste,tak jí zbyde krásný ksichtíček 😉 😵
fotky super 🙂
maty vypil za sobotu asi půl bazénu
🙄 čunče malé 😝..ber to tak...co je nezabije,to j posílí...imunita se musí nějak vytvořit 😅 😔

sherry 🙂 ...my nakonec pohádku vzhledem k vedru vzdali a jeli na koupák 😀 .bude tu u nás ještě v září 🙂 .
fotky krásné 😵 ...matýnek by byl taky vystrašený 😅
pěkná útrata při únosu 😀 😀 😀 ..to byla i kámoška těhu? 😀
nočník...nenutila bych ho 😉 ...ale když zůstal, tak je to fajn 😉 🙂

lehna 🙂 ...i my můžeme plavat den v kuse a prd 😀
zkus to homeo 😉
grilovačka..áách 😵 😝 😀

matova 🙂 ...tak aspoň jsi měla chvilku relax 🙂
jako s tím malým..maty neposedí ani vteřinu a ani neznám dítko v tomhle věku, které by zůstalo nějakou delší dobu v klidu...vykašli se na to 😉 ...on se může změnit den ze dne,vždyť už se to po vylezení 3 u vás stalo 😉 .
i matýnek je teď závislák...bylo by dobré říct vašemu nejbližšímu okolí aby ho něčím takovým nestrašili, jakože odejdeš a tak ☹ .to dítko to dobře vnímá a rozumí.je to dost možné že se něco podobného událo ☹
senná rýma...chuďátko 😢 ..teď je fakt to nejhorší období.švagrová ji má a taky je z toho chudák celá hin 😒 .

katzi 🙂 ..i ty jedna optimistko 😀 ...tak co,jdete už do toho? 😀
asi jste tatínkovi malo fandili 😨 ...škoda prvního místa,i když druhé je taky pěkné 😉 ...počítám ale, že skončili jakoby slavili to první 😀
bude foto nové image? 😕 😵
já se chystám letně ošatit také velmi brzy 😀 ...matýnek má věcí dost, jen možná kraťásky přikoupíme, on je totiž čuňátko 😉

zuzanka 🙂...a ty dáváš malé nějaké homeo?
ten kašlík je na houby, to znám ☹ .tak snad se ho brzy zbavíte 😵 .

jdu na ty fotečky 😵 ..my nemáme z koupaliště žádné,neboť jsem nechala foťák doma 😖 ,ale tak ještě tam půjdeme x krát že jo 😉

ined77
14. čer 2010

gina 🙂 ...jééé koprovka 😝 😵 ...dobrou chuť 🙂

katzi
14. čer 2010

sherry: dobře jsi to nafotila, jako fotoseriál - úplně reálně 🙂 Pěkný fotečky.

gino: i pro mě je vždycky fuška sehnat někde plavky. Ty co by se mi líbily, si většinou nemůžu dovolit (např. mají nevycpanou podprsenku), takže vybírám nějaké přijatelné z těch co si dovolit můžu 😀 Vloni jsem si koupila plavky přes jeden eshop bez zkoušení a naštěstí OK.

sherry28
14. čer 2010

ženy fotky z oslavy jsou ve fotoblogu léto 2010, je jich hodně tak to tady nebudu zbytečně zaplňovat 😉

jinak díky holky za chválu fotek, MM je můj model 😵 😀

katzi: a teď jsi na řadě ty s fotkami 😉

sherry28
14. čer 2010

ined: nevěsta nepije, já řídila a ještě těhu a darča si dala vinný střik, ono za deset minut se toho stejně víc nestihlo 😀

sherry28
14. čer 2010

jo MM kraťasy jsou od čongů, mamka je prodává, tak je máme od mamky 😉

prchalka
autor
14. čer 2010

Já jsem přes oběd nestihla nic, ani dočíst. Malá usnula pár minut před 11h, za chvíli už tu byla kámoška, probudila se před 12tou, tak jsem jí ještě uspala, celkově skoro 2h 😉 Teď má svačinku a kouká na bebe tv 😅 Jo, docela mi to uteklo, pokec byl fajn. A odpol už se těším na žehlení 😅

sherry28
14. čer 2010

prchalka: já žehlila dopoledne 😉 večer se k tomu nikdy nedokopu 😀

ined77
14. čer 2010

u nás se spinkalo 2.30 🙂
už nestihnu reagovat...jen

sherry 🙂 ..opravdu neobvyklá svatba 😅 ,ale proč ne 😉 😀

gina 🙂 ....krásné fotečky 🙂

letím,musíme se brzy vypravit,pá a všem pěkný zbytek dne 😵

gina333
14. čer 2010

@sherry28 : naozaj krasne fotky. Luky aky bol stastny z oslavy, a Marecek je taky macko. 🙂 🙂 A tebe uz ako krasne vidno brusko, pristane ti to. 😉

U nas dnes aj lialo aj slnko prazilo, no take aprilove pocasie. 😉 Zajtra svokre menia okna, tak som jej bola pomoct pozakryvat nabytok, no zajtra jej ten prach nezavidim. 😒 Uz sme po veceri, mliecko skoro dopite, som zvedava kedy zaspi. 😲

katzi
14. čer 2010

tak spíme,ale byl to teda den na prd - Adu umrčená a uzlobená od rána do večera 😠 Navíc v 17h mě měl vystřídat MM, jenže volal, že nám nabourali zaparkovaný auto, takže to musí řešit a přijde později. Já díky tomu zapomněla, že jsem chtěla dnes po 17h dražit na Aukru jedny kraťasy, takže se prodaly a to za pakatel 😖

sherry: fakt uvolněná svatba 🙂 Povedené fotečky. A opět musím pochválit TM 😉 🙂 Koukala jsem i do fotoalba - no už jsi regulérní těhulka, sluší ti to - takže to bude kluk - holky ubírají krásu 😀 Dokopala jsem se projít fotky z poslední doby, moc toho nemám, tak alespoň něco málo:

1.Adeli nacpaná ve škopku na našem balkónu, musíme pořídit bazének 🙂 2. Adélka - holčička v šatečkách, doteď byla věčně v kalhotech, nebo teplákách 3. Adeli sází sklízí na zahrádce u známých 🙂 4. já s Adélkou na dětském hřišti

gina333
14. čer 2010

@katzi : no konecne fotecky 🙂 Ta na balkone je podarena, musim to vyskusat aj ja, len sa bojim, ze ba som Sophi uz dovnutra viac nedostala. 🙂 Adeli krasna, ty si kocka 😵 😵 aj to ihrisko na ktorom ste je perfektne.

Sophi uz spi, dnes zaspala velmi rychlo, dufam, ze to potiahne bez vacsich emocii do rana. 😲 🙂

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

katzi
14. čer 2010

no focení bych měla vypilovat - fotím to vždycky z dálky, takže je prd vidět 🙂

katzi
14. čer 2010

gino: i já děkuji za kompliment 😵 Jj, dostat ji z balkńu zpátky do bytu bylo fakt umění a musela jsem používat různých lákadel , typu: dám ti doma nějakou dobrotku, pustím ti Krtka, ...atd. atd. 😀 Po několika marných pokusech jsem ji dovnitř dostala 🙂

prchalka
autor
14. čer 2010

Proč to zase překopali? 😖
Odpol byla čorí s tatínkem na výšlapu, s odpadem, pro pečivo, v restauračce na písku a na mašinkách. Já si užívala žehlení, dneska mi to docela šlo 😉 Jsem zvědavá, jak jí ten vzduch dneska zmohl... 😕 Nechala mi asi 100vku mlíka 🙄 😝 tak nevím, jestli byla nacpaná...

zuzanka, lehna: Já už mám toho buzení a spaní-nespaní taky dost. Jsem fakt už totál unavená, bez energie a to i v případě, že s ní spí MM, fakt už mě taky nic neba...
Ženy, my na svatbě taky nechtěli kravaťáky, MM šel v košili a ostatním jsme říkali, že jako hlavně né obleky, prostě uvolněně - tak jsme měli svědka v 3/4ťákách a tričku s límečkem 😀 😀 například... Někomu uniformy sluší, ale někdo v tom vypadá jak blb, např. MM si neumím představit v žádném obleku, taky žádný nemá 😀
ined: Ty jsi komentátorské číslo, vždycky se pobavím!! No a ten xichtíček, ten teda někdky taky stojí za starou bačkoru 😅 😀 A kde píše matova to, na co jí odpovídáš? Nějak nechápu souvislosti... 😕 😅
sherry: Jo TM to moc sluší, k tobě jsem se ještě nedostala.. 😅 S čorí si nerisknu žehlit, asi by to nedopadlo nejlíp 😖 Ale zvládla jsem toho dneska asi půlku. Jen jsem na ně pořád myslela, kde jsou..dokud jsem to nevěděla a že tak dlouho nejdou.. 😅 Už mi hrabe..
gina: Naprosto chápu tvou radost z hadříků 🙂
katzi: Co Adeli a vztekánky? U nás to teď jede, jakmile není něco hned teď, tak spustí sirénu a do toho nadává, blekotá a jekotááá 🙄 😖 Ani nechtějte znát včerejší historku z toho výletu, chovali se tak s MM oba 🙄
matova: Ty řasy jsem pochopila - bez obav 😀 Bazének jsem dneska vylila a vystříkala hadicí, snad na něj ještě dojde, takže můžeme na zahrádku, aniž by mi tam skočila! Senný rýma - tak to tě lituju, znám to. Nikdy jsem na nic takového netrpěla, až poslední roky, nejvíc v srpnu - myslím, že největší reakci mám na pelyněk. Teď semtam kýchnu, ale jinak nic dramatickýho, ovšem MM už taky nějak zalergizoval, frkal celý minulý týden 🙄
Tak všem dobrou a klidnou 😔

prchalka
autor
14. čer 2010

@katzi Ježiš, to je hubeňour s tím kolečkem 😅 😅 😅 🙄 🙄 No a konečně i nějaká fotka mamky, i když v brýlích a zdálky 😅 😀

katzi
14. čer 2010

prchalko: do včerejška bych ti napsala, že Adu a vztekánky teď OK, ovšem po dnešku teda musím napsat, že taky jede 😝 Dokonce jsem jí dala dnes na zadek i venku, což jsem zatím neudělala, protože mi to za ten jekot na veřejnosti nestálo 😒 Dnes jsem z ní ale teda už měla dost, furt něco a běda jak hned neposlechnu, nebo nepřiskočím jak pískne 😝 Jo a hubeňour není, to dělá to focení z dálky 😀 Mě zase vylepšují image ty brýle. Někdy nás vyfotím zblízka v drsné realitě 😀 😀