• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

30. března 2017 
@gina333 vůbec nic zázračného, jen ve vodě uvařím klasicky těstoviny :wink: na tuku na pečení zpěním cibulku a šoupnu tam maso jaký je po ruce(třeba šunkový salám, nebo šunku z konzervy,kabanos, prostě cokoliv) :wink: to ochutím různým kořením (pepř, sůl, majoránka, libeček, podle druhu masa) a přidám i trochu kečupu, když je vepř.maso dávám i lžičku cukru(někdy tam dám i trojúhelník taveného sýra) a to povařím doměkka, pak jen s míchám s těstovinami :wink: takže to trvá asi 20-30 minut a je to hotový :wink:

už brečí Elík, tak běžím a pak jedeme pro Lukyho, dneska v pět odpoledne mám třídní schůzku, svou první, tak mám trošku strach :sweat_smile: :confused:
4. lis 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem zapoměla, že tam ke konci do té směsi přidám rozšlehané vejce a krátce povařím :wink:
4. lis 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : diky, moc, niekedy to spravim na veceru. :wink: Drzim palce na na schodzi, urcite budes pocut iba same chvali na Lukyho, ved je sikovny. :dizzy_face:
4. lis 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 no jaaa viem presne tak :D aj moja segra ma malu a ta jej od malicka len fnuka a segricka je z nej na nervy ...teda bola lebo uz nefnuka ale tak sestra sa zbytocne nervacila aj ja som jej hovorila ze sa zbytocne nervaci takto si len kazila materstvo :sweat_smile: tie deti su len raz malinke a treba si to vychutnat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@gina333 a rajsku ako robiiiis...mnam mnam to by som dnes uvarila a zapecene zemiaky s masom :D
4. lis 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
tak začnu nocí...stála za prd, kńourání, kopání a mrčkání :stuck_out_tongue_closed_eyes: .ale budík až v 6.30 :slight_smile: .a dokonce dnes nebyl matýnek pročůraný(kupodivu) :grinning: .
včera jsem konečně našla vhodný nábytek, takže máme objednané 2 postele a velikánskou skříň :slight_smile: .v pondělí ještě zajedu koupit vyhlédnuté regály na hračky a knihovnu a bude vše komplet :slight_smile: .
pak jsme zašli všichni do cukrárny a pak hajdy domů, stejně už byla tma jako v pytli a skoro 18h :wink: .
matýnek byl včera zlatý...a pozor, říká si na čurkání :slight_smile: .i dnes za mnou 2x doběhl + jednou na kaku :slight_smile: .
obídek dnes snědl celý! ale už v 10.15 :sweat_smile: ...snídat nechtěl, reval jako tur :angry: .svačinku že nee, prý koko...tůdle :sunglasses: .
takže měl na stole jen piškoty a papriku :stuck_out_tongue_closed_eyes: .ale obídek zblajznul celý :dizzy_face: , sláva :slight_smile: .dnes jsem mu dělala vepř. panenku na zelenince s br. kaší :slight_smile: a kapustovou polévku, ale tu mu dám asi až k večeři :wink: .
dnes jsem měla jít na ten cukr..no vzpomněla jsem si na to až večer, nic nachystaného, tak jsem to přeložila na příští týden.můžu tam dojít kdykoliv ráno :wink: .
dnes jsme dopo venku nebyli, matýnek nechtěl.tak jsem ráno uvařila a uklidila a pak jsme si hráli :slight_smile: .spinkat chtěl jít už v 11h :sweat_smile: , ale protáhla jsem to aspoń na těch 11.30 :wink: .
odpoledne vypravím kluky ven a jdu kupovat dárečky pro matýnka k vánocům a pak hajdy domů žehlit...nebo možná v opačném pořadí :slight_smile: .
tak od nás asi vše :slight_smile: .

@katkabg :slight_smile: ..ahojky a vítej :slight_smile: .vidím že jsi zdaleka :confused: :slight_smile: .

