Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
16. srp 2010

holky díky za tipy 🙂

sherry- rafaelo řezy hoď tady, to si určo opíšu.

a já asi udělám tiramisu 🙂

sherry28
16. srp 2010

Raffaelo řezy: 1 hrnek mouč.cukru, 2 celá vejce, 1 hrnek mléka, 2 hrnky pol.mouky, 1 hrnek kokosu(strouhaný), 1/2 hrnku mouč.cukru, 1 prášek do pečiva, 1-2 šlehačky na šlehání (30%). Vejce se utřou s cukrem(1 hrnek mouč.cukru), přidá se olej, pol. mouka s práškem do pečiva, mléko a vše se dobře promísí. Vylijeme na vyšší plech. Vedle smícháme 1/2 hrnku mouč.cukru s kokosem a hustě posypeme těsto. Dá se do trouby a peče se asi 30 min na 170°C(kokos musí jen lehce zrůžovět(jinak by zhořkl). Horké vyndáme a na ty horké řezy nalijeme dvě ty šlehačky(nebo jednu, se dvěma je to lepší a víc sladší). Nehcáse vystydnout, uležené druhý den jsou ještě lepší 😉 mňam, asi je zítra zase udělám 😀

ined77
16. srp 2010

u nás se ještě dospává na pohovce 😀 ...vzbudilo ho letadlo 😠 ..
ááá už se vrtí 😀 , ale spinkal 2.45 🙂

@sherry28 🙂 ...řezy vypadají lákavě až teda na ten kokos 😅 , ten nemusím 😝 , ale možná by to šlo něčím nahradit 😉 .

jdu ať hned nezačne jančit 😉
hezký den všem, pááááá 🙂

gina333
16. srp 2010

@sherry28 : to rafaello musi byt super, hned si idem odpisat recept. 😉

prchalka: tie Sophinkine vlasy tiez mam sto chuti ostrihat , ale ma ich take krasne, ze nemam to srdce. 😵

U nas strasne prsi, su uz aj povodne, nastastie u nas nie, ale je to otrasne pocasie. 😒 Dnes my prisiel balik so skolskymi vecami pre Nati, stalo to za tie peniaze. 🙂 🙂 🙂 Prisli my veci aj pre Sophi, krasne, 🙂 🙂 🙂 som fakt rada, treba my pre nu na jesen uz iba botasky, nejake tie podsite nohavice, zo dve mikiny a hotovo. 😉

ined77
16. srp 2010

jen nakukuji a jdu popřát všem dobrou a klidnou noc 🙂 .

@gina333 🙂 ...jj,to počasí..my byli celé odpo doma, pořád pršelo 😒 .
super že věcičky jsou pěkné 🙂 .já musím taky ještě pořídit malinko věcí a bude hotovo 😉 ...ještě zimní bundičku 😉 .kdyby náhodou přišly mrazy brzy 😉 ...no a pak ještě boty že 😅 , ale to má ještě čas 😉 .
jo, stáhla jsem ten film 2012...zítra se na to kukneme, už se hrozně těším 🙂.

holky, nějaké tipy na dobré filmy? 🙂

tak páááá zítra 🙂

sherry28
16. srp 2010

@ined77 určitě se to dá něčím nahradit, ale už to nebudu raffaelo řezy 😉 ten kokos tomu dodává tu chuť raffaela 🙂 ale tak když ho nepapáš, tak ho jenom prostě vynech 😉
@gina333 moc dobrý jsou u nás to bohužel v lednici do druhého dne nevydrží 😀 😉

sherry28
16. srp 2010

tak já mám Máru oblečenýho už na podzimek i zimu 😉 jen ještě oteplený kalhoty a kombinéza s punčochama a je to vše, spíš mi chybí Luky, toho musím obléct komplet na zimu, má věci jen na podzim 😉 my byli venku chvilku jen tady za barákem na kombajny se podívat 😉 to kluky strašně zajímá 🙂

gina333
16. srp 2010

@ined77 : co sa tyka filmov tak som tazky maniak, daj vediet ake mas rada, dam ti tip. 😉

