Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
1. únor 2010

Tak dnes jsem tu asi poslední "ponocující". No jo, mám naspáno, že nevím co s tím 🙂 Myslím mi beztak po dnešní noci sklapne, tří dobrý noci po sobě to jsme neměli ani nepamatuju 😒

Kapucinka: vítej mezi nás

Lehna: to je super, že kontrola ok

Matova: jj, přesně tak - fialové plínky jsou teď v zeleným obalu. Jak jsem psala už kdysi, nám vyhovují ze všech nejvíc.

My měly dnes s Adelí i přes dostatek spánku ufňukanej a uzlobenej den. Tak snad zítra my i dětičky vstaneme do lepšího dne! Dobrou.

prchalka
autor
2. únor 2010

Bré ráno 😝
Záda bolí, oči jak angorák a ještě uši - už po několikáté od října mě bolí, měla jsem 2x zánět zvukovodu a teď, jak sppím s ní a ležím si na tom, tak to svědí, bolí, sákne a následně zasychá. Pomalu se ze mě stává magor, fakt!
Nebudu popisovat noc, klasická, skončila u mě asi 0.30, opět 3/4h usínání, ve 3 se probrala, tak mlíko a ve 4.30 začal brek i po nandání dudlíku. To na mě šly mdloby, oči mě bolely, byla jsem jak praštěná, rozespalá a bulila fakt asi 5 minut tak jinak, tak jsem si říkala, jestli kvůli zubu, tak jsme asi v pr... takhle brzo ráno. Naštěstí to zase po uhlazení zaspala a vstávala v 7!
Takže katzi - u vás asi dobrý, ne? 😀
Ráno mi nechtěla Knuspi kaši, ač jsem jí vylepšila borůvkama, aby to neměla bílý, ale stejně si dala asi 5 lžiček a konec a to jsem jedla s ní to samé. Tak nevím, nic jinýho jsem jí nedala a nevím, jak to řešit, když mi jedno jíst nechce, aby si nezvykla, že dostane vždycky něco jiného (piškot, sůšu, apod..)
Tak to dojím a jdu něco dělat.. hlavně dopít kafe 😅 😝

ined77
2. únor 2010

dobré ránko 😔 ,
ještě nedočítám,jdu si postěžovat 😅 .
holky,tak v noci jsem myslela,že vám ráno popíšu Zázrak...no ano,svým způsobem,ačkoliv... 😨
matýnek spinkal neuvěřitelně od 19.30-2h 😕 ,pak se vzbudil,tak jsem si malovala,že ho dám k sobě a bude spinkat dál jako budulínek...hmmmmmm 🙄 od 2-4h se jen vrtěl a převaloval,nespali jsme ani vteřinu.
pak jsem ho raději přebalila a namazala dásínka.spinkal od 4-5h a pak už do rána ani ťuk 😢 .
takže fakt zázrak na n-tou 😔 .
do toho ráno manžel s hláškou...c zase už malý ječel v 5 ráno 😠 😀 ,co by?hráli jsme si asi že 🙄 .
chjo.....jd to rozhýbat.stejně mě tu malošek neodbytně obchází a snaží upoutat 😅 .
snad ve volných chvilkách stihnu dočíst 😉 .
všem pěkné ránko 🙂 .

katzi
2. únor 2010

Dobré ránko,

srovnaly jsme asi periodu: naše dnešní noc:0.00 (dudel), 1.30 (dudel), 3.00 -4.30 (vzhůru, pobrekávání,potom mlíko), v 6.00 řev, snaha o uspání, motání, možná na chvíli usnula, 7.00 vstávání a to v pěkně ukňourané náladě 😒

Tak příští noc už budeme mít všechny stejnou a doufám, že dobrou 🙂

No nic jdu se jí věnovat, zatím pa.

lehna
2. únor 2010

ahoj holky,
tak večer jsem nedočetla, přišla návštěva. Tak snad dneska u OVRZ 🙂

Noc u nás, od 19 spal do 23,00(dudel+čaj), pak 2,15(nezabral ani dudel, ani čaj) 2,50 mlíko, spánek do 6,15 a už neusnul. ještě něco přes hodinu ležel u mě v posteli,ale nespal, povídal si ,pil čaj. tak jsem zvědavá,kdy půjde teďka spát a jak dlouho mu to vydrží 🙂

zatím pa,chce si hrát.

JInak to sono dopadlo dobře, nález pořád stejný,takže se nemáme ničeho bát, už tam nepůjdem,protože fontanela pomalu bude zarostlá,tak by se neměl kudy podívat. tak jen na neurologii nás budou ještě sledovat, teda Štěpánka jestli se vyvíjí podle jejich tabulek.

ined77
2. únor 2010

prchalka 🙂 ...ty čípky,jak jsi se předtím ptala,jj myslela jsem ty viburcol.

katzi 🙂 ...tak aspoň tak 😀 ...nééé,to je jen legrace...je to děs ☹ .

lehna 🙂 ...štěpánek už bude určitě v pořádku 🙂 .

matova 🙂 ...jj,i matýnek spinkává ''na pejska'' 😅 .

holky,nechci to nějak dramatizovat u nás,ale já mám pocit,že nám klube i horní 3 😕 ☹ .
no to teda potěš 😢 .
no nic,jdeme se pomalu nasvačit a vyrážíme na čerstvý vzduch 😉 .
po o pááá 🙂 .

ined77
2. únor 2010

prchalka 🙂 ...ještě.... 🙂 ,díky za odkaz,pak tam hned kuknu pro inspiraci 🙂 .
a slibovala jsem odkaz na něco po děti a zapomněla,ale napravuji 😅 .
http://www.hraveuceni.cz/
a už fakt valím 😀

prchalka
autor
2. únor 2010

ined: My máme 12 čípků za 129 Kč! A zbyly mi zatím 2, někdy se zdálo, že to pomohlo a někdy to bylo, jak kdybych ho nedala, ale v podstatě si myslím, že nejsou špatný!
U nás je dneska semtam pláč a skřipění zubů 😅 Vzteká se v podstatě u všeho, když jí něco seberu nebo nechci dovolit, to vypadá, jak v posledním tažení.
Dopol jsem měla asi v 10ti minutách 4 telefony - jak ústředna 😅 Reklamace vanové baterie, tu skříň a pak 2 hovory s MM..

gina333
2. únor 2010

Ahojte baby,
chcem sa len opytat, ci aj vam tak zle jedia deti ked im idu zuby? Ta moja zo vsetkeho iba zobka, zje par lyzic, nic jej nechuti. ☹ Donedavna bolo radost sa na nu pozerat ako krasne papkala, a teraz toto. 😒 Uz to trva skoro 2 tyzdne, neviem ani jedla vymysliet ake jej mam navarit. 😒 😒 😒

ined77
2. únor 2010

prchalka 🙂 ...ty úřednice jedna 😀 ...tak doufám,že se neobjevily nějaké nenadále problémy 😉 .
ty čípky..jj,u nás také 12 čípků 130kč.jako ne že by byly špatné,to ne.jen prostě nefungují až tak,abych je dávala každý den.tak jsem to myslela 😉 .sice mi přišlo,že se po nich někdy opravdu zklidnil,ale to mohla být taky jen náhoda 😅 .každopádně si jedno balení ještě objednám,třeba dám jen občas na noc 😉 .
u nás dnes kupodivu celkem klid.jen venku nechtěl zpátky do kočárku,tak byla trošinku chvilková scéna 😅 ,ae vyřešily to kačenky 😀 .
obídek také v pohodě...pozvali jsme na oběd želvičku 😉 a té moc moc chutnalo.a matýnkovi nakonec také 😀 .
matýnek želvičku krmil,dokonce i napít jí dal,je to miláček 😵 .
v 11.55 uspáno 😵 .

ined77
2. únor 2010

gina333 🙂 ...jj,taky máme menší apetit u zoubků,ale to přejde neboj 😉 .
já vařím pořád to samé,jakože zbytečně nevymýšlím.v takové době dítko ani nemá myslím chuť zkoušet něco nového.malá si to pak určitě dožene 😵 .

katzi
2. únor 2010

Tak jsem tu. Musím říct, že jsem se nemohla dočkat poledne. To dopoledne bylo nějaký nekonečný s ukňouránkem, uvztekánkem. Snad se teďka dospí.

Prchalko: Knuspi kaši neznám. To je něco v duchu Sunarky a tak? Taky bysme potřebovali nějaké oživení jídelníčku. KOupila jsem jí takové ty kukuřičké lupínky, že by to mohla občas snídavat třeba s jogurtem, ale plive to 😠 A dnes po spaní bude mít na sváču ten jablečný kompot, včera jsi mě inspirovala, už jsem ho dlouho nedělala.

Ined: jj, to hravé učení je dobré - mě se to teda líbí ta stránka, znám ji už z dřívějška. Ovšem Adidas mi u toho nevydrží sedět způsobně na klíně - nejvíc ji v tu chvíli zajímá jak by psala na klávesnici, lezla na stůl, já jí to zakazuju, ona se vzteče,.... 🙂

Gino: holky tu psaly, že jim děti u zoubků jí hůř. My tento příznak nemáme, Adu jí pořád a téměř všechno.

prchalka
autor
2. únor 2010

V 11.55 uspáno i u nás 😉 Zas si nechala namazat horní klofky a když použiju malíček, stihnu to i trošku pomasírovat.
gina: Když nechce, nedá se nic dělat, ona to pak zas dožene! Věřím, že jim nechutná, ale to není náš případ, takže nemůžu moc radit 😖

katzi
2. únor 2010

holky a ten Viburcol dáváte i přes den, nebo jen vždycky večer? Možná to taky zkusím. Já dávám pořád tu Chamomillu vulgaris 15Ch, vždycky 3 kuličky před spaním.

katzi
2. únor 2010

jo a myslím, že se nám klube něco opravdu spíš nahoře, tam mi to přijde takový napuchlý. Dole je klid 🙂

katzi
2. únor 2010

tak jsem teď v mezičase surfovala a já chci mít po porodu taky takový břicho:

http://prozeny.blesk.cz/galerie/pro-zeny-vip/14...

ined77
2. únor 2010

katzi 🙂 ...já jsem ten viburcol dávala ráno po kaku a večer 🙂 .camomilla nám nezabírala vůbec ☹ ,ale je obsažena i v těch čípcích.
také jsem ráda,že malý už spí 😀 ...jen aby jim to dloooouho vydrželo 😉 .

prchalka 🙂 ...vidíš,já dnes nemazala,ale vlastně ani včera po o a spal dlouho...čert aby se v tom vyznal.

ined77
2. únor 2010

vždycky něco zapomenu 😔 ...
to hravé učení...no to je i náš problém.klávesnice a myš,to je našeho matýnka také velice oblíbené 😠 😀 .

já to u nás fakt vidím i na tu 3,to je radost.ale kde kruciš máme ty spodní dvojky??? 😕 😅
na odkaz hned kuknu,to se zase určitě naštvu 😀 🙄

ined77
2. únor 2010

katzi 🙂 ...cvičit cvičit cvičit cvičit cvičit 😖 .jinak to nepůjde 😒 .

katzi
2. únor 2010

Tak uvidíme, možná ten Viburcol taky zkusíme. Tonoucí se stébla chytá. Četla jsem tady někde na koníkovi, že ta Chamomilla je srovnatelná s tím, když se uvaří heřmánkový čaj. Tak teď ještě občas večer vařím heřmánkový čaj, zapíjí tím večeři.

Ined: jj, bohužel -bez cvičení to nepůjde. Do léta máme ještě času doooost 😀

ined77
2. únor 2010

katzi 🙂 ...no,jak se to vezme,času dost 😀 .já zrovna s koblížkem v ruce 😔 🤐 😀.
já jsem dnes koupila v lékárně nějaký asi nový dětský čaj teekanne...bylinkovo-ovocný,je tam i rooibos na zklidnění,tak uvidíme.zrovna ho zkouším a chutná mi.teď ještě aby chutnal malému že 😀.

prchalka 🙂 ...super fotečky 😵 .u poslední jsem se fakt zasmála...punčocháčky 😀 😀 😀 .je to kočka ta vše čorízo 😵 .

ježiš tady zase chumelí 😖 .

prchalka
autor
2. únor 2010

katzi: Knuspi je pro dospěláky, instantní, mají ji v Intersparu. www.activ-sport.cz/eshop/podle-vyrobce/promil/k... Nebylo dneska pečivo, tak jednou za X měsíců dám třeba tohle, ono se nic nestane - výhoda je, že u toho můžu jíst taky, v klidu, zbyde na mě.. Ona vůbec ani ty dětský kaše moc nemusí, něco sní, ale pak už taky nechce. Prostě jogurty a kaše u nás moc nejedou. Ani nevíte, jak si vždycky oddychnu, když mi 1-2x za týden jogurt nebo tu jogurtovou přesnídávku sní celou 😅
Katzi, písni mi váš holčičí jídelníček, třeba se taky inspiruju u vás 😀 A na břicho Dary se vyprdni! A že by horní čtyřky? U nás jsou ty dásna taky takový natvrdlý 😅 😝
ined: My dávali čípek jen na noc. Předevčírem jsem tu viděla jednu fotku holčičky, která měla nejdřív horní dvojky a jedničky se klubaly až pak.. Vypadala jak upírek 😅

katzi
2. únor 2010

Ined: a já s čokotatrankou v ruce 😀 Jak začne být tepleji, tak nás to URČITĚ bude motivovat 😀

Už nevíme jak bysme ty prcky zklidnily, co? Já dávala jeden čas meduňkovej čaj, teď ten heřmánkovej, ...a stejně je to všechno na .... 🙂

Prchalko: jj, malá je parádnice a kus ženské. Zaujalo mě na těch fotkách, že máte BÍLOU sedačku? Jak to udržuješ v reprezentativním stavu? 🙂 My máme červenou sedačku a večně tam čistím nějaký fleky 😠

Ined: tady taky chumelí 😖

prchalka
autor
2. únor 2010

ined: No díky za poklonu 😅 Jen jestli je myšlená vážně! Já si někdy říkám, že to jde, ale někdy zase, že je hroznej buřt 😀 😀 😝
Nový čajík? To bychom taky mohli zkusit, já jí kupuju ty Megafitový, jak je na tom pejsek. Nejradši mám BIO jabko, tam je i inulín 😀 www.docsimon.cz/zbozi/megafyt-bio-detsky-ovocny...
No a nebo kamarádka mi taky dala bezva tip - čaj z křížal, to se nemusí sladit a pije mi to. Jen by chtělo mít náklaďák jablek ještě, kupovaný se to docela prodraží a bůhví, co v tom je 😝

prchalka
autor
2. únor 2010

A já jsem měla tyčinku se zeleným čajem a včera čoko - nějak tu energii doplnit musíme!! A kafe 2x za den 😅

matova
2. únor 2010

ahojte,
mala som už napísané ale keďže mi padol net, všetko mi zmizlo,., 😠 😠 😠 😠 ,......to rozkopem asi 😝 tak pa

ined77
2. únor 2010

katzi 🙂 ...ZCELA URČITĚ 😀 😀 😀 .
ale ano,pokud mi bude matýnek nadále utíkat,tak je i u mne šance,že budu opět jako proutek 😀 😀 😀 .
my máme sedačku červeno-oranžovou a s flekama jsme na tom stejně 😒 .bílou už bych mohla asi vyhodit 😀 .

prchalka 🙂 ...fakt 🙂 ?tak to jsi mně uklidnila,už jsem si říkala aby nám ty dolní 2 vůbec narostly 😅 .

prchalka
autor
2. únor 2010

katzi: Naše sedačka ještě nebyla pořádně čištěná, ani na to nemáme žádný přípravek. Aspoň je ta špína vidět a člověka to donutí přetřít aspoň jarem 😀 Mít tmavou, nevidíš na tom nic.. Ale něco na to koupíme. Mě se líbily barevný, jako pistáciově zelená nebo oranžová, ale MM byl trochu proti, tak máme takovou bílo-béžovou!

prchalka
autor
2. únor 2010

Chudak matova, už jsem se chtěla ptát, kde je, to fakt nas..e, znám to! 😠 🙄

katzi
2. únor 2010

Prchalko: díky za odkaz na tu kaši. No to by Aduš asi nejedla, ale mě by to mohlo chutnat.

A náš jídelníček: snídá pečivo (spíš sladký jako loupáček, vánočka,..) + jogurt (má ho ráda), pak většinou až oběd (máme ho brzo, kolikrát už před 11h), na sváču po spaní ovoce (jablko nastrouhaný s mrkví a piškotama, banán, pak různě nakombinovaný dětský přesnídávky třeba půl Frutapury + banán, nebo půl Frutapury a nastouhaný jablko,...), před večeří ještě kolikrát uzobne nějakej ten piškot nebo suchar. No a na večeři většinou pečivo (rohlík, chleba) + máslo, nebo sýr, nebo šunka, nebo marmeláda, nebo Lučina,....nebo někdy co zůstalo od oběda jako bram.kaše a tak. No a před spaním ještě mlíko Hami.

Nevím no, ty zuby. Ale tipuju, že až teď něco vyleze, tak to bude něco nahoře. Jsem zvědavá.