• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

30. března 2017 
holky díky za tipy :slight_smile:

sherry- rafaelo řezy hoď tady, to si určo opíšu.

a já asi udělám tiramisu :slight_smile:
16. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raffaelo řezy: 1 hrnek mouč.cukru, 2 celá vejce, 1 hrnek mléka, 2 hrnky pol.mouky, 1 hrnek kokosu(strouhaný), 1/2 hrnku mouč.cukru, 1 prášek do pečiva, 1-2 šlehačky na šlehání (30%). Vejce se utřou s cukrem(1 hrnek mouč.cukru), přidá se olej, pol. mouka s práškem do pečiva, mléko a vše se dobře promísí. Vylijeme na vyšší plech. Vedle smícháme 1/2 hrnku mouč.cukru s kokosem a hustě posypeme těsto. Dá se do trouby a peče se asi 30 min na 170°C(kokos musí jen lehce zrůžovět(jinak by zhořkl). Horké vyndáme a na ty horké řezy nalijeme dvě ty šlehačky(nebo jednu, se dvěma je to lepší a víc sladší). Nehcáse vystydnout, uležené druhý den jsou ještě lepší :wink: mňam, asi je zítra zase udělám :grinning:
16. srp 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se ještě dospává na pohovce :grinning: ...vzbudilo ho letadlo :angry: ..
ááá už se vrtí :grinning: , ale spinkal 2.45 :slight_smile:

@sherry28 :slight_smile: ...řezy vypadají lákavě až teda na ten kokos :sweat_smile: , ten nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale možná by to šlo něčím nahradit :wink: .

jdu ať hned nezačne jančit :wink:
hezký den všem, pááááá :slight_smile:
16. srp 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : to rafaello musi byt super, hned si idem odpisat recept. :wink:

prchalka: tie Sophinkine vlasy tiez mam sto chuti ostrihat , ale ma ich take krasne, ze nemam to srdce. :dizzy_face:

U nas strasne prsi, su uz aj povodne, nastastie u nas nie, ale je to otrasne pocasie. :unamused: Dnes my prisiel balik so skolskymi vecami pre Nati, stalo to za tie peniaze. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Prisli my veci aj pre Sophi, krasne, :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: som fakt rada, treba my pre nu na jesen uz iba botasky, nejake tie podsite nohavice, zo dve mikiny a hotovo. :wink:
16. srp 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen nakukuji a jdu popřát všem dobrou a klidnou noc :slight_smile: .

@gina333 :slight_smile: ...jj,to počasí..my byli celé odpo doma, pořád pršelo :unamused: .
super že věcičky jsou pěkné :slight_smile: .já musím taky ještě pořídit malinko věcí a bude hotovo :wink: ...ještě zimní bundičku :wink: .kdyby náhodou přišly mrazy brzy :wink: ...no a pak ještě boty že :sweat_smile: , ale to má ještě čas :wink: .
jo, stáhla jsem ten film 2012...zítra se na to kukneme, už se hrozně těším :slight_smile:.

holky, nějaké tipy na dobré filmy? :slight_smile:

tak páááá zítra :slight_smile:
16. srp 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 určitě se to dá něčím nahradit, ale už to nebudu raffaelo řezy :wink: ten kokos tomu dodává tu chuť raffaela :slight_smile: ale tak když ho nepapáš, tak ho jenom prostě vynech :wink:
@gina333 moc dobrý jsou u nás to bohužel v lednici do druhého dne nevydrží :grinning: :wink:
16. srp 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám Máru oblečenýho už na podzimek i zimu :wink: jen ještě oteplený kalhoty a kombinéza s punčochama a je to vše, spíš mi chybí Luky, toho musím obléct komplet na zimu, má věci jen na podzim :wink: my byli venku chvilku jen tady za barákem na kombajny se podívat :wink: to kluky strašně zajímá :slight_smile:
16. srp 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 : co sa tyka filmov tak som tazky maniak, daj vediet ake mas rada, dam ti tip. :wink:

