Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
1. únor 2010

U nás se též spí od 12h. Byla jsem dneska zlá, až z toho měla záchvat breku asi 15min, ale líto mi to zatím není, jsem naštvaná, že neumí poslouchat! Pak jí uklidnil jen oběd a za chvilku šla do hajan. Psi tady taky řvou jeden přes druhýho!!
katzi: Jo, jabka uvařit ve vodě a dochutit, je to super, dneska měla k svačince v 10 😉

prchalka
autor
1. únor 2010

katzi: 1-3-5 nebudu zkoušet, musel by to udělat někdo fundovaný za mně, já bych u toho opravdu být nechtěla, to si radši počkám, až dostane trochu toho rozumu 😀 😅

katzi
1. únor 2010

Prchalko: jj, moje řeč s tím 1-3-5.
Adu nejen že neposlouchá, ale hlavně se vzteká jak vzteklinka : nejde jí kostka strčit do otvoru- piští bouchá do vkládačky, nejde jí zavřít šuplík protože se tam vzpříčila vařečka opět piští, bouchá do toho rukou, nejde jí dát víčko na kelímek piští, řve,....a tak dále a tak dále.

matova
1. únor 2010

Ahojte,
tak u nás bol malý do polnoci trikrát hore-liezol z postele, potom som zaľahla a odpolnoci zas 3x, az take hrozne to zas nebolo, ale mohol rano dat este pokoj, vstavali sme o 6:00, malý nadšený že stihol tatíka idúceho do práce. Ja mám však akosi odrána po nálade, som úplne zlá a začala som si už myslieť že si ho ani nezaslúžim ☹
O 6:30 už bol po raňajkách, 8:30 už zjedená polievka, do 10h som myslela že už ošediviem ako vôbec nič robiť nechcel sám, šli sme nakoniec vonku-bez kočíka, za ruku, druhou som ho držala za bundu zozadu, šlapal ako ratrak po snehu 😀 a čím ďalej od nášho domu 😖 . Keď už úplne padal,študoval sneh rukami, ešteže dnes tu nefúka a svieti slnko. Obed 10:30,stáť už nevedel n nohách...zaspal o 11:30, vzdychá tu zo spánku a ja sa už bojím kedy bude hore a čo potom s ním zas. mali by sme sa stretnúť a dať tie decká dokopy 😀 😀 😀

lehna: gratulujem konečne k troške kľudu cez noc 😉
katzi: zabudla som čo som chcela 😖 😀
ined 🙂: posielam ti slniečka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
prchalka 🙂 : Aj tebe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂My máme problém že ani nič sám nerobí, ani neporiadok, alebo keď tak chvíľu, jednoducho hrozne potrebuje spoločnosť, vkuse chce byť inde,robiť niečo iné, neposedí ani náhodou a som už hotová z toho, že 1. jednak absolútne nič alebo len ťažko môžem urobiť-teda max. to jedlo a umyť riad a 2. mám pocit že sa mu páči hocikde inde len nie doma.........takže po období zubov keď mi visí na nohe očakávam že bude z domu utekať 🙄
- ten kompótik robievam, je fajn, niejedy tam dávam aj detské keksy, len teraz chce viac polievky (na desiatu inú ako na olovrant 😒 ) a ohryzovať mrkvu 😀
a ten nápad že by mohli baby skúsiť uspať naše deti tou ich metódou- no presne, len pruser by bol, že by mali také oceľové nervy, že nakoniec by naše utýrané deti prespali fakt celú noc 😖

prchalka
autor
1. únor 2010

katzi: Zřejmě nám nastává "krásný období", taky vůbec nevím, jak na to! Po dobrým to nejde a po zlým taky ne ☹

matova
1. únor 2010

katzi: rozmyšľala som, že kôli leším nociam by bolo možno lepšie keby ti deti ostali bezzubé? 😅

ined77
1. únor 2010

ahojky 😨 ,
holky já jsem dnes totálně v koncích ☹ .
na návštěvě super...teda kámoška ho nechtě srazila dveřma,tak má na čele trošku bouličku 😨 .ale fakt nechtěla,stalo se 😅 ...
při oblékání bundičky řev...pak chvilku dobré.došli jsme domů v 11.20,jindy už pomalu obědvá,ale co pro jednou a začalo to...řev řev řev ☹ .
obědu moc nedal,snědl pár lžiček.těsně po přebalení se pokakal 😒 .a pořád řev...
nevím no,asi už byl prostě unavený,ale já jsem fakt tekla,naštěstí jsem se udržela a nevytekla úplně...rychle jsem udělala to nejnutnější a uspala ho 😔 .je fakt,že teď ty poslední noci byly fakt hrozné,takže únava je pochopitelná.ale i já už jsem k.o.jak fyzicky tak psychicky.ještě že je už dnes odpoledne doma manžel.snad ho vezme na chvíli ven nebo aspoň doma zabaví.máme ze sebe asi už fakt ponorku ☹ .
nemám ani chuť na oběd,jak jsem z toho všeho vyřízená 😒 .hlavně že mám 4.kafe 😅 .

