Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
16. čer 2010

no my právě měli naposledy 9Ch (v lékárně 15CH už neměli) a to spala fajn. Pak byla ta pauza od homeo, to nastala hrůza se spaním. A teď máme druhý den to 15CH,ale zatím zlepšení žádné. Tak přemýšlím jestli nekoupit zas to 9CH. Je to věda 😀 Tak potom prosím napiš co ti řekli v lékárně. Adélce se klube pořád levá horní trojka a moc to teda nepostoupilo 😖

prchalka
autor
16. čer 2010

@katzi Hele, myslím, že jsem četla přesně, jak píšeš - čím vyšší číslo, tím je to ale slabší!

katzi
16. čer 2010

prchalko: no asi to tak fakt bude, je to matoucí 😕

sherry28
16. čer 2010

u nás spánek od 19:45, ještě jsem dělala lukymu očistu a teď už běžím k telce 😉 tak všem klidnou noc 😀

sherry28
16. čer 2010

😔

zuzanka26
16. čer 2010

mě dnes usnula v náručí hrozně brzo, tak čekám že kolem 9 už se vzbudí, ale bylo to strašně krásný, já úplně dojatá 😅

gina333
16. čer 2010

@zuzanka26 : nadhera 🙂

Sophi spi, idem kurirovat Natalku, zacala kaslat, boli ju hrdlo, tak jej idem dat nejake lieky. 😒 Dufam, ze sa to u nej nezhorsi.

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

zuzanka26
16. čer 2010

jo jo nádhera by to byla, kdyby pak spala až do rána. Už byla před chvílí zase vzhůru, kašlala a plakala. Paráda. Zítra opět frčím k doktorce, už fakt nevím co s tím.

tak hezky spinkejte všichni 😉

matova
16. čer 2010

Ahojte,
my sme to poo doklepali vovnútri, vomku prší 😢. Malý spí od 21:10. Bola som čosi aspoň požehliť....
Nové nič, stále zdrhá pred prebalením, dnes ani do vane nechcel- to aspoň zaberalo doteraz, vtedy sa musel povyzliekať a potom už som ho mala pod palcom 😀. Dnes som ho tam dobrovoľne dostala tým že som mu dovolila vziať do vaničky plastové auto 😀. Ale pri prezliekaní do pyžamka- keď som mu chcela nazrieť do pusy mi takú jednu kopol do brucha- šťastie že dosť vysoko a nabok 😢.

katzi 🙂 : v tehu si naleješ nealko pivko, alebo si dáš horkú čoko... 😖 😀. No ešteže chlapík nechal kontakt...papierovačky- chápem- to je vždy hrôza 😲
prchalka 🙂 : a hodíš ten recept sem? ak do IP giny, môžeš ho prosím ťa hodiť aj mne? 😅
nám sa teraz šimon hádže o zem, normálne sa zvalí a trepne si hlavu- vždy sa potom trochu prekvapí, ale urobí to zas 😒 . Ja fungujem len tak, že sa mu snažím vysvetliť a ak nezaberá tak vyhovieť 😔 - ak to teda nie je proti nejakým zásadám (trpí týmto celá naša domácnosť a moje telo 😀) a od okolia sa mi dostáva že, to nesmiem, takto mu vyhovovať,...ale, keď idem na neho natvrdo, je to ešte horšie.. 😢 (asi ako s tými radami o vyrevaní v postieľke😉 ), Ale iste, je kopu vecí a situácií kedy vyhovieť proste nemôžeš 😒 😔 ...
gina 🙂 : vláčiky kôli dažďu asi neboli že?
zuzanka 🙂 : toto presne neznášam keď konečne zaspí a za chvíľu je už hore... 😒 .
Ja nedávam nič na spanie, teraz mi spí aj fajn, ale inak sme vzali asi len 4 Viburcol čípky- on to malý hrozne neznášal, tak som s tým prestala a dávam len keď sa režú zuby a viem že má bolesti, nespí a tak- sirup Panadol baby.
všetkým pokojnú noc 😔 😔 😔

matova
16. čer 2010

zuzanka 🙂 : fakt to vaše zaspanie v náručí je krásne aj na fotke 🙂 😵

ined 🙂: ako je Matýnkovi? 😕

sherry28
17. čer 2010

dobré ráno 🙂
u nás svítí sluníčko, vzhůru jsme od 5:30 😵

sherry28
17. čer 2010

Mára spí celou noc, ale přes den je neskutečně protivný, se vším hází, nic ho nebaví a furt mrčí ☹ to bude zase den 😅 takhle je to od pondělí 😒 možná že mu nelezou pětky, ale bolej ho stále ty trojky jak mu rostou 😕 nevím

gina333
17. čer 2010

@matova : veru vlacik nebol 😒 u nas neskutocne prsalo celo poo. Teda ten Simonko trenuje na futbal ked tak kope, davaj si na seba pozor. 😉

