Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
20. čer 2010

dobre rano 😉

@sherry28 : ake uz mas velke bdusko na fotkach, ani sa nenazdas a bude mimco na svete. 😉 Ten kocik je krasny, jasne este mas casu nakupit, ved ponuk je stale dost. 😉

@prchalka: ja stale hovorim, ze sa pustim do soferovania ked bude MM doma, ale som posero. No ja nato nie som, ale tebe drzim moc palce. 🙂 Sophi celenky nechce nosit ale v pohode gumickujeme. 😉 Fotky suprove, hlavne s tym bicyklom. 😵

U nas noc v podstate dobra, s jednym budenim. bola hore o 0:20 ale vyse hodinu. 😠 Ani neplakala, ani sa nevrtela len lezala, obzerala si ruky,no nespala. 😒 Vstavala 6:15 a zase prsi. 😲

prchalka
autor
20. čer 2010

Dobré ráno, službu měl zase MM, já ale byla vzhůru asi 7x achjo ☹ Už bych si asi fakt měla sehnat nějaký prášek na spaní 😝

@sherry28: Asi jsem zabržděná, ale co znamená "ten kočárek"? Jakože taky název Julia? 🙂
A vůbec se mi ty kočárky nezobrazí celé, jen do půlky, poslední mám šedivý s červeno-bílými pruhy 107/113+K5, tak Julia jsem nenašla 😖

zuzanka26
20. čer 2010

Ahoj dobré ráno, u nás se v první části noci o spánku mluvit nedalo. Pak jsem už radši nekoukala na hodiny, aby mě z toho nešvihlo. Ráno snad dobrý.
My jsme dnes taky sami, tak nic moc. Ale odpoledne mám slíbenou pomoc se S. prostě si jí MM vezme a já mám volno 🙂

@prchalka já jsem v jednu dobu brala Stilnox, v listopadu. Jenže jsem pak měla strach, abych na tom nebyla závislá, taky to má cenu užívat jen 4 týdny, ale je fakt, že krátkodobě se to užívat může ( pokud nechceš otěhotnět) a fakt to pomůže!

zuzanka26
20. čer 2010

Taky jsem si stěžovala MM, jak mám to spaní rozhozený, ale on tvrdí, že až jednou bude Sárinka spát celou noc ( to mi teď připadá jako scifi), tak že se mi to během týdne samo spraví. 😒 😝

prchalka
autor
20. čer 2010

@zuzanka26 Já jsem ze začátku brala Benosen, asi jednu krabičku, no možná trošku to občas zabralo nebo už jsem byla fakt tak KO, že jsem spala sama. Ono mě jde spíš o to, abych se bezdůvodně nebudila. Už to mám tak rozhozený, že mě vzbudí nejen nějaký šramot nebo její kníknutí, ale prostě je to už psychický. Dneska jsem se možná budila proto, že jak si jí vzal MM do pracovny, hned tam otevřel okno a já měla strach, aby tam nebylo otevřeno celou noc a nebyla jí zima.. 😖 Jinak dík za tip, omrknu si to 😉
A odkdy Sári takhle špatně spí - jestlis to tu už psala, tak se omlouvám, budu si to pamatovat líp, když mi to připomeneš 😕 😅

sherry28
20. čer 2010

já vařím brambory na br. placky k večeři, jinak dělám vepř.na smetaně s knedlíkem, kluci si hrají 😉

gina: právě nechci zbytečně vyhazovat peníze 😒 ale co nemám musím koupit, snažím se nakupovat co nejlevněji 😉 ale tak to dělám po celý život 😵 a jak se znám, tak kočárek budeme kupovat stejně až po narození 😀 ale aspoň vím kam pro něj jít 😉 a břicho se zvětšuje den ode dne víc, ono to strašně letí 😅

prchalka: jen jezdi a trénuj 😉 no kočárek se jmenuje taky Julia a jak to, že ho nevidíš? 😨 mě se to zobrazuje celé 😕jinak z barev Julia mám vybranou pro kluka 13 a pro holku 20 😉 zkusím nový odkaz http://im.aukro.cz/item1086757224_kocarek_disco... je to ten Julia, třetí od spodu

zuzanka26
20. čer 2010

@prchalka od pěti měsíců..... 😖 neříkám, že byla každá noc šílená. Někdy se stalo, že se vzbudila jen třeba dvakrát, ale te´d je obvyklý, že poprvý je to hned hodinu po usnutí, ale to vidím, že je úplně mimo, že stačí tád dudlíka (pořád máme ach jo) a je klid, ale pak třeba kolem 1 je to nejhorší, to je úplně vzhůru, někdy i povídá, vrtí se ze strany na stranu a trvá to, než usne třeba hodinu. Pak ještě třeba kolem 4 má tyhle buzení, ale jak to odbourat, vážně netuším. 😝

zuzanka26
20. čer 2010

přitom přes den je v pohodě, smíšek, je hodná, nemůžu si stěžovat, přes oběd spí obvykle hodinu a půl , někdy i skoro dvě hodiny a je to akorát, do večera vydrží, hodně jsem s ní venku apod. Prostě vše jak má být do doby, než je noc. Tak nevím, kéž by to bylo zubama. 😔

prchalka
autor
20. čer 2010

@sherry28 Jo, tak už to vidím, ten minulý odkaz mi to prostě utnulo vprostřed obrázku a dál to vůbec nešlo. Jo, je hezkej, a jaká bude barva, když nebudeš vědět, co to je? 😀 A jaký jsi měla na Marka? Jinak samozřejmě výborný název 😉

@zuzanka26 My taky někdy hodinu po usnutí ☹ ☹ A to jsem z toho fakt už nešťastná, že takhle brzo, takže to znám ☹ Taky většinou zabere dudel, fakt odmítám jí brát z postýlky takhle brzo!! Jenže teď se mi budí za hodinu i poo a jak s ní lehnu na postel, zase usne, je unavená, jen se prostě probudí 😖 Fakt už je to na budku 😖

U nás o víkendu jako obvykle sklenička 😒 protože chlupatý knedlíky si dala tak 3 lžičky a nechtěla a skleničky dala asi tak půlku. Usnula ještě před 11tou, vstávala dneska 5.50!

gina333
20. čer 2010

U nas sa tiez spi, idem pozmyvat podlahy, dnes obedujeme u svokry, takze mam trocha casu na net. 😉

ivanulienka81
20. čer 2010

@gina333 tak uz nie je co zavidiet ☹ tato noc bola otrasna, budil s placom a stale sa prevaloval... ☹ uvidime aka bude tato noc, ale dnes som paradne unavena 🙄

ined77
20. čer 2010

ahojky 🙂 ,
ta u nás téměř nového nic ☹ ...v noci zase kašlíkoval,ale strašně...takový dávivý,dusivý kašel...kapky vůbec nezabírají, takže zítra jdeme zase k dr. ☹ ...ani se nemám jak dostat do lékárny, potřebovala bych pro něj spiropent, ale protože měl včera odpo zase zvýšenou teplotku, jsme pořád doma a už mi z toho vážně hrabe 😅 a matýkovi asi také, je řádně protivný, chuďátko, ale není se čemu divit 😢 .
takže já se k dr. zítra nejspíš opět nedostanu a sestřička už mě asi pošle do háje 😝 , když se budu potřetí přeobjednávat 😅 ...jenže co nadělám s nemocným prckem že jo ☹ a pohlídat ho nemá kdo ☹ .
jinak matýnek pořád papká jako vrabec, akorát k večeři spapkal celou misku kaše 😵 a kus mého toustu 😀 .
noc teda nic moc, budík v 5.20 😖 ...a po o usínal na nočníku 😅 , tak jsem mu rychle šupla plenku a dala ho do postýlky v 11.20 😔 .

@prchalka 🙂 ...to jste se měli včera hezky 🙂 .a gratuluji k pokrokům za volantem 🙂 , šikulka 😉 .
na fotky ještě kuknu 🙂
nenaolejujelijulie 😀

@zuzanka26 🙂 ...tak super, aspoň budeš mít odpolko pohodičku 🙂 .to ti určitě zvedne náladu 🙂

@sherry28 🙂 ..krásné fotečky 😵
kočáre je pěkný 🙂 , ale musím říct, že já půjdu při druhém miminku každopádně do předních otočných kol 😅 .máme ještě takový plonkovní modrý tako kočárek-3 kombinaci,ale je hrozně těžký a manipulace s ním byla někdy fakt dřina 😝 .zvlášť na cestování mhd 🙄 ...ačkoliv vy jste zase mobilní 😉 .
víš co mě napadlo 😨 ...co s marýskem?myslíš že už bude chodit jenom sám 😕 nebo pořídíte ten stupínek?
už dopředu přemýšlím jak to bude u nás 😅
hmmmmm,placky 😝 😵

@gina333 🙂 ..taky jste se měly pěkně 🙂 .já už se modlím, ať jsme zdraví 😅 ...
i tady pořád poprchá a je ošklivě 😒 ...ale i tak mě to tam táhne 😀 ,akorát ráno jsem zaběhla nakoupit, sama, ale to mě tlačil čas, takže žádný relax, ale hoňka 😝

viděla jsem u nás v obchodě dětský vysavač 🙂 ...stojí 399 kč...nemáte ho doma některá, resp. vaše dítko? 😀
jde mi o to, jestli si s tím prcek vyhraje 😉 ...akorát jsou u toho malinké bílé kuličky jako smetí, to bych matýnkovi raději nedala 😉 , však on nadrobí i tak dost 😀

matova 🙂 ...??? 🙂

ined77
20. čer 2010

@sherry28 🙂 ...26 ,28 ,31 😀 ...to by byli moji favoriti 😀 ...ale i tvůj výběr je hezký 🙂 a cena je teda výborná 😉 .to jsou ale nové kočárky ne? 😕 ...nebo teď mám pocit, že jsem četla že nový nebudete kupovat, ale možná jsem to poplantala 😅 😎 😀

@gina333 🙂 ...to budete mít určitě zase nějakou mňamku 😀 ..svokra dobře vaří 😀 ...vždycky mě pak honí mlsná 😀

@ivanulienka81 🙂 ...no jo, když mu chuďátkovi leze tolik stoliček najednou, není se čemu divit 😢 .snad vyjdou brzy a bude už líp 😉 😵

ined77
20. čer 2010

@sherry28 🙂 ...a ten černobílý orion...hmmmm,to je krása 😵 ...jsem se nechala nějak unést 😀

sherry28
20. čer 2010

tak k nám přijel nečekaně děda na kafe, tak šel Mára spát až teď 😉

sherry28
20. čer 2010

prchalka: tak na Máru jsem měla taky trojkombinaci novej vydeko princess celomodrej, já většinou kupovala kočárky až po narození a teď taky budu až po narození 😉 takže barvy jsou jasný 😀 u Lukyho jsem měla kočárek vypůjčenej, takže ten jsme vrátila, ten měl šedou kostku

ined: nový jsem nechtěla koupit z důvodu ceny 😉 ale koukala jsem na použité a aby za něco stály byly kolem 3.000,-, takže to už můžu rovnou koupit za tu cenu nový i s autosedačkou, jinak mě kočárky s otočnýma kolama nevyhovovaly kvůli terénu, bydlíme tady na pustině a je tady blbej terén, mám golfák s otočnými koly(ale máme hlavně do města) a nechtěla bych hlubokej, jsem zvyklá na stabilní teréňák 😀 co se týká vysavače tak má sestry Davídek i malá Kája, hodně si s ním vyhrajou, ale obě holky pak nadávali, že ty polystyrenový kuličky jsou všude 😅 ale co naděláš 😉 🙂

matova
20. čer 2010

Ahojte,
u nás je to cez deň nafigu. Ja už fakt neviem kedy mám variť....Neobsedí nepohrá sa, kadí viacej, nechce sa prebaľovať, hádže sa na zem....spokojný je len ke´d sa mu v jednom kuse venuje, chceme si niečo povedať- už je zlý a vykrikuje 🙄.Mrkla som si do vlasov- za ten čas čo sa narodil mi hrozne sivých pribudlo 😔.
Včera v podvečer som poslala mm s malým vonku (ja som zatiaľ celý dom vysávala, umývala dlážky, wcka...)- akurát nepršalo, chodil v gumákoch (zdedili sme 😀), dosť ďaleko boli, doma bol hotový, najedol sa, vykúpal -čím asi dobyl baterky a o 20:30 mi normálne zdrhol z postele, ani zan ič tam byť nechcel, vrátil sa k tv, zapol predĺžovačku...ani krik nepomáhal....keby sa aspoň žehliť dalo, chodil tam a ťahal mi šnúru...chceli sme aspoň film kuknúť- nemožné....nakoniec išiel až 22:15 ☹, a to sme museli ísť obaja lebo prvý pokus keď sa mm vzdilali nezabral...), zas pritom strašne plakal- robí to dva dni - aj cez deň že hoci je unavený nechce si ľahnúť, a keď už tam je tak plače, musím ukľudňovať... ach. Ešteže vnoci bol hore len raz- ale plače aj kým zarobím mlieko a to mi trvá tak 1minútu len. Teraz spí od 12h.
Dočítané nemám ani náhodou 😔

sherry28
20. čer 2010

ined: co se týká Marečka, tak on chodí po svých 😉 já kočárek už ani neberu, to jenom, když potřebuju být někde rychle a nechce se mi jít hodinu 😀 ale on tam je už nerad, když je to kousek, tak se rád sveze, ale jinak už chce z kočáru na zem, tak myslím, že bude chodit bezproblémů a o jakém stupínku jsi mluvila?To ani neznám 😨 jsem s ním, to by stálo za úvahu, když by nemohl 😉

