Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
3. led 2010

ined77: Super, tak na sebe budem všechny v noci myslet. Já už ani nemívám zavřený oči, už se fakt o spánek nesnažím, dokud malá noruje, prostě čumím do stropu.. U nás je to taky pořád nahoru a dolů.
Tlak mám super nízkej, jednou jsem naměřila 86/58 - taková chodící mrtvola. Jestli by se mi to nevidění mělo opakovat, tak s tím asi zajdu..

prchalka
autor
3. led 2010

Koukám, jak jsou ty zubatky naše všechny stejně starý 1rok a 3měsíce - to je asi nějaký zaklínadlo nebo co!!
A druhý mimi mi taky hrozí až tak ve 40-ti 😀 😀 😀

ined77
3. led 2010

ty jo,no ten tlak máš opravdu hodně nízký ☹ .
ono to nevyspání a trvalá únava taky moc nepřidá,to je jasné 😒 .
asi jsem rodili v nějaké sluneční erupci,že nám ti prckové nechtějí spinkat 😀 .
já to druhé mimi stále přehodnocuji,ale zase nechci aby byl matýnek sám.snad z toho proboha jednou vyrůst musí 😉 .jen aby ten druhý mimísek nebyl lautr to samé 😕 😀

prchalka
autor
3. led 2010

Druhý děti jsou prý opak, tak snad to by nás mohlo uklidňovat.. 😀 😀
Můj tlak obvykle nejde výš jak 100/90 zato manžel se svým 170 na nevím kolik v klidu... Prášky dostal, přestal si je sám brát, no nás dva zprůměrovat, tak z toho vyjde zdravej člověk 😀
Naše poo spaní dneska - 3/4 hodiny a zase vstávání a brečení, tak hop na ruce a uhoupat, to je posilka, pak že je ta mateřská lehárko 😝

prchalka
autor
3. led 2010

A holky, byly jste už na očkování MMR? Nás to čeká 27.1. To jsem zvědavá, co bude potom za mazec!

matova
3. led 2010

Ahojte,celkom som sa nasmiala z vasej debaty,aj ked mi do smiechu nieje,momentalne odznieva konecne moja celodennna migrena 🙄 ,kedze maly konecne zaspal (mozno na 30 minut). aj moj syn ma 1rok a ukoncene 3mesiace. asi budu vsetky zo spolocnej galaxie 😀 Od septembra do decembra mu nevysiel ani jeden zub,zato v decembri hned 4 a teraz mam pocit ze dalsi,nechce kakat.prejavy tiez ako u vas,caste stolice,teploty,neklud podrazdenost,plac,vkuse chce ist ku mne na ruky....-to sa neda ani upratat,ani uvarit...hroza.Zaspi len na mojej posteli so mnou, musi byt vsak predtym kvalitne vycerpany...a musi sa naciciat-stale kojim,neviem ako vy.Ked ma obdobie prerezavania zubov,nenormalne pochoduje po posteli,vkuse sa vrti,vytaca.....takze cely vecer len striehnem aby nespadol (raz uz aj spadol),s prepacenim aj na WC sa bojim odbehnut aby nespadol. este si predstavte,ze za tych x krat co sa s placom prebudi nezaspi inak, ako po opakovanom x kratom cucani...5 mesiacov som si vo dne vnoci odstriekavala mlieko,kym s akonecne dokazal prisat,bola som taka stastna a teraz fungujem ako uspavaci predmet,niekedy uz to tak neznasam 😝 nad ranom je stastny ze uz sa briezdi a prezil noc,a ja tak ako vy uz fakt neviem kde naberiem dalsiu energiu.

matova
3. led 2010

Ahojte,celkom som sa nasmiala z vasej debaty,aj ked mi do smiechu nieje,momentalne odznieva konecne moja celodennna migrena 🙄 ,kedze maly konecne zaspal (mozno na 30 minut). aj moj syn ma 1rok a ukoncene 3mesiace. asi budu vsetky zo spolocnej galaxie 😀 Od septembra do decembra mu nevysiel ani jeden zub,zato v decembri hned 4 a teraz mam pocit ze dalsi,nechce kakat.prejavy tiez ako u vas,caste stolice,teploty,neklud podrazdenost,plac,vkuse chce ist ku mne na ruky....-to sa neda ani upratat,ani uvarit...hroza.Zaspi len na mojej posteli so mnou, musi byt vsak predtym kvalitne vycerpany...a musi sa naciciat-stale kojim,neviem ako vy.Ked ma obdobie prerezavania zubov,nenormalne pochoduje po posteli,vkuse sa vrti,vytaca.....takze cely vecer len striehnem aby nespadol (raz uz aj spadol),s prepacenim aj na WC sa bojim odbehnut aby nespadol. este si predstavte,ze za tych x krat co sa s placom prebudi nezaspi inak, ako po opakovanom x kratom cucani...5 mesiacov som si vo dne vnoci odstriekavala mlieko,kym s akonecne dokazal prisat,bola som taka stastna a teraz fungujem ako uspavaci predmet,niekedy uz to tak neznasam 😝 nad ranom je stastny ze uz sa briezdi a prezil noc,a ja tak ako vy uz fakt neviem kde naberiem dalsiu energiu.a co je MMR?

prchalka
autor
3. led 2010

matova: Ze stejné galaxie.. no asi jo 😀 😀 😀 Jo taky se bojím někdy odběhnout i na wc, pokud se neuklidní, radši chodím vždycky preventivně, když k ní jde manžel k postýlce a pak se uvidí.. To jejich norování je ale fakt šílený!!! Jo a já od začátku nekojím, takže nejsem živý dudlík 😖
MMR je očkování zarděnky, spalničky a neštovice - doufám, že jsem to dala dobře dohromady, ale u vás na SK je to jinak, pokud jsi z SK, tam to máte lepší, tady je to povinné v 15 měsících a pak ještě přeočkování a je to asi pěknej hnus!!

matova
3. led 2010

Prchalko,pozrela som si to -na MMR sme Už boli,vakcína sa volala Priorix (Rubeola,osýpky,mumps), malému do ukončenia 15 mes.chýbali 2 týždne. Asi kôli sviatkom a dovolenkám sme mali príst skôr 😵. Lekárka povedala,že reakcia na očkovanie sa dostaví 5-7dní po ňom. Dostavila sa na ôsmy deň,ale nebolo to nič strašné,mal len 37´C,a bol celý nesvoj (došlo mi to až večer že je to tá reakcia). Totiž pri tých problémoch so spaním-nespaním pri zuboch to bola taká "malina" 😀 😀 😀

prchalka
autor
4. led 2010

Jo příušnice, tam patří, vzpomněla jsem si v posteli, že jsem to pomotala, se mi ty nemoci pořád pletou!
matova: Ten odkaz občas čtu, ale není na to moc čas a radši si nic do detailu nečíst, člověk se pak víc bojí, pár lidí tam straší, ale myslím, že zdravý a nealergický dítě to snad zvládne v pohodě!!

prchalka
autor
4. led 2010

Na noc jsme dali Panadol, vydrželo jí to 4 hodiny - no aspoň něco! O půl 1 začala kňourat, dudlík zabral na půl hodiny a pak už šla ke mně. Pak docela v klidu, žádné velké motání, jen občas, ale hlavně.. normálně v klidu spí a najednou začne kvičet jak prase na porážce, takový naříkání ☹ A zas to přejde, ale dělá to několikrát za noc. Takže když už usnu, tak hned musím zase hledat dudlík nebo když ho má, tak aspoň pohladit. Nejlíp se jí spí poslední hodinu ráno, to je jak zabitá. Probrala se 7.45!
A když už teda občas usnu, zdají se mi samé horory, nic hezkýho. Dneska mám asi 5 snů a nejlepší z toho byl ten, že jsem si nestihla v busu pípnout kartu, protože jsem jí nemohla najít, revizor oznámil kontrolu jízdenek (pěkná blbost) a já křičela, že ještě né, že hledám.. Byli na mě zase hnusný 😖 A pak už jen samý násilí a války a něco o zmrzlině 😅 😅 😅 Tatínek už nám odešel po svátcích do práce, tak bojujem samy!

ined77
4. led 2010

prchalka 🙂 ...téda ty máš sny už skoro jako já 😀 .můj muž mi někdy nechce až věřit,že se mi takové ptákoviny můžou zdát 😀 .
naše dnešní noc byla také zajímavá.malý spinkal od 19.10-23h,s jedním zaplakáním,které pořešil dudoš.jenže...
padla 23 a začalo to,vztyk v postýlce a křik...já vstala,položila,přikryla,dala dudošek ,pohladila,lehla a zase....křik a větší...takto 4x,to už ryčel až neuvěřitelně...tak jsem opět vstala,zanadávala...krupica halena a spinkat se bude 😠 😠 😠 ...
no asi už byl unavený,protože se nechal položit,dát na bočík a nakonec usnul(předtím se normálně vztekal).ovšem asi ve 2h to bylo to samé a už jsem to vzdala 😔 .
pak se teda trošku chvilkama vrtěl,ale taky se dalo,bývá to i horší 😅 .akorát teda chtěl ve 4h vstávat 😕,už stál vedle postele,že jde za tatínkem,tak jsem ho musela zpacifikovat a nakonec teda ještě usnul 😀.
ale teda dnes mi dává...venku dopolko dostal nějaký hysterák,chtěl tlačit kočárek nebo co,ani nevím...
předtím zase nechtěl do kočárku...no,dnes jsem ho i lepla po zadku už ☹ ,tak zapracovaly moje nervy...
my jsme skoro pořád sami,tak bojujeme jak se dá 😅 .
na očkování jdeme 12.1.,taky mám strach docela 😖 .

matova 🙂 ...ano,někdy mám dojem,že mám některé dny místo mého chlapečka doma ufounka.nedomluvíme se spolu ani zaboha 😀 .
já jsem kojila jen do 6 měsíce,malý se odstavil sám,bohužel.ale to by bylo na dlouhé psaní...ovšem dá se říct,jedním slovem...prdíky,to byla taky PARÁDA 🙄 😅 .

prchalka
autor
4. led 2010

ined77: Mně se nezdá nikdy nic normálního, tak jednou za rok a to je svátek! Už si připadám jak magor.
No neměli jste lehkou noc ☹ U nás se taky vstává nebo aspoň klečí, ty zuby jsou pěkný s...ě! Teď už 100 pro vím, že je to opravdu tím celou tu dobu a ještě nám jich zbývá.. achjo!
Září a říjen jsem z toho nespaní měla i bolení žaludku a vůbec mi bylo dost pod psa, ale už jsem si zvykla.
My dneska naštěstí přes den bez větších excesů a řevů, dneska byla v poho a šla spát 12.10 🙂 Ale je to pár dní, co jsem jí taky nalupala na prdel - pořád skáče na sedačce, kterou máme v prostoru a už vidím, jak z ní jednou přelítne nebo spadne dopředu po hlavě a bude dělat naschvály a bude! Strašně se smála tomu, jak jí vždycky jdu sundat, když zrovna musím něco dodělat, dám jí jinam a ona zase běží a začne tam skákat a sedat si na kraj...!! Vůbec nechápe zákaz nebo napomenutí, má z toho srandu 😠

ined77
4. led 2010

u nás je to se zákazy a napomínáním to samé.neustále vypíná a zapíná tv nebo pc,už jsem mu to 100000006 vysvětlovala,dostal po ručce a už i po zadečku,nic.prostě to bude pořád dělat 😒 .
mě fakt přijde,že to dělá naschvál...podívá se po mě šibalsky...řeknu...matýnku NE,udělám tytyty,on udělá tytyty a několikrát po sobě to vypne a zapne.myslím,že dobře ví,že to nesmí,akorát tomu si nedokáže odolat.
mě nejvíc štve,že mám po takovém((incidentu) prostě fakt po náladě.já ho nechci jen napomínat a nutit ho něco dělat,ale tky to samo nedělám pořád.
někdy mě to mateřství fakt zmáhá a z toho druhý den je to super 😅 .
a už zase pláče,chjo

katzi
4. led 2010

jo jo, děvčata, mateřství je řehole. Vím o čem mluvíte 😀 U nás to zatím dnes docela jde, jen občas se vzteče, když se jí třeba někde šprajcne dětskej golfáček, kterej tahá po bytě. To mám někdy strach ať ho v tom afektu nerozmlátí 😀 A pochopitelně musím být pořád na dohled, jak zmizím, tak je to křivda a pláče se 🙂 Teď chrupe, já kafařím a slaďařím. Odpol. se půjdem chvíli provětrat do města. No že by se mi dvakrát chtělo do té kosy, to se říct nedá, ale je to pořád lepší varianta, než být až do večera samy doma 😉

prchalka
autor
4. led 2010

Vzteče a rozmlátí - to je dobrý!! 😀 😀 😀 Taky známe vztekánky 😅 Manžel byl "cochcánek" a jí už tak taky říkáme, protože někdy člověk fakt neví, "co chce" 😀
U nás se poo taky dneska krásně spí, spala tak hoďku a půl a když zas stála v postýlce a kňourala a já jí vzala na ruku, tak ještě zavírala oči, tak jsem jí ještě pohoupala a dala zpátky - zabralo to. Ale né, že zas bude spát 3h to néé! 😀

prchalka
autor
4. led 2010

ined77: U nás to je tak, že když jí má na starosti jen manžel, tak slyším: "Běž od toho! Nech toho! Mazej! Kolikrát ti to mám říkat!" U nás se zapíná pračka, myčka, sporák, přepínají programy, mlátí do klávesnice a prostě to nevysvětlíš ani po dobrým, ani po zlým 😠 Zkoušela jsem i si jí nevšímat, že jí to přestane bavit, ale elektronika jí asi nikdy nepřestane bavit, takže mám smůlu! Ale pořád napomínat se mi jí taky nechce a plácnout nemá cenu... To udělám, jen když hodně štípe nebo tahá za vlasy, ale taky se to míjí učinkem!

matova
4. led 2010

Ined77:ja som na toho môjho ufónika tiež takmer stále sama,cez týždeň často aj v noci a aj keď manžel príde večer domov,neodbremení ma, lebo malý ho večer nechce ani vidieť-to už chce len mňa a moju"cicu" takže tiež zdieľam tie nervy počas dňa...a ešte pri tých vychádzjúcich zuboch keď by sa najradšej stále len nosil 😢 .

Ined, Prchalka: elektronika -to aj moj syn 😀 to fakt asi všetci ufoňáci 😲 .myslím že ty si spomínala že ďalšie dieťa hrozí v 40-tke?(nechce sa mi všetko zas čítať...).Toto riešim aj ja.keďže mám po tridsiatke a jedináčika som teda nechcela.ale v takom zruinovanom stave neviem ako by som to zvládla.uz si začínam predstavovať že malý bude chudáčik jedináčik.

Predvčerom som sa vytešovala že hoci sme zas prežili noc s horúčkou a plačm,ale máme aspoň druhý očný zub (v poradí 11.zub) - ale - nemáme ho! sakra, prerezávala sa len druhá polovica dolného črenového zubu,ktorý mu vyšiel pred dvoma týždňami. Vždy keď sa mu reže zub, máme aj nádchu ale teraz posledné dva dni ju mal brutálnu,vkuse mu tieklo z nošteka,vnoci nevedel dýchať....začal zrejmä z toho že mu hlieny stekali do hrdla aj pokašliavať- ale mám podozrenie,že sa nakazil od manžela...neviem- môže byť pri prerezávaní zubov až taká brutálna nádcha???neviem či mu dať sirup od kašľu,zatiaľ nedávam,ale už mám kúpený.keď ho malý videl a počul že nedám lebo nekašle až tak veľmi,hneď chytil krabičku a začal pokašliavať 😀 Inak- konečne keď sa naučil spať poobede dnu- zas nevie zaspať (ktovie čo mu tam v tej pusine zasa lezie), musela som ísť s ním von a skoro som tam odmrzla 🙄

prchalka
autor
5. led 2010

Já lituju, že jsem první dítě neměla ve 20-ti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Teď by se mi nějaká taková větší chůva hodila. No do 40-ti mám ještě 10 let, ale stejně 😅 😅 Néé, já myslím, že do tří let se snad dítě srovná, každopádně pak už má trochu víc rozumu než teď, doufám..
Jinak můj brácha měl 2 děti po 11-ti měsících za sebou a to třetí za dalšího 1,5 roku, to muselo být fakt na mašli, já už bych tu nebyla 😝 😝
My jsme samy jen do odpol, než přijde táta z práce - naštěstí, tak kolem půl 4h, sama bych být opravdu nechtěla!
Panadol sirup zabírá tak na ty 4h, dneska už jí ho asi nedám, nemá to cenu. Nedávaly jste nějaký homeo nebo čípky atp.? Myslím, že když je to jasně od zubů, něco by už pomoct mohlo, ale Chamomilla u nás nic-moc, spíš nic..
Musím jít, mezitím mi tu vytahala 2 pásky z kazet a teď listuje časopisama, a jelikož je tak klidná, jdu zkontrolovat plínu 😀

prchalka
autor
5. led 2010

Malá má zas po dnešní noci pěkný pytle pod očima ☹ ☹ Po mlíku ve 4h zas nemohla hodinu usnout a jinak se taky motala, ale hlavně, že neřve aspoň!

matova
5. led 2010

Je tu niekto kto,si myslí žepri prerezávaní zubov môže nastať aj brutálne silná nádcha?
Prchalko- nášmu už tá nádcha ustupuje len asi od tých hlienov čo mu stekali do hrdla cez deň pokašliava.malý sa dnes tiež zobudil okolo 4h (nie sú tie naše nespavé deti prepojené cez internet? 😀 ). Ale vážne-plakal,nevedela som čo mu je,či ho hrdlo náhodou nebolí,kojenie nepomohlo,dala som mu nakoniec sirup na odkašliavanie - Mucoplant-skorocelový a odsala soplík (dokopy nič nevyšlo),ale strašne ho to rozrušilo,a asi preto hneď aj potom zaspal. Inak tiež riešim ten problém s posteľou,či už,lebo mám pocit,že aj keď už má teraz ten zúbok prerezaný,začne sa častejšie budiť, keď si knemu ľahnem v noci do postele a spí zas nepokojnejšie...
-tiež si myslím že to všetko okolo bábätka malo prísť už skôr-okolo 20-tky,keď sme boli nabité energiuo,dnes sa cítim ako vyžmýkaná špongia ☹

zuzula20
5. led 2010

prchalka- tiez sme boli okolo 4tej rano hore 🙄 a nie a nie zaspat, tak som sa nastvala, odisla z detskej a zavrela dvere, 10 sekund porevala, potom zacula v kuchyni ruch pricupitala ku dveram a zacala vykrikovat na oca, lebo vie ze tatinko, aj modre z neba znesie svojej dcerenke, zaspala konecne az okolo pol siestej a dospavala do pol 9
- inak ked mame naozaj velmi zlu noc, dam jej nurofen cipok a je lepsie

matova - moja dcerka je zahlienena skutocne velmi dlho a nasa pediatricka si mysli ze je to zo zubkov, ja uz neviem co si mam mysliet, len dufam, ze ked konecne vylezie posledny, tak sa zbavime aj tych hlienov

ined77
5. led 2010

ahojky 🙂 ,

matlova 🙂 ...s tím nošením v náručí,je to u nás to samé 😅 .jakmile mu jen něco trošinku je,hned je jak malé miminečko.pořád mi visí na noze a natahuje ručičky 😅 .
je to někdy na hlavu...my máme doma tatínka jen 4 celé dny v měsíci,dvě soboty a dvě neděle.dovolenou má jen jeden týden za rok...je živnostník a mají s rodinou rodinný podnik-restauraci,takže je vlastně neustále v práci a když už je doma,tak je sám unavený.normálně pracuje.to je holt taková doba 😖 .
s tím jedináčkem....taky mám někdy takový pocit...prostě zrovna poslední dva dny na tuty vím,že bych to nezvládla 😅 .ale pak zase je to fjn a už už si maluju,jak t bude pěkné až si spolu budou hrát.ten první rok by to byl pro mě ale pěkný záhul 😅 .ale co,na staré kolena ještě budeme rády vzpomínat jak jsme se měly krásně na mateřské 😀 .

prchalka 🙂 ...jj,já jsem také chtěla začít mnohem dřív,ale jaksi nebyl po mém boku zrovna ten pravý a jelikož jsem s ním trčela téměř 7 let,dobře mi tak 😝 😀 .
naše dnešní noc byla snad ještě horší než ta minulá.od půlnoci byl u mě a noroval a noroval.a jak jem ležela jen pořád na jednom boku,tak mám totálně záda v pytli ☹ .
asi se fakt musím zatvrdit,přečkat toho mojeho malého strašidýlka vztekání a udržt ho v postýlce.takhle už to fakt dál nejde.
ono totiž....on spinkával jen ve své postýlce,jenže jak byl nemocný,vždycky jsem z něj byla tak naměkko,že jsem ho vzala k sobě do postele...a teď mi to miláček pěkně vrací 😀 .
za dobrotu na žebrotu 😠 😀 .
ještě jsem si tak říkala,že bych v noci také zkusila to mléko,teda v našem případě s troškou neml.kaše.
ale zase učit ho v takovém věku znovu na nočí krmení?
ale zase kdyby pak spinkal....teda jestli by spinkal,co myslíte?

millist
5. led 2010

Ahoj. Jen zběžně jsem si to tu přečetla. Máme asi stejný problém, jen já už si přestala myslet, že to co malá nacvičuje v noci nám je od zubů. Vůbec mi totiž nepřišlo, že by brečela z nějaký bolesti, ale prostě vzteky. Taky už takový dva měsíce nespíme. Míváme lepší noci, dnešní zrovna byla jedna z těch horších. Pořád se převrací, kňučí, pak si sedne nebo se zvedne a řve a je v takový křeči, že nevím, co s ní. Nechce ani napít, ani cume, ani pochovat, ani pohladit. Jen šíleně vztekle řve. Dásně trochu nateklý má, ale pořád nic neleze. Má už tři stoličky venku, ale u těch tak nevyváděla. Ráno už si ji taky beru do postele, i když se toho hodně vyvarujeme, aby jsme se dospaly po té noci, pak spáváme tak do devíti. Ve dvanáct pak jde spát znovu a spí tak hodinu a půl úplně v klidu a pohodě.
O druhým přemýšlím, hlavně proto, že už bych měla nastupovat v září do práce a fakt se mi nechce, ale pak si v noci, když čučím do stropu, protože se mi ani nechce usínat, říkám, jestli bych to ještě dala, asi to bude chtít ještě čas, minimálně než ty zuby vyrostou.

ined77
5. led 2010

holky,jsem zapomněla....
vypozorovala jsem,že matýnek často v noci natahuje nožičky...
tak mám takový pocit,jestli ho nebolí,jako že by třeba růstové bolesti 😕 .
přece tohle všechno nemůže být od zoubků???
tím pádem nám nepřetržitě rok rostou zoubky,to je přece nesmysl,ne 😅 ?
jenže i kdyby,co s tím ☹ ?

lila794
5. led 2010

Millist, vidis, my mame to iste, ale nam zubky naozaj idu - kazdy si vytrpime. Stolicky uz mame davno, to boli noci 😝 teraz mu idu naraz ocaky - dva su uz von, ale hroza!!!! Spinkava s nami, lebo v postielke by to bolo este horsie. Ked nepomaha ani cumlik - teda, ked dostane zachvat placu, musime ho uplne zobudit, zasvietit svetlo, prejst sa s nim po byte, potrieme dasienka gelikom a v momente zaspi. Cez den v tom obdobi spava dobre. Som si vsak ista, ze je to zubkami. Este nam ostavaju 4 zadne stolicky a 2 ocaky, dufam, ze to do narodenia druheho stihne 😀 Ale kludne by si mohla aj druhe, ja nie som nejaka silna, ale vidis, zvladam to 😉

prchalka
autor
5. led 2010

matova: Řekla bych, že rýma může asi být. Někdo tohle popisuje i po očkování.. Malý spí hůř, když ležíte spolu? ☹
zuzula20: Taky jsem slyšela, že čípek je asi lepší, než třeba sirup, ale bojím se, aby se mi po tom nehodila bobek 😀 Když byla úplně malinkatá, tak měla koliku a byla zacpaná, hodila bobek jen na teploměr, ale to už snad teď nehrozí 😉
ined77: Ráno jsem taky rozlámaná jak 80-ti letá bába - auau ☹ Ale u postýlky bych fakt nevydržela, když jí trvá usnout u mě třeba hodinu, jak dlouho bych musela stát tam?
Mlíko jsem dávala 2x v noci, když nám začaly ty hrozný breky a vzpínání v 11 měsících, to jediné zabralo a spala dál. Ale teď? Jak jsem psala, dám jí ho, když už si sedá, dneska ve 4 a hodinu se mi motá na posteli, než zabere, už je to zase jinak ☹ Tak jedině zkusit, záruka to není, bohužel..

Jinak zlato moje šlo spát dneska už 11.45, protože byla už úplně gumová a za minutu byla tuhá, ale spala jen 1h 20min a pak už nechtěla uspat..

prchalka
autor
5. led 2010

millist: My máme problémy už i s dvojkama, další třeba půjdou líp - no to sotva 😀 😀 Ale musím se nějak uklidňovat.
ined77: My měly v září takový stavy, že byla natažená jak prkno nebo prohnutá do luku, nechtěla chovat, houpat, nic... jen to mlíko zabíralo..
Existují růstové bolesti? Mě bolely nohy často v dětství i dospívání, v oblasti kolen hlavně..

SK maminky: Očné jsou 3-jky, je to tak?

prchalka
autor
5. led 2010

Jen tak pro pobavení - když jsem vyzvedla v noci malou z postýlky, že ji beru k sobě, šla jsem za manželem a šeptem mu říkám, ať mi donese polštář a mobil. Lehla jsem si s ní a nikdo nepřišel. Až usnula, zvedla jsem se a šla si pro to. Manžel polštář v podpaží a mobil někde pod sebou. Asi mě slyšel, ale nějak to nezvládl.. Jsme takový oživlý mrtvolky 😅