Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
30. zář 2010

tak Mára spí 😉 Luky si dneska pro jistotu nechal ve škole penál a všechny věci, přinesl jen tašku a jednu učebnici 😨 takže ani úkoly dělat nemůže 😅 no, aby to neměl jen tak, tak jsem mu vymyslela jiný 😝 no a jestli tam bude někdo odpo ve družině, tak se tam pro to stavíme, až pojedeme k mamce(mám přijet oslavovat narozky), moc se mi nikam nechce 😕

@katzi četla jsi knížku Byla jsem princeznou?U ní jsem se dost nabrečela a uvědomila si jaký štěstí mám, že jsem s dětmi pohromadě 😉

lehna
30. zář 2010

tak jsem to za vámi nestihla, spal 1,10☹. tak večer u OVRZ tady mrknu

prchalka
autor
30. zář 2010

Dneska uspávání na 3x!!!! Ve 12, ve 12.55 a ve 13.30 se probrala, volala, nevrlá, začla bulet a po 10ti minutách usnula znovu! Už mi to hlava fakt nebere 🙄 ☹ 😠 😠

prchalka
autor
30. zář 2010

Já teď čtu Epochu se 66 nejhoršími sériovými vrahy, to mě baví. Na nic jinýho fakt nemám náladu! 🙄 😝

zuzanka26
30. zář 2010

Ahoj holky
já jsem si včera večer vyšla ven sama, manžel hlídal a co myslíte? Sárinka se vzbudila za dvě hodiny po usnutí a seděla v postýlce a volala Maminko, plakala. Naštěstí jí MM pochoval a uložil v pohodě. Ale pak se mi budila celou noc a chtěla ruku ☹
A to do mě furt všichni rejou, a´t jí dám přes noc třeba babičce. Ach jo, to bych asi nezvládla.

prchalka
autor
30. zář 2010

@zuzanka26 Nj, maj si zvykat, že jo.... já to taky slyším pořád! A když vím, jak je to složitý i pro nás dvě (viz dnešní poo) tak fakt nevím, jak by byla happy a v pohodě s někým jiným, obzvlášť, kdyby šlo o to tam spát 😕 ☹ ☹

zuzanka26
30. zář 2010

@prchalka jojo, mluvíš mi z duše 😉
Asi prostě některé děti jdou ponechat jiným až od určité doby ( 4-5 let? nevím)

gina333
30. zář 2010

ahojte, dnes je tu akosi mrtvo 😉 My sme mali celkom pohodove poobedie, bez kocika sme spacirovali po meste, u nas je uz riadna zima tak zhanam pre Sophi podsite gatuse ked uz kocik odmieta. 🙂 Natalka sa zajtra neucia, maju sportovy den, dufam, ze vydrzi pocasie bez dazda. Idem si konecne vylozit nohy k telke, veru dobra knizka by sa zisla aj mne. 😉 niekedy ma uz nebavia ani tie nekonecne serialy.

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
30. zář 2010

Tak uspávačka u nás delší, ale aspoň se nemotá nebo neječí. Odpol jsme byli v Kauflandu asi po 2 letech 😅 Gumáky, kvůli kterým jsem tam jela měly potisk a - už ten byl odrbaný, takže nic, ale zase jsme přivezli jiné dobrůtky 😕
Tak dobrou.. 😔

andykov
30. zář 2010

Holky, máte někdo zkušenost s pomalým růstem zubů? Kikče první jedničky vyrostly v lednu a dvojky v květnu a má je pořád takový poloviční.... Je to možný? Může to tak být? Kámošky malé vyrostly v červenci a už je má větší jak Kikča...

matova
30. zář 2010

andykov- mne sa zdalo že jednotky akoby rásť prestali a dorastali potom akoby zaraz s dvojkami...ale pri ďalších zuboch už som toto vôbec nesledovala, len stav kedy sa konečne korý prereže 🙄 a ako dlho rastie- to už bolo jedno 😀. Akurát pei očných- pri trojkách- tam to bolo pomalé než povyrástli trochu vyššie a robili dovtedy riadnu paseku 😝

Ahojte skalné žienky 🙂 🙂 🙂 , len oznamujem že akchcete kuknuť fotky, su už tatam 😉
Malý mi teraz spáva tak 1:15 v priemere, chodí okolo 13:30-14:00, dnes večer zaspal 20:15- tiež je to priemer. A ozaj- voľajako sa chlapec rozpapkal 😲

katzi 🙂: ver mi že meliem z posledného, práveže som už neskutočne unavená posledný týždeň až mám strach ako to zvládnem potom. Najlepšie mi bolo asi v 5 mes. tt- to som fakt bola celkom nabitá energiou. Teraz keď pri malom ležím než zaspí tak nakoniec aj ja zalomím, len škoda že sa potom preberiem a už neviem zaspať, v noci dettto, som sa tešila že hádam na ctg si schrupnem a houby, na chrbte sa mi nedá 😀
gina 🙂 : to je teda kosa že? 😲

matova
30. zář 2010

sherry 🙂 : kto napísal tú spomínanú knihu? Ja som už fakt dávno čítala knihu pod názvom princezná- Guinar Mattson alebo tak nejak- asi som mu meno skomolila- no a teda to bola tiež sila😲 😔. Teraz sem tam nazriem do knihy Klíčení rostlin 😀 tam mi do plaču nieje 😀

sherry28
1. říj 2010

dobré ráno 🙂 lítám, dneska mě čeká státní zastupitelství, takže mám honičku 😉, všem krásný den 😵

@matova knížku napsala Jasqueline Pascarlová podle skutečnosti 😉 je i s fotkama uvnitř-síla 😕

gina333
1. říj 2010

dobe rano 🙂

@sherry28 : ach tie urady. prajem vela sil, tvrde lakte a rychle nohy. 😉 😉 Na tu knizku sa idem hned pozriet, znie to zujimavo. 🙂

@matova : fotku su krasne, Simonko vobec nie je chudunky, ved na tych fotkach ma krasne licka. 😵 😵 Torticka vyzzera paradne, si sikulka, ze si to vobec stihla upiect. A brusko uz mas tiez riadne velke, kazdy den ti drzim palce aby si to mala co najlahsie za sebou. 🙂

Noc fajn, prespata, vstavala so mnou, vonku nie su ani 3 °C 😲 😲 riadna kosa, Natalke som uz vytiahla zimnejsiu bundu ked idu na sportovy den. 🙂

lehna
1. říj 2010

dobré ránko,

jsem večer už neměla sílu otvírat noťas, ppřijela jsem z cvičení a zasedla rovnou k ovrz.

Noc opět celá prospaná🙂, a vstávačka 5.45:-). Si ukládám zásoby spánku, čekám kdy to buzení zas přijde 🙂. Ale že bych se cítila vyspaná, ani ne, spíš jsem unavená jako normálně, já bych totiž potřebovala spát aspoň do 8 😀.

venku je 5°C to je teda síla. konečně neprší,ale kosa jak z nosa. tak nevím jestli půjdem na chvíli ven, aby mi chlapec neumrzl 😅 . musím se podívat po nějakých teplých gatích 🙂

lehna
1. říj 2010

@prchalka - Štěpi chodí spát nejpozději 19.30. a usíná během 15ti minut s mlíkem. Já doufám,že to problém ve velké posteli nebude. Přes den mi spí už dlouho většinou jen v naší velké posteli. V postýlce spí maximálně 1,20h a ve velké posteli pospí i 2h. takže asi na tom něco bude. Jsem zvědavá jak bude teda spát v té nové posteli. asi ze začátku am budu muset být s ním,ať si zvyká a pak to snad bude o.k., MM ještě i doufá,že když se brzy ráno probudí,že nás nebude volat,ale rovnou za náma přijde 😀 .

my jsme první, kdo bude mít velkou postel? všechni ještě máte postýlky?
Sherry- kdy jste pořizvali Lukimu velkou postel?

prchalka
autor
1. říj 2010

Dobré ráno,
noc jako vždy 😵
@matova Krásný fotečky a Šimi vypadá na fotkách už dospělácky a ten dort vééééélikéééééj 😀 😀 😀 😨 😨 😨 A koukla jsem i na fotky Juli, ta je tam poskládaná snad kolmo k tobě, ne? Nějak se vyšpuluje 😀
@lehna Myslím, že my taky budem mít už velkou, kdybych kývla, už mohla být objednaná tak 2 dny 😅
@gina333 Noc prespatá - no vidíte, vy spíte super! U nás se taky pak po přenesení na velkou spí 😕 😔
@sherry28 Tak ať to dobře dopadne 😉
@andykov Ahoj, já tedy nevím, nám se spíš pomalu prořezávaly. Ale když už jsou venku, tak už bych to neřešila, ony povyrostou. Ale je fakt, že některé děti mají takově zoubky, které vypadají stále malé a navíc ještě jakoby ne dopředu nebo rovně, ale spíš dozadu posazené - jestli víte, co tím myslím.... 😕

gina333
1. říj 2010

@prchalka : samozrejme, ze aj Sophi spi vo velkej posteli so mnou. 😉 😉 Ukladam ju do postielky, ale ked po ponoci sa mmoc vrti tak si ju zoberiem k sebe a uz spinka pekne dalej. 🙂

@lehna : my sme pre Nati kupovali velku postel ked uz isla do skolky. Z postielky jej uz sice trcali ruky nohy 😀 ale ona tam velmi rada spinkala a od malicka spavala v klude, nevrtela sa. 😵

katzi
1. říj 2010

ahojte,

já jsem dopol. byla pilná: kromě klasickýho vaření jsem ještě upekla buchtu, což je u mě výkon 🙂 Dělala jsem tu, co sem dávala odkaz lehna (lehna díky 🙂 ), je mňam a to jsem neměla půlku ingrediencí ( ořechy, vanilkovej cukr, rozinky.) Noc: spala celou s nama 😒 Začala totiž řvát brzo - hned po Růžovce, to jsem byla nejnatěšenější do postele, nechtělo se mi tam nad ní stát, tak jsem si ji rovnou vzala s sebou. Pak myslím 2x mrčela na dudel, takže žádný drama.

sherry: díky za tip na knížku. To by mohlo být zajímavý, mrknu jestli ji mají u nás v knihovně

lehna: my zatím velkou postel pro Aduš neplánujem kupovat, ale možná, jestli se nám časem nastěhuje zpátky do ložnice, tak by to dlouhodobě všichni v manželský posteli nešlo. Takže by nás to donutilo koupit už klasickou postel a přirazit ji k našemu letišti. Uvidíme jak bude spát až vylezou ty pětky. Jinak kdyby zůstala v pokojíčku, tak bych jí v dětské postýlce ještě nějakou dobu nechala, tak do těch cca 2,5 - 3 let dokud by jí byla.

matova: věřím,že meleš z posledního 😔 Ale ženská asi fakt když musí, tak vydrží víc než si myslí. Na stará kolena ti (nám) to dětičky všechno vynahradí 😉 🙂

ined77
1. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás už konečně trošku líp...už včera odpoledne byl matýnek v porovnáním s minulými dny zlatý a dnes také 😵 .
ráno jsem vyžehlila a šlo se nakoupit, úpak na kačenky, atd. 🙂 .
v bille měli výprodej nepotravinářeského zboží za 50%..a měli tam už dlouho takovou slepici, která kdáká když se chytne za hlavu(krk) a po zmáčknutí křídla trsá 😀 , ale stála 300 kč..to jsem tenkrát zamítla, ale dnes tam měli poslední a za 150 kč, tak jsem ji hned brala a matýnek z ní nadšený..jmenuje se pipina a malý ji všude tahá sebou 😀 .
no, jinak v pondělí jdu s kupcema na náš domek ověřovat podpisy atd. a než se nadějeme, tak to začne 🙂 .
teď si tak uvědomuju, že než se sem opět dostanu, bude už matova a sherry zasloužilými maminkama novorozeńátek 😵 .a když jsme u miminek, tak ve středu 29. se narodil chlapeček adámek kolegovi MM z práce...on je michal, a tak jim to vyšlo, že se narodil přímo na jeho svátek 😵 ....taky chuděra 9 dnů přenášela, ale porod měla rychlý..jeli do porodky s kontrakcema po 5 minutách nějak po 20h a adámek vykukl nějak okolo 22.45..takže paráda 😵 .
tak...matýnek spinká od 11.50...a doba dozrála..jdu mu ošmikat ty nehétky na nožkách, má je jako krt 😠 😀 .
pak hned dočtu 🙂

prchalka
autor
1. říj 2010

My jsme byli dopol 1,5h venku, ale že by jí to nějak udolalo, ani ne 🙄 Usnula stejně 12.15 a taky to chvíli trvalo 😝 Docela protestovala s mytím rukou a že nece obídek a tak vůbec, uložila se k tv a dělala, že se jí to, co má následovat vůbec netýká!
@ined77 Pipina 😀 😀

ined77
1. říj 2010

@katzi 🙂 ..to jsi dnes byla pilná jako včelička a máš super nápady asi když toho dokážeš v buchtě tolik nahradit 😀 ..ikyž tyhle ingredience tam opravdu být nemusí 😉 .
já teď čtu nového viewegha-biomanželka 😉 .ale co už na mně odpolko matýnek nedospává, tak se mi čtení hooodně pozastavilo, večer už fakt usínám 😅 .
takže počkej..pro mimčo budete kupovat další postýlku? 😕 ...my kdybychom se nestěhovali, tak už matýnka dáme do velké postele asi dřív, ale takhle jsme čekali až budeme v novém 😉 .no, však on stejně spí se mnou ne velké a v postýlce jen po o 😅 , ale je už fakt dlouhý, je mu tak tak 😀 .

@sherry28 🙂 ..četla jsem to a fakt mazec ☹ ...raději si nebrat cizince 😔 .
tak snad jste našli všechny lukáškovi zapomenuté věci 🙂 .
a jejda, úřadování 😨 ..tak hodně štěstí a ať to máš rychle za sebou 🙂 .

@lehna 🙂 ..tak matýnek když se vzbudí v noci v naší posteli, tak za mnou nejde ale volá 😅 .ale ráno se u mě pomuchluje, řekne káka, čapne medvídka kubíka, pejska a kukík(dudlík) a jde 😝 😀 .
jen se netěším až po o spánku na mě vybafne, takhle zavolá, ale překvapit mě u pc kolikrát v zádech, to bude na infarkt 😀 .to si myslím, že za bílého dne se vyklube v pohodě sám 😉 .
o velké posteli jsem psala vlastně u katzi 😉 .

@gina333 🙂 ...jj, i u nás je pěkná kosa, však už dávám nátělníček i punčošky 😉 .dnes teda bylo lépe, hlavně jak vykouklo sluníčko, ale hlavně nefoukalo, to teď dělá hrozně moc 😉 .však já včera byla venku jen v dlouhém svetru a pěkně mě to vyfoukalo a ráno už mě bolelo v krku 😝 ..no naštěstí to po chvilce přešlo, ale musím si dávat větší pozor 😉 .

@matova 🙂 ..no chuďátko, to ti věřím že meleš z posledního 😢 .ale už se to krátí, to už opravdu uteče a hned bude líp 😵 .
to já ještě nejsem nijak veliká, ale taky už jsem někdy uondaná jako opice...pořád tahám to moje opičátko atd.člověk se za celý den zastaví na chvilku poo..no však to známe všechny...a do toho ty náladičky a je to hotovo 😅 .
takže šimi přemýšlí jo? 😀 ..to by mě fakt zajímalo co se mu honí v té makovičce 😀 .
na fotečky jdu okamžitě střelhbitě kuknout 😵 .

@zuzanka26 🙂 ...jj, já taky myslím, že spíš záleží na povaze toho dítka než na zvyku 😒 ...jiná je, když tomu prostě není vyhnutí, ale zbytečně dítko stresovat..já osobně bych si asi nějaký víkendový výlet moc neužila, protože si myslím, že by to matýnek nesl prostě blbě..nemám to teda vyzkoušeno, ale jak ho znám...jemu stačí jen, že se večer probudí a zjistí, že je v pokoji sám, pak se tulí a nechce se ode mě odlepit 😅 .
ale na druhou stranu, třeba by mě překvapil..ostatně to zanedlouho zjistím že 😀 ...až na to že to takový mejdan nebude 😀 ..mám na mysli porodnici 😉 .

ined77
1. říj 2010

@prchalka 🙂 ...jj, i u nás jsou v poslední době protesty u mytí ruček, sednutí k jídlu a pod...no vlastně už téměř u všeho..jdeme ven, řve u oblékání, jdeme domů, řve že nechce atd 🙄 ....jen netuším kde mám na to brát tu sílu a hlavně ty nervy 😅 .
pipina... 😀 ...no ona to měla být původně pepina, ale já se několikrát přeřekla a matýnek to pojal za své..tak je to prostě pipina 😀 ...v jeho znění pipika 😀 .

ined77
1. říj 2010

jo a včera nám doma málem přibyla kočka!!! teda kotě, ale i tak 😔 😅 ...jako byla krásná a matýnek se jí zaboha nechtěl vzdát 😅 , pak nám ''plakala'' dole u vchodu, že jsem měla fakt co dělat, ale v zájmu miminka jsem se přemohla 😅 ..MM to ráno okomentoval slovy..no to by jsi ji musela vzít naočkovat 😕 😅 ...přitom my kočky moc rádi nemáme, my jsme pejskaři obecně vzato...ale koťata jsou krásná, to zase jo 😉 .ona byla taková bílá s rezavýma šmouhama..nebyla ani nijak špinavá..asi někomu utekla ☹ .no nutkání jsem fakt měla..jsem nějaká měkkosrdcatá a teď v těhu obzvlášť 😅 .
ale představa toho co nás čeká....stěhování atd a do toho ještě kočka 😅 ....kdepáááák 😅

lehna
1. říj 2010

a unás se nějak nechce spát 😅 😠 . si ze mě normálně dělá srandu.
dopo jsme taky byli 1,5 venku,že se s Natálkou vylítají a nic, pohoda, spát nebude 😠

katzi
1. říj 2010

ined: ne ne, kupovat postýlku pro mimčo nebudem. My máme ještě jednu postýlku u mamky (po mě), tak ta půjde dočasně k nám, než se Adu přestěhuje do velké postele. Já teď nemám přehled jak to teď bude u vás: v pondělí jdete s kupcema na baráček a potom bude hned akce kulový blesk, že se budete hned vzápětí stěhovat do nového bytu vy? A už máte definitivně vybraný byt? Každopádně si docela zobneš, s tím stěhováním s Matýnkem a bříškem 😔 Budem na tebe tady všechny myslet a posílat ti síly 🙂

Já teď zas ujíždím na domečkách : každý den na tom sedím na netu. Momentálně jsme s MM ve fázi,že se přikláníme k názoru nechat si postavit nový domeček, než rekonstruovat starý. Cenově ty starý jsou totiž strašně drahý na to kolik je tam práce 😖 Ale budem muset jít s tou stavbou za Brno a do docela dost daleko. No uvidíme, zatím to ještě není aktuální, kdoví jak to všechno dopadne 😒

gina333
1. říj 2010

@ined77 : u nas o zvieratach stale sniva Nati, raz psa, raz macku ale nastastie ostava iba pri snoch. 😉 Ja do bytu nechcem ziadne zviera, do domu je to ine, tam aj cely zverinec. 🙂

@katzi : ty mas energie asi naozaj za dvoch. 😀 Ale zas ked clovek tak skoro rano vstava kazdy den ako my, tak sa toho da stihnut naozaj dost. 🙂

@prchalka : u nas je teraz opacny efekt, ruky by si umyvala v kuse. MM ju naucil postavit sa na box od pracieho prasku, pusti si vodu a umyva si ruky, teda keby ruky, voda strieka vsade a ona je cela mokra. 😲

Spime od 12:15, stihla som uz vyzehlit pradlo, Nati prisla unavena tak oddychuje, este ma tanecnu a my sa pojdeme so Sophi prejst. Vonku je krasne slniecko, sice zima ale aspon neprsi. Len neviem ako to spravim z nakupom ked pojdeme bez kocika. 😕 Ja som bola zvyknuta nakup ukladat dole do kocika a teraz si neviem celkom dobre predstavit niest tasku a este aj ona za ruky. 😝

ined77
1. říj 2010

@katzi 🙂 ..jj, v podstatě tak nějak. ano, byt už máme vyhlédnutý i zamluvený, ale ještě tam proběhnou opravy..nová kuchyň, koupelna, wc, vymalovat a v kuchyni a předsíni nové lino 😉 .
jj, to si zobnu pěkně, ale je to naposled a budeme ve svém, tak to už jsou sice pořád starosti, ale v podstatě radostné 😉 .
jen doufám, že sousedi budou o.k. 😔 ...to se bohužel dřív zjistit nedá že 😒 .

u nás spánek 1.15 😒 ..tak ještě nakuknu odpolko až vypravím kluky ven 😉 ..už se na to fááákt těším 😝 😀 .
už zase piští..letím 😅

katzi
1. říj 2010

gino: asi mě zevnitř dopuje energií prcek 🙂 Už bylo načase, doteď mi energii spíš bral. A taky tady od rána svítí sluníčko, to je asi nejlepší doping. Vy jste bez kočárku? To mi nějak uniklo 😅 Já si s Adu do města bez kočárku zatím netroufla. Na nákup asi vyraž s batohem, ať máš volné ruce 🙂

katzi
1. říj 2010

ined: ty jsi šikulka, určitě se s tím popereš. Zapoj koho budeš moct: babičky, kamarádky, TM,....Škoda, že nebydlíme blíž, aspoň Matýnka bych ti mohla pohlídat. Se sousedama to bude snad lepší, při nejhorším můžete udělat nějakou zvukovou izolaci. Hodně jsem se o to zajímala, když mě to tady štvalo. Na netu hodně lidi dávají rady jak odhlučňovali zdi a prý to pomáhá. A když to bude byt v osobním vlastnictví tak se ta investice kdyžtak určitě vyplatí.