Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
9. únor 2010

lehna: super, že jste dopadli dobře. A taky super, že Štepi se lepší ve spaní přes den, jen tak dál 😉
Užij si žehlení i Ordinaci 🙂

sherry: bramborový placky, to může být taky mňamka. Jak je děláš? To bych si dala na večeři i já a manžel určitě taky. Díky za tip.

katzi
9. únor 2010

Ined: já úplně zapomněla reagovat, že máme dnes takokového malého oslavence. Tak vše nej nej k 17.ti měsícům. Už je to velkej chlap 🙂

prchalka
autor
9. únor 2010

Tak u nás se peče bábovka, táta malou posílá pro pivo a já jdu mrkat na Ulici - pokud něco uslyším.. 😅

sherry28
9. únor 2010

Ined: taky vše nej 🙂

katzi:já je dělám tak, že si uvařím asi šest brambor ve slupce. Když vystydnou, oloupu je a na struhadle nastrouhám, přidám vejce sůl, hl. mouku a zadělám těsto. Na podsypávání používám hr. mouku. Vyválím si placku a vykrajuji skleničkou, aby byla jedna jako druhá. A pak smažím, z těch šesti brambor je to asi 25placek 😉

katzi
9. únor 2010

sherry: díky. To bych mohla zvládnout 🙂

sherry28
9. únor 2010

tak mi teď volala zase ségra, že měla ta její malá Karolínka i ve tři hodiny 40°C, tak nic neponechala náhodě a jela s ní do Motola a tam jí zjistili silnej zánět ledvin 😲 ☹ jako síla nechali si je tam obě 😢 a prej zuby 😠

gina333
9. únor 2010

juj sherry, tak skore uzdravenie malej, drzim palce. My sme nemocku uz tiez absolvovali, mali sme zapal mocovych ciest. 😠 A dik za tipy na jedla, ja uz fakt neviem co jej varit, nic nechce, iba by mlieko pila. Kde su tie casy ked jedla jogurty, kase. ☹ Ani ovocie neje, iba hryzka z jablka, banan, obcas kusok mandarinky. No nic normalne do nej nedostanem. 😒 😒

Baby mozem dat indiskretnu otazku, co vy a sexualny zivot? Lebo ja pri tych nevyspatych nociach myslim na vsetko len nato nie. 😀 😀

sherry28
9. únor 2010

já bych ty některý doktorky postavila ke kravám 😠 v Motole samozřejmě jinej přístup hned ji brali krev, moč a dělali vyšetření na všechno, fakt borci 😎

sherry28
9. únor 2010

gina333: to snad ani nejde jinak, kde vzít tu chuť na sex 😅, já se chystám už asi týden a nějak to nevychází 😀, chudák taťka 😀

ined77
9. únor 2010

tak u nás se spinká od 19.10 😔 😵 ,ale 😖 ...soplí akašle,tak jsem dala otrivin,na kašlík zatím nic...uvidíme co z toho vyleze ☹ .teplotku ml 37,7,také jsem nedávala zatím nic,uvidím v noci.už jsem zvlhčila v pokojíku hodně vzduch,tak snad mu to pomůže.matraci má zvedlou pořád.
žehlím,ačkoliv teď tady spíš zevluju 😀 ...

lehna 🙂 ...mytýnek má také větší hlavičku mi přijde od jiných dětí.nikdo teda nic neříkal,ale mám třeba mikinky na 18m.,které přes jeho hlavičku prostě nedostanu 😅 .
mají holt velký mozeček 😀 .
s tím spaním...čekala jsem to...1000006 důvodů...ano,některé děti prostě spinkají zle,pomoc či řešení asi neexistují 😖 .vydržet se lehce říká...já vím,že za pár let se tomu budu možná smát,ale dnes je mi občas do breku 😅 .
zase na druhou stranu buďmě fakt rády,že jsou naše děťátka fakt zdravé 😉 .

sherry 🙂 ...receptík super,vyzkouším,já dělávám klsické bramboráky ze syr.brambor,ale to malý ještě teda neměl 😅 .pořád ho krmím takřka miminkovsky 😀 .
ty jo,zánět ledvin 😕 😢 ???a prý že zoubky...mě se ty 40-tky hned nezdály ☹ ,k zoubkům,ale zase....mm je třeba horečkový,kd já mám 38,5 on má 40,5,ale zase je za 2 dny fit,vypotí to a je o.k. 😖 .
chuďátko malinké 😢 ...musela mít dost velké bolesti ☹ .ještě že byla sestra duchapřítomná ☹ .
tak držím oběma palečky ať to zvládnou co nejlépe 😵 .
ještě jsem dočetla...na to je naše dr.fakt dobrá,je opatrná a opravdu nic nepodcení...už jsem to psala,že se u ní člověk po dr.naběhá,ale zase má jistotu,že se nic nezanedbá 😉.já bych tu či toho dr.co určil diagnozu zoubky hnala k zodpovědnosti 😠...jde panebože o malé dítko,kterého toto může stát nedejbože život 😢.
fakt strašné 😢.
gina 🙂 ...u nás je to spíše půst 😖 .doufám,že se se to časem zlepší,naštěstí mám chápavého muže a navíc on sám je utahaný jako kůň kolikrát.dělá od nevidím do nevidím ☹ .takže sme pak rádi,když s dáme vínečko,držíme se za ruce a sledujeme tv.a samozřejmě čekáme,kd to naše zlatíčko spustí 😅 .ideální důchodci 😀 .

ke grtulacm moc děkujeme...ty jo,za měsíc tu máme rok a půl...to tak strašně letí 😨 😅 ,nedávno to bylo malinké uprděné miminko 😵 .
jdu něco požehlit nebo tady ztvrdnu a to nemůžu 😕 🙄 😀 .

matova
9. únor 2010

ahojte 😎
to mi dalo zabrať, kým som dočítala, a to som plánovala sem chodiť už len raz dennne,neviem neviem....
U nás deň normál, len mám pocit že som vkuse malému dávala papať a núkala piť. Zaobišli sme sa bez vychádky, akurát sme boli asi 100x na oknách-slnko dnes u nás nebolo, tak sa ani neťahal nejak von, asi mu stačilo raz doobedu. Za to si doprial dosť dlhý pobyt vo vani, pekne sa tam hral so sprchovacou hlavicou...A vydržali sme dnes konečne dlhšie, ale len "vďaka" akémusi nedorozumeniu- k večeru pojedal hrozienka a uvarila som tiež cereálnu kašu nasladko s jablkami, hrozienkami, osladenú jačmenným sladom a tiež aj lístkami stévie- a tak to zapôsobilo, že malý chytil akýsi druhý dych alebo ošiaľ-bol ako keby si "niečo dal"-chcel kopať futbal 😀ale zametalo s ním riadne, nevedeli sme už ani čo vlastne chce, či ešte jesť, piť alebo spať...nakoniec som sa odhodlala natvrdo všetko pozhasínala a vytuhol mi za 5 minút 😅.(uvidíme dokedy zas 😕

ined: oslávencovi všetko najlepšie!!!! chýba tu smajlík gratulant 😉
prchalka: žiješ ešte? 😎 keď čorízo už tento týždeň konečne žiaden zub nevylezie, tak neviem...ja už jej pomáham na diaľku ako len viem 😒
katzi:no neviem,dnes prekvapil a večer vypil naraz 95ml mlieka 😨,(z hrnčeka nekvapkajúceho bez tesnenia 😉 ), tak ma napadlo aby ho nečakal aj vnoci už z fľaše 😒 😀
lehna: tak fajn že ste dopadli dobre na neuro, a nech mu dlhší spánok cez deň vydrží! 😉a predĺži 🙂
sherry28: tak nech sa sestrina malinká čím skôr uzdraví 😉 už sa nepamätám či recept na placky bol od teba, aj ja by som si dala, ale bohužiaľ nehrozí, to by malý nevydržal-tú prípravu...a zas aby mal ruky v mise alebo na doske 😖
gina 333: blbá otázka 😀

prchalka
autor
9. únor 2010

Já vás nestíhááááám 😅 Už taky nevím, co jsem komu chtěla. Nechtěly byste to někdy zestručnit? 😀 Přežily jsme do večera, docela schopně. Za chvilku jdem dadat.
ined: Taky gratulace! Stejně, jako z každýho zubu, mám radost i z každýho měsíce navíc 😀 Jo a zub nemáme další žádný, jen nahoře i dole to má boulovatý, nic ti neuniklo!
gina: Sex - no psychicky si to dovedu představit, ale fyzicky moc ne, nějak se nemůžu ani zvednout 😀 Ale minule asi 2x jsem se vzchopila, to jsem tu nějak psala i 😀 😀
lehna: To je super, že je mallý OK 😉
A jinak.... my máme velkou kebuli taky a i zbytek, že jo.. 😅 Tak já jdu pá, nějak tam nahoře bojujou, chvíli bekánky, chvíli tlemení 😅
Nikomu nic jinak.. 😉 😉 😔

matova
9. únor 2010

ined. želám jubilantovi aj skoré uzdravenie!!!!!!! 😉

matova
9. únor 2010

tak to by sme sa mali asi dohodnúť už, aby sa tu nepísalo o tých bábovkách a pangasioch a nie 2éx dennne ale raz dvakrát 😀

ined77
9. únor 2010

už jen plenky 😀 😀 😀
tak stručně 😀 ...
prchalka 🙂 ...a nemůže to být ještě reakce na to očko 😕 ?a vyrážka a tak nic? 😨
děkujeme 😵 ,taky z toho mám radost 🙂 ,akorát už doberu poslední troje prášky a jdeme na to znovu 😨 😀.
to si nějak nedovedu představit já 😀 .obojí 😀 .

matova 🙂 ..., jsme dnes také hráli fotbal a matýnek nakonec nacvičoval sed a ježdění na nočníku 😕 😀 .
co je to prosím tě stévie 😕 ?
a ještě prosím...recept na ovesnou kaši na sladko 😅 ...naposled jsem ji vařila snad jako dítě 😀 .

katzi 🙂 ...já dnes trošká zanáším 😀 ...ale sleduju sleduju 😀 .

holky co ta holčina s holčičkou co má angínu 😕 ?zapomněla jsem jméno 😨 😔 ...stárnu 😅 ,psala nepsala?

prchalka
autor
9. únor 2010

Jsme vytuhly po mlíku hned 20.15
Ano, já bych byla pro heslovité psaní 😀 Rozepisovat by bylo povoleno o spaní poo 😀
ined: Reakce na očko asi už ne, má ty boulovatý dásna a visí jí furt ruka z pusy a z ničehonic najednou začne ječet! Ale pár pupínků po těle měla. Jaký prášky? Na nervy a spaní? 😀 😀 😀 😀 Já neberu pro jistotu žádný 😅 😅
matova: Děkuju za telepatii na dálku 😉 No to by bylo, aby to nezafungovalo! Dávám bolševikovi týden, maximálně dva.. 😅 😅
A ještě k tomu sbližování - MM se mně nezapomene zeptat snad každej večer, jestli mi slouží aspoň něco 😀 😝
Tak papa všem 😔

gina333
9. únor 2010

No to ste ma ukludnili baby, uz som si myslela, ze som vadna. 😀 Hadam kym vyjdu vsetky zuby, tak to oslavime divokym sexom. 😀 😀 😀
No my uz spime, idem sa pustit do zehlenia. 😉 😉

matova
9. únor 2010

ined: kasa: kusky vopred podusene so susenymi hrozienkami a jacmennym sladom+ listok stevie+ psenove vlocky (pseno treba najprv zaliat vriacou vodou a scedit),+ jemne ovsene vlocky- vsetko uvarit na kasu, voda podla potreby.
stevia cukrova- je rastlinka-da sa pestovat v kvetinaci v byte,pochadza tusim z juznej ameriky. suseny listok z nej staci na osladnie hrnceka caju, ma vela mineralov a mozu to aj cukrovkari, podobna je aj rastlinka lipia ale tu nemam (este). So steviou zacinam sladit len teraz, mam ju dva roky a zatial trikrat som ju zostrihala a nasusila 😉

sherry28
9. únor 2010

tak u nás klid, malej spí od devíti 🙂 , ségry malá už dostala injekci a bude spát osm hodin na kapačkách 😢 ,, snad to dobře dopadne a nebude mít následky 😖

gina333
10. únor 2010

Ahojte 🙂

u nas noc klasika, o dvanastej ricala ako tur taksom jej supla Vibrucol. Vydrzala do tretej, potom bola hore este o piatej a teraz este spi. 😝 😝 Manzel dnes odchadza naspat do Rakuska, zase zostaneme sami. 😒

matova: zaujimava kasa, no neviem ci by to moja zjedla. Este k tym jedlam, ked varite pangasa nebojite sa ,ze tam budu kosticky? Ako to vlastne varite, len tak vo vode a potom rozpucite vidlickou? Pripadam si na taketo varenie hrozne nemozna i ked Sophi uz je moje druhe ditko. Natalke som nikdy zvlast nevarila, vtedy nebol ani dostupny net, nemala som take info ako teraz asi preto sa furt vypytujem. 😉 😉 😉

lehna
10. únor 2010

Dobrér ránko,

tak u nás noc super. uspáno v 19.15, probuzení s brekem v 20.30, nevěděla jsem jak uklidnit, nepomohl čaj, calgel na dudel, přišel pak i manžel, tak jsme ho v náručí nějak uklidnili. pak se lehce probudil kolem 23h a pak SPAL AŽ DO RÁÁÁÁÁNA 😕 😅 😵 😵 . vstával v 6.26.

Sherry- super tipy na oběd, já už kolikrát fakt nevím co mám vymyslet a připadá mi pořád malý,abych mu dávala "naše" jídlo. ale vidím, že to už prostě prblém není. a ty placky,hmmmm, takové my neděláme, takže je určitě taky zkusím🙂

Katzi- tak jsem si užila i žehlení i OVRZ 🙂. jsem si ale na čtvrtek nechala jedny peřiny, měla jsem troje cíchy, tak ty poslední se mi už nechtěly. a jdu zapnout zas pračku, nějak se mi to všechno kupí 😖

gina- ehm, tak u nás sexuální život je stejný jako u všech tady. nějak nemám sílu. manžel to už taky nějak neřeší, jde vidět, že se mu kolikrát taky ani nechce a to je co říct 😅

Ined- no my bychom tu hlavičku neřešili, jen po porodu dětská dr na vizitě říkala, že se jí to nezdá, že má obvod halvičky 37cm, děti po narození mívají kolem 33cm. takže po propuštění nás honili na sono,tam jsme chodili co 6týdnů, pak i neurologie. je to vše v pořádku naštěstí, je to prostě rodové. byl maličký jak se narodil a jim se nezdála hlavička úměrná k tělíčku.
jo lehce se to říká vydržet,ale taky i je občas do breku. no někdy si fakt pobrečím,že už nemůžu. ještě že dneska spal.

musím jít, dočtu zas později.
zatím pááá

prchalka
autor
10. únor 2010

Brýtro 🙂 🙂 sama tomu vůbec nevěřím!
Do 12ti bez jakýhokoliv béknutí u sebe v postýlce. Pak se mnou a spala, spala, spala, spala až do 5ti a po mlíku spala a spala a spala až do 7.35 😨 😕 😕 😅 😅
Že by zase zabral čípek? Matova tu myslím psala, že homeo chtějí delší dobu, ne?
gina - zkusila bych jí ho dát pravidelně na každou noc třeba 5x za sebou a viděla bys, jestli to aspoň někdy bude lepší.. Já jsem z toho zcela konsternovaná 😝

prchalka
autor
10. únor 2010

Ale zase nevím, jak dlouho se můžou dávat, i když je to homeo. Netušíte? Pořád jí je dávat taky nechci, obzvlášť, když to někdy moc nepomohlo.. Teď jsme zase po pár dnech dali, když jsou viditelný ty příznaky k zubům... 😝

gina333
10. únor 2010

prchalka to ste krasne spinkali, ale ty si to zasluzis aby uz konecn bolo lepsie, ved ste sa natrapili dost. 🙂 Vyskusam aj dnes ten cipok, uvidim, ved raz sa to uz musi zlepsit no nie 😵 😵 A dnes om si vsimla, ze ma 3 zubky prerezane, tak som rada. 😵 😵 😵

Spinkala do 7:15, takze fajn.

lehna
10. únor 2010

prchalko- tak to super noc 🙂. u nás taky super 🙂.
my dneska vlastně mlíko ani nedávali, protože se nevzbudil 😅

matova
10. únor 2010

ahojte,
u nas sa vnoci vstavalo a cicalo ci skor hryzlo-keď nedám tak začne tričko trhyť a plakať, a potom si len cucne,darebák malý jeden 😝 😵
ráno od 5-6h už nevedel spať a motal sa, nakoniec dal hodinku do 7h, ale je teraz protifka, v kuchyni nevedel vydržať kým očistím,umyjem a narežem 4 zemiaky 😠 😒,tak netuším čo sním budem robiť, máme zapnutú kúzelnú školku, ale on proste nepozerá, včera pozeral na nejaký český program, kde pán opravoval staré nábytky a búchal kladivkom a lepil......asi sa malý nevie dočkať kedy bude veľký. začínam to cítiť podobne 😅. tak pa, asi naobed

prchalka, lehna: super noc!!!!!!!
ano, citala som vo fore o homeopatikach ze potrebuju dlhsi cas a pravidelne uzivanie aby zaberali, tak neviem....jedna mamina tam posala ze im konecne zabrala chamomila a o par tyzdnov neskor pisala vsak zas, ze uz to nezabera.... 😖

ined77
10. únor 2010

ahojky 🙂 ,
nedočítám nestíhám 😅 .
u nás noc kupodivu celkem šla,akorát začátek byl krušný...myslela jsem,že má malý horečku,byl horký,tvářičky červené a plkal.změřila jem ho a měl ''jen''37,6 😕 ...tak nevím.ale dala jsem mu raději sirup.
hodinu se motal a plakal a pak teda usnul.motanice zase až nad ránem 😅 .
máme navařeno-čočková polévka z červené čočky a drůb.rizoto 🙂 .
pověsím ještě prádlo a jdeme nakoupit.aspoń se malý trošku povětrá.jinak teda soplí hodně a i kašle.tak s ním zítra asi zajdu k dr.pro něco na ten kašlík.zatím mu dávám cibuli s medem 😉 .
tak po o páááá,už se tady malošek motá 😅 .
všem pěkné dopoledne 🙂 .

gina333
10. únor 2010

Ja uz som tiez postavila obedik, dnes ma krpana kremovu zeleninovu polievcku, ryzu a masko s omackou. Muz ide na nakupy nech mam vsetko doma, Sophi sa motka po byte, ani za svet sa nehra zo svojimi hrackami. 😉 Hrnce, varesky, kable to je jej. 😵 😵

lehna
10. únor 2010

no tak mě právě manžel vyvedl z omylu,že malý spal celou noc.
prý jsem asi byla pěkně unvená, že nevím že se budil v 1, pak ve 3, v 5. dala jsem mu napít čaje a zase usnul malý i já 😀.

prchalka
autor
10. únor 2010

lehna: Tak to je dobrý 😅 😅 Aspoň, že ses dobře vyspala a nic si nepamatuješ 😀 To mám někdy taky, že si nepamatuju, co jsem dělala a v kolik hodin..
Malá doteď docela v pohodě, měli jsme tu řemeslníky na opravdu popraskaných obkladů. Ale jak chci napsat pár řádků na NTB, tak zas chytala záchvaty, tak to nechám zas na poo.. Zatím chvílku tančí s rukama v puse. Uvidíme, v kolik dneska půjdem chrnět!
Kde je katzi?!? Doufám, že to u nich nebyla katastrofa, když to dneska jinde ušlo.