Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
3. únor 2010

www.novinky.cz/koktejl/191028-v-cine-porodila-d...
Tak snad to taky zvládnem, ne?! 😀 😀
Nejlepší je poslední věta!

ined77
3. únor 2010

noo,žaluzky,taky naše oblíbené...taky už tam jeden ten vlasec utrhl 😠 .
to bych tam musela zavést asi 220 voltů,aby to nechal na pokoji 😅 .
známá mi říkala...tak ho musíš plácnout tak,aby ho to bolelo a zapamatoval si to,třeba po nožičce ne jen po plence 😕 .no ale to zase já dělat nechci a nebudu,aby měl ještě chudák jelita ☹ .to se mi nelíbí,hledám humánnější způsob,který by ale fungoval 😅 😉 .

prchalka
autor
3. únor 2010

gina: obsahují živé aktivní baktérie Lactobacillus reuteri Protectis , které harmonizují funkci trávicího systému

ined77
3. únor 2010

jak mohla porodit pětiletá holčička,proboha????????????? 😕 😕 😕

je to mazec 😅 .to bychom už vlastně my mohly být třeba babičkami 😀 😝 .

katzi
3. únor 2010

Ined: jo jo přesně, ta poslední scéna byla mega vtipná, taky jsem se u toho řechtala 😀 Pusáč je při těch erotickejch scénách hrozně komickej jak to prožívá 🙂 Mě je Dalibora taky líto, ale zas když nechce to dítě, tak co čekal že. Ale Zdena teda jede, na to že to nemá pořádně ještě s Daliborem dořešený a už si špásuje s Pusáčem...No nic, to jen tak na odbočení od dětiček 🙂

katzi
3. únor 2010

pětiletá????? To snad ani není biologicky možný, ne?

ined77
3. únor 2010

katzi 🙂 ...bo ona je taky trefená 😀 .už jí jedou hormony a mlátí orloj 😅.ale s tím pusáčem máš pravdu,on je smyslný jak krtek v létě 😀 .
jasně 🙂 .

katzi
3. únor 2010

Ined: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prej jak krtek v létě 😀 😀 😀 😀 tos mě teda dostala, mám co dělat abych se tady nesmála nahlas a nevzbudila Aduš 😀 Ale je to přesný.

ined77
3. únor 2010

katzi 🙂 ...no právě 😕 .jako kudy se může to dítko narodit???leda že císařem 😨 ?je to teda síla...chudák holčička.to by mě zajímalo kdo byl otcem 🙄 .

prchalka
autor
3. únor 2010

Poslední příspěvek jsem psala v rychlosti, budíček za 1,5h kdy už jí ale nemám šanci uspat, takže vstávala v 1.15 - do večera daleko 😝

prchalka
autor
3. únor 2010

Ke Zdeně nemám co říct, to nesleduju, jen ukázky mi stačí 😅

katzi
3. únor 2010

prchalko: tak snad malá vycítí nějakým šestým smyslem že ti dnes není úplně OK a bude do večera solidární. Držím palec.

katzi
3. únor 2010

tak máme vyspáno - a do povídava, nezabrečela. Už je asi nějaku dobu vzhůru, ale já ji slyším až teď že tam mudruje 🙂 Tak snad bude příjemná i na návštěvě. Pa pa a fajn zbytek dne.

ined77
3. únor 2010

u nás taky už dospáno,2.35 🙂 .nálada veselá,jen jsme trošku řádili matýnke se bouchl do hlavičky o zeď.další boulička 😅 .no jo,hračky plačky 😅 .
jdeme svačit 🙂 .
katzi 🙂 ...i vám pěkný zbytek dne a užijte si návštěvu 🙂 .my se půjdeme válet do toho sněhu 😅 .

prchalka 🙂 ...jj,jak píše katzi 😉 .třeba bude malá hodná a miloučká 😵 .

ined77
3. únor 2010

tak my už jsme doma,řádně mokří a vyválení 😀 .
snad se matýnek vyřádil a bude se mu večer dobře spinkat 😉 .
jak to jde 🙂 ?

ined77
3. únor 2010

tak my už se jdeme koupat 🙂 .
hezký večer a hlavně klidnou noc všem 😵 .
čáry máry 😔
😵

katzi
3. únor 2010

my jsme zpět z návštěvy - bylo to fajn. Tři mamky, tři dětičky, žádný konflikty, vínečko,....Akorát jak se blížila 18h, tak Adu začala být ukňouranější, pak už ale přijel manžel a jeli jsme. Snad se s děckama unavila. Každopádně pro jistotu jdu dnes spát fakt brzo ať mám něco naspáno než přijde buzení.

