Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
12. črc 2010

Ahoj, u nás 🙄 Nespala jsem, ale z té euforie to až tak nebylo.
Od 21.40 do 22 jsem u ní byla 3x ☹ Už jsem si tam i lehla na zem, brát jsem jí nikam nechtěla. Nakonec vydržela někdy do 0.20 a pak: motáky, kotrmelce, válení v pračce bez přestání, kopání nohama.. ☹ Kdy konečně přestala, ani nevím, už jsem ani nekoukala na mobil, protože co kdyby to zase bylo zbytečně!
Ve 3.10 ze sebe sypala: "kalhoty - ano - mami mami - boty - ponožky - jahůdky" 😅 😅 To jsem si musela napsat, jinak bych to zapomněla.. a pak ještě nějaký slovo, ale už fakt nevím..
Navíc už i v té pracovně bylo nedýchatelno 😖 a k tomu začla MS 😝

@matova Nočníkovat se jí moc nechce, radši wc nebo venku, ale i to se počítá 🙂

@katzi Tak ty moje šlupky byly teda asi tak 9x dražší, ale co 😅 Paní mi dala slevu alespoň pade 😀 Aspoň mám zas pořádný kožený sandálky.

@sherry28 Tyjo, my v těch minulých teplech taky spaly přes 2h celkem bez problémů, no i teď někdy! Ale 3h to je mazec a hlavně, že pak zase rychle usnul 😕 My vstávaly ve 13 a ve 20 ještě čuměla v postýlce a usínala asi 20 minut.. Ty teploty mě vůbec nepotěšily, ale budu doufat, že tady se to tak nevyšplhá 😝

sherry28
12. črc 2010

dobré ráno 😉
Mára spal do pěti a pak vstával 🙄 Luky ještě spí, celou noc kašlal a smrkal ☹ takže já vyspaná nejsem, i přesto, že Mára spal klidně 🙂 teď MM odvezli do práce, nějak na se zpozdili a jsme sami 😨 Mára si na něj teď za ten prodloužený víkend zvykl a furt ho shání a volá 😒 mě se nechce nic vařit 😀 udělám asi jen polévku a to hned dokud tam nesvítí sluníčko
@matova tak ať cukr dobře dopadne 😉 a Šimonek to zvládne, já jdu na KO ve středu 🙂

lehna
12. črc 2010

dobré ránko,

včerejší noc super,spal celou noc, od 19.35 do 5.50! přes den navíc ještě 2.20! jsem nechápala.
ale dnešní noc už se zase budil, poprvé 23.05(jsem šla zrovna spát), pak 23.55, 4.15, pak nevím,byl tam MM a v 6.50 vstával. 🙂

no dočtu jak půjde spát, už mě zase tahá 🙂.

Zas bude hic, sherry- ty si musíš libovat,že je takový pařák. Já teda takové vedra nesnáším. mi stačí 25° 🙂

zuzanka26
12. črc 2010

ahoj, tak u nás vedro nějak vliv nemá, spí opět tak nějak jako vždy, buzení po 3 hodinách. akorát nevím, co dělat přes den, když se nedá nikam ani jít v tom vedru
😖

sherry28
12. črc 2010

tak mám uklizeno, polévka se vaří, ještě jsem stihla umýt koupelnu a zašít věcičky pro mímo 😉 jinak budu mít 80 kousků značkových oblečků pro mímo od jedné hodné paní z aukra a nic za to nechce 😅 takže se s ní vyrovnám 😉 a mimčo je vyřešené 😀 kočárek mi dá zadarmo zase kámoška sestry, má ho po dvou dětech, ale stále funkční, takže ani to nemusíme kupovat 😉

sherry28
12. črc 2010

@prchalka no až na to brzké vstávání super 😉 jinak dneska jsem vůbec nemohla vstát jak jsem celou noc nespala 😠
@lehna jojo mě to vyhovuje, kdybych mohla jsem na dece a u vody 😀 akorát mě v tom nebaví vařit a žehlit, ale to mám pro dnešek za sebou 😉

prchalka
autor
12. črc 2010

@sherry28 Ty jsi prostě superžena! A co dělá přitom Mára? Asistuje nebo je schopný se sám zabavit? U nás tohle nehrozí 😝 Tyjo, ty oblečky - jak jsi je našla? Jakto, že za to paní nic nechce? To ještě takový lidi existují?? 😕
Měli jsme návštěvu, dalšího chlapečka o 4m staršího, ale opět se čoriny trošku bál, několikrát brečel a opakoval, že chce domů.. Jeli ale stejně na koupálko, nakonec se rychle spakovali a letěli na bus a my daly obídek a usnula hned, už jsme přetahovaly.. Ale teda, je to usurpátor!!!