@sherry28 : na zimu uz mam tiez co to nakupene pre Sophi ale pre Nati toho bude treba viac. Dost aj vyrastla, musime vypratat satnik aby som vedela co jej treba. :slight_smile: :slight_smile:
16. srp 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Mára má parádní průjem :frowning2:už spí :stuck_out_tongue_closed_eyes:Mm říkal, že se pokadi dneska 4x dopo a mě 3x odpo :sweat_smile:má hrozný opruzeniny, strašně brečí, nenechá si je ani namazat musíme ho držet :cry:
16. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : chuda maly, uz aby sa z toho dostal. :frowning2: :frowning2:

U nas dnes nevidany cirkus pri zaspavani, vobec nechcela ist spat, stale sa motala okolo MM a Nati, ale uz nastastie spi, i ked stale vzlyka, no dufam, ze sa nepreberie. :unamused: :unamused:

Prajem peknu noc. :pensive: :pensive:
16. srp 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky všem přeji příjemný večer a klidnou noc :wink: no u máry to vypadá na spodní pravou pětku, furt tam má ruce :confused: :pensive:
16. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,

uf, dneska vstával v 6.15, přesně o hodinu dýl, ale zase byl 3x vzhůru. už ve 20.40, pak 21.40, 01.20 a až v těch 6.15.

mám ho na klíně, tak toho moc nenapíšu. tak později.....
17. srp 2010 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

hlásím se po delší době :sweat_smile: Jsme zase na prázdninách u mojí mamky. V sobotu hlídala a my jsme byli na tom hudebním festivalu na Bouzově. Bylo to fajn, ale musela jsem konstatovat, že už fakt stárnu : asi v 21h jsem byla tak unavená, že jsem si neuměla představit, že bych tam měla vydržet až do 1h :slight_smile: Jenže končili Kryštof, takže na ty jsem vydržet chtěla. Jinak se u nás vcelku spí, buď spí úplně celou noc, nebo se vzbudí tak 1 - 2x. Pustilo ji trošku mamánkovský období, takže můžu na chvíli i někam zmizet a vydrží s mamkou, nebo s bráchou aniž by řvala a hledala mě :slight_smile: A v mezičase stále natírám: našla jsem tady u mamky starou truhlu, tak se ji snažím zrenovovat a budem ji mít jako úložnej prostor na chodbě, teda jestli se to povede :sweat_smile:
17. srp 2010 v 07:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

@katzi : akurat vcera som myslela nato, ze tu abstinujes :grinning: a ty oddychujes u mamky. S tou truhlou ti to urcite vyjde, mala si to odfotit predtym a potom aby sme to videli aj my. :wink:

@lehna : ja som akosi radsej ked Sophi je v noci hore, akoby mala vstat o 5:00. :slight_smile:

Noc aj u nas celkom dala vydrzat, bola hore 2x a vstavacka 6:40.
17. srp 2010 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravím,
u nás se kníkalo, ještě nebylo 22h :confounded: , ale dobrý, i ruku mi pustila, otočila se a spala dál, z postýlky šla až někdy ve 3.40 :wink: Jo, jsou ty noci podstatně klidnější :slight_smile:
Včera jsem mluvila s paní, která mě moc nepotěšila. Má asi 16ti letou dceru a druhou přes 14 let.
Říkala, že ta první nespala a nespala, ani přes den, ani v noci, max. 20 minut a řev a takhle stále dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: No umím si to představit. Prý ve 3 letech byla ráda, když se budila JEN 3-4x za noc!
Přitom zjistila, že když bylo té první 1,5r, tak je těhotná, narodila se druhá holka, ta konečně spala - ale zase je neslyšící. No paní přežila, to je hlavní :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo, zapomněla jsem, že té starší nakonec po letech konečně zjistili LMD (lehkou mozkovou). Konečně se jí pak někdo zeptal - a jak vám spala?? No nespala... a bylo to tím :frowning2:
17. srp 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno :wink:
tak u nás mozková disfunkce nehrozí, my spíme krásně až na vyjímky :wink: dneska prospal celou noc klidně, no jo, včera průjmoval :confounded: teď se zatím pokadil jen jednou, je na smectě a to na tom krku mu mizí už tam téměř nic nemá :sweat_smile: tak už bych ani neměla dr. co ukázat, no nakažlivé to nebylo určitě, protože jsem mu to mazala a já nic :wink: ale uvidím jak bude průjmovat dlouho a nakonec se tam možná i vydáme :wink: ale mám podezření na zuby, probíhá to úplně stejně jak u trojek :unamused: vyrážku budu sedovat, ale tohle bych nepřehlídla, kdyby něco, tak hned razíme k dr. :wink: :slight_smile:
17. srp 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jdu vás pozdravit po dlouhé době. Máme se fajn, byli jsem na šumavě, teď budeme slavit 2 narozeniny kamarádů Sárinky a pojedeme za babičkou do Plzně.

Uf tak to není moc dobrá zpráva s tím spaním, ale po 20 min? my teda tak nějak pořád stejný, buzení hlavně kolem půlnoci, pak třeba za dvě hod znova a pak až ráno kolem půl 7. Někdy se vzbudí jen 2x za noc, ale to jsou výjimky, spíš je to tak 3- 4x. Tak nevím, jestli to přežijeme obě, ale myslím, že jo. Já už jsem fakt zvyklá, akorát v pátek jsem byla po dlouhé době venku trochu zapařit s lidma z práce a vrátila jsem se ve 2, navíc jsem něco i popila, takže jsem to tak dvě noci dospávala, ale už je to ok. Sárinka ta je evidentně v pohodě, má pořád docela dobrou náladu.

Akorát teda řeším takovou věc, pořád se dost bojí ostatních dětí, včera jsem si něco vybírala v Tchibu a ona byla v kočárku a stál u ní chlapeček, co jen koukal, nic nedělal a ona spustila takovej hysterák, úplně se klepala, jak se ho bála. Fakt to nechápu, chovala jsem jí, utěšovala, ale uklidnila se až za takovou dobu!
17. srp 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a přes den teda spí hod a půl až dvě hod v kuse, tak snad je to v normě. :confounded:
17. srp 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : vy ste s tym spanim asi najlepsie z nas. :slight_smile: Ale zato Marecek kaka aj za Sophi :wink: chudatko male, potrapia ho tie zubky kym vyjdu. Fajn, ze vyrazka je prec. :slight_smile:

@zuzanka26 :vy to mate s tym spanim ako my, raz horsie raz lepsie, len mam taky pocit, ze to nie je o zuboch ale o zvyku a takto nam budu spat az kym nepojdu do skolky, teda dufam, ze dlhsie nie. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja dnes varim rajsku polievku, maso na sampionoch pre Nati, na zeleninke pre Sophi a pre nas karfiol - kvetak :grinning: . No som ja normalna, varim ako v restauracii?? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
17. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nás se spí. Já se kolem 13h seberu a pojedu do města, pocajdat s kámoškou, pár krámů a tak..
17. srp 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
noc u nás dá se říct dobrá, ale kňouranice přes den pokračují a o vztekáncích ani nemluvě :angry: .
včera odpoledne jsme nakonec byli jen doma, neboť venku pršelo a pak už to na tu chvilku nemělo ani smysl.matýnek celou dobu chodil krásně na nočník :dizzy_face: ....vždy doběhl, držel se za pipika, šup na nočník a vyčuraný jedna báseň...zato dnes :rolling_eyes: ...ani wc ani nočník...vše s řevem :angry: ...fakt nechápu proč je jeden den v pohodě a druhý den jak páclý po hlavičce :rolling_eyes: .nakonec jsem ho přemluvila na lízátko :pensive: ...ale ty scény kolem :rolling_eyes: ...venku se vyčurkal jen u řeky..to jsem ho přemluvila, že se dívají rybičky :pensive: ....kde mám ty nápady pořád lovit :grinning: .
spinká od 12h :slight_smile: ...už byl opět protifka, tak jsem ho urychleně odvelela do hajan :wink: .
dopol jsme byli venku s kámoškou, ale je dnes teda celkem kosa :fearful: ...už jsem pomalu vytahovala těhu rifle, ale nakonec vyhrály ještě 3/4 :slight_smile: .vůbec teda netuším v čem budu přes zimu chodit :confused: :sweat_smile:
tak....to je asi vše od nás...jdu vás dočítat :wink:
17. srp 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - ono to je ale jen vyjímka, že když se v noci vzbudí,že vstane až po té 6té hodině. ale je fakt,že to tak většinou je, když se budí a pak ráno spí dýl. Člověk si nevybere :grinning:. jsem ráda,že v noci konečně dobře spí,ale zas na úkor toho,že vstává brzy:grinning:. Snad se to nějak ještě utřepe a pospí i dýl.
Teda zas tolik menu, ty jsi fakt jak restaurace :grinning:, asi budem jezdit k tobě :grinning:
@prchalka - to je teda síla s těma holkama, chudák paní.
užij si výlet s kámoškou:slight_smile:
@sherry28- tak že by konečně pětky? už aby byly za námi,co? fajn,že se to na krku lepší a mizí.

@zuzanka26 - ahoj, spaní se taky utřepe, neboj, já čekala na dobrý spánek 16měsíců. dočkali jsme se,ale zase teďka Štěpi vstává kolem 5.30. dneska vyjímka až v 6.15, byl za noc 3x vzhůru,tak asi proto.
tak to teda nevím jak naučit Sári aby se nebála dětí. Štěpi má taky docela respekt z cizích dětí, on spíš stojí a kouká,ale neřve, je takový ňouma,když se k němu někdo přiblíží a stydlivka :grinning:

u nás se teďka parádně zatáhlo a bude bouřka. Snad to Pipa nevzbudí.

Nejlepší je jak jdem do obchodu,nebo lékárny(tam mají na pultě lízátka) a Štěpi křičí mňam mňam, Pipi mňáááám.Se hned upozorní, že by si dal lízátko. :slight_smile:
17. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 - u nás nočník ani záchod stále nefunguje. ale asi týden nahlásí,že se pokadil do plíny. ukáže si na dupku a řekne kaká. kdy už se vám vrátí tatínek,aby se Matýnek trochu zklidnil? asi je mu smutno :sweat_smile: . Včera jsi tu psala, že se poohlídneš po nějakých zimních věcičkách na mimi, jestli chceš,tak já se proberu našima věcičkama po štěpim(narodil se v lednu) a kdyžtak bych ti mohla poslat. Pokud ještě něco najdu, něco jsem už taky prodala a rozdala. ale nějaké světříky, se asi najdou:slight_smile:
17. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka : dobre nakup. :slight_smile:

@lehna : no s tym varenim tych mojich riadne rozmaznavam, co uz, ale ja sa rada piplem v kuchyni. :wink:

MM isiel so Sophi von, nech si pospi na vzduchu, vonku je este slniecko ale dost zima :unamused: poo urco bude aj prsat. Idem si trocha popozerat na MMB. :wink:
17. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 :slight_smile: ..jo tááák, ono se to jmenuje podle těch kokin :grinning: ..už to chápu :wink: .já nevím...třeba by mi tam ten kokos nevadil...margotku mám třeba ráda, ale např.kokosové kuličky na vánoce fakt nemusím :sweat_smile: .
to jsem moc ráda, že marýskovi to potvorstvo mizí :dizzy_face: ...ale teda průjmík :frowning2: ...a pětka?i vy rychlíci :sweat_smile: .
kombajny frčí i u nás..včetně traktorů atd :grinning:

@gina333 :slight_smile: ...ty jsi teda obětavá kuchařka :grinning: ...jsem si vzpomnělajak mi jedna paní vykládala jak vařila pro své 3 děti a každému něco extra :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...tož to bych asi ohrála :grinning: ...matýnek si dnes k snídani poručil toust, tak ho dostal...taky si je pěkně rozmazluju :grinning:
filmy?no mně se líbí hodně žánrů...komedie, katastrofické, nějaké tajuplné :grinning: ...i filmy viz. mlčení jehňátek a pod...to mám moc ráda, i když se pak bojím :grinning: ...teď mám stáhlých asi 5 filmů...když to shlédneme do konce roku, budeme dobří :grinning: ...stáhla jsem i avatar...na to se taky celkem těším :wink: ...ale dnes 2012 :grinning: .

@lehna :slight_smile: ...tak 6.15 už dá, to je celkem lidský čas :grinning: ...u nás běžný..ačkoliv dnes teda budík v 5.50 :angry: .

@katzi :slight_smile: ...ha, tu jsi :grinning: ...já si už říkala, kdepak se flákáš :grinning: , natěračko :grinning: ...ta truhla je super nápad :wink: :slight_smile: .
jj, stárneme... :unamused: ...až se já někam dostanu, usnu ledva přijdu :grinning: ...pak už jen ta odpolední vlachovka..ono to má své důvody ten čas :grinning:

@zuzanka26 :slight_smile: ...no a nebouchlo ji třeba nějaké dítko někdy? :fearful:
to je těžko....je třeba plašší povahy a o styk s jinými dětmi nemá zatím zájem...to přejde :wink: .
jo, moc pěkná ikonka :slight_smile: !

@prchalka :slight_smile: ...chudák paní teda :fearful: ...no jo, ono se to přežije, ale evidentně si to pamatuje moooc dobře :sweat_smile: .
courání si užij :slight_smile: .taky přemýšlím, že bych odpo zajela někam na nákup těhu halenek :wink: ...uvidím podle počasí.
17. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 díky :wink: no myslím, že jediný co se nám stalo už víckrát bylo na hřišti, že přilítnul neznámej chlapeček a rovnou do ní drcnul tak, že spadla na zadek.

Uvidíme, zase teď mi udělala radost, že hezky jedla a už spinká, já se tady cpu houbovkou, už jsem se těch hub zase nějak přesytila :sweat_smile:
17. srp 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna :slight_smile: ...lízátko..to je jako u nás :grinning:
náhodou s tím hlášením kaku je štěpánek dobrý :confused: , je ještě maličký na nějaké velké učení :wink: .
tatínka jsme měli už včera odpo doma...to nebude steskem...s ním prostě mává ten vzdor :unamused: ...
věcičky na mimíska si šetři, ještě je budeš potřebovat :wink: (a nic nerozdávej, za chvilku je budeš zase kupovat!:wink: ...já jsem myslím psala o matýnkových věcičkách...ale na mimíska taky něco musím pokoupit..určitě kombinézku..tu jsem měla půjčenou od kámošky, jinak myslím i vše mám...protože matýnek byl na podzim...teď bude mimísek takřka na jaro..tak ono se to sjednotí :wink: .ale počkám až po 20tt. po velkém utz..raději...já mám vždy takovou mez :sweat_smile:.
ale jsi moc hodná, děkuju :dizzy_face: ...
17. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka26 :slight_smile: ...no, to může být klidně ono :frowning2: .ale ona se otrká :wink: .
jéé houbovka :slight_smile: ...já ještě letos hřiby neměla, jen je pořád suším a hrozně mi to smrdí..příště je zamrazím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
ale bedlové řízečky bych si dala :grinning: .
17. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tady samozřejmě leje, no ale co se dá dělat :confounded: Ještě jsem jí podruhé uspala na posteli a už letím na bus!
17. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek