Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
24. říj 2010

@sherry28 🙂 ...no jo, ale ty to určitě zvládneš..já bych vozila lukáška asi tak 14 dní pozdě 😀 .
tu klokanku na to určitě využiješ, to je super nápad 🙂 .

u nás spánek dnes jen 1.10 😖 ...chvilku matýnek vřískal, ale už se přišel udobřovat 😀 .
dožaduje se mašinky tomáše, tak mu přepustím místo..jsem starší a rozumnější že 😎 😀 ..jdu si dát kafčo, chce se mi spááááát 😅 .
tak se všechny a všichni mějte moooc krásně a přejeme super náladičku 😵 , páááááá
julince a eliškovi posíláme velikého hudlánka 😵

anta
24. říj 2010

@ined77 - co ty víš? Třeba bych to nevzdala, ráda pomůžu, když můžu 😀 😀 😀 Já budu mít jen jedno dítě, každý den, tedy kromě soboty a neděle, trávíme s Honzíkem úplně sami, takže to není taky žádná sláva, i když se snažím, ale i tak mi občas hraboší. 😎

prchalka
autor
24. říj 2010

Dnes napadlo MM jet do Ikey.. myslela jsem, že bude pohoda, hlavně s uspáváním, ale bylo to horší, než doma. Hlavně se na dálnici vysvlíkla z pásů u sedačky a otevřela dveře auta - ale za jízdy!!! No a pak teda usnula, to jsem se divila, tam otravovala, jíst tam nechtěla, v kočáru se jen mlela, až se bouchla hlavou o stůl, který byl od ní půl metru 🙄 No a cesta zpět katastrofa, řvát, řvát a nespat...No mám opravdu krásně našlápnuto na ten týden před náma!! 🙄 😠

beruska24.9.
24. říj 2010

Ahoj maminky,
prosím o radu. Malé rostou stoličky, už má nahoře na obou stranách vylezlé malé kousíčky zoubků na místě čtyřek. Dolní dásínky má pořádně nateklé. V noci se neustále budí, přes den je protivná, teplotu nemá, zatím papá normálně. Do toho s ní mlátí dětská puberta, takže super období ☹ Je něco účinného (nějaký gel apod.), co by ji alespoň na noc trochu pomohlo od bolesti. Na první zoubky jsem používala Citrovital gel, ale nechtěla mě moc pustit do pusinky a navíc mám pocit, že teď by to chtělo něco účinějšího 😉
Děkuji za každou radu!

gina333
24. říj 2010

@beruska24.9. : ja som davala Calgel alebo Mundisal, dodnes davam Chamomillu 15 CH a niektore baby davali Vibrucol cipky. 😉 Ale asi nic nezaberie na 100%, treba len vydrzat. 🙂

gina333
24. říj 2010

U nas sa spali skoro 2 hodky, normalne som otvorila dvere aby sa zobudila. 😉 Vonku je zatiahnute a zima, ale poo ju zobral von svokor na prechadzku, kym ja som isla urobit vacsi nakup. Uz sme doma, Nati je vo vani, Sophi rozobera nabytok v detskej, takze tipicka nedelna pohodicka. 🙂

@prchalka : ja do obchodov chodim zasadne po spani, v aute my nikdy nezaspala dlhsie ako na 30 minut. 😲

gina333
24. říj 2010

Aby som nedebatovala sama so sebou tak idem radsek k TV. 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
24. říj 2010

Dnes nemám slov, brečení, kříčení a tak pořád dokola, bohužel taky několikrát dostala (a jednou i na wc, přes nohu, když začala kolem sebe kopat, pak jsem jí tam zavřela a odešla a pak... tam plaval bobek, tak ho asi fakt vypudila, i když odpol už jeden udělala)!... Fakt hrozný den 🙄 Nechápali jsme.. Odpol si ještě málem zlomila vaz - hopla po hlavě přes MM a úplně si hlavu vylomila, však taky opět šíleně řvala. Prostě jela dnes jak fretka 🙄 ☹
Je uložena do velké postele, i když to ještě není všechno, jak jsem chtěla, ale MM nedal jinak. Zábrany jsou, zbytek ne, tak uvidíme, jaký to bude mít účinek.
Tak se loučím, jsem fakt nějak out ☹ Dobrou noc..

beruska24.9.
24. říj 2010

@gina333 - díky! Nepočítám s tím, že by něco zabralo na 100procent, jen hledám něco, co by ji trochu ulevilo od bolesti. Přes den spí jen hodinu, občas hodinu a půl, opravdu jen vyjímečně 2 hodiny. Takže noční spánek potřebuje. A co si budeme povídat, i já se potřebuji trochu vyspat. Když se nevyspím, tak jsem odepsaná 😔

gina333
25. říj 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : joj, to si mala naozaj den na palicu. 😝 Dufam, ze sa Cori v novej posteli pacilo. 😉

Noc celkom usla, dost sa vrtela, ani ja som akosi nevedela zase spat, zeby daco bolo vo vzduchu? 😲

prchalka
autor
25. říj 2010

Dobré ráno,
tak aspoň noc byla zázračná! Celou ji prospala v klidu v nové posteli, ale teda vstávala už 5.30 a že chce jít dolů, ale ještě jsem ji na 20 min zlomila pod peřinu, těžko, ale přece. No ani mi to nevadilo, já nemohla spát stejně skoro celou noc, zas jen zavřené oči - bála jsem se, jak to bude probíhat 😅 😖 No, to jsem celá já, místo, abych se vyspala!!
@beruska24.9. Já buď někdy ze zoufalství už dala Panadol nebo Nurofen sirup, moc mě to netěšilo, ale stejně to nemělo moc účinek a jinak na celkové zklidnění ty Viburcol čípky, každý večer jeden do prdky a docela spala i přes den líp! Po 14ti dnech jsem udělala třeba zase přestávku, ono to po čase začalo tak nějak ztrácet účinky a po pauze jsme nasazovali znova. Gely by u nás moc nezabraly, občas jsem jí na spaní po obědě namazala Kamistad, ale to už je hodně dávno..

gina333
25. říj 2010

@prchalka : super, postel zabrala. 🙂 🙂 🙂 Asi tam ma dost miesta na prehadzovanie sa. 😉

katzi
25. říj 2010

Dobré ránko,

jsme zpátky od mamky doma. Noci po návratu super, dokonce ji teď musím ráno natvrdo budit 😅 V 7h je ještě úplně tuhá. Jenže to by potom nešla po o. Takže se raději přemůžu ráno. Jinak je to u nás jak po výbuchu atomovky. po vybylení tašek od mámy je všude špinavý prádlo, Adélčiny hračky, ...atd. Mám dnes co dělat. Za chvíli jdem do cvíča.

sherry: se zpožděním ještě jednou gratuluju k Eliáškovi, je to hezoučký mimuško 😵 A myslím, že to zvládáš obdivuhodně. Přeju a´t se vám ještě líp zajedou ty noci.

matova: na tebe myslím a posílám hodně sil. Fajn, že se TM zapojil. Jinak by ses už opravdu musela zbláznit.

prchalko: tak velká postel má úspěchy? My ji plánujem po novým roce taky pořídit.Tak snad se teď konečně všichni vyspíte.

gina333
25. říj 2010

@katzi : vitaj doma, ja tiez neznasam, ze ked pridem domov z dovolenky vzdy ma caka upratovanie a plny pradlovy kos. 😉

Stihla som pozehlit, obed mame este zo vcera tak surfujem na nete. 🙂

katka1191
25. říj 2010

ja som dala malej pri bolestiach panadol - odporučila doktorka. Potom keď zabral, tak malá sa vyspala aj ja 😉
Veď si to vezmi, že keď teba bolia zuby, tak si dáš tiež liek proti bolesti. Malej to perfektne zabralo - vyspala som sa 😀 . Samozrejme nemôžeš jej to dávať stále.

gina333
25. říj 2010

Spinkame, vonku je taka tma ako v sude 😠 neznasam taketo ponure, smutne dni.

