Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
27. říj 2010

dobre rano 🙂

noc u nas dobra, po polnoci klasika, isla ku mne ale spinkala do 6:15 bez prehadzovania. 😉

lehna
27. říj 2010

dobré ráno 🙂

u nás noc opět v pohodě. Jen ve 22.30 trošku fňukal, dala jsem dudlík, přikryla a spal dál do 6.55 🙂.
Tak dneska snad spát půjde 🙂

prchalka
autor
27. říj 2010

Dobré ráno,
u nás zase hrůza s tím usínáním! Uspala jsem a za 15 minut kašel a brek a tak to šlo asi 2 hodiny s přestávkama, nakonec asi normálně usnula až někdy po 22. hodině ☹ Zbytek noci v pohodě, to už nekašlala. Ale jak si lehne, tak se začne dusit nebo dávit, ale jen když leží, jak večer, tak poo, jinak jí to netrápí. Já myslím, že je to k těm pětkám, protože kdyby byla nemocná, tak chrblá pořád. Asi zajdu k doktorce, jestli by na to něco neporadila.. ☹

gina333
27. říj 2010

Minuly tyzden som objednala z MMB pre Sophi flisove pyzamka s Fifi a jedno triko. Dnes my to prislo, triko je super ale pyzamka su obrovske. 😲 A pritom je to v.92 co aj obvykle nosi. Teraz aby som zhanala dalsie, lebo tieto jej budu asi az na rok. Je to mozne? 😝

lehna
27. říj 2010

prchalka- to je divné,že se Čorí tak dusí jak ulehne. ale mě se to stává taky. nemáte suchý vzduch v pokoji?
A ještě mě napadlo s tím spaním, nezkoušeli jste dát třeba postýlku na jiné místo než ji má? my jsme šachovali s postýlkou pořád,a zjišťovali kde se mu líp spí 😀

gina- 92 a veliká? Štěpi už ani 92 neobleče 🙂. tak to zkus třeba zas prodat a koupit nové🙂

my jsme byli venku, na poště koupit dálniční známku, v obchodě. venku je krásně, svítí sluníčko, no krásný podzim, takový jaký mám ráda 🙂

gina333
27. říj 2010

@lehna : ale, necham jej to, snad to toho dorastie. 😉 Rukavy ani nie su moc dlhe, len celkovo ta dlzka, tak tej je dost. 🙂 Sophi bude malinka po mne. 😵 Aj u nas je krasne slniecko, poo my treba do DM na nakup, aj do potravin tak sa pojdeme prejst.

sherry28
27. říj 2010

dobré ráno 🙂
@gina to by mi vůbec nevadilo, že MM a Mára jsou spolu, ale ty scény a kňourání, to je k nevydržení 😅

lehna
27. říj 2010

@gina333 - tak třeba ještě doroste a třeba i tak se jív tom bude doobře spát 🙂. štěpi měl radši volnější pyžamka🙂.
odpo taky ještě půjdem ven, poslat Sherry balíček a tak se projít, je třeba využít krásného dne 🙂

sherry28
27. říj 2010

@lehna už dnes? 😵 tak se budeme těšit a děkujeme moc, zachránila si nás 😉 🙂

sherry28
27. říj 2010

jdu vařit guláš, Eli dneska nechce moc spát, chce být s náma, furt se ozývá a jak ho vezmu k nám je klid 😀

gina333
27. říj 2010

@sherry28 : aj u nas je obcas knurave obdobie, ale nastastie nie casto. 😉

Baby hraju sa vase deti normalne s hrackam? Lebo Sophi nie, ma ich kopu a hra s mojim riadom, pribormi, obzera fotoalbum, rozhadzuje DVD, proste nehra sa s normalnymi hrackami. Kocky len rozhadzuje, babiky vyzlecie, no proste nic. 😲 A preto ani neviem co jej kupit na narodky a na Vianoce, co by ju zabavilo. 😕

sherry28
27. říj 2010

@gina333 u nás je to to samý a když už konečně něco vyhazuje, tak jsem ráda, protože on si neumí hrát vůbec sám 😨 já jim koupím supermarket, to je bude bavit oba 😉

gina333
27. říj 2010

@sherry28 : tolko krasnych hraciek mame, obchody su plne peknych veci a tu moju carodejku nic nebavi. Este rozmyslam nad detskym notebookom, moj ju celkom bavi. 😉

lehna
27. říj 2010

@sherry28 - no jasně, už je suchá, tak ať už příští týden můžeš využívat 🙂.

u nás je to s hračkami jako u vás, zajímá ho všechno jin,než to co by mělo. Hraček 2 velké bedny, teď už jedna, kterou jsem protřídila a stejně prd.

lehna
27. říj 2010

taky přemýšlím co na vánoce a narozky. svátek neřeším 😀
asi nějaké vláčky, ty u nás teďka pořád jedou 🙂

monikapalo
27. říj 2010

Ahojte mamicky, neskusali ste bojovat s problemom nespavosti a nekludu pri raste zubkov HOMEOPATIKAMI na spanie? Vcera mi to doporucila jedna znama, no nemam s tym ziadne skusenosti. Tak ma zaujima, ci niektorej z Vas homeo pomohli. Dik za rady a prispevky.

gina333
27. říj 2010

@monikapalo : ja davam uz dlhodobo Chamomillu 15CH. Co odporucili vam? 😉

monikapalo
27. říj 2010

@gina333 ahoj, vraj by to mal byt nejaky sirup, no v rychlosti mi nevedela povedat jeho nazov...

lehna
27. říj 2010

@monikapalo - taky používáme Chmomillu CH, jsem spokojení. Někdo používá i čípky Viburcol. ten sirup tušíms e jmenuje Sedalia. ale jeho účinky neznám.

gina333
27. říj 2010

@monikapalo : Sedaliu som nedavala ani ja, ale som davala Relax spanok a pokoj, a bolo to na prd. 😉

monikapalo
27. říj 2010

@gina333 dnes sa chystam do lekarne nieco kupit, som zvedava co mi tam odporucia. Ani neviem,ci sa to nejak deli podla veku deticiek.

gina333
27. říj 2010

@monikapalo : ten Relax sirup je tusim od narodenia, Chamomillu ani veru neviem, ale ja to davam uz dost dlho a dlhodobo, teda kazdu noc pre istotu. 😵

prchalka
autor
27. říj 2010

Ženy, to bylo čóro-móro u dr.! 😝 Ale dobře, že jsem šla.
Nechtěla si ani vyhrnout tričko, natož aby si ji dr. poslechla! 2x mi zdrhla z klína, svíjela se jak hadice, já jí pak skřípla nohama držela jsem ruce a dr. se nemohla ani přiblížit. Nakonec jsem jí skřípla v bocích, ona sjížděla dolů, já v záklonu na židli a držela jsem jí, co jsem mohla. No moc toho asi doktorka neslyšela.. Na další pokus kouknutí do krku musela přijít po 2min sestřička, která si stoupla za nás, držela jí hlavu, já ruce a svou hlavu jsem měla u sestry v břiše. Byla jsem mokrá jak myš!
Závěr je asi takový, že jsme vyfasovaly Mucosolvan sirup, Brufen sirup (vlastně ani nevím na co), Fenistil kapky (konečně hurááá ) a kortikoidní čípky na dušnost do prdky (ale to doufám nepoužijem). Snad bude stačit ten sirup na kašel a bude se to lepšit. Dr. mluvila něco o dráždění záklopky průdušnice a o podezření na dušnost 🙄 Má pít vlahé, zvlhčovat vzduch a nespat v teple ( a to nespí).
Když jsem jí řekla, že jí začínají růst 5tky a že si myslím, že je to k tomu, tak na mě koukala, jak na blázna.
My asi budeme kupovat k vánocům sadu "Malý doktor" a budem si na tom trénovat poslech stetoskopem a další trýznivé úkony. To mi radila i sestřička 😀 😀

gina333
27. říj 2010

@prchalka : Sophi reve len co uvidi doktorku a to je v civile, ani nema biely plast na sebe. 😲 zakazdym co tam ideme zazivam muky. 😝 Ale dobre ze si sla, snad sirup zaberie. 😉 U nas sa spi, tipujem slabu hodku, ale potesilo by ma keby spinkala viac. 🙂

ined77
27. říj 2010

čauky ☹ ..tak vám jdu oznámit, že jsem tady dnes asi na docela dlouho naposled, aspoň po o určitě ☹ .
dnes u nás začali navážet trubky na lešení, takže zateplení se nám nevyhne..prostě paráda..zkrátka naše štěstí 😖 .
já budu buď s matýnkem jezdit na spánek ven nebo ke tchánům..uvidím jak to budu zvládat, ale teda tak či tak mi bude aspoń ta 1,5h denně klidu opravdu chybět.u tch. většinou bývá doma už děda a ten jaksi moc v klidu být neumí..a net samozřejmě nemají 😝 .navíc nemají ani žaluzie, tak tam matýnek toho moc nenaspí ☹ .chjo..to je život fakt pod psa 😒 .
tak jdu aspoń kuknout jak u vás 😉 .
jinak my dnes měli kroužek a opět super...a noc šla 😉 .

prchalka
autor
27. říj 2010

@gina333 Mně přišlo taky flísový pyžamo před rokem a bylo obr, ale dávala jsem jí ho i tak, mělo v kotníkách gumičky, tak moc neplandalo, teď do něj dorostla akorát. Na spaní to neva, bude to mít volnější - a nebo nám je pošlete 😀 My měly značku Absorba!
To číslování!!! Na našem je psáno myslím na 3 roky no a je jí teď!!
@lehna Jinde na postýlku není místo a ono je to stejně jedno, i v té pracovně je to nastejno.. 😝
@monikapalo Máme zkušenosti 😀 my s Viburcol čípky (1x na noc, klidnější byla i přes den líp spala)! Nebojte se něco z toho, co se tu psalo vyzkoušet 😉

gina333
27. říj 2010

@ined77 : to potesi cloveka, taky ramus, len aby cim skor skoncili. 😠 😉

@prchalka : tie pyzamka su znacky Next, hodila som ich do prania, potom jej vyskusam, keby jej moc plantali tak dam na ne ponozky. 😵 Triko je Pepa Pig, to je teraz nas oblubenec a este my poslala taku babiku Fifi cca 20cm velka no Sophi z nej mala ohromnu radost. 🙂 🙂

prchalka
autor
27. říj 2010

@ined77 Cítím s tebou. Tohle jsem zažívala, když jí bylo 6m+... no asi půl roku v paneláku zateplovali. Tak jsme byly pořád v kočáru 😝 😝 No a teď to nemám o nic lepší, když nám tu staví nové domky a letadla do toho! My z kraválu taky nevyjdem!!
Tak u nás se spí 12.45 a rychlé to bylo. Ještě jsem jí radši odsála, sirup dostala před obědem.. snad to bude dneska už lepší. Pro jistotu nic nedělám a hlídám tady 😅 Lovím taky nějaký bundičky na MMB, tak jdu na to!

ined77
27. říj 2010

@prchalka 🙂 ...i u nás je vždy veselo u dr. 😅 .
no tak snad je to třeba jen nějaké zahlenění 😕 ..ne nic trvalého 😔 .

@gina333 🙂..tak pyžamka využijete příští rok 😉.
u nás se s hračkama celkem hraje, hlavně teda s autama a pod....naopak hrnce atd. už matýnka pustily 🙂 .
ono je to těžko, i třeba s tím notebookem...tvůj ji zajímá, ale hračka třeba nebude..já zkoušela koupit matýnkovi super mobil aby ten můj nechal konečně na pokoji a prdlačky, oni dobře ví, co je jen jako a co opravdu funguje 😝 😀 .

@ monikapalo 🙂 ..ten sirup sedalia je tuším až od 30ti měsíců a obsahuje alkohol ☹ .já ho sice koupila, ale po přečtení návodu raději ani nezkoušela 😅 .
homeopatik je hodně, určitě ti v lékárně poradí 😉 .


@sherry28 🙂 ...elíšek je evidentně společenský 😵 .
věčné kňourání znám a je to opravdu vyčerpávající 😒 ..zase mě to aspoň nepřekvapí že 😀 .

včera a dnes mi psala matova, že šimi vzdoruje pořád hodně že už ani neví co s ním, chuďátko 😢 .
ti tam bojují asi řádně ☹ .

@lehna 🙂 ..vy už 92 neoblečete? 😅 😕 ..to matýnek nosí zrovna teď a je mu tak akorát ledacos ještě větší, rukávky a nohavice hlavně 😀 .akorát teda zimní bundu má 98, aby se mu tam pohodlně vešel teplý svetr nebo silnější mikča 😉 .
s tím spaním to je super... 😵 .
no a jakým směrem má správně spát..myslím teda na jakou světovou stranu? 😕 ..to musím ještě řádně promyslet do nového pokojíčku 😉 .

anta 🙂 ..taky nebudím, jsem ráda že spí 😅 .navíc se mi vždy jakýkoliv zásah do jeho spánku spíš vymstil 😝 .nechávám to raději na matýnkovi 😉 .

už se pro jistotu rozloučím, kdybych to pak nestíhala 😉 .
tak všem krásný podzimní den a moc se všichni opatrujte 🙂 ..určitě aspoň někdy večer zaskočím 😉 ...myslím že absťák bez netu přebije i večerní únavu 😅 .
páááá 🙂

deniskateniska
27. říj 2010

ahojte co davate na zubky? no my mame 4 mesiace a 2 zuby.. a stale je mrzuty... zaspavame o polnoci ... chcem si nieco vecer porobit nemozem, a ked ho zasvrbia dasienka tak co je poruke zacne hryzt.. najlepsie moja ruka... au 😅 😀 😀