Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
9. srp 2010

Ahojte, idem vás len pozdraviť, malý už dvakrát od 21h plakal 😒 , ja som tu čakala kým povešiam prádlo- vybielené a vyvarené plienky- 1. časť 😉 . Varila som zelenin. rizoto na obed, zajtra musím nejak zdrhnúť- ale akurát v čase kedy as malý budieva....bežím na autobus na odbery na endokrinológiu, o 11h mám ďal. vyšetrenie- prietoky a malý má o 10h neurolológiu ☹ . S ním pôjde mm do mesta presne na čas, ale to čakanie tam napriek objednávkam...
tak držte palce, aj keď to neuro ja dobre nevidím...pááá

matova
9. srp 2010

Ahojte, idem vás len pozdraviť, malý už dvakrát od 21h plakal 😒 , ja som tu čakala kým povešiam prádlo- vybielené a vyvarené plienky- 1. časť 😉 . Varila som zelenin. rizoto na obed, zajtra musím nejak zdrhnúť- ale akurát v čase kedy as malý budieva....bežím na autobus na odbery na endokrinológiu, o 11h mám ďal. vyšetrenie- prietoky a malý má o 10h neurolológiu ☹ . S ním pôjde mm do mesta presne na čas, ale to čakanie tam napriek objednávkam...Naši nebudú doma, iba brat tak aspoň ak by bolo treba poprebaľovať....v aute sa nedal už pred polrokom- bol to neskutočný boj 😝
tak držte palce, aj keď to neuro ja dobre nevidím...pááá

cz baby- veľmi je mi ľúto tých škôd v zaplavených oblastiach u vás už zasa 😢
a to fakt vám zrušia príspevok po narodení dieťaťa? aj u nás už vyšla tá správa, ale dementovali to nakoniec, vraj tam mali záplavu sťažností...ale podarená vláda už chystá vyššie odvody....

prchalkinej čorí gratulujem k negativ. nálezu 🙂
sherry k novému účesu, fakt ťa osviežil, pristane ti to 😉
ined: jejda, ty to dávaš stále zhora, ja zdola 😝 😀 😉 katzi: úspešné zaretušovanie šmúh 😉
gina, lehna: ahojteee

prchalka
autor
10. srp 2010

Dobré ráno,
noc dobrý, v 0:40 si ji bere MM (jen mě na tom štve, že má celou noc okno dokořán, což není zrovna moc skvělý, když ona spí nepřikrytá, ale MM to nevadí) 😠 Já spala taky docela dobře, jen jsem se asi 4x vzbudila.
Viděla jsem v tv nějak víc ty povodně na severu, hrozný ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

gina333
10. srp 2010

bre ranko baby 🙂

katzi: no sikulka si, u nas je malovanie vysostne praca pre MM. 🙂

@matova : drzim palceky u doktorov. 🙂

@prchalka : neboj neprechladne, aj my mame otvorene na vetranie. 😉

My sme mali jednu z horsich noci 😒 do polnoci som bola pri nej 2x, mlieko mala aj o 0:30 aj o 4:30, ale spala do 8:00. Neviem co jej tak vadilo, ale opica chce spat pri mne na posteli, ked sa zobudi v postielke place. 😝 Dnes varim mrkovu polievku, pre nas granatiersky pochod a pre Sophi kuskus zo zeleninou. Tak mam o pragram na doo postarany. 😉 😵

sherry28
10. srp 2010

dobré dopoledne 🙂 dnes u nás sluníčko 😉
pračka pere o sto šest, Mára vstával před půl osmou 😵 jak nejsem zvyklá, tak jsem vstávala už v sedm 😀 teď žehlím, budu dělat špagety a upeču koláč(včera jsem si na něj nakoupila suroviny), recept mám od těhulek z listopadu 😉 takže nějak teď nestíhám, přijdu po O 😉

sherry28
10. srp 2010

taky máme přes noc větračku 😉 ale okno dokořán ne, Mára spí taky nepřikrytý a rána i noci už jsou chladný 😒 už takhle ke mně Mára uprostřed noci leze studený pod peřinu, hned usne, ale během hodinky zase vyleze 😀

lehna
10. srp 2010

ahojky,

tak dnešní noc zase dobrá, spal celou noc, poprvé se probudil v 5.30, MM ho ještě uspal, ale v 5.45 byl už zase vstával a byl celý pročůraný a pak už nezabral.

Teďka mi vytuhnul na posteli v ložnici, tak jdu vařit 🙂

Sherry- super vlásky nové. sluší. já byla ve čtvrtek taky u kadeřnice, jezdím co 3 měsíce kvůli melíru a taky mě pak rozčiluje,že to nosím jen v copku.

prchalka
autor
10. srp 2010

Tak mě dnes osvítil duch svatý 😀 Couráme po venku, do krámu, na houpajdy a.. vidím jednu mamku, jak jde s malým k doktorce a za chvíli už jdou dom, tak si říkám, že tam asi nikdo nebude, co kdybych se šla zeptat, jestli by nás vzala? Tak jsme chvíli čekaly, čorí se tam odtud vůbec nakonec nechtělo, musela lítat od jednoho k druhému, od časopisů na houpačku a na skákacího koníka 😀 😀 Tak paní doktorka poznala, že je čilá a že prý už určitě mamince pomáhá 😀 😀 😀 a že nás vezme!! Potkala jsem se tam ještě se sousedkou, co má termín přesně za 2m, šla se nahlásit a pak s ní i jejich pejskem, co čorí před vchodem pak umyl obličej, jsme šly domů 😀
Já jsem v tomhle hrozná, nerada se ptám, mám pocit, že mají všude plno a že nechtějí brát pacienty.. Nejradši bych zkusila ještě dospěláckou, ta je hned vedle, protože tu svou už fakt vidět nechci a je to až v tramtárii 😝

gina333
10. srp 2010

@prchalka : tak ti to vyslo s tou mudrou dobre. 🙂

Sophi spi, vonku je krasne sa tesim na poo ako pojdeme von. 😵

prchalka
autor
10. srp 2010

Tesaři tu dělají naproti střechu, tak je tu zas kravál, ale už je zas uspaná, snad ještě chvilku dá.
Včera zase MM perlil:
1. Říkal, že si ještě bude muset pořídit kluka - protože ho zaujala nějaká elektronická stavebnice a ještě se ptal, jestli si myslím, že si s ním čorí bude chtít hrát s autodráhou, kterou teda nemáme, ale pořád o ní mluví.. 😅
2. A že by mu jako vůbec neva dvojčata, ale že by musely mít stejnej režim jako on.. Říkal: "Já ráno vstanu..." no a dál už se nedostal, už z něj nic chytrýho nevypadlo! 😅

ined77
10. srp 2010

ahojky 🙂 ,
u nás dnes noc super...jen jednou kdesi matýnek plakal, ale jen chvilinku, pak se spalo až do 6.45 😲 😀 .
a novinky 🙂 ...plenka přes noc suchá! 😲 , jsme ostříhaní (matýnek jako), kámoška ho šmikla strojkem 😅 ..sice byl chvilku křik, ale za chviličku už o ničem ani nevěděl 🙂 a vypadá nádherně, jako miminko 😵 😀 .a konečně ..dnes už jsme měli dvoje krásné pevné kaku 😀 , ale ještě dietkujeme.počkáme ještě do zítra a kdyžtak už bych mu pomaličku dala kousek kuřecího třeba 😉 .
zítra jedu hned ráno na 7.45 na ten screening 😨 ...tak snad bude vše v pořádku 😔 😵 ...teoreticky je dost možné, že bychom se mohli dozvědět už i pohlaví 🙂 , ale to je to poslední 😉 .
jinak dopoledne jsme byli venku, předtím úklid..no klasika...na to že jsme pátý den sami se nám daří dobře 🙂 , půlku budeme mít za sebou 🙂 .

@katzi 🙂 ...mimču asi nechutnal rybí salátek 😅.dnes dostalo grilované kuřátko 😀 a zdá se, že sedlo 😀 .
ty jsi úplná kutilka 🙂 .
zumbu závidím 🙂 ..no holt si musím nějaký pátek počkat, než zatřesu tím bůčkem 😀 .

@sherry28 🙂 ...moc ti to sluší, opravdu. takhle nějak bych to chtěla taky 😉 .akorát mám podmínku...aby z toho šel udělat culík 😉 .já to mám už zase dlouhé..až do půl zad a už mě to neba 😒 ...roste mi to jak z vody 😠
chlapečci kouzelní 😵

@prchalka 🙂 ...tak super že jsi se odvážila 😉 ...já se taky nerad ptám, ale lepší je se přemoct než dojíždět 😉 .
hlavně že dárečky máš 😉
u nás je to taky tak na 14 dní to objednání 😒 ...počkám až bude MM už dělat normálně a hned tam volám 😉

@gina333 🙂 ...tiramisu bude určitě mňamka 🙂 .
takže trojka venku?super 🙂
a co že jsi to vařila pro vás??? 😕
ani u nás vrtání za přítomnosti matýnka nejde..no bodejť..toho randálu 😨

@matova 🙂 ...tak moc držím palečky k dnešním kontrolám!!! 😵
horem dolem 😀 😀 😀 ...je fakt, že mi to jde spíš tím horem, spodem o poznání hůř 😀 ..včera jsem měla k večeři litr acidofilního mléka...mňam a co myslím dnes..nic 😝 ..mně by už nepomohly ani třešně s mlékem asi 😀.

lehna 🙂...super že fajn noci pokračují 🙂. a co vyrážka? 😕..doufám že mizí 😉

ined77
10. srp 2010

@prchalka 🙂 ...že von si TM včera něčeho cvaknul 😅 😀 ..prej dvojčata 😎 😕 😀 ...mu rychle otrnulo teda 😀 .
MM by nic tak odvážného z pusy nevypustil to se vsadím 😀

sherry28
10. srp 2010

tak Mára spí 😉 uvařeno, napečeno a už jsem snědla pět kousků fakt výborný koláč 😵

sherry28
10. srp 2010

@prchalka no, tak to vypadá, že TM půjde na dobrovolně na mateřskou 😀 tak, že by přeci jenom to druhé? 😉

ined77
10. srp 2010

tak jsem vám chtěla ukázat ostříhaného matýnka, ale nejdou mi zkopírovat fotky do pc..netuším proč 😖 ☹ .

@sherry28 🙂 ..tak dej receptík i nám 🙂 .taky bych si koláč dala, mňam 🙂

sherry28
10. srp 2010

@ined77 culík jde 😉 bez něj byhc nic nemohla udělat, jsem zvyklá si vlasy při vaření svazovat 😉

gina333
10. srp 2010

@prchalka : ten TM je fakt cislo, vzdy sa zasmejem na jeho hlaskach. 😀

@ined77 : varila som granatiersky pochod, cize zemiaky, cestovinove kocky, na oleji uprazena slanina s cibulkou. Taky lahky mis mas ale moj MM to zboznuje, zjedol by z toho za plny hrniec. 🙂 😉

sherry28
10. srp 2010

ined: 200g cukru, 4 celá vejce a 1 vanilkový cukr vyšleháš do pěny, pak přidáš 200g hl.mouky s celým práškem do pečiva, přidáváš na 2x, vždycky mezitím promícháš, nakonec přidáš lžíci oleje a mícháš, aby se to spojilo. Vliješ na menší plech nebo pekáček(já tam ještě zapíchala omyté, vypeckované mirabelky, ale normálně se tam ovoce nedává, ale jde to i s ním). Připravíš si klasický vanilkový pudink, ale dáš jen 400ml mléka(aby byl hustší). Ten horký pudink naliješ na to neupečené těsto a šoupneš to všechno do trouby na 20 minut. Po vyndání ještě teplé (ne horké)pomažeš kysanou krémovou smetanou a posypeš skořicovým cukrem a kakaem(já dala granko exlusiv(není tak sladké) kvůli klukům).Mňam, mňam, jdu si pro další kousek

gina333
10. srp 2010

@sherry28 :hmmm, musi to byt mnamka. 🙂 Aj ja som si prave dala tiramisu, idem zabalit aj kusok ku svokre, aby sme mali ku kave. 😉

U nas spanok 1:20, 😉 idem sa nachystat a hura do ulic. 🙂

prchalka
autor
10. srp 2010

Mám noťas na chvilku venku, abych dočetla a slyším jí (jezdí tady na motorce): že jede do páce a naseanou a teď mi řekla naseanou paní dototo (nashledanou paní doktorko)! 😀 Má trochu zpoždění, to měla říkat dopol,když jsme odtam odcházely 😀
S těma dvojčatama je to asi tak, že jak jsme včera byly nakupovat pro kluky ještě ty drobnosti, tak u vedlejší kasy byl obr kočár s asi 9m dvojčatama holčičkama. A MM prones, že to je nadělení, což mi došlo, až když jsem uviděla celý konvoj, nevěděla jsem, co komentuje, neviděla jsem přes tu druhou maminku, co před sebou má 😅 No a pak ho napadla ta myšlenka. Měli ještě asi 4letého kluka, toho vezl tatínek.
Ono by asi bylo nejlepší, kdyby vůbec děti byly pro chlapy na baterky a kdyby se jim mohly (hlavně na noc) vyndat 😀 😀 😀 😀 A pro nás občas taky 😅 😅 😅
No, moje mamka je z dvojčat, tak aby se pak moc nesmál, i když nevím, jak to přes kolena funguje 😕 😅 Ale nejlépe je to na podruhé, až napotřetí 😀 😀

@sherry28 Ještěže čekáš jen jedno, viď 😀

@gina333 To jídlo zní dobře a ten postup je jaký? 😅 😕

@ined77 Tchýně už se ptala, kdy dáme ostříhat malou - jakože asi by to vzal pan kadeřník jedním vrzem, no nevím, jak by to dopadlo. Matymu to musí slušet 😉

ined77
10. srp 2010

@gina333 🙂 ...hmm, to zní výborně 🙂 ...mišmaše taky miluju 🙂

@sherry28 🙂 ...děkuju 🙂 .to musí být mňamka teda, určitě vyzkouším 😉 🙂 .až se mi sbíhají sliny 😀 .

u nás spánek 2h..chtěli jsme původně na koupák, ale trošku se tu honí mraky tak jsem to zrušila 😉 .možná zítra odpo..podle toho, kdy se vrátím z té porodnice 😉 .dnes dáme jen klasické hřiště 🙂.
pěkný den všem a klidnou, dobrou noc 🙂 , pááááááááááá

ined77
10. srp 2010

@prchalka 🙂 ...dítě na baterky bych brala klíďo i já 😀 .
a co se týče dvojčat přes koleno, tak to taky funguje 😉 😅 😀 .

no už musím, odtahuje mě a piští 🙄 😀

sherry28
10. srp 2010

@prchalka no strašně jsem si oddechla, když mi řekla, že je tam jen jedno 😀 MM není přímo z dvojčat, ale má sourozence dvojčata 😅 😉

jinak dneska měl Mára namále ☹ předběhl mě jako vždycky a vypravil se po schodech(před bytovkou kamenné schody) domů napřed, tak jsem za ním běžela, abych ho dostihla jenže on se otočil a chtěl jít zpátky, smekla se mu noha a letěl, ale ne ze schodů dolů, ale ze strany(kde je zábradlí, ale velký otvor)chytla jsem ho naposlední chvíli za ruku, visel tam a houpal se 😅 tak jsem ho vytáhla ven, naštěstí má jen odřené záda a nohu 😉 no kdybych ho nechytla, letěl by přímo na beton z výšky 😢 no a říkám mu už nikdy tam nechoď sám jako bych ani neřekla, za pět minut tam stál zas 😅

matova
10. srp 2010

Ahojte, neuveríte, ale malý spí- od 18:15.
Vstal totož dnes o 5h ráno, už nezaspal, takže pri mojom odchode na bus bol veľký plač, mm vzal malého do mesta neskôr rovno na neurológiu- tam jasne nič nového, len že už by mal rozprávať, kontrola už o dva a pol mesiaca...ale vraj s ním ani nekomunikovala, len s mm 😠 😲 . Mňa nabrali cestou nazad z mojich vyšetrení, malý zalomil presne pred domom na 2 minúty, preniesli sme ho do postele, tam otvoril oči, začal sa chechtať atď a spánok bol "vybavený" 🙄, okolo 16h už nevládal a zaspával priamo na nohách ale ani náhodou si nesadol, len chodil v jednom kuse po pozemku a rozprašovačom striekal úplne všade...už som ho nechcela uložiť tak skoro, aj teraz mám bobky či sa o 2h nepreberie a nezačne sa mu poobedie- to už by ma dnes vážne kleplo 😔.
Ja som ráno vybavila ten odber, na endokrinológii- výsledky budú o 10 dní, potom sono- prietoky a s výsledkami som hneď ešte bežala za svojím dr. na gynek.- predpísal mi magnézium a ešte oxyphyllin- na prekrvenie ciev- dieťatko má totiž omotaný pupočník okolo krku, takže tak 😔 - kontrola o 2 týždne...
😔 -( ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔

sherry28
10. srp 2010

@matova to mě mrzí, že je to tak s mímem ☹ ale snad to bude v poho 😉 takových bylo a nakonec dobrý 🙂 no snad bude Šimonek spát už do rána, ale asi bude vstávat zase dřív 😅 no uvidíš, hlavně ty si odpočiň a dej si nohy nahoru, oni si tě s mímem už pohlídaj 😉

sherry28
10. srp 2010

tam Mára už spí 😉 dneska to zalomil po půl osmé, já si dělám výbavu do porodky, objednávám to co mi ještě chybí 😉

prchalka
autor
10. srp 2010

@matova Ahojky, Šimi jel dneska teda nadoraz 😝 Vstávat v 5 a nespat celý den, to už bych z toho byla na mrtvici, musel být napadrť!! Tak vám aspoň přeju, ať chrní až do rána!
Hmm, mě nikdy nikdo neřekl, jestli máme něco omotanýho nebo ne.. takže jsem spoléhala na to, že ne 😖 Snad to v pohodě zvládnete až do konce 😉 Vlastně v podstatě už jen 2 měsíce fííííha!
Dobrou noc hlavně vám a pak všem ostatním 😀 😔

prchalka
autor
10. srp 2010

Holky, ještě dotaz. Opět na botičky Befado. Našla jsem kožený 24, ptala jsem se paní, jak ten první menší páseček, že je asi na pevno, ale odepsala mi, že jo, ale že je tam gumička, tudíž by se tam tlustější nožka měla vlízt...Jsou za 439,-
No a teď přemýšlím.... Chci nějaký takový ještě napůl letně-podzimní, otevřenější, ale aby hned, jak projde ráno trávou, nebyla mokrá, což by u plátěných tenisek bylo, ale i ty bych jí ještě měla opatřit..
No co na ně říkáte? Paní jiný výběr nemá, pak má už jen jiné, taky hezké, ale až 31čky 😒

sherry28
10. srp 2010

@prchalka jsou hezký 😵 hlavně teda aby byly 😉

já jsem Márovi vybrala tyto a nemůžu se rozhodnout http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30087764&tab=1 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34441578&tab=0 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34616824&tab=1 tak poraďte, prosím 😉

adka12
10. srp 2010

baby ja už neviem čo vyskúšať.... nezabrala ani chamomila, malej idú stoličky a jediné čo zaberá je nurofen 😖