@sherry28 : na zimu uz mam tiez co to nakupene pre Sophi ale pre Nati toho bude treba viac. Dost aj vyrastla, musime vypratat satnik aby som vedela co jej treba. 🙂 🙂

sherry28
16. srp 2010

tak Mára má parádní průjem ☹už spí 😝Mm říkal, že se pokadi dneska 4x dopo a mě 3x odpo 😅má hrozný opruzeniny, strašně brečí, nenechá si je ani namazat musíme ho držet 😢

gina333
16. srp 2010

@sherry28 : chuda maly, uz aby sa z toho dostal. ☹ ☹

U nas dnes nevidany cirkus pri zaspavani, vobec nechcela ist spat, stale sa motala okolo MM a Nati, ale uz nastastie spi, i ked stale vzlyka, no dufam, ze sa nepreberie. 😒 😒

Prajem peknu noc. 😔 😔

sherry28
16. srp 2010

taky všem přeji příjemný večer a klidnou noc 😉 no u máry to vypadá na spodní pravou pětku, furt tam má ruce 😕 😔

lehna
17. srp 2010

dobré ránko,

uf, dneska vstával v 6.15, přesně o hodinu dýl, ale zase byl 3x vzhůru. už ve 20.40, pak 21.40, 01.20 a až v těch 6.15.

mám ho na klíně, tak toho moc nenapíšu. tak později.....

katzi
17. srp 2010

Dobré ránko,

hlásím se po delší době 😅 Jsme zase na prázdninách u mojí mamky. V sobotu hlídala a my jsme byli na tom hudebním festivalu na Bouzově. Bylo to fajn, ale musela jsem konstatovat, že už fakt stárnu : asi v 21h jsem byla tak unavená, že jsem si neuměla představit, že bych tam měla vydržet až do 1h 🙂 Jenže končili Kryštof, takže na ty jsem vydržet chtěla. Jinak se u nás vcelku spí, buď spí úplně celou noc, nebo se vzbudí tak 1 - 2x. Pustilo ji trošku mamánkovský období, takže můžu na chvíli i někam zmizet a vydrží s mamkou, nebo s bráchou aniž by řvala a hledala mě 🙂 A v mezičase stále natírám: našla jsem tady u mamky starou truhlu, tak se ji snažím zrenovovat a budem ji mít jako úložnej prostor na chodbě, teda jestli se to povede 😅

gina333
17. srp 2010

dobre rano 🙂

@katzi : akurat vcera som myslela nato, ze tu abstinujes 😀 a ty oddychujes u mamky. S tou truhlou ti to urcite vyjde, mala si to odfotit predtym a potom aby sme to videli aj my. 😉

@lehna : ja som akosi radsej ked Sophi je v noci hore, akoby mala vstat o 5:00. 🙂

Noc aj u nas celkom dala vydrzat, bola hore 2x a vstavacka 6:40.

prchalka
autor
17. srp 2010

Zdravím,
u nás se kníkalo, ještě nebylo 22h 😖 , ale dobrý, i ruku mi pustila, otočila se a spala dál, z postýlky šla až někdy ve 3.40 😉 Jo, jsou ty noci podstatně klidnější 🙂
Včera jsem mluvila s paní, která mě moc nepotěšila. Má asi 16ti letou dceru a druhou přes 14 let.
Říkala, že ta první nespala a nespala, ani přes den, ani v noci, max. 20 minut a řev a takhle stále dokola 😝 ☹ No umím si to představit. Prý ve 3 letech byla ráda, když se budila JEN 3-4x za noc!
Přitom zjistila, že když bylo té první 1,5r, tak je těhotná, narodila se druhá holka, ta konečně spala - ale zase je neslyšící. No paní přežila, to je hlavní 😅 😝

prchalka
autor
17. srp 2010

Jo, zapomněla jsem, že té starší nakonec po letech konečně zjistili LMD (lehkou mozkovou). Konečně se jí pak někdo zeptal - a jak vám spala?? No nespala... a bylo to tím ☹

sherry28
17. srp 2010

dobré ráno 😉
tak u nás mozková disfunkce nehrozí, my spíme krásně až na vyjímky 😉 dneska prospal celou noc klidně, no jo, včera průjmoval 😖 teď se zatím pokadil jen jednou, je na smectě a to na tom krku mu mizí už tam téměř nic nemá 😅 tak už bych ani neměla dr. co ukázat, no nakažlivé to nebylo určitě, protože jsem mu to mazala a já nic 😉 ale uvidím jak bude průjmovat dlouho a nakonec se tam možná i vydáme 😉 ale mám podezření na zuby, probíhá to úplně stejně jak u trojek 😒 vyrážku budu sedovat, ale tohle bych nepřehlídla, kdyby něco, tak hned razíme k dr. 😉 🙂

zuzanka26
17. srp 2010

Ahoj holky,

jdu vás pozdravit po dlouhé době. Máme se fajn, byli jsem na šumavě, teď budeme slavit 2 narozeniny kamarádů Sárinky a pojedeme za babičkou do Plzně.

Uf tak to není moc dobrá zpráva s tím spaním, ale po 20 min? my teda tak nějak pořád stejný, buzení hlavně kolem půlnoci, pak třeba za dvě hod znova a pak až ráno kolem půl 7. Někdy se vzbudí jen 2x za noc, ale to jsou výjimky, spíš je to tak 3- 4x. Tak nevím, jestli to přežijeme obě, ale myslím, že jo. Já už jsem fakt zvyklá, akorát v pátek jsem byla po dlouhé době venku trochu zapařit s lidma z práce a vrátila jsem se ve 2, navíc jsem něco i popila, takže jsem to tak dvě noci dospávala, ale už je to ok. Sárinka ta je evidentně v pohodě, má pořád docela dobrou náladu.

Akorát teda řeším takovou věc, pořád se dost bojí ostatních dětí, včera jsem si něco vybírala v Tchibu a ona byla v kočárku a stál u ní chlapeček, co jen koukal, nic nedělal a ona spustila takovej hysterák, úplně se klepala, jak se ho bála. Fakt to nechápu, chovala jsem jí, utěšovala, ale uklidnila se až za takovou dobu!

zuzanka26
17. srp 2010

jo a přes den teda spí hod a půl až dvě hod v kuse, tak snad je to v normě. 😖

gina333
17. srp 2010

@sherry28 : vy ste s tym spanim asi najlepsie z nas. 🙂 Ale zato Marecek kaka aj za Sophi 😉 chudatko male, potrapia ho tie zubky kym vyjdu. Fajn, ze vyrazka je prec. 🙂

@zuzanka26 :vy to mate s tym spanim ako my, raz horsie raz lepsie, len mam taky pocit, ze to nie je o zuboch ale o zvyku a takto nam budu spat az kym nepojdu do skolky, teda dufam, ze dlhsie nie. 🙂 😝

Ja dnes varim rajsku polievku, maso na sampionoch pre Nati, na zeleninke pre Sophi a pre nas karfiol - kvetak 😀 . No som ja normalna, varim ako v restauracii?? 😝 😉

prchalka
autor
17. srp 2010

U nás se spí. Já se kolem 13h seberu a pojedu do města, pocajdat s kámoškou, pár krámů a tak..

ined77
17. srp 2010

ahojky 🙂 ,
noc u nás dá se říct dobrá, ale kňouranice přes den pokračují a o vztekáncích ani nemluvě 😠 .
včera odpoledne jsme nakonec byli jen doma, neboť venku pršelo a pak už to na tu chvilku nemělo ani smysl.matýnek celou dobu chodil krásně na nočník 😵 ....vždy doběhl, držel se za pipika, šup na nočník a vyčuraný jedna báseň...zato dnes 🙄 ...ani wc ani nočník...vše s řevem 😠 ...fakt nechápu proč je jeden den v pohodě a druhý den jak páclý po hlavičce 🙄 .nakonec jsem ho přemluvila na lízátko 😔 ...ale ty scény kolem 🙄 ...venku se vyčurkal jen u řeky..to jsem ho přemluvila, že se dívají rybičky 😔 ....kde mám ty nápady pořád lovit 😀 .
spinká od 12h 🙂 ...už byl opět protifka, tak jsem ho urychleně odvelela do hajan 😉 .
dopol jsme byli venku s kámoškou, ale je dnes teda celkem kosa 😨 ...už jsem pomalu vytahovala těhu rifle, ale nakonec vyhrály ještě 3/4 🙂 .vůbec teda netuším v čem budu přes zimu chodit 😕 😅
tak....to je asi vše od nás...jdu vás dočítat 😉

lehna
17. srp 2010

@gina333 - ono to je ale jen vyjímka, že když se v noci vzbudí,že vstane až po té 6té hodině. ale je fakt,že to tak většinou je, když se budí a pak ráno spí dýl. Člověk si nevybere 😀. jsem ráda,že v noci konečně dobře spí,ale zas na úkor toho,že vstává brzy😀. Snad se to nějak ještě utřepe a pospí i dýl.
Teda zas tolik menu, ty jsi fakt jak restaurace 😀, asi budem jezdit k tobě 😀
@prchalka - to je teda síla s těma holkama, chudák paní.
užij si výlet s kámoškou🙂
@sherry28- tak že by konečně pětky? už aby byly za námi,co? fajn,že se to na krku lepší a mizí.

@zuzanka26 - ahoj, spaní se taky utřepe, neboj, já čekala na dobrý spánek 16měsíců. dočkali jsme se,ale zase teďka Štěpi vstává kolem 5.30. dneska vyjímka až v 6.15, byl za noc 3x vzhůru,tak asi proto.
tak to teda nevím jak naučit Sári aby se nebála dětí. Štěpi má taky docela respekt z cizích dětí, on spíš stojí a kouká,ale neřve, je takový ňouma,když se k němu někdo přiblíží a stydlivka 😀

u nás se teďka parádně zatáhlo a bude bouřka. Snad to Pipa nevzbudí.

Nejlepší je jak jdem do obchodu,nebo lékárny(tam mají na pultě lízátka) a Štěpi křičí mňam mňam, Pipi mňáááám.Se hned upozorní, že by si dal lízátko. 🙂

lehna
17. srp 2010

@ined77 - u nás nočník ani záchod stále nefunguje. ale asi týden nahlásí,že se pokadil do plíny. ukáže si na dupku a řekne kaká. kdy už se vám vrátí tatínek,aby se Matýnek trochu zklidnil? asi je mu smutno 😅 . Včera jsi tu psala, že se poohlídneš po nějakých zimních věcičkách na mimi, jestli chceš,tak já se proberu našima věcičkama po štěpim(narodil se v lednu) a kdyžtak bych ti mohla poslat. Pokud ještě něco najdu, něco jsem už taky prodala a rozdala. ale nějaké světříky, se asi najdou🙂

gina333
17. srp 2010

@prchalka : dobre nakup. 🙂

@lehna : no s tym varenim tych mojich riadne rozmaznavam, co uz, ale ja sa rada piplem v kuchyni. 😉

MM isiel so Sophi von, nech si pospi na vzduchu, vonku je este slniecko ale dost zima 😒 poo urco bude aj prsat. Idem si trocha popozerat na MMB. 😉

ined77
17. srp 2010

@sherry28 🙂 ..jo tááák, ono se to jmenuje podle těch kokin 😀 ..už to chápu 😉 .já nevím...třeba by mi tam ten kokos nevadil...margotku mám třeba ráda, ale např.kokosové kuličky na vánoce fakt nemusím 😅 .
to jsem moc ráda, že marýskovi to potvorstvo mizí 😵 ...ale teda průjmík ☹ ...a pětka?i vy rychlíci 😅 .
kombajny frčí i u nás..včetně traktorů atd 😀

@gina333 🙂 ...ty jsi teda obětavá kuchařka 😀 ...jsem si vzpomnělajak mi jedna paní vykládala jak vařila pro své 3 děti a každému něco extra 😝 ...tož to bych asi ohrála 😀 ...matýnek si dnes k snídani poručil toust, tak ho dostal...taky si je pěkně rozmazluju 😀
filmy?no mně se líbí hodně žánrů...komedie, katastrofické, nějaké tajuplné 😀 ...i filmy viz. mlčení jehňátek a pod...to mám moc ráda, i když se pak bojím 😀 ...teď mám stáhlých asi 5 filmů...když to shlédneme do konce roku, budeme dobří 😀 ...stáhla jsem i avatar...na to se taky celkem těším 😉 ...ale dnes 2012 😀 .

@lehna 🙂 ...tak 6.15 už dá, to je celkem lidský čas 😀 ...u nás běžný..ačkoliv dnes teda budík v 5.50 😠 .

@katzi 🙂 ...ha, tu jsi 😀 ...já si už říkala, kdepak se flákáš 😀 , natěračko 😀 ...ta truhla je super nápad 😉 🙂 .
jj, stárneme... 😒 ...až se já někam dostanu, usnu ledva přijdu 😀 ...pak už jen ta odpolední vlachovka..ono to má své důvody ten čas 😀

@zuzanka26 🙂 ...no a nebouchlo ji třeba nějaké dítko někdy? 😨
to je těžko....je třeba plašší povahy a o styk s jinými dětmi nemá zatím zájem...to přejde 😉 .
jo, moc pěkná ikonka 🙂 !

@prchalka 🙂 ...chudák paní teda 😨 ...no jo, ono se to přežije, ale evidentně si to pamatuje moooc dobře 😅 .
courání si užij 🙂 .taky přemýšlím, že bych odpo zajela někam na nákup těhu halenek 😉 ...uvidím podle počasí.

zuzanka26
17. srp 2010

@ined77 díky 😉 no myslím, že jediný co se nám stalo už víckrát bylo na hřišti, že přilítnul neznámej chlapeček a rovnou do ní drcnul tak, že spadla na zadek.

Uvidíme, zase teď mi udělala radost, že hezky jedla a už spinká, já se tady cpu houbovkou, už jsem se těch hub zase nějak přesytila 😅

ined77
17. srp 2010

@lehna 🙂 ...lízátko..to je jako u nás 😀
náhodou s tím hlášením kaku je štěpánek dobrý 😕 , je ještě maličký na nějaké velké učení 😉 .
tatínka jsme měli už včera odpo doma...to nebude steskem...s ním prostě mává ten vzdor 😒 ...
věcičky na mimíska si šetři, ještě je budeš potřebovat 😉 (a nic nerozdávej, za chvilku je budeš zase kupovat!😉 ...já jsem myslím psala o matýnkových věcičkách...ale na mimíska taky něco musím pokoupit..určitě kombinézku..tu jsem měla půjčenou od kámošky, jinak myslím i vše mám...protože matýnek byl na podzim...teď bude mimísek takřka na jaro..tak ono se to sjednotí 😉 .ale počkám až po 20tt. po velkém utz..raději...já mám vždy takovou mez 😅.
ale jsi moc hodná, děkuju 😵 ...

ined77
17. srp 2010

@zuzanka26 🙂 ...no, to může být klidně ono ☹ .ale ona se otrká 😉 .
jéé houbovka 🙂 ...já ještě letos hřiby neměla, jen je pořád suším a hrozně mi to smrdí..příště je zamrazím 😝 😀 .
ale bedlové řízečky bych si dala 😀 .

prchalka
autor
17. srp 2010

Tady samozřejmě leje, no ale co se dá dělat 😖 Ještě jsem jí podruhé uspala na posteli a už letím na bus!