sherry28
20. čer 2010

*nadávaly 😠

prchalka
autor
20. čer 2010

@sherry28 Stupínek je jako skateboard a dá se připnout dolů ke kočárku - snad ke všem! Mimino se veze a to větší dítě nastoupí, drží se kočáru a veze se taky 😉 To je docela dobrý na děti blízko u sebe 🙂

prchalka
autor
20. čer 2010

Asi takto? Ale samože tady jsou asi blbý kolečka... www.na-dlani.cz/detail.php?zbozi=2167816 Ve skutečnosti to vypadá líp a dá se sehnat i bazarový.
My už spíme 2h - tedy s obvyklou přestávkou 😝

sherry28
20. čer 2010

prchalka: to pořídíme ani jsem nevěděla, že něco takového existuje 😉 doufám, že to nebude stát majlant 😅 🙂

sherry28
20. čer 2010

jojo podívám se po tom 😉 určitě seženu levnější 🙂

ined77
20. čer 2010

@sherry28 🙂 ..tak prchalka byla rychlejší 😉 ...je to myslím dobrá věc 🙂 .já tak namátkou našla tohle:
http://www.kocarkydavidek.cz/katalog.php

reagovat teď nestihu, matýnek je trošku prtoifka a to spinkal 3.10! 😲
už si jde pro mě, tak zatím páááá 🙂

ined77
20. čer 2010

tak oprava 😉
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1...
ale je to dost mastné 😨

gina333
20. čer 2010

ahojte 🙂

Sophi spala 2 hodiny a to som ju uz zobudila tak som zvedava kedy vecer zaspi. 😒 Cele poo prsalo, tak sme boli chvilku u svokry a potom doma. Stihla som aj zumbu takze som prijemne unavena. 😉 Uz som malu aj okupala, dnes bol rev kolu umyvaniu vlasov, ale Nati sedela s nou vo vani tak to bolo podstatne lepsie. 😉 🙂

@ined77 : veru svokra vari paradne, dnes robila plnene kuracie rezne, pecene zemiaky a samozrejme kuracia polievka. 😵

prchalka
autor
20. čer 2010

@ined77 Já se omlouvám za předběhnutí, blbůstky mám docela okoukaný 🤐
Odpol jsme jeli na druhý konec města, prošli jsme se v "parku" a dali zmrzku 😉 No a jinak po zbytek večera byla úplně klidná 😕 zvláštní, i mě nechala u notebooku a byla s tátou u tv 😕
Ještě jsem na spaní našla doma GS Dormian, tak to asi lupnu 😅
Všem dobrou noc 😔

gina333
20. čer 2010

Uz spi, celkom rychlo zaspala. Dnes je Svatojanska noc, tak dufam, ze vsetky deti budu spat ako zacarovany. 😀 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
20. čer 2010

tak mára spí od 20:15 😝 byl vyřáděnej a dneska milej, na to jak vstával po spa zadkem nahoru 😉 Luky usnul ještě dřív než jsem stihla přijít ☹

ined: tak to je fakt dost drahý ☹ to už by se mi vyplatil kočár pro dvojčata 😅 ne já našla v bazaru nejlevnější za 600,-, to už by šlo, ale zatím je to pro mě až na posledním místě v nákupech 😉 🙂

tak všem slaďoučkou dobrou noc 😉 😔 😔 😔

matova
20. čer 2010

dobrý večer, ušla som z postele 😀 , bolo mi zle 😝
Malý zalomil o hodimu skôr ako včera- presne o 21:15 😀 🙄 . Bez plaču- ale s rovnakým scénárom ako včera- mm muse ľahnúť s nami- samozrejmä všetci už v pyžymách. Skutočnosť že sa odpaží na dolné poschodie malému už nestačí. Aby mu nič neušlo, musia proste všetci spať- je to smiešne ale aj tragické- kedy budem žehliť, upratovať a chystať polotovary na varenie v ďalšom dni? 😝
MM sa dnes chváli lako bol malý naraňajkovaný o 8:30 😀 , tak som ho uviedla že už mal mať aj navarené, aby mool ísť s malým o 9 h na vychádzku 😀 😉 .
Zajtra ideme na kontrolu na rehabilitáciu- ukázať sa ako vlastne chodí samostatne...držte palce nech zas nenájdu niečo divné na tej chôdzi....

Všetkým pokojnú noc a príjemný deň, malý bude spať zajtra asi v aute- neverím že u mamy zaspí, ja už to ani skúšať nebudem 😔