Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. črc 2010

@sherry28 : este som zabudla napisat kompliment pre teba, si krasna tehulka, normalne zavidim take brusko. 🙂 🙂 U mna teda uz v ziadnom pripade nehrozi, ale tebe to pristane, na kazdej fotke si pekna.

sherry28
22. črc 2010

@gina333 děkuju 😵 asi to teda bude kluk, když mi to sluší, jak říkáš😉

boise
22. črc 2010

Ahojte baby...
ja sa pridavam do temy, moj maly Leon uz tyzden vstava kazdu pol hodinku...Unaveneho ho dam do postielky, lahnem si a bum...so strasnym revom sa budi. Zacne to tym ze so sebou meta, potom si zacne zmolit celu tvar a hlavu, nasledne sa da na 4 a zacuva do rohu postielky a tam place ako o dusu. Mame uz 6 zubov a zda sa mi, ze su opuchnute ocne...Cez den ked sa s nim hram je to uplne v pohode babo, ale tie noci su strasne. Mozu toto naozaj sposobovat zubky? Ja som uz zufala, tuto noc nezabral ani nurofenovy sirup, skusala som aj cipky Viburcol, ale uz teraz nevidim ze by ucinkovali. Tiez davam Calgel na dasna, to zaspi, ale o hodku je zas hore s revom. Uz chodim ako matoha... ☹ ☹ ☹

gina333
22. črc 2010

@boise: vitaj v klube. 😉 Veru to budu zubky, cez den su deti v pohode, lebo si kadeco davaju do pusy, suchaju si dasienka, ale noci su hrozne. 😒 Vykusaj homeo Chamomilla 15CH u nas to zabralo.

boise
22. črc 2010

@gina333 ach, no fajn...Ja uz som fakt zufala, moj muz je z toho na nervy a ja sa lucim s predstavou dalsieho potomka, takymto stylom sa ma totiz moj chlap uz radsej ani nedotkne 😒 Skusim tie homeo...su to tie klasicke male gulicky? mam ich nechat roztopit vo vode a dat mu vypit? lebo on je este krpaty...alebo ako?

prchalka
autor
22. črc 2010

Tak spíme, 10.45, ale myslím, že dlouho mě nenechá a budu muset k ní. V 10h měla zase 38, později myslím, že už i víc, dostala před obědem Panadol, snědla asi 3 lžičky a dobrou hodinu už byla unavená, oči jak skleněnky ☹ Tak snad ještě dneska a zítra už to bude na ústupu! Hrozný je, že je do toho ještě takový vedro ☹

gina333
22. črc 2010

@prchalka : to je mrzute, drzkajte sa. 😒

@boise: ja to rozpucim na lyzicke, nastriekam tam trocha caju a sup do pusy. 😉

prchalka
autor
22. črc 2010

@boise Ahoj, no nezávidím, nám v 7 měsíci začaly růst první zuby 😒 Když si viditelně žmoulá obličej, tak by to na zuby nasvědčovalo.. Nám to začalo v 11m a na začátku jsem si říkala, že jestli to bude trvat 14 dní, tak umřu. Trvá to už 10m a stále žiju. Ono bude zase líp, třeba je to opravdu jen pár dnů a bude zase klidnější, nemůže se budit každou půl hodinu pořád 😉
Když měla malá jen 4 přední zuby, taky se mi zdálo, jestli nemá zduřelé 3jky nebo 4řky, ale nebylo to tak, trojky lezou až teď, pokud nemáte ještě jedny dvojky a první stoličky, tak trojky to asi nebudou, to je ještě brzo!

kadlecova.misa
22. črc 2010

ahoj holky..malá už nahoře 1,2, ted ji lezou nahoře obě stoličky ,(to leze dřív než 3???) a dole má 1 a ted lezou obě 2..navíc tam má na obouch stranách nějaký hrčky..to zas bude překvapení...a jak píše prchalka..noci jsou některý dobrý a některý horší. Zvlášt ted, v tom horku nechce moc jest,ale vzhledem k těm rostoucím zubům se moc nedivím. Tak ten dnešní den přežijte ve zdraví....a mám potěšující zprávu..má se na víkend OCHLADIT.
🙂 😀 😉

boise
22. črc 2010

@gina333 a este ako casto a po kolko tych guliciek? dik 😅

gina333
22. črc 2010

@boise : ja davam 5 guliciek vecer pred spanim. 😉

@kadlecova.misa: veru, stolicky idu skor ako trojky.

kadlecova.misa
22. črc 2010

gina: děkuji....už ted se toho bojím...ale už má 6 zubů venku, ted 4 lezou..to už jsme v půlce. 😝 ..a bude líp a líp...

kadlecova.misa
22. črc 2010

obdivuju vás ,co máte 2 a vice dětí,nebo ted čekáte : ined a sherry...já bych druhé taky chtěla...ale po tom,co vím,že mě bude čekat..já vím,že děti za to stojí...ale nevím...taky se našim vztahem momentalně přehaní bouře..tak uvidime. 😝 😖

sherry28
22. črc 2010

tak my spíme od 11.45, koník nešel 😒

lehna
22. črc 2010

ahojky,

my spíme už od 11, vstával v 5,45, ALE spal celou noc! 🙂. Byla jsem tam ve 21.30,ale ve spaní se jen převaloval a volala mama, tak jsem ho nechala vrtět. já šla spát ve 22.30, usnula jsem snad hned, a jááá spala 6hodin v kuse 😵 , teda ale že bych se cítila vyspaná,moc ne 😀. MM říkal,že ještě v noci tam byl,ale taky to bylo jen nějaký výkřik ze spaní. takže pohoda 🙂

Teďka už byl vzhůru, snad ještě aspoň půlhodiny dá, nebo mě trefí 😖 . Venku pařák, tak ven půjdem až po třetí hodině. co budem do té doby dělat, jsem teda zvědavá 🙂. Zatím dneska není ani tak protivný,kéž by mu to vydrželo.

a naše 5tky zatím nikde nevidím, nejde mu pořádně do pusiny ani vidět,tak nevím či má nebo ne.

sherry28
22. črc 2010

@kadlecova.misa jojo ochladit se má, ale potěšujcí zpráva je to jak pro koho 😀 a nesmíš si říkat, že víš co tě bude čekat, takhle to nesmíě brát, druhé dítě bude třeba hodné 😉 nejlepší je řešit to, až když to přijde 🙂 a bouře jsou všude, akorát je důležitý si uvědomit jestli jsou to jen takové bouřky co zase přejdou a dá se s nimi žít a nebo je to něco vážného 😉

gina333
22. črc 2010

u nas sa spi od 12:15, svagrina zobrala Nati na kupalisko, ked Sophi zaspi pojdeme za nimi. Je tu riadne horuco, idem sa pustit do zehlenia...uf. 😲

sherry28
22. črc 2010

@gina333 já žehlila ráno 😉

prchalka
autor
22. črc 2010

Tak dnes vydržela v postýlce 45 minut, ale pak u mě to vypadalo, že nezabere, přes půl hodiny se tam válela, otvírala oči, nevěděla najít nějak polohu, šmrdlala mi ruce 😠 a nakonec zalomila, spí ještě teď.
A to si před chvílí sedla, měla zase mojí ruku a seděla a levitovala se zavřenýma očima. Tak jsem jí zas položila, ať se tam neklátí jak ve větru 😅

prchalka
autor
22. črc 2010

Radši se loučím, dnes koupu a ukládám sama, tak jsem zvědavá, kdy to dopadne. MM má jízdu totiž, takže za chvíli maže.
Kdyžtak všem dobrou předem 😔
Navečer při zalévání trávníku měla 2x hysterák, že už jsem si myslela, že snad půjde spát. Ale asi jen kvůli tomu, že neposlouchala, pak dostala přes ruku a přes zadek a nakonec jsem jí vyhodila za bránku, to byl největší trest 😖 Je to chvílema fakt na mrtvici.. 🙄

katzi
22. črc 2010

ahojte,

my jsme se dnes měly fajn: dopol bazének na zahradě, oběd uvařila moje mamka, odpol projížďka na kole po cyklozstezce lesem ve stínu na pískovnu a tam koupando 😵 Takových dní víc. Už se nám pobyt v "hotelu Máma" krátí, v sobotu si nás přijede vyzvednout MM. Těším se už domů, ale bude se mi trochu stýskat i po prázdninách tady.

gina333
22. črc 2010

@prchalka : tak vzdor poznam, obcas je to vazne na palicu. ☹

@katzi : to mas super dovolneku pri mame, len si to uzivaj. 😉

My sme mali tiez fajn den, na kupalisku sa perfektne vysantila, vyhrala sa do bezvedomia, myslela som si, ze doma odpadne od unavy, ale opak je pravda. 😝 Mne sa uz teraz zatvaraju oci, ale Sophi je stale neunavna. 😲 😉

sherry28
22. črc 2010

tak Mára spí po 30 minutách uspávání 😒
@prchalka no o tom mi něco povídej, Mára byl dneska bit asi 3x, jak byl protivnej a dožadoval se svýho 😠 naštěstí už spí paličák jeden 😀

gina333
22. črc 2010

U nas uspavanie trvalo skoro 45min. 😝 😝 Fakt som uz z toho na prasky. idem este k telke, dnes hlasia mimoriadne horucu noc tak vetram.

Pokojnu noc prajem vsetkym. 😔 😔

sherry28
22. črc 2010

@gina333 tak si tu teplou noc užij dosyta 😉 pak se má pěkně ochladit 😠 a celý týden bude koem 23°C, což není nic moc, alespoň pro mě ☹ taky všem přeji krásné sny 😔

matova
22. črc 2010

ahojte,čítala som ako u vás, akurát tu dnes nebola ined 😕
Noc sa opakovala zo vcera, jak sa zobudil a mlieko vypil, tak nevedel zaspat...Mundisal gel 2x, metanie sa, vstavanie, napominanie... 🙄. Vnoci uz otavram vetracky a nechavam tak, ked pes brese som hore a bdiem ci sa maly nezacne budit...nadranom kikirikal kohut jak besny, maly si sadol a uz tam ukazoval a napodobnoval ho 🙄 😀 🙄, asponze este zaspal potom.
My sme opekanci obaja- vkuse vonku 😝 , bazénik, pobehovanie...dnu sa s ním stále nedá proste sa nedá 😢 . Vždy keď sa malý akotak ochladí kúpaním a pobehovaním naholo, tak aj čosi spapá. Ale plače za každú hovadinku a stále od neho ani na 5 metrov. Ešteže chuvička tu je do piatku, môže ho aspoň zdvíhať..inak by som asi už umrela 😀. A mm uz ma dnes fakt dorazil, cely den mi nemoze pomoct tak sme dohodnuti ze mi aspon termosku s vodou na noc nachysta a veceru kym uspavam. No a prd mi nachystal, este aj nozik s dlhanskou cepelou nechal na sttole- ked chystal jest pre seba- tisickrat mu hovorim nech ho da dp drezu, ze ho moze maly na seba stiahnut- ti chlapi sa niekedy fakt uz niekedy postrielala 😠 😝 😔. Dufam ze ho nenapadne zajtra si citat kym ja budem uspavat 😒 😀
kadlecovamisa: no nezavidim tolko zubkov naraz 😒
prchalka. ja uz som aj rada ze mi ide spat okolo 13h, inak je to do vecera masaker vydrzat...
katzi: ja by som ani nepotrebovala hotel mama ale kucharku jednu domov, upratovacku a zehliacu pani 😀
gina: obdivujem ta ze si sa dala na zehlenie cez obed 😝, ja som to klasicky nechala lezat a pockam si asi do ochladenia 😀
lehna: super ze spite lepsie vnoci 😉
boise: u nas neplatilo ze len blbe noci pri zuboch, od obdobia kedy zacali rast prve stolicky, tak to su vyslovene drsne dni, pri ocnych pekelne dni, ale vnoci ovela lepsie uz 😲

matova
22. črc 2010

sherry: kukla som fotky, veru, leti to kozmickou rychlostou 😉. Ja mam tiez rovnake brucho ako pri malom- ide uplne dopredu, na stranach furt kopu miesta a nic. Podla mna je tak natiahnuta koza uz, tak nehadz flintu do zita, mozno je tam predsalen minižienka 😉

všetkým dobrú noc a zajtrajšie peklo prežite v zdraví 😎

sherry28
23. črc 2010

dobré ráno 🙂
ochlazení, v noci bouřka, musela jsem zavřít okno, byly to šílené rány 😉
@matova 🙂 ano naděje umírá poslední, možná i něco na tom bude, že prostě břicho zůstává při každém těhu stejné 🙂

Mára tady pobíhá a mrčí, sám si přines věci na přebalení a leží na podložce a volá 😀 tak jdu 😉

prchalka
autor
23. črc 2010

Čauky, předem se omlouvám, ale to vám musím napsat, pokud si na všechno vzpomenu, noc velká katastrofa!
Vypila asi 60tku mlíka, aspoň něco, usnula rychle ve 20.10! Jen Panadol čípek se mi jí nepodařilo správně nandat, byl z toho tepla jak bláto, takže jsem jí s tím spíš jen natřela zadek 😖 MM dorazil naštěstí ve 21h. Ve 21.20 už jsem ležela u její postýlky, nikam to nevedlo, byla opět stejně teplá, MM si jí vzal k sobě, abych aspoň ze začátku usnula. I tak jsem slyšela, jak se tam mlátí. Ve 24h, když řvala, tam jdu a ptám se, jestli je teplá, prý ani ne 😕 sáhnu na ní a opět hořela, takových 38,5 určitě měla, tak zas Nurofen a lehla jsem k ní, i přes tu tmu jsem viděla, že MM už se vidí u sebe. Takže po tom se chviličku uklidnila, snad i spala, ale vůbec nemám představu, jak dlouho, možná půl hodinky, ale pak!!! Ležela stále na břiše, nohy ohýbala v kolenou a v jenom kuse s nima monotónně mlátila - do peřin, do postele, do mně. Ruce mi masakrovala asi 2h. Už jsem jí pak asi 2x odkulila na její půlku a když už jsem toho měla fakt plný zuby, tak jsem jí jednou řekla "a dost" a pak naposled "přestaň a spi" a ruku už jsem jí nedala a - prošlo to, nevím, jestli pochopila nebo co..a pak nějak usnula, ale to bylo 4.15 😖 Už předtím hřmělo a blýskalo se, ale pak začala fakt bouřka, což už jí naštěstí neprobralo, to už bych skočila z okna, fakt. Ani na to bulení už jsem neměla sílu! V tý chvíli mi bylo fakt mizerně!
Zdá se mi, že jí ty sirupy zabírají nějak divně, ještě hodinu a půl po podání je třeba teplá a až za 2-3h je nějaká změna a už se mi zdá, že má tu teplotu dlouho a vždycky se jí vyšplhá třeba nad 38! Už aby to skončilo!
No a přes den, než něco udělám, třeba jí jen podám pití nebo udělám snídani, nemluví normálně, jen piští ☹ 😝
TV nám kvůli počasí nejde, tak jsem pustila krtka a kouká 😉 zatím..

lehna
23. črc 2010

dobré ránko,

tak my spali zase celou noc 😵 , sice se 3x ozval,ale jen ze spaní zase.
doufám,že tak bude spát i zítra, u nás je totiž večer zábava a chtěli bychom s MM jít,tak jsem řekla našim, jestli by ho na noc nepohlídali(poprvé za celých 18M). tak říkali,že jo,ať jdeme, tak se těšíme, a na druhou stranu zas máme hrůzu,že nám ve 22.00 budou volat,že řve a nespí. tak snad nééé 🙂

včera pařák, dneska též,uf, se nedá nic dělatt v tom hicu.