Tak se držte a zítra pa pa vyspaní do růžova všichni.

prchalka
autor
3. únor 2010

Dneska fakt strašný! Vyjeli jsme po půl 4 na nákup, ale v autě vztekány, v obchodě s nábytkem bylla v pohodě, chodila si chvíli sama, tak se jí to líbilo, v potravinách v košíku vztekány, ještěže existujou rohlíky, ale moc mu nedala, prostě chce vše ostatní.. cestou v autě to samé a doma též! Ještě noc a mě už fakt klepne. Proč už není pátek?!?! ☹ 😢

matova
3. únor 2010

ahojte 😎
vyzváračky rapotačky 😉 mala som pocit že som v inej téme, len som nevedela chvíľu v akej 😀
u nás keďže sa poo vstávalo o tuším 12:15, tak sme to dokázali potiahnuť 6 hodín- čo pre ňho na nohách asi nebolo málo. Cez deň celkom v pohode, nakoniec som ho vytiahla ešte von- zjavne nechápal ani v to nedúfal, asi už ani nechcel, bola som odhádzať sneh a potom s kočíkom pozerať na stromy a psy😀. domov nechcel ísť, vysvitlo že chce chodiť za ruku po snehu, tak sme sa vrátili na okružnú cestu. Keď zbadal chlapcov kĺžucich sa v zamrznutom potoku, tak sa na nich smial a snažil sa im niečo povedať- (žvatlať,úplne nahlas vykrikoval 😀 ), takže je mi úplne jasné čo asi budeme robiť ďalšiu zimu 😅. Keďže ako správny monk mal kôli neskoršej vychádzke časový sklz, do vane sa nehrabal, mal už dosť aj pri prezliekaní... Uspaný 18:10
ale k večeru sa sliny doslova valili z pusy a hrýzol tiež statočne všetko možné.....
gina: s tými kvapkami nemám skúsenosť, ale keď nemá nejaké silné úbytky na váhe alebo podváhu tak by som to nechala tak.
ined 🙂 : - takže malý herec sa zas prejavil ? oni sú si asi veľmi podobní 😀 to by bola parta. šimon a mates 😀
- švagor s ktorým si malý rozumie- keď mu ukáže nejakú blbosť, hneď si to zapamätá...
- ano- klinčeky=hřebíčky. slnko- snáď sa ukáže 😅
- tak nekupovať nakoniec tie žalúzky??? 😀
- š. si tiež pamätá horúce radiátory a rúru, tak už ide opatrne ololo, ale nechaj ho spadnúť zo schodov aby si zapamätal 😒takže nič
- mne v tehotenstve sa ani nemastili ani nepadali- a to vôbec, keď som sa ráno prečesala, v hrebeni boli max 2 vlasy. to bolo neskutočné, čo tak zopakovať si to???? 😀 ale zas potom tie následky 🙄
katzi 🙂 : - seriál nesledujem 😀
- o 18h začala byť A. nervóznejšia? náš má úzskostné stavy už okolo 15:30....ono to súvisí s tými časmi uspávania. a že tie deti majú v sebe hodinky??? 😀 len vnoci keby si ich vypli úplne 😠

prchalka 🙂: ja nestíham otvárať tie odkazy 😖. ale podľa toho čo tu čítam, je to vôbec možné- ovulácia už v 5 roku? ....no humus....a fakt teda malá si toto celý život ponesie ☹
- jogurty sú u nás iné 😀 ale keď ideme do mesta na kontroly, mám v zásobe z DM nejaké výživky, najnovšie sa nebránil jogurtu (jablkový) Humana...tiež začína byť problém s raňajkami-dnes už nechcel kašu a zobal zo všetkého čo som dala chaoticky na stôl- ale syry nechce tak neviem čo mám dať- jedol chlieb so šípkovým džemom (robila som s trstinovým cukrom- bez éčiek 😀). on je veľmi na sladké-po mame 😀