U nas sa spalo celu noc nastastie, zobudila sa ale uz o 5:30 a uz nezaspala. Co uz, nemozem chciet aby po nocnom spanku spala do osmej, ze. 🙂 😉 Teraz uz svieti slniecko, dufam, ze to vydrzi aj poo, dnes sa zacinaju slavnosti tak sa poo chystame do mesta ked pride Nati zo skloly. 😵

prchalka
autor
17. čer 2010

Dobré ráno,
tak asi jen v rychlosti, než mi to tu zase začne řvát!
Do 23h tam byl MM asi 2-3x 😖 a pak si jí vzal na postel, střídala jsem asi ve 3h, když jsem jí slyšela. Jedna trojka dole je červená a nateklá 😝
Vzbudila se 5.10 🙄 dudel a ještě usnula. Strašně mě štve tohle její brzké ranní vstávání a pak ještě usnutí, protože předtím nespím a pak taky ne... probrala se tak 6.30!
Teď měla reklamy, tak čuměla a já to stihla napsat. Ještě jsem vám zapomněla říct, že jak jsme byli v Ikee a ona si tam jezdila v golfkách, tak si tam v hračkách vybrala nepozorovaně malého bílého méďu za těch 15 káčé a celou dobu si ho držela. Já jen, že se teď tady válí na stole, tak mě to tak napadlo.
matova: Sice jsem si myslela, že to napíšu, až to gina ozkouší, ale posílám do IP 😉

lehna
17. čer 2010

ahojky,

zapomněli jsme dát na noc chamomillu a Štěpánek spal kráááásně. Poprvé v 00.20, pak ve 3.55 tam byl MM,v 5.15 už ale nezbral 😝 . no neva, aspoň se cítím trochu vyspaná.
a včera přes poledne spal 2.45!!, mi vytuhnul na posteli a spal a spal, dospával noc.

no už mě tahá,tak zas jak usne,m papa, jdem ven

gina333
17. čer 2010

@prchalka : no ake sme rychle, ja som to matovej tiez poslala 🙂 neva bude to mat 2x. 😉 Ja stale pozeram Sophi do pusy, no len ked sa smeje, inaksie my to nedovoli ale nic cervene ani natekle tam nevidim. ☹ Takze u nas zuby v nedohladne, neviem ci je to dobre alebo zle. U nas nove hracky absolutne nebodoju, hra sa s Natalkinimi suntamy, sovoje si nevsima. 😉

@lehna : pekna noc....konecne. 🙂 🙂

zuzanka26
17. čer 2010

Ahoj holky,

tak jsme byli u doktorky, malá brečela už jen jak viděla ten barák a pak celou dobu tam, u dokr´torky vevnitř už hystericky ječela, prostě se jí hrozně bojí. Dr. řekla, že už to trvá fakt dlouho ten kašel a vzala konečně výtěr z krku a zítra ráno máme přijít na krev, udělá sedimentaci a krevní obraz. Tak mám strach co najdou 😔
trochu mě uklidnila ségra, že maximálně dostane ATB, no až abychom věděli, jaká je ta příčina. Teď jsme doma a krásně si hraje a už je zase veselá.
Jinak noc teda jako vždy, buzení asi po 3 hod. no jako mimi 😖
@lehna no vida že to jde i bez Chamomilly, právě proto s tím váhám. 😅 😕 😉

gina333
17. čer 2010

@zuzanka26 : aj moja Sophi jaci u dokiny, staci vojst do cakarne. 😉 Hadam to nic zle nebude s malou, toez to tipujem na ATB. 😉 Sophi uz vyse tyzdna je zachripnuta, kasel nastastie ziadny ale vobec sa jej to nezlepsuje. 😠 K doktorke sa my nechce, volala som s nou, tak je davam kazde 2 hodky Homeovox.

lehna
17. čer 2010

@zuzanka26 - my ji dávali asi týden a včera jsme zapomněli. Předtím jsme ji dávali asi 3 týdny, první týden žádná změna, druhý týden to bylo o dost lepší , a třetí týden to zas bylo o ničem,tak jsme ji zas nedávali asi 14dní,nevím jak douho přesně. prostě nevím zda to s ní je lepší nebo ne, pomáhá nám tak na týden 🙂.
Tak snad to u malé nebude tak horké a nasadí jen atb aby už ten kašel zmizel. neboj, to bude dobré 😉

gina333
17. čer 2010

@lehna : ja som skusala vysadit, ale u nas to slo k horsiemu. 😒 takze pockam kym vyjdu vsetky zuby a potom uvidim. 😉

Sophi zaspinkala, slniecko krasne svieti, pradlo sa my susi na balkone, idem zi trocha zasurfovat. 🙂

sherry28
17. čer 2010

tak malej spí od 11:30, dopoledne jsem se nenudila, vařila jsem těstovinovej salát s kuřecím masem na kari, Mára snědl asi tři vidličky ☹ a vyklízela jsem u kluků ve stěně jednu skříňku pro mimčo(na oblečky), no a ty oblečky po Márovi jsem dotáhla ve vaku a teď to tady třídím a budu už něco prát😅 takže o zábavu postaráno 😀

lehna
17. čer 2010

@gina333 -my ji nechceme zatm vysadit,jen jsme včera zapomněli 😉

@sherry28 -mňááám, takové salátky mám moc ráda. hned bych přijela 🙂. já dělám dneska gnochi s rajskou 🙂

prchalka
autor
17. čer 2010

Tak já uspala i přes cisternu s betonem, která jede furt za oknem, dala jsem jí sirup, jestli jí to trochu zklidní. Doma za mnou pořád jak ocásek, už byla ustrojená ven, jen jsem otevřela dveře na zahradu, ale šla zase zpátky a začala např. otvírat mražák - mezitím, co já jsem si jen potřebovala vzít potřebné věci, rukavice, nůžky... chjo! No a venku taky jen se mnou, trhala jsem trávu u plotu. Jakmile letělo nějaký letadlo a fakt ani nedělalo hluk, zacpávala uši a začla bulit. Taky chtěla vyndat svou malou zaklíněnou židličku z pod stolu a já na ní volala, že to NEzvládne vytáhnout sama, tak zase začala ječet, láteřit a řvát, jen slyší ve větě NE! Myslela jsem, že dotáhne Tatrovku a sedne se si na ní u mě, ale nezájem o nic... Je to bída s tou naší zábavou!! ☹
K obědu měla špenát a těstovinovou rýži, slupla toho hodně, protože od nějaké půl 8 už pak nejedla, tak asi byl hládeček. Já si dala Tofifee, za prvé není ani nic k jídlu a za druhé mi ani nic nechutná.

sherry28
17. čer 2010

lehna: 🙂 tak přijeď 😉

katzi
17. čer 2010

ahojte,

u nás noc zase spíš horší ☹ Několikrát jsem tam byla, ráno vstávala hrozně brzo - v 5.15 😖 Ale zas šla večer spát už v 19h, takže měla naspáno. Celý dopoledne byla ale zlatíčko. Nechápu, půl noci pořádně nespí a ráno je tak hodná 😕 V podstatě mě vůbec nepotřebovala, pořád si cosi kutila sama, takže jsem toho hodně postíhala.

sherry28
17. čer 2010

prchalka: i my měli o dopoledne postaráno 😉 malej mi furt visel na dveřích od mrazáku a pokaždé, když jsem je otevřela a ptala se co chce, tak řekl nic 😅 a když jsem otevřela lednici, tak volal šleli a ukazoval na šlehačku 😀 tak chodil celé dopoledne, abych mu stříkala do pusy 🙂 nic normálního k jídlu jinak nechtěl, všechno mi plive 😠

sherry28
17. čer 2010

matova: víš, že možná nedostaneme porodné? 😕 ty pito.mý ODS nám ho chtějí úplně sebrat a snížit přídavky na dítě 😠 😅

sherry28
17. čer 2010

teď mi došlo, že matové se to netýká 😀 😀 😀

sherry28
17. čer 2010

ale týká se to všech rodiček v ČR, doufám, že to neprojde 😅

sherry28
17. čer 2010

asi se odstěhuju na Slovensko 😀