prchalka
autor
25. říj 2010

My jsme po cvíču, po obídku a spinkáme. Ve 12.15 řekla sama, že chce jít nahoru a za 5 min spala 😉 No není se co divit, dneska musela být zmožená. Já jdu něco dělat, nejspíš žehlit..

ined77
25. říj 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás pět naprdek ☹ .ve 22.30 se ozval hrozný pláč a ne a ne přestat...do toho začal matýnek kašlat, takže jsem zvolila podat léčky, jenže...nebyla spolupráce, takže vše šlo na sílu 😢 ..nakonec se u mě uklidnil a vrněl jak miminko 😅 .ale xkrát přes noc kňoural a poplakával, kopal atd. ☹ ...to už je podobná třetí noc a docela mě to zmáhá 😝 .
tak se dopuju perníkem..pečeným 😎 😀 .
ráno u nás lilo a lilo 😒 , ale...potřebovala jsem nutně skočit do banky vybrat peníze a také do lékárny pro něco do nosíku..odpoledne jedu zařídit ten přepis energií, zaplatiti zálohu na kuchyň a pak se mrknout na ty el. spotřebiče do kuchyně...ale myslím, že to matýnkovi prospělo..aspoń se nadýchal čerstvého vzduchu, dovnitř jsem ho nikam brát nemusela, byla s námi kámoška se sylvou, takže fajn a vše zařízené 😉 .teplotku teda matýnek nemá, to bych s ním nikam nechodila 😉 .
doma pak obídek..matýnek jedl sám 😅 , ale celkem vše zvládl a pak se šlo hned spinkat..na vyžádání 😉 😵 .
spinká od 12h 🙂 .já jsem ještě vyřizovala maily..mám objednané 3 zateplené kalhoty z MMB 🙂 ..teda pro matýnka 😉 .
tak to je od nás vše a jdu kuknout jak vy 🙂 .

ined77
25. říj 2010

@prchalka 🙂 ..téda den jste měli jako víno 😖 ..to bude těma 5 😒 .
ale super, že velká postel se osvědčila, jen tak dál 🙂 .

@anta 🙂 ..však nic neříkám 🙂 .
my jsme s matýnkem také víceméně pořád sami..dobře vím jaké to je ☹. na víkend máme doma tatínka jen každý druhý 😒 ..atd.

@katzi 🙂 ..vítejte doma 🙂 .
hlavně se nehoň..pomaličku si vše uděláš..stejně je venku nic moc, tak je času více 😉 .


@beruska24.9. 🙂 ..z těch gelíků nám asi nejvíc zabíral ten kamistad sensitiv 😉 .homeo u nás valný úspěch nemělo.a ani nijak moc nezabíraly léčky typu panadol a nurofen..myslím jako přímo na zoubky.takže já je moc nedávala, jen opravdu v krajní nouzi..raději jsem nechávala jejich účinky na horečku apod. 😉 .
to homeo vyzkoušejte..i u nás ty viburcol čípky chvilkově účinkovaly, ale jak říkám...žádný zázrak 😅 .
držíme palečky ať je brzy líp 🙂 .

@gina333 🙂 ..i u nás je jak v kobce 😒 .podzim jak vyšitý 😝 .
to si včera sophinka teda nečekaně pospinkala 🙂 .já doufám, že matýnek dnes bude spinkat aspoň ty 2h 😅 ...poslední dny se moc nevytáhl 😎 .

lehna
25. říj 2010

ahojky 🙂

naše noc opět super 🙂. poprvé se vzbudil v 5h,přišel za námi rovnou do ložnice, lehl a spal o 7.30 🙂 . Ted´ka už spí hodinu, jsem ani nečekala, že usne 😅 .

Jinak víkend celkem v pohodě, MM na srazu dobrý, přijel ve 22.30, říkal,že musel "zdrhnout", jinak by seděl do rána. Sice byl pod parou, protože nic nejedl celé odpoledne, ale dalo se to🙂.
Pipa i o víkendu spal hezky, obě noci prospal v kuse do 6.30 a do 6.10h 🙂.
v sobotu jsme s taťkou schovávali dřevo do sklepa co řezal, v neděli dopo jsem jela nakoupit, odpo jsme jeli zas, ještě do hornbachu MM pro pracovní boty.

dneska prší a prší,tak jsme venku ještě nebyli. Ale půjdem na chvíli odpo, musím tady na úřad.

Ined- kuchyň fakt skvělá, my budem,nebo chceme dělat příští rok takovou větší přestavbu, tak už se musím taky poohlížet po vybavení 🙂 a hlavně teda firmách a tak.

anta
25. říj 2010

@ined77 - pohoda, to víš, věřím si 😀 😀
No jinak Honzík mi nekakal celých 5 dní 😒 Tak jsme volali doktorce, co s tím, no a ta mi poradila upravení jídelníčku a tak jsem se do toho dala natvrdo a Honzík hodil takovýho bobana, že jsem ho musela čapnout a jít vyspršit, panč to měl až na zádech 😀 😀 😀 No a máme tzv. přísnou dietu, tak snad se to upraví 😉

beruska24.9.
25. říj 2010

@prchalka - ten panadol sirup mám pro jistotu také doma. Zatím jsem ho nedala, pořád si říkám, kdyby náhodou bylo hůř a dostala teplotku, aby pak účinkoval tak jak má.

Jak jsem četla, tak i některá z vás zmiňovala, že sama nemůže v noci pořádně spát. Také jsem se už x-tou noc jen převalovala a né a né usnout. Potřebovala bych ty mezičasy, kdy malá spí, také spát. Ale nedaří se. Asi fakt nějaké erupce na slunci 😲

beruska24.9.
25. říj 2010

@ined77 - děkuji! Ale obávám se, že tohle bude běh na dlouhou trať. Zatím trošku vykoukly horní čtyřky, takže nás prakticky všechny stoličky čekají a k tomu ještě ty neblaze proslavené špičáky. Snad bude mezi tím i klidnější období.
Nejhorší, že malá si nenechá sáhnout do pusinky (to bylo už i u prvních zoubků), takže buď se mi podaří ji nějak přesvědčit, nebo ji budu muset přeprat, ale to pak budu od malé asi pořádně pokousaná 😝

lehna
25. říj 2010

@beruska24.9. - jj, taky občas, hlavně teda poslední dobou nemůžu usnout, pořád se převaluju než usnu . Že by tím, že víc teďka spím? nejsem zvyklá na 6-7hodin spánku 😀.
Štěpi si taky do pusy nenchá šáhnout,ale párkrát jsem ho přesvědčila tím,že jsem mu ukázala svoje zuby a on pak ukázal taky svoje, prostě jsme si tak hráli a svítila jsem mu tam baterkou a sobě taky 😀.

ined77
25. říj 2010

u nás už nějaký čas dospinkáno, ale teda ta nálada..no přesně odpovídající počasí 😝 .

reagovat už nestíhám, mám protifku za krkem 😉 .
tak páá a v mezích možností hezký den všem 🙂 .

prchalka
autor
25. říj 2010

Po hodině se mi vzbudila 🙄 ale ještě jsem jí zalehla (už jsem naštěstí byla nahoře vedle v pokoji) a ještě teda spala. Ale po probuzení - pročůráno, tak nevím, jestli jí to nevzbudilo už napoprvé 😒
@beruska24.9. Jasně, já sirupy taky raději až na teplotu! A i já jsem nespavec. Někdy spím jak dřevo a někdy - nemůžu celou noc zabrat, jako na dnešek. Jenže když na něco myslím.. je to v kelu. Už i prášek jsem si na spaní lupla. A myslím, že mi známá ještě napíše, tak kdybyste někdo potřeboval.. 😅 Jak už jsem tu psala, jsou to prášky vhodné pro lidi na směny, co mají problém usnout! Já už se taky cítím jako na směnách 😀
@anta Sem s vaším jídelníčkem, by mě zajímalo, co ho tak prohnalo. Hlavně, že to funguje. Kdyby mě nekaku 5 dní, tak to už bychom na tom byly dost špatně!
@katzi Budu informovat o velké posteli a taky vám jí vyfotím konečně, vypadá na ní jak mravenec malinká 😀 Snad to bude fungovat! A jestli jo, měla tam být už dávno! 😖 Nj, jak je místo na sudy, je to veselejší! Je to naprostý sci-fi, že vydržela bez probuzení!!!
@ined77 Neděli jsme asi nejvíc zazdili tou Ikeou, ale já jí nechci pořád někam dávat na hlídání, aby si všichni nemysleli, že chcem od ní mít jen klid a vymetat obchody. No chtít po ní, aby seděla cestou tam v autě, tam v kočáru a cestou zpět...to jsme chtěli moc! No nebavilo jí to! A já blbá ještě cestou zpátky řekla MM, ať jí řekne, že spím.. Myslela jsem, že zaklapne taky a ona - hysterie půlhodinová! Řev a slzy a maminkóóóó maminkóóóó ☹ No vydržela jsem ani nepípnout. Navíc hysterie ještě předtím, chtěla celou lahvičku, co MM koupil na benzíně a to řvala asi 15 minut: "To je mojéééééé, to je mojéééééé!" Napitá byla a doma jsme jí ze sedajdy vzali naprosto prodojenou 😖 No byl to výstavní den!

beruska24.9.
25. říj 2010

To spaní-nespaní je dost vyčerpávající. Vylézt z postele a něco dělat se nechce, protože je zima a spát také nejde. Navíc mě poslední dva dny bolí téměř všechny zuby, jen přední (řezáky) nebolí. Sranda se najíst 😖 I sníst housku mám problém. Ukousnu a pak alespoň trochu rozkousat musím předními zuby, jinak bych ji musela polykat vcelku 🙄 Už si říkám, jestli jsem to zoubkové trápení od malé nepřebrala na sebe. Kolikrát jsem ji v noci utěšovala a říkala, jak ráda bych ji pomohla, ale že nevím jak 😲

gina333
25. říj 2010

Tak dnes dala iba 1h, a pritom bolo vsade ticho, neviem co ju zobudilo. 😒 Sli sme trocha von, ale vsade je blato a vsetko je mokre, tak sme spravili kolecko okolo panelaku, isli sme na nakup a domov. 😉 Teraz sa hra, skor rozhadzuje ale aspon sa zabavi a neotravuje. 😵 My tiez riesime postel pre Sophi, mame dost velku detsku ale je zapratana hrackami, takze skor premyslame nad poschodovu postelou. 😉

@anta : 5 dni bez kakania, to je veru dost aj pre dospeleho. 😲 U nas sa kaka nastastie pravidelne, podla mna je to aj mliekom, ona este dost vela UM vypije. 🙂

@lehna : vidis, a ako si sa bala o TM a on v pohode prisiel domov. 😉

katzi
25. říj 2010

u nás zas je teď naopak jakýsi extrémně spavý období - nejen že ji budím ráno, ale i dnes po o. Spala už 2,5 hodiny, bylo už skoro 14.15, tak jsem ji šla polehoučku budit. Vůbec se jí nechtělo 😅 Fakt z extrému do extrému. Odpol. jsme jely bez kočáru v MHD do města - koupila jsem si zimní boty za 399Kč! Je to nějakej kšeft s neprodanýma značkovýma botama z Německa. A ještě jsem dnes ulovila na MMB těhu rifle za 299Kč. Takže radost veliká 🙂

prchalko: jo tak hlášku " to je mojéééé" slýchám taky často 😀

beruska24.9.: vítej mezi nás. Adeli si taky do pusy nenechá jen tak šáhnout, ale když řeknu, že jí zuby namažu Calgelem (je sladkej), tak to otevírá pusu velmi ochotně 😉

anta
25. říj 2010

@gina333 - Honzík právě začal haprovat v době, kdy začínal odmítat mlíčko na noc, od té doby to šlo nějak blbě 😉