ako som tak čítala, tak s tými vlasmi máme problém zataiľ všetky 😀

všetkým pokojnú noc a lehne 🙂 tiež, zas bude musieť dočítavať.... 😀

matova
3. únor 2010

ahoj prchalka 🙂 , no teda 😠 malá už nech ide pekne chrápať a neopováži sa ozývať skôr než aspoň o päť hodín-ideálne 12 😀 😀 😀 . vidím že sen noci svätojánskej. kurnik, držim palce nech čím skôr nadlho odkväcne 😉

prchalka
autor
3. únor 2010

U nás špatné zprávy ještě nekončí, nějak se mi to všechno s..e pod rukama 😢 Malý už mám fakt dost, protože vyvádí scény naprosto kvůli všemu!
Kamarádka mi vyložila karty na toho mýho nemocnýho kamaráda a není to vůbec růžový ☹
MM mi oznámil, že by doma rád přesčasovat, tzn. přijet domů a pracovat dál, v něděli si to prý zkusí. A navíc, že 18. má zase 2denku poradu, což pro nás znamená 2 noci bez něj, tak to je katastrofa! ☹
A v neposlední řadě psal nám dnes kamarád, že se mu narodila dcera, což by bylo veselý, ale pro nás to bylo jak blesk z čistýho nebe. Nic jsme nevěděli, s kým ji má nevíme a hlavně - za celý rok jsme se s ním viděli tak jednou a pořád mlžil, jestli se oženil apod... No a dneska že je na světě Sofinka. V tomto případě mi to moc veselý nepřijde. Tak já jdu pomalu do koupelky, oči mě dneska taky pekelně bolí a záda budou ráno.. pa

matova
3. únor 2010

prchalka: zavolaj si natie noci mamu,
ja viem že to bude zas odbočenie od zvyklosti a tak-nabúravanie...ale predsa len aspoň sa budeš môcť trošku vzdialiť ☹
- a kartám never 😉 aj keď diagnóza je teda zlá ☹

gina333
4. únor 2010

Dobre rano zienky,
tak vecer som jej dala ten Vibrucol. Budila sa takto: 22:00, 24:30, 03:15, 05:15 a budicek o 6:15. Takze ziaden zazrak sa nekonal 😠 furt sa budila s placom, vypila kusok mliecka spala dalej. Ja uz neviem co jej mam vyskusat, u nas nezabere asi nic. ☹ ☹

prchalka
autor
4. únor 2010

Dobré ráno, u nás ne 😖 😖
Naše noci už přestávám popisovat, bych se opakovala. Maximálně napíšu, když bude nějaká extra dobrá. Svářeč je dneska proti mě krásnej kluk 😝 😝 Připadám si jak vytaženej nafouklej utopenec.
Krom jiného - ve 2h se posadila, ruce ke stropu a nevěděla, co má dělat, o půl 3 už mlíko, pak chvíli dobrý, ale budíčky po hodinách, funění, hekání, válení.. Před vstáváním jsem kapku vytuhla, v tom mi přišel dát pusu manžel a já se tak lekla, že už přeze mě leze malá dolů.. A v tom se probrala i ona a bylo po prdeli, opět před 7h.
gina: Achjo, u vás taky krása ☹
matova: Já nějakým čárám a kouzlům moc nevěřím, ale kamarádka je v tom fakt dobrá, ona se tím teď i živí. Ale teď poprvý si přeju, aby se spletla.. ☹

katzi
4. únor 2010

Dobré ránko,

u nás taky ne ☹ Taky nebudu popisovat noc, jak píše Prchalka, opakovala bych se a taky ty časy buzení ani pořádně nevím já jsem se pak už ani raději na hodiny nedívala 😠

Prchalko: tvou krizi naprosto chápu, někdy je toho všeho přespříliš ☹ Třeba na jaře to bude všechno lepší, dobije nám baterky i náladu trochu sluníčko. Na ty karty zkus zapomenout a věřit v dobrý konec.

Gino: tak Viburcol nic 😒 Ach jo. Asi fakt všechny ty peníze, který jsme všechny investovaly do "zázraku" musíme fakt investovat spíš do čokolád a jiných věcí pro sebe na nervy a sílu 🙂

Matova: jj, hodiny mají přesný. Já bych si je podle Adel mohla i řídit 🙂

No jinak já mám dnes taky jakousi náladu 😒 Mám MS a to je vždycky všechno horší. Už aby byl večer.

ined77
4. únor 2010

dobré ránko 😔 ,

i u nás 😝 .a vůbec je tady od rána super nálada 😒 .
u snídaně scéna,po snídani scéna...no,už to sice vypadá klidnější,ale ještě to raději klepu 😉 .
uvařili jsme,mrknem na školku,snad posvačíme a jdeme ven.
už se mě domáhá 😅 .láska moje nekonečná 🙄 😀 .
dočtu snad průběžně 😉 .
všem pokud možno pěkné ráno 🙂

ined77
4. únor 2010

katzi 🙂 ..jen jsem mrkla na tvou poslední větu...já také 🙄 😀 ,takže už nejen spací 😀 ?

ined77
4. únor 2010

holky,ještě jsem zapomněla...
včera uspávání 45 min. 😒 .po 30 minutách jsem k malému čichla a nějak zaváněl 😖 ...tak jsem ho čapla a jala se přebalovat 😒 .v plence samozřejmě nic,jen si tam naprdíkoval 😅 ,ale 😠 !jedna gumička podél nožky totálně uvolněná 😕 ...on si totiž miláček při usínání tak chmatká po pyžamku,tím asi zachytí i tu plenku a já se pak můžu divit proč je věčně pročůraný,že... 😒 .

prchalka 🙂 ...jj,někdy jsou ty děti s tím vztekáním fakt už otravné ☹ .
s tím miminkem...no je to takové zvláštní,ale tak hlavně že je malá v pořádku i za nejasných okolností 😉 .třeba to kamarád časem uvede na pravou míru 😅 .
karty...věřím nevěřím...spíš se toho bojím.osud mám raději ve svých rukou,pokud možno 😅 .raději nic nevědět a netušit 😉 .

gina 🙂 ...také nemůžu na nějaký ten zázračný elixír kápnout 😅 .

katzi 🙂 ...máš svatou pravdu.tch peněz kolikrát vyhozených...fakt škoda.jenže když se to zase nezkusí...co kdyby náhodou,že jo 😅 .

matova 🙂 ...i matýnek včera venku pokřikoval na děti.jeden kluk válel sudy ve sněhu a co malý?no samozřejmě chtěl taky,tak se totálně vyválel až vypadal jako malá sněhová kulička 😀 .
a co noc u vás?malý chodí vyloženě spát se slepicema 😀 .

už se mi sem ten malý nenechavec dobývá,raději končím,než zase něco vyvede 😉 .
zatím pááá 🙂 .

ined77
4. únor 2010

jo a nedívaly jst se včera na nově na táta xxxl?
tak se krmí děti,ve 4. měsících hamburgrem 😕 😨 😝 ....
vůbec to byl celkově mazec teda 😅
a už fakt musím jít 😀

katzi
4. únor 2010

Ined: tak vidíš jak jsme se pěkně sladily s těma periodama 🙂

Na tátu XXL jsem nekoukala, věnovala jsem se našemu tátovi, měl včera třicet. Ale nijak jsme se nerozšoupli, já MS, on antibiotika, u obou únava,....takže jen aby se neřeklo 🙂

ty jo, chudáci děti, ve 4., měsících hamburgr 😖 😝 To mi připomíná,že naše Adu měla včera premiéru s pochutinama typu čokoládový sušenky, kousek palačinky s nutelou,...Jak jsme byly na té návštěvě, tak děcka to tam ládovaly, Aduš chtěla samo taky, tak abych se na návštěvě vyhla scéně, povolila jsem jí to 😔