prchalka 🙂 ...co máš z toho...u nás je to to samé.a u kámošky?tam skleněná miska v dosahu a pod.její malá si toho ani nevšimne(je o měsíc starší od matýnka)a malý hned že jo...šuplíky,pračka,prostě všechno....a on že není zvyklá,tak se smála a jen chodila a podobné věci odklízela 😅 .
prý no ona sylva ví,že to nesmí 😝 ....mates to taky ví,ale jaksi neodolá že 😒 .
kompot z jablek jsem ještě nezkoušela,ale často matýnkovi na sváču jablko nastrouhám s banánem,to má moc rád 🙂 .

katzi 🙂 ...jj,to nebraní zpostýlky u nás také fungovalo,ale znamenalo to kolkrát u té postýlky stát i 20 minut...tak jsem to vzdala.pořád lepší nespat,ale aspoň ležet než stát 😅 .

lehna 🙂 ...to jste měli super noc,paráda 🙂 .teď by mi aspoň jedna taková také bodla na rekonvalescenci 😅 .

matova 🙂 ... 🙂 ,nezbývá než doufat,že bude líp 😅 .

prchalka
autor
1. únor 2010

Jo, jedno plus dneska bylo. Po výměně plínky poo vyndala dudlík a nechala si namazat dásna nahoře a zase si zandala dudlík. Na to, jestli to bolí mi ale neodpověděla 😀 😀 😅
matova: To je jak v Kocourkově s nima, viď 😖 On nerobí neporiadok? Hmm, to je divný 😅 😀 Já po té naší nestačím uklízet, ale moc to nepřeháním, sedím tam v tom bordelu a je mi to někdy fakt fuk, jen odkopnu věci z cesty 😀 😀 😀 😀 Hrůza, co? My taky potřebujeme pořád společnost 😖 😠 no chvíli i sama vydrží a hraje si, ale pak chodí a chce se na mě sápat a když jí nevezmu, tak řve... no znáte to všechny!

prchalka
autor
1. únor 2010

Koukám, že jsme dneska nějak v pr.... všechny 😅 Aspoň víme, že nejsme samy, že.. 😝

matova
1. únor 2010

na našej včerajšej návšteve u susedovcov- som písala že bolo fajn lebo bola káva akoláčik, ale susedka 70ročná musela s malým hodinu a pol obiehať okolo všetkého za ruku, všetko chcel chytať atď atď......existujú vôbec deti čo si vedia vkľude posedieť???? 😠 😔 🙄

ined77
1. únor 2010

holky na 1-3-5 už mi nervy vážně v současné době nezbývají 😀 .
já budu také raději doufat v zázrak 😉 .a co se týče vztekání...to samé,něco nejde,prásk a řev a pořád dokokola.
matýnek se teda sám zabaví,hlavně teda při dělání bince...kredenc,skříňky,koš s prádlem...ale má i světlé chilky,kdy si vezme svoje knížečky a třeba si prohlíží.bohužel to nefunguje tak,že když potřebuju 😀 .
já si od začátku říkám,že čím bude větší,tím to bude lepší,ale vážně o tom začínám pochybovat 😅 .
jak se říká malé dítě malé problémy,větší dítě větší poblémy,tak na tom asi fakt něco bude 😅 .

matova 🙂 ...děkuji 😵 😵 😵 .ještěže si o tom tady můžeme aspoň pokecat 😅 😉 .

ined77
1. únor 2010

matova 🙂 ...existuje,ve snu 😀 .

prchalka 🙂 ... 😉 svatá pravda....nervům zdar 🙄 😀

prchalka
autor
1. únor 2010

Dejte si čokoládku, mě to pomáhá, už mám třetí štráfek 😀 😀 😅
A jdu přemýšlet, co budu vařit, rozhodla jsem se, že to prostě budu muset vařit den předem a MM bude hlídat! Tím pádem bude spokojená malá, že se jí budu moct přes den věnovat i starej, že bude mít jídlo 😀
Jo a zítra bude asi ta skříň..

