Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

kaduska
27. zář 2010

@ined77
dneska sa určite porozprávame a skúsime o šťastie pre našu bambuľku!! 🙂) Ďakujeme moc

ined77
27. zář 2010

@kaduska 🙂 ...málem bych zapomněla...držíme moooc palečky!!! 😵

prchalka
autor
27. zář 2010

U nás trochu na mašli. Tatínek je sice doma, ale zavřený v pracovně, dělá resty, takže jako bychom byly samy. Ve 12 horko těžko uspáno a za 10 minut už békala 😠 Vypadlý dudel a zamotaná v dece - asi jí nebudu přikrývat, to byl zas jednou nápad! Mě tohle přivádí k šílenství! Za hodinu a něco zase bekot, tak šla na postel, celkově dala 2h na 3x uspání 🙄 A od té doby tady už 2x ječela na celé kolo, no prostě něco chce a jak ne, je zle!
Jo, včera sebou tak řízla, že si prokousla ret a už tam má bílou čárku - asi z toho bude aft 🙄 Teď do sebe tlačí svačinku, tak mám chvilku.
@zuzanka26 Klip se Sárinkou je boží, opravdu jí to jde. My tak akorát odříkáme "Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka" a tam končíme. Pak ještě "Kapala kapka kapala" a "Zamilovaný, nešťastná" a to je celé naše zpívání.
MATOVA: Myslím, že Šimiho narozeniny určitě stihneš, ne? 😉

kaduska
27. zář 2010

@ined77
jééj.. 🙂) Ďakujeme!! aj my Vám držíme paľčeky mocky, mocky!!

ined77
27. zář 2010

u nás se dnes spinkalo bezmála 3h! 😕 ..to jsem teda zvědavá na večer 😅 .
upekla jsem na zítra sekanou, teď peču buchtu z cukety..nádherně to voní 😵 a mám vytažené žehlení.
😝
přestalo pršet, tak jsem rychle vypravila kluky aspoň na chviličku ven, poskákat kaluže 😀 .
tak se pro dnešek loučím, všem krásný zbytek dne a fajn, pohodovou noc 😵 , pááááááá

@prchalka 🙂 ..jejda, s tím čoríiným spaním to je teda mazec 😖 .
jinak ten řev známe..to je u nás co chvilka 😅 .
tak se držte a taťka ať resty brzy zvládne a pomůže ti malou zabavit 😉 .

@kaduska 🙂 ... 😵

gina333
27. zář 2010

@kaduska : aj ja drzim palce. 🙂

U nas spanok 1:10, ale aj tak dobre. 😉 Cele poo leje, bola som len v obchode aby som mala zajtra z coho varit 😲 a rychlo k svokre. Sophi tam zostala, ona sa tam vie super vyhrat, Dedkov milacik to je 🙂 🙂 a ja som utekala na rodicko.Vlastne sa nam iba predstavila triedna - je to moja suseda, ktora s oblubou my nad hlavou vysava vecer a len 2x ma vytopila - 😀 😀 😀 takze super. Takze nic nove som sa nedozvedela. 🙂 Idem spravit rychlo veceru a dufam,ze dnes s uspavanim nebudu problemy. 😵 😉

prchalka
autor
27. zář 2010

Tak já dneska vyplázla přes 6000 😝 (koberec malý do pokojíku a nákup) a pak jsem málem ztratila na parkovišti peněženku. Šla jsem s košíkem od auta, pršelo, čekám na MM u těch košíků pod střechou a vidím, jak vyskakuje z auta a nějakej chlápek mu něco podává. Myslela jsem si, že něco ztratil on. Sednu do auta a sjel mě, kde mám peněženku - nj, byla moje, ještěže si toho chlápka všimnul a ten nedělel drahoty 😝
Jinak doma byla čorí fakt nesnesitelná, nic sama, jen za mnou a pod nohama! A to byl MM doma, až budem samy, tak fakt asi dostanu infarkt 🙄

gina333
27. zář 2010

@prchalka : tak tomu sa hovori stastie, estze ste natrafili na takeho poctivca, co vam vrati penazenku. 😉

Sophi spi, idem k telke Prima dava oj serial. 🙂

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
27. zář 2010

@prchalka no tak to bylo štěstí, že jsi ho TM všimnul 😅 a peníze lítaj, to je hned 😕
co mi tam to dítě v tom břiše dělá 😨 ani psát nemůžu 😀

za sebe říkám, že mít dvě děti je náročnější než jedno 😕 ale má to i své výhody 😉 občas si i hrajou 😀 ale taky se dohadují, ale co se týká mojí role, tak určitě ty dvě dají víc zabrat, víc prádla, víc hluku, víc jídla, zkrátka víc všeho (i radostí) 😅 ale mít jedno je málo, alespoň pro mě 🙂 ale mít tři je už dost 😝 dvě jsou ideál a ty dvě se dají zvládnout, i když se mamka moc nezastaví 😉

všem přeji ničím a nikým nerušenou noc 😔

matova
27. zář 2010

Ahojte,
je mi ľúto ale absolútne nedočítam 😔 . Vidím však že sherry je stále v akcii takže fajn 😉 .
Najhorší binec je uprataný, ešte potriediť pár krabíc a bude to 😀, ženy ja som taká neschopná povyhadzovať napr. staré zošity.... Doo prišla svopkkra tak som upiekla korpusy na tortu a keď malý zaspal (tak ako včer 21:15), tak som bežala robiť krém, plniť, a na stuhnutie to nevyzerá tak mám strach že to bolo zbytočné, no- ráno sa uvidí, ešte polevu a dozdobiť...keď si pomyslím že to bolo pre mňa scifi dožiť sa ešte doma jeho narodenín, tak supeeer, som tomu rada. inak ma už "kvalitne "všetko bolí....

Naša situácia je asi taká- zúbky si myslím že už máme za vodou 😅
Dôsledky a zmeny v šimonkovom chovaní?
+ nelezie mi na nohu s plačom, ale - nástojčivo ma ťahá od akejkoľvek sebamenšej práce
- nevydrží ani teraz minútku
+ chce sa stále hrať a vymýšľať ale - musím byť priňom, alebo niekto iný, takže pozornosť nonstop
- z kuchyne stále zdrhá akonáhle sa naje
- cumeľ chce stále, a hryzie ho 😠
+ snaží sa viac rozprávať (síce len nejaké slovíčka ale predsa), naučil sa povedať na otázku že ako sa chová ako čo? ako "Monk" 😀
- no, čo som však čakala po tých jeho 5-6 prespaných nociach, že už budú samozrejmosťou- a prd- budí sa aj vnoci a chce mlieko a drží ju, čumí do stropu rozmýšľa neviem o čom až musím upozorňovať nech už to konečne vypije 😝
- a čo som tiež očakávala- nechce ísť spať poo, veľký prolém a ým mám ho dostať do postele, ale do večera úplného ešte stále nevydrží, teda vydrží ale chce to poom veľké úsilie ho zvládnuť lebo lieta ako besný a nevie sa ukľudniť 😒 . Neviem čo s tým, napadlo ma zas to homeo, preto:
INED 🙂 : prosím ťa, nevieš na ktorú stranu si tu hodila zoznam homeopatík pri problémoch so spaním? Možno by sa tam niečo našlo, nie odzubov ale na ukľudnenie...neviem.

Všetkým prajem pokojnú noc, držte sa 😉

gina333
28. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : gratulacia ku kompletnemu chrupu. 🙂 🙂 To homeo urcite vyskusaj pre Simiho, ja by som to davala aj cez den, ved to neublizi, a ako citam moc ti ten certik neda vydycnut. 😉 😵

Co sa tyka dvoch deti, pripajam sa k sherry, ze viac detiviac starosti ale hlavne radosti. 🙂 🙂 🙂 Pre mna to krasne vystihol MM, ked po narodeni Sophi povedal, ze az teraz sme rodina. 🙂 Ja z mojej skusenosti hovorim,, ze som jednoznacne za vacsi vekovy rozdiel. 😵 Dve male deti by som nezvladala s takou lahkostou ako to zvladam teraz moje kocky. 😉 U nas noc v pohode, bez budenia spinkala az do 6:15. 😵

kaduska
28. zář 2010

@ined77
🙂)

kaduska
28. zář 2010

@gina333
Ďakujeme!! takže ty máš už školáčku!! Pánečku.. 🙂) ako ten čas letí.. 🙂) no s tými potopami si nič nerob, aj u nás sa také stávajúú.. 🙂) prajeme príjemné uspávanie!! 😀

prchalka
autor
28. zář 2010

Dobré ráno,
MM odnaučuje od dudlu 😅 😅 - v noci jí vezme z postýlky dudel-nedudel... nesla jsem ho za nima a celou noc jí ho nedal 😅 Ani se nějak nedožadovala. Jen jsem jí slyšela 2x zakašlat (a to spím jinde), on o ničem neví 😅
Ke snídani měla chleba se zabíjačkovou a mandlovou paštikou a kakao 😅
MATOVA: Všechno nejlepší a IP 🙂

gina333
28. zář 2010

@matova : ja som zabudla ze Simonko ma dnes presne dva roky, takze prajem vsetko naj,nech je zdravucky stastny, ostatne prileti samo. 😵 😵 😵 Krasne to oslavte a poprosime vela fotiek. 😉

sherry28
28. zář 2010

Šimonkovi vše nej a hlavně hodně rozoumku 😉 posíláme chňapíka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=JwMaBhrFwN8
gina333
28. zář 2010

Sophi uz spinka, dnes jej akosi nechutil obed, robila som kuskus s rybkou vzdy my to zjedla. 😒 Zatial neprsi, ale fuka dost silny vietor, von aj tak pojdeme aspon sa trochu prevetrat. 😉

ined77
28. zář 2010

ahojky 🙂 , tak hned zkraje 🙂

šimonkovi přejeme vše nej nej nej, hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky, mnoho hraček, super sestřičku a milující rodiče, které už nebude tolik trápit..to se týká hlavně maminky 😵 😵 😵 .
plus vééélikého hudlánka od tety a matýnka 😵
dáreček hned připojíme 😵

ined77
28. zář 2010

matova a šimonek 😵
http://www.hraveuceni.cz/
😵

ined77
28. zář 2010

a teda znovu ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem šla a budíček dnes až v 7h 🙂 .
spinkat šel po o už v 11.30...sám si řekl 😅 .
dnes i matýnek víe papká, ale pro změnu zase nepije 😒 ...a prstíky strká dozadu so pusenky 😕 .
já ráno vařila br. kaši, převlékala ložní a prala 😉 .
MM odešel v 10.30 do práce, ale měl by se brzy vrátit.myslela jsem, že budu mít odpolko dnes chvilku pro sebe, ale pořád prší, takže ven kluky asi nepošlu ☹ .
navečer jede MM se švagrem ještě pro pár věcí co máme v domku a podívat se jak rozebrat kotec po psovi 😉 .
ještě je tam potřeba objednat jeden kontejner a vyhodit pár věcí ze sklepa a ze zahrady, jinak je to komplet a hurá do prodeje..ať už to je...v noci pořád dumám co, jak a kde objednáme, seženeme atd. 😅 .

@matova 🙂 ...a málem bych zapomněla 😕 ..veliká gratulace ke komplet zoubkům 😵 ..stihli jste to na chlup 😀 .
jsem moc ráda, že jsi těhu dotáhla až do konce a ještě můžeš být i se šimonkem v den narozeninek 😵 .
tu stránku s homeo ti zkusím najít..vůbec teda netuším, kdy jsem to sem dávala, ale mrknu na to 😉 .

@prchalka 🙂 ..hlavně že se peněženka neztratila 😵 .to se prostě stává no ☹ , ale dopadlo to dobře 😉 .
TM nikdy nic neztratil? 😅
penízky letí....ale když jsou za ně užitečné věci, tak je z toho potěšení 🙂 .
i u nás se v noci spinká většinou bez dudlu, až když už kňourá matýnek moc tak mu ho zase do pusenky vrznu 😉 😀 .

@sherry28 🙂 ..jéééé, já to nemyslela tak, že je se dvěma dětmi větší pohoda 😕 😅 ..to si nemyslím ani náhodou, ale myslím, že je to lepší pro to dítko..naučí se dělit, jak o věci tak o čas strávený třeba s maminkou apod. 😉 .
jinak co se týče práce, tak bez debat ..o praní více, žehlení,vaření atd...nemluvě o času na soukromí a sebe sama 😉 .
ale pro mě je tříčlená rodina nějak lichá 😅 ..mám ráda počet sudý 😀 .
jen se neboj....já už se teď dobře uvědomuju luxus jednoho dítěte 😀 .první rok bude na 100% náročný, ale pak už myslím že se to bude jen zlepšovat a neber mi prosím iluze 😀 😀 😀

@gina333 🙂 ...já bych s tím druhým dítkem také počkala, kdybych ten čas měla 😀 .ale jsem ráda za to jak to je 😉 ..i když budu brzy asi 100x za den zralá na špagát 😀 .....ale mám psycho podporu a to sherry 😀 ..vzpomenu na ni a je mi hned líp 😀 .tři prcky bych asi nezvládla..nebo asi bych musela že 🙂 , ale představit si to opravdu nedovedu...teď ne 😅 .

ined77
28. zář 2010

matova 🙂 ..kukni sem, třeba ti to pomůže 🙂
http://www.kezdravi.cz/oddeleni/219-nespavost-a...

ined77
28. zář 2010

je tam toho hodně, nalevo na liště najdeš různé problémy 😉

gina333
28. zář 2010

@ined77 : my ked sme zariadovali byt tak som presedela hodiny nad casopismy, netom a hladala inspiraciu. 😉 To boli krasne casy, teraz ten byt mame tip top, akurat rozmyslam nas spalnou co dokupit ked pjde postielka prec a ako premiestnit nabytok v detskej ked tam dolozime postel pre Sophi. 🙂Ale ked vidim aky je to mamkin maznacik tak este dobre dva roky bude spat s nami. 😀 Teda dufam, ze dlhsie nie. 🙂 🙂 A palce do ust pchame aj my, najradsej z obidvoch stran. 😵

ined77
28. zář 2010

@gina333 🙂 ...já se na to jako těším, ale jsme samozřejmě celkem finančně omezení a navíc nás bude tlačit i čas 😉 .ale jinak je to čirá radost stěhovat se do vlastního, o tom žádná 🙂 .vše nemusí být hned 😉 .
právě nejvíc řeším pokojíček 🙂 .a samozřejmě kuchyň a koupelnu..to se těším moc po těch umakartových hrůzách 😀 .

gina333
28. zář 2010

@ined77 : tak drzim palce aby to bolo vsetko podla vasich predstav. 🙂 🙂

Sophi uz je hore, spala cca 50 min, 😒 MM volal cez skype tak ju zobudilo ako sme sa rozpravali. 😉 A vonku samozrejme zacalo prsat, ako inac, ked my treba ist von. 😠

ined77
28. zář 2010

@gina333 🙂 ..děkujeme 🙂 .

i u nás dospáno...1.45 🙂 .i MM je už doma, ale lije jako z konve, takže ven se nepůjde, asi 😒 .leda by to přestalo, ale nevypadá to ☹ .

prchalka
autor
28. zář 2010

U nás uspáno ve 12.15 a to ještě s protesty a za hodinu zase vzhůru a chtěla dospat na posteli, teď se vyhrabala. Já už fakt nevím, jak na ní 🙄 😖

matova
28. zář 2010

Ahojte, u nás sa práve spí 😉
ďakujeme všetkým veľmi pekne zagartuláciu k zúbkom a k narodeninkám, prianíčka a odkazy, pozriem si všetko večer, savnem to a kuknem aj so šimim 😉
Aj ined 🙂 za info o tomspaní nespaní, večer preštudujem.dúfam 😅 . Ja som už taaak hrozne cez deň unavená, aj večer, ale vždy po usapní malého sa preberiem, a večer, to sú na pláne upratovačky, žehlenia, ......a net 😀.

ined 🙂 : jjej takže pomaly sa bude zariaďovať bytík 😵. JJ, tiež som veľmi rada že zajtrajškom začínam 38 tt. A, takže chystajú sa asi aj u vás päťky? U nás nič nebolo vidieť, myslela som že ani náhodou to nestihne do pôrodu a zrazu len priesvit bieleho zubu- bez opuchu a zakrátko už sa dral von, a zrazu naraz všetky...tak možno stihnete aj vy 😉

gina 🙂 : 😝 fotky snáď dajaké budú, počkáme s oslavou na mm- to už bude takmer tma- joj, fotky s bleskom nič moc 😝 😀. Sofi si dnes krásne pospinkala 😉. U nás zatiaľ neprší, predtým dva dni vkuse, ale dnes napriek slnku je neskutočná kosa a tiež fúka 😲.

sherry 🙂 : berieš magnezium? že vraj aj mravenčenie v rukách je dôsledkom nedostatku- ale u teba asi nie, veď už si na toľkých kontrolách bola....ale už sa ti to tiež kráti 😉 . Prosím ťa aké to bolo škodlivé béčko- vitamín (kôli tej žltačke?) napíš mi prosím do IP keď by si mala trošku čas, mm mi nedoniesol také Mg ako som chcela ale kombinované s B6 😲

prchalka 🙂 : super, nech tm vydrží v tom nedudlovaní, to by bolo fakt fajn ju odučiť 🙂 . A toho nášho Monka tiež 😀 🙂

katzi 🙂 : netuším či už máš nevoľnosti za sebouale ak nie tak čím skôr do druhého- príjemnejšieho trimestra 😉

všetkým pekný deň ešte 😉

sherry28
28. zář 2010

ahojík 🙂

@ined77 🙂 jasný, určitě to má výhody, když jsou dva 😉 my teď budeme opět lichý 😅 taky mám radši sudý, tak že by.....? 😀 né, přesně jak jsi to napsala, když jsou dva moc dobře si uvědomují, že se musí dělit a všechno se netočí jen kolem nich 😉 a když jsou věkově blíž k sobě má to výhodu v tom, že si za dva roky budou dost rozumět 😉 jak už jsem několikrát říkala, nikdy se nedá říct, že teď je ta vhodná doba na druhé, prostě všechno má své pro a proti a záleží na člověku čemu dává přednost 😉 a myslím, že tobě bude trvat tak půl roku než se zajedeš s mímem 😉 ono to není zas tak hrozný, ale moc dobře si uvědomuju, že dvě malý děti je něco jinačího než jak jsem měla rozestup mezi Lukym a Márou, Luky byl 4,5letý šikovný klučík, který nežárlil a spousta věcí chápal a pomáhal mi a Marečka miluje 😵(jsem ráda, že jsem ho takto vychovala jako prvního) a s Márou to bude horší, ten vyžaduje více pozornosti a žárlit bude dost(taky je to ještě prcek) ale zvládnout se to musí 😒 jen prosím tam nahoře, ať mám dostatek síly všechno zvládat s klidem a s úsměvem na tváři 😅 nerada bych byla podrážděná, vyčerpaná a pak by to odnášely děti 😎 to si nesmím dovolit 😕
@matova hořčík beru už dlouho a jak mě začly ty ruce, tak mi dr.předepsala hořčík v kombinaci s B6, ale bez efektu 🙄 teď už hořčík neberu, neměl by se po 36.tt zbytečně brát, nedovoluje pak svalům, aby se při porodu uvolnily, hůře se ženský otvíraj, tak jsem ho už vysadila, kdyby mi pomáhal, tak to by bylo něco jinýho a MM ti donesl přesně to, co jsem brala já 😕

gina333
28. zář 2010

dobry vecer 🙂

tak dneskajsok bol celkom fajn, napriek dazdu sme boli trocha vonku, na kave u svokry. Sophi sa paradne vyhrala aj doma, unavu na nej nebolo badat, takze dobre. 🙂 Idem Nati pozriet na ulohy, vsetko sice urobi sama ale aspon ju takto vecer skontrolujem. 😉 Lezie na mna nadcha 😒 tak si dam aj tabletku a pojdem asi skoro spat.

Prijemnu noc prajem. 😔 😔