@sherry28 :slight_smile: ..teda ta noc :frowning2: ..a bonbón ve vlasech :sweat_smile: .
no jo,nad tím moc přemýšlet smysl nemá, lepší je konat :wink: .u nás to se školkou bude dá se říct v pohodě. MM jezdí do práce na 8h, takže by bral matýnka sebou :wink: .a i kdyby to nevycházelo, je to kousek.a pak i škola, ta je o pár metrů dál a od domu cca 1 km :wink: a možná ani tolik ne.navíc se nejde přes nějakou frekventovanou cestu a pod. takže bude moct chodit sám už hodně brzy :wink: .do školy jako :wink: .
s tím uspáváním...toho se fakt bojím nejvíc, ale nebude chtít spát, tak co už že..přesně jak píšeš....nebude sám :wink: .
třídní schůzku si užij, určitě uslyšíš na lukáška jen samou chválu :dizzy_face: .

4. lis 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkabg : to som robila iba klasicku paradajkovu polievku, ale ked robim varene masko a zemiaky alebo knedlu k tomu tak to robim tak isto, len viac zahustim. :wink:
4. lis 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta :slight_smile: ...hezky tě honzík namastil :grinning: , jako knedlíček :grinning: .
já byla bez netu loni měsíc po stěhování, než nám ho laskavě přišli připojit..děs :rolling_eyes: .vše vygruntované, matýnek ještě spinkával 2x denně a já se fakt nudila :sweat_smile: .
je to závislost jako trám :wink: .jen se teď modlím ať nám net převedou brzy, ale protože na novém ho měli od stejné firmy, tak myslím, že to bude otázka jednoho dne :wink: .doufám teda :sweat_smile: .

ty bláho, chtěla jsem se posunout o stránku vzad a jsem vzadu o 2..to jsem si moc nepomohla :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
tak to bude na třikrát :grinning:
4. lis 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katzi :slight_smile: ..tak to jde adelí asi do sebe :grinning: .ale co, však děti se mění..hlavně že k lepšímu :wink: :grinning: .
návštěvu si užijte :slight_smile: .

@anta :slight_smile: ..u vás druhé nene? jako vůbec nebo v blízké budoucnosti? že jsem tak zvědavá :sweat_smile: :slight_smile:
u nás ten posun ani není nijak znát, zaplaťpánbu...jede pořád ve starých kolejích.i to vstávání se už po třech dnech upravilo.tak třeba jen honzík potřebuje maličko víc času a zase se srovná :slight_smile: .

@prchalka :slight_smile: ...a čopak še ti pšihodilo??? :cry: :fearful: :slight_smile:

@lehna :slight_smile: ..dny jsou krátké že :grinning: .
mně se kolikrát den táhne jak tři a z toho než se proberu je poledne :grinning: .

@gina333 :slight_smile: ..rajskou mám taky v plánu dělat tento týden :slight_smile: .jen nevím jestli ji bude papkat i matýnek, on miluje rajskou polévku, ale jak to má s masem jako omáčku a hustší tak toho moc nedá..výmysl :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...přitom je to v podstatě to samé :sweat_smile: .tak mu dám jen omáčku s těstovinama a bude :wink: .

@sherry28 :slight_smile: ..to by bylo super kdyby ti mamča pomohla :slight_smile: .u nás byly taky sliby jak bude babi matýnka vozit a kdesi cosi...no slíbené nejdéle vydrží že :stuck_out_tongue_closed_eyes: .ale je pravda, že teď jak už je matýnek větší, tak když je potřeba tak pohlídá.ale že by třeba sama o víkendu zavolala že si vezme malého ven to nehrozí.zase na druhou stranu jí nechci křivdit, protože už má taky své roky, pracuje a navíc se stará o dědu a často taky hlídá děti od švagra.
tak třeba když budeme bydlet naproti, tak mi kačku občas povozí :wink: .