matova
1. únor 2010

tak po totálne namáhavom ťapkaní po snehu pred spaním dal malý 1:30 spánku. no on proste viac nebude spať 😠 😒
a výsledok je tu, na ďalších pár hodín budem opatrovať dieťa ktoré chce chodiť ale bolia ho nohy.
vstal s úsmevom.
ja: bolia ťa nohy? on: súhlasne prikyvuje
ja: a spať už nebudeš? on: úsmev
ja: úsmev+ "ty môj mesiačik!" on: rukou ukázal na oknno (akože asi mesiac svieti na nebi)
ja: ano tam svieti mesiac ale len vnoci a teraz tam svieti slniečko. on: úsmev ako slniečko 🙂 tak už aj ja sa usmievam, len dokedy zas 😒 🙂

ined77
1. únor 2010

prchalka 🙂 ..taky to tak dělám s vařením,tda pokud je mm doma 😉 .odpoledne mě to také čeká,ale jsem bez nápadu 😒 .co budeš vařit,dej tip 😀 .
čokoládu nemám 😒 ...ale!!!mám štrůdl 😀 ,jsem zapomněla,jdu na něj 😀 .

ined77
1. únor 2010

matova 🙂 ...je dobře,že ty děti jsou tak miloučké,člověk se pak dlouho zlobit nedokáže a po takovém jednom krásném úsměvu je všechno hned veselejší 😵 .
tak držím palečky ať taková nálada vydrží až do večera 😵 .

prchalka
autor
1. únor 2010

ined: Zatím mrkám do "Pošli recept" snad něco vyberu 😉 Mají i net stránky. Věci celkem jednoduchý a rychlý 😉 Já teda vaření moc nedám, musím na to mít hlavně klid, ale když už, tak mě to i baví, no jak kdy.. 😅

prchalka
autor
1. únor 2010

Ježiš, to jsou dobrůtky, už jsem se najedla z obrázku, fakt nebudu vědět, co uvařit dřív 😀

katzi
1. únor 2010

já jsem od 13h šla za Aduš do postýlky (dítě nad nama přišlo ve 12h zřejmě zpět ze školky a začal dupot). Dobře jsem udělala, protože navíc v 13.05 začalo přímo nad Adélkou vrtání 😠 Takže jsem s ní drndala v postýlce a udržela ji alespoń do 13.20 spící.

Prchalko: bude to myslím zajímavý - vzdor má končit kolem 3 roku, ale pak nám plynuje bude nastupovat předpuberta a puberta (děti dnes dospívají dřív). Někdy si říkám- to byl teda nápad si pořizovat dítě 😀 😀 😀 Čokoláda pomáhá, to máš pravdu.

Dnes, jak to tak čtu, by u každé měli složit kamion čokolády 🙂

Matova: jj, po probuzení jsou ti prckové nejroztomilejší. Kéž by jim to chtělo vydržet dýl 🙂

katzi
1. únor 2010

no nic, tak my zas klasicky : svačinka a ven. Jak mě se nechce 😒

ined77
1. únor 2010

holky u nás spánek opět 2.45,ale protivná nálada dále pokračuje.
asi ho moc bolí ty zoubky,ani papat moc nechce.no snad se to uklidní ☹ .

prchalka 🙂 ...tož dej receptík 😀

kapucinka
1. únor 2010

Ahoj, taky se k vám přidám. Už vás čtu dlouho, ale nemám téměř čas psát. To naše šídlo buď řve nebo mi počítač rovnou vypíná 🙂

My spíme špatně od pátého měsíce. Předtím ale ve dne vůbec nespal a až do desíti do večera buď jedl nebo řval, takže už pak asi na noční buzení neměl sílu. Od toho pátého měsíce to začalo postupně, párkrát za noc vždycky začal brečet a chtěl dudlík nebo pochovat. V sedmém měsíci mu vyrostly první dvě jedničky. Teď máme 11 měsíců a právě se prořezává šestý zub. Momentálně jsme na tom se spaním za ty měsíce nejhůř. Třeba dneska v noci jsme spali takto: do dvanácti naříkání a brečení, od dvanácti u mě v posteli spal hodinu, od jedné do tří brečení. Ve tři panadol a spaní 1,5hod. Od půl páté do šesti brečení. Po šesté spánek do sedmi a vstávačka.

lehna
1. únor 2010

ahoj holky,

sono o.k. večer přijdu dočíst ....

ined77
1. únor 2010

kapucinka 🙂 ...ahojky,tak tě vítám v klubu 🙂 .tady najdeš na 100% pochopení 😅 .

lehna 🙂 ...super,to je dobře 😵 .

tak jsem si holky super odpočala,fakt 😒 .venku jsem byla s malým já,pak vaření teď žehlím a tatínek koupe,pak uspávačka a asi padnu i já 😝 .
hezký večer a hlavně proboha už klidnou všem 🙂 ,i katzi 😀 😝 .
musíme tu periodu sjednotit krupica 😠 😀 .
papa 😵

matova
1. únor 2010

ahojte zváračky 😎
u nás sa poo už von nešlo, malý sa asi po doobednej vychádzke radšej snažil byť doma, aby som ho zas neschmatla brodiť sa 😀. A spať zas chcel ísť klasicky, dokonca ešte skôr, nakoniec uspaný o 18:25, ale to teda trvalo, zapichoval do mňa prsty, kopal mi do brucha, motanica neskutočná.
Aj vám zaspávajú keď majú bolesti s vystrčeným zadkom a s nohami pod sebou? on to robil už asi od leta a mne vtedy nedošlo, že to bude od bolesti- ja blbá som si myslela 😕 , že sa mu sníva o lezení 😅
ined 🙂 matýnkovi nech to čím skôr už vyraší !!!! ja musím asi muža nahnať do žehlenia,keď kúpať ja musím.Minule sa ponúkol na posteľné a ja ťava som ho hneď mala k tomu postaviť 😕
prchalka 🙂 tiež premýšľam o tom varení večer, ale to by malý musel zaspávať v postieľke, takže nič. ja tu len musim strážiť za dverami aby nespadol z postele 😠 , alebo ísť spať, a to chodím o polnoci, lebo chcem aj trochu času len pre seba!!!!!!!!!! skriňa nech dorazí ok, malá bude mať pri jej montáži aspoň o zábavu postarané (ten náš po montáži skriniek ešte týždeň behal s plastovým kladivom 😀)
katzi 🙂 presne,deti ráno po prebudení (teda keď ich práve niečo nebolí) vyzerajú takto 😀 a ja takto 🙄
lehna 🙂 : tak blahoželám k sono!!! a dúfam že zajtra budem blahoželať k dobrej noci (to by totiž bola i u nás 😀)
kapucinka: vitaj v klube zváračiek. my sme mali zatiaľ asi najhoršie dni pri hornej dvojke (2 a pol dňa) a pri štvorkách hore 😖
minule tu písala stvura že im idú očné a vraj je to zatiaľ zo všetkých najhoršie 😕 😝 😝 😝 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

všetkým dobrú noc a keď nie tak aspoň pevné nervy 😖

matova
1. únor 2010

prchalka: minule si písala že vám už musia ísť asi všetky zuby naraz (podľa toho nespania). a čo ak fakt? 😒 😀

prchalka
autor
1. únor 2010

kapucinka: No jo, tak jsi tu správně. Vaše noc fakt děs běs ☹ ☹
lehna: Kontrola super 🙂
matova: I my spíme s nohama pod sebou, ale jestli od bolesti, to nevím, akorát jí obdivuju, pro mě by to bylo strašně nepohodlné - asi tak na zlomení hlavy 😖 No a tu skříň přiveze přímo paní z MMB, tak uvidím, jestli demont nebo nedemont 😅
Musím letět, v koupelně je po mně sháňka.. pá

prchalka
autor
1. únor 2010

Dneska jsem jí musela mít přilepenou na rameni trochu dýl - po mlíku koukala jak vejr 😅 ale už je v pánu!
Chtěly jste nějaký rychlý recepty, tak mrkněte: www.poslirecept.cz snad si vyberete. Já koukala dneska do těhle třech sešitků a budou fazole se zelím a masem (pokud se to maso, co jsme vyndali z mražáku na to bude hodit - nevíme zatím, co to je) 😅 A fakt jsem nevěděla, co bych si dala dřív!
Přidám pár foteček do alba..
Jo a malá si oblíbila všechny krémy v tubě, jak nějaký vidí, musí ho mít, jak ne, tak spustí takovej řev, že kam se hrabou zuby!! Potřebovala bych pro ní asi tak náklaďák vypotřebovaných tub! Ona si to otvírá, čuchá k tomu a maže se s tím. Nejhorší, že nemám ani jeden vypotřebovaný 😖 A ona když ho uzme, tak to pak utírám hlavně z ní, když jí to vyteče. Babí tu měla tělové mléko od Garnier růžové a skoro si ho nemohla odvézt zpátky!
Všem dobrou noc!

matova
1. únor 2010

prchalka: 😀 😀 😀 náš malý má rád tuby kôli hryzeniu 😀 , a keď mu natieram tie ekzemy alebo gelom ďasná tak ho nezaujíma ani tak čo je dnu ale chce to šrubovať 😀

baby: a aký je rozdiel medzi modrými a zelenými tesco plienkami? okrem ceny a toho incidentu s drôtmi čo spomínala katzi? Mne už sa zdajú všetky čo nemajú pružné bočné pásy úplne nepoužiteľné....

matova
1. únor 2010

aha, tak som tu vyčítala že kedysi fialové sú teraz zelené tesco pl..................................................
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...