sherry28
12. črc 2010

tak u nás spánek od 11:30 😉tady měli výpadek
@prchalka no ono od pěti od rána se toho dá stihnout hodně 😀 akorát je fakt, že Mára občas pomáhá po ránu ho to baví, ale sám se zabavit neumí, pak vstal Luky a bylo to vyřešený, on ho všude pronásleduje a já můžu dělat, jinak mě nechá dělat všechno jen chvilku, ale když ho zapojím, tak je v pohodě, akorát me to trvá pak dýl 😉 no s těma věcičkama já od jedné paní na aukru kupuju neustále věci na Máru a nějak jsme se začly bavit přes meil, ona ty věcičky chtěla prodat (jsou nové jen po jejím synkovi), ale jak je měla uložený a používala olejíček(nejspíš, sama neví)tak jí zežloutly 😢 tak je chtěla vyhodit, jenže já nejsem náročná mamina, tak mi je dá, mě se po doma hodí, aspoň nemusím hned prát a nějaké flíčky jsou mi fuk 😀 ale určitě jí za to něco dám, protože jí to stálo dost peněz a i ty hadříky obrečela, pořizovala si to jako úplně nové pro první mimi 😉

ined77
12. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak se hlásím po víkendu a předem se omlouvám za absenci 😅.
v sobotu jsme byli celý den na koupáku a včera jsem si šla lehnout po o s matýnkem.máme opět už asi 5 super veselých nocí, tak jsem hin 😝 ...a ty zoubky prostě asi nevylezou nebo co 😖 .
jinak nic nového.vedra mě zmáhají neuvěřitelně ☹ .dnes jsme byli venku už v 8.30, ale stejně už byl pařák 😨 .po návratu jsme se oba s matýnkem sprchli, neboť jsme byli zpocení jak vrata od chléva 😀 .
spinká od 11.45 🙂 .
a já vás jdu zkusit honem dočíst 😉 .

lehna
12. črc 2010

@prchalka - to se krásně čte o čorí,že se tak mění. Jééé, kéž by jí to vydrželo 😵 . a s tím wc teda obr pokrok, u nás nic. sedne, vstane, vyčůrá se jinam. stojí v bazenu- čůrá, řekneme mu 100x čůrat na travičku a stejnak se vyčůrá kam chce. no tak snad to někdy pochopí 😀

@sherry28 - ty jsi fakt superžena,jak píše prchalak, co ty všechno stíháš. já si pak přpadám jako neschopná,že nic nemám hotové 😅 . tak ležet u vody na dece mě teda baví ze všeho nejmíň, to nedávám.
a super "kup" od paní co za oblečky nic nechce. jak tooooo???

lehna
12. črc 2010

jo ataky jsem ještě naspat jak jsme se o víkendu měli🙂

v pátek jsme s našima seděli do 00,30 venku a kecali a grilovali. štěpi se porpvé vzbudil ve 23.00 a do půl 2 jsme se u něho s MM střídali. pak spal do 6.30, tak aspoň že tak.
v sobotu a neděli jsme měli stejné, jsme byli pořád venku v bazénu. už jsme vytáhli i větší,ať se tam vlezu i já a MM. tak musíme jen akorát do toho koupit nějakou chemii, protože to vypouštět co druhý den je celkem maras. jenže Štěpi s oblibou tu vodu v bazénu pije 😖 .
Zuby u nás nějak asi nerostou ty poslední pětky, nevidím je a když strčím prst,tak mě kousne až mi kolikrát slzy vyhrknou 😀 .
a 14 dní už zase pije mléko. večer nechce kaši, tak dostává do postýlky mlíko. a ráno kolikrát chce taky a v poledne než jde spát, tak si taky vzpomene ,že chce mlíko, tak my jsme na mlíku🙂. Aspoň něco, pečivo mi nechce jíst,tak se alespoň zasytí takhle.

zítra jdeme na KO na neurologii, to teda uteklo těch 5měsíců 😅 . ještě že jdem už v 8.30, jinak bysme v autě asi zdechli 😝

prchalka
autor
12. črc 2010

@ined77 Ahoj bojovníci, u nás s trojkama to samý, hlavně co nejpomaleji, jedna dolní už vyčuhuje, ale jinak.. škoda slov, takže vím, o čem mluvíš.. ale neboj, vylezou, dej jim ještě tak 14 dní a odpočítávej, to už se sakra musí trošku hnout!!

@sherry28 Mě by i takové oblečky udělaly radost. A paní celkem chápu, taky bych to byla schopná ořvat.. 😔

@lehna Buď v klidu, ono to může být ze dne na den jako u nás. Ale taky to třeba dneska pustila na dlažbu, aniž by upozornila. A taky chodíme na wc úplně zbytečně třeba 3x za sebou. Nočník má připravený, ale jen se zeptám na čurů, letí na záchod 😅
Jo a as to chce sourozence, pak budeš víc stíhat 😀 😀 A neboj, já taky nezvládám

Už ji slyším 😝 ☹

sherry28
12. črc 2010

@lehna ona říkala, že si nemůže vzít nic za flekaté a zažloutlé oblečky, ale já ji stejně pošlu 500,- a velkou bonboniéru k tomu 😉 udělala mi velkou radost jak říká prchalka i za to jsem vděčná 😵

ined77
12. črc 2010

@prchalka 🙂 ...díky za podporu 🙂 .no vylézt snad už musí, to není přece normální, ovšem...když vzpomenu na 4 a ty trvaly 4 měsíce 😕 🙄 ...vydržať 😉
jinak velká gratulace ke změně čorí 😵 ...doufám, že i u nás se ty vztekánky nějak zhmotní do nových dovedností 😀
vidíš, musím jít koupit mm sandály...ruply mu 😒
jsi mi připomněla s tím volání čorí 😀 ...matýnek volá na tatínka kuííííííííííí (kubí) 😀,jinak je to teda super kecalenka 😀

matova 🙂 ...držím moc palečky ať je cukr v pořádku 😵 .
prý zavřít a vatu do uší 😀 ...já myslím, že tady by nepomohly ani traktoristické sluchátka a trezor 😀
jejda, takže máte doma malého vodního skokana 😀 ..mají nápady co 😠 😀

lehna 🙂 ...pěkný víkend 🙂 .
neboj, i štěpánek se naučí nočníkovat. on je ještě prďolka malinký 😉 .
u nás teda musím matýnka zatím pochválit...celý víkend se doma nepočural 🙂 , akorát venku se prostě zaboha nechce vyčurkat 😒 .ale taky je o dost starší 😉 .

sherry 🙂 ...tak to je paráda s těma oblečkama 🙂 .a počkej..teda vše na chlapečka jo...ty už jsi tu holčičku úplně vyloučila? 😕 😀 i kočárek máte, tak to už jste plně vybavení 🙂.
vedra...no joooo, na dece u vody by mi taky nevadily 😀 ...ale takhle 😝 ...budeme chodit ven už v 8h a pak až navečer 😉 .

katzi 🙂 ...tak to je adélka dobrá 🙂 ..já vzít matýnka do hraček, tak buď mě budou nahánět exekutoři nebo to oba odneseme těžkým nervovým otřesem 😀 ...chce vše 🙄 😀
koupákujete? 🙂 ...já se snažím chodit s pauzama...stejně, když jdu s matýnkem sama, je to záhul 😀 , takže jsem ráda doma přes oběd 😉 .

hanca 🙂 ..jejda, ty máš pech ☹ . a jdeš s tím k dr. ne?
držím moc palce ať je to brzy v pořádku 🙂

ined77
12. črc 2010

@sherry28 🙂 ..já si stejně myslím, že se to zažoutlé vypere 😉 .dnes jsou prášky , které vyperou kde co 😉 .
každopádně je to od té paní pěkné 🙂 ...taky bych jí něco poslala...mám zábrany přijímat něco zadarmo 😅 .
v středu na tebe budu myslet 🙂 !...vy už jste měli velký utz? 🙂

sherry28
12. črc 2010

@ined77 ona to prala ve všem, dokonce to odbarvovala 😉 dala jsi s tím fakt práci, protože jí ta výbavička stála dost 🙄

ined77
12. črc 2010

@sherry28 🙂 ...aha ☹ ...no to by mě taky pěkně naštvalo 😢 ...ale co, mimísek to unosí i tak 😵 😉 , jí (jemu) to bude šumák 😉 😀

sherry28
12. črc 2010

@ined77 🙂 no zamrzí to, však si to zadarmo nevezmu 😉

sherry28
12. črc 2010

tak mára spal s přestávkou asi 2 minuty až do 14:45, takže zase tři hoďky a teď už má opět půlnoc 😅 bojím se, že zítra bude vstávat ve čtyři, ale udržet dýl už jsem ho nemohla, chodil za mnou od šesti a tahal mě do ložnice pats 😕 no zítra by se mělo ochladit z těch tropů a měly by být už v noci bouřky 😉 což mám ráda, když v noci prší, je krásný vzduch na spaní 😵

prchalka
autor
12. črc 2010

@sherry28 No teda to je spáč a ještě si o spaní řekne, to čumím! 😕 U nás to být takhle, tak jí teda ve 20 do postele nedostanu.. 😅 teda myslím!
My zase říkáme spinkat - sipat 😀

Švagrová už má postavený bazén, navečer už mi tam chtěla bobina lízt 😀 ale musíme počkat, voda jako led a neměla stejně plavky 😀 Dneska byl jeden bobík v rohu u skákacího balonu a pak rozťapanej oběma nožkama, ale upozornila na něj, řekla a ukázala, to jo 😀 Tak už jsem teda konečně vysála a vytřela, což pak 2x pěkně zase počůrala 😀
Všem dobrou noc 🙂 😔

sherry28
12. črc 2010

@prchalka no on si řekne, když je hotovej 🙂 "sipat!"jak to mají moulové otočený 😀 😉

taky všem dobrou noc 😔 😔 😔

matova
12. črc 2010

Ahojte, ja som vnoci spala možno 3h- išla som o polnoci, nemohla som zaspať, a vstávala o 3:45 😝, a to bez budíka 😅. Malý stále nebol ešte hore na mlieko, tak som ho spravila, on ho v spánku vypil a spal vraj až do 8 😀. Takže bol vyspatý a ráno s mm spolupracoval,cez obed išli autom po mňa- aby malý zalomil v aute- a nič... prišli po mňa, úsmev mal na tvári a keď pribehol tak zrazu sa otočil a hral urazeného 😲. Potom sme ho ešte v aute vozili ale nezaspal tak sme šli k našim ...a po dlhom čase konečne zaspal u nich, ale až o 16:30 😒 A domov sme došli neskoro, len on začal ešte po záhrade behať, doma autíčka "parkovať",....a spí od 22:30 až sa bojím kedy sa zobudí- rovno do horúčav a bude chcieť ísť von 😝 . Najviac ma dostalo ako sa manžel chválil, že v pohodičke aj 2x riad umyl, aj pozametal a vraj malý sa sám zatiaľ pohral- a to mne v kuchyni vôbec nechce byť 😠, tak buď ma malý využíva alebo sa rád so mnou hrá 😀. Ešte keby sa ho uspať naučil- tak sa aj vymeniť môžeme 😀 😉 .
Výsledky z testu na cukor budú v štvrtok- idem na interné 😝
prchalka, ined: tiež som mala pocit že jak presvitali tie trojky tak nie a nie vyliezť 😝, nakoniec boli všetky von za 3 mes., o mesiac skôr ako štvorky 😵
sherry: držím prsty na stredu. Ty si dávala veci po synoch nevďačnej susede, tak sa ti aspoň niečo dobré vrátilo, že dostaneš tie vecičky. Ja tiež začínam zhromažďovať najmenšie po šimonkovi a po švagrininých dcérach a idem to prať. Plienky chcem tiež dať vyvariť, nech aspoň základ už je- pre prípad... 😕 😉
šimonko môže byť unavený do kosti, ale nepovie si že spať, pobehuje vtedy už podráždený bezcieľne...raz vyrastie a pôjde si sám ľahnúť............... 😀 😀 😀 už snívam 😀

všetkým pokojnú noc 😎

prchalka
autor
13. črc 2010

Dobré ráno,
ani nevím, kdy jí MM vyzvedával z postýlky 😅 Slyšela jsem jí tak 1-2x, nic velkého, byla asi víc v klidu, ani k ránu nebuntošila a probrala se v 5.50, takže jsem spokojená 🙂 Uvidíme dál.. 😅

sherry28
13. črc 2010

dobré ráno, budíček v 6:00 to je dobrý 😉 spal celou noc, nevím o něm a Luky taky, takže jsem docela i vyspaná, u nás se mírně ochladilo, ale zatím nepršelo 😕 Luky už taky vstal, tak jedeme na snídani do města 😵musím pro benzín, zítra odpledne pojedu ve dvě na tu gyndu, jinak mímo kope řádně i MM si přiložil ruku a dostal kopačku a Luky to viděl okem jak se hýbě břicho 😀

prchalka
autor
13. črc 2010

Tak u nás je den zatím na jedničku. Dopol přijela tchýně, já si mohla skočit v klidu na nákup, čorina krásně vyblázněná měla pogram, snědla celý oběd a usnula do minuty. Tak se mi to líbí 🙂 A navíc - to počasí! Je občas zataženo, profukuje, no nádhera!
Ten oběd - brokolicová polévka s těstovinovou rýží - mňamka 😉 😝

sherry28
13. črc 2010

tak dneska jsem udělala špagety 😝
Mára už spí, teď usnul 🙂 došla pošta, tak Luky rozbaluje 😉

lehna
13. črc 2010

ahoojte,

jsme byli na 8,30 na neurologii na KO. Štěpi je v pořádku, motoricky na jedničku. Ale KO chce zas za půl roku,že si ještě zkontroluje jak mluví. Že i mluví hezky, nebo mluví, opakuje a tak, ale že se ještě na to podívá jak bude 2roky. No tahat nás tam jenom kvůli tomu mi přijde zbytečné. ale doktorka asi sbírá body,nebo co. Hlavně,že je vše OK a hlavička makovička už mu moc neroste a je přiměřená tělíčku 🙂

Pak jsem jela do teska nakoupit, je nějak u nás vyjedeno, zvládla jsem to v pohodě, do teska a z teska cestu zvládám v pohodě 🙂.

Pipin spí a já jdu ten nákup vybalit, ještě jsem tady hledala něco na netu, hlavně co pořídit do bazénu za chemii,ať bazen nevypouštíme co dva dny, je to dost náročné. Máme kromě toho malého ještě větší.

a vařit nevím co,jako každý den 😀. ale vidím, Sherry dělá špagety , tak já asi taky 😀

sherry28
13. črc 2010

@lehna 😉 jsou rychlé, žádné sra.. 😀

sherry28
13. črc 2010

@lehna jo nad tou chemií taky přemýšlím, něco co by mohl i malej pít 😀 chci napustit ten velký bazének pro Lukase a taky se mi ho nechce napouštět denně 🙄 🙂

ined77
13. črc 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká asi od 11.40 🙂 .usnul u dvd zatím co já myla nádobí 😅 .
včera jsem už písnout nemohla, nejel koník ☹ .
spánek byl 3h 😔 ...asi z těch veder 😅
budík dnes opět v 5.15 😔 , večer usnul v 19.40.
no, jinak od rána je matýnek celkem protifka...za vším křik atp. 😒 .
obídku taky moc nedal, ale on si to dožene. včera se také pořádně nadlábl až večer 😀 .
počasí u nás žádná velká změna, trošku sice pofukuje, ale pařák je pořád 😝 .zvažuju odpolední koupák...tady na tom sídlišti se vegetit nedá 😒 a doma být celé odpolko nemůžeme 😲 😀 .
dnes jsme byli venku zase brzy....nákup, procházka a taky jsme koupili mm sandály 🙂 .doufám hlavně že budou sedět 😉 .

@sherry28 🙂 ...marýsek je šikulka, prý pats 😀 ...matýnek maximálně kývne a řekne jo, když se ho zeptám 😀 , ale velmi zřídka, většinou spinkat jít nechce 😠 😀 .
já dnes ráno pátrala na počasí na idnes., ale myslím, že u nás těch bouřek moc nebude, jestli vůbec nějaká 😒 ...budeme tu vysušení jako makrely 😝
super že mimísek je takový fotbalista 😀...dlouho nebyla přidaná fotečka bříška! 😕 🙂...bude? 🙂

@prchalka 🙂 ...čorí zmoudřela 😀 ....jen tak dál 🙂 .co čurání? 🙂
já dnes chtěla jít s matýnkem ven poprvé bez plenky, ale tak mě vytočil, že jsem mu nasadila plenku, náhradní věci na ven jsem zpátky uklidila a šlo se 😝 😅 ...

jo a dnes spadl ze schodů!!! 😲 při návratu domů...já vytahovala nákup z kočárku, matýnek šel nahoru a asi na 4 schodě spadl a skutálel se tak na druhý, tam jsem ho chytila 😨 ...pořád mu říkám ať se dívá pod nožičky ☹ ...naštěstí mu nic není, ale já strachy málem vrhla 😢 ....pořád něco ☹

@matova 🙂 ...jedja a to jsi tady strašila ještě do půlnoci??? 😲 kde bereš tu enregii 😕 😀 ....já spím tak od 21h do té 5h a stejně jsem k.o. 😀 ...sice nespím v kuse, ale odpočatá bych být přece jen mohla, jenže nejsem 😅
no vidíš, jak to TM se šimim pěkně jde 🙂 ...tak že mu vzakuzuju že trénink dělá šampiony 😉 😀 ...jen tak dál

hmmmm u nás se pláče,super 😒