i dnes všem popřeji rovnou krásný den a dětičky ať jsou zlaté :slight_smile: .
PS:naše střecha..dnes tu nebyla ani noha :sweat_smile: .jsem ráda :sunglasses: :grinning: .ale to tempo teda opravdu nechápu :sweat_smile: .
přiznávám ale, že každé ráno s hrůzou vykukuju z okna jestli se něco děje :sweat_smile: .
4. lis 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 : my sme tiez vcera vecer pozerali take zostavy s dvomi postelami do detskej. Nabytok tam mame, pacia sa nam take vacsie zostavy s poschodovymi postelmi s uloznym priestorom a skrinami. Vyber je nastastie velky, len aby peniaze boli. :wink:

Spinkame, pocasie je o nicom, vonku je zatiahnute a dost fuka. :frowning2:
4. lis 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi potřebuje vážně více času na srovnání, je mi ho až líto, protože na něm vidím, jak je utahanej a teď se mi ještě třísknul o stůl, no je to s ním o život, pořád na něj musím koukat, aby si neudělal nějakej úraz, když je tak unavenej, achjo :confounded:
4. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : je to zvlastne, ze taky drobcek nespi, ved v skolke spinkaju aj starsie deti. :wink: Moja Nati ked bola skolkarka uz doma sice nespala poobede ale v skolke vzdy. :slight_smile:
4. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak my jsme dneska byly na obídku v restauraci (se švagrovou a jejím přítelem). Stál mě jen 20Kč, páč MM mi dovalil stravenky (na mou žádost) :slight_smile:
Čorí dostala hned v úvodu hranolky, takže ani nechtěla ode mě - květákové polívky 2 lžice a mrkev na husto s bramborem odmítala, no nic, řve, tak jdu.....
...pokračování:
- tak když jsem to zatrhla a nebo jedině na přeskáčku - hranolka - moje vidlička.. a nakonec nezbylo na talíři nikomu nic, jen moje 2 brambory s mrkví, tak to teda milostivě dojedla, takže dneska obědu moc nedala, ale dobře jí tak. Doma by se jí dělaly boule za ušima a tam dělala ofuky!
No a už teda byla unavená, tak dneska zalehla ve 12.30 :slight_smile: doufám, že jí nevzbudí bobeš nebo se nepročůrá! Aspoň tu 1,5h v klidu by mohla dát.
Já se asi půjdu přehrabovat nahoru skříněma..
Už přišlo Šrečkotričko a veliké dost, tak jí bude v pohodě :grinning:
4. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile:
4. lis 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechala jsem ho v postýlce, aby si odpočinul s nadějí, že třeba usne, jsem to ale blázen, vůbec nevím, co to je toto, ale předpokládám, že je to jen období a nehrotím, co můžu dělat, leda dřevěnou narkózu (tj. palicí přes palici) :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka : krasne triculko :slight_smile:

@anta: ze drevena narkoza :grinning:

Mne akurat dnes dosli knizky, krasne leporelka pre Sophi, ale som jej odlozila k darceku k narodeninam. :slight_smile: Pred chvilkou s zobudila, ale nastatie som ju este uspala. :wink:
4. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď mi Honzík přednesl básničku: ABCD kočka přede, kolik nití do desíti" a ještě umí "hurá, babička čůrá, dědeček prdí, fuj to tu smrdí" :grinning: :grinning: :grinning: No tak hlavně, že to vím :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka :slight_smile: ..jéé, to tričenko je krásné :slight_smile: .kdepak jsi ho koupila? to by byl matýnek nadšený :slight_smile: .
dobrý obídek a za dvacku..neber to :grinning: .

@gina333 :slight_smile: ....jj, výběr je velký, ale přijdou mi ty sestavy fakt předražené. já nejdřív nějakou chtěla, ale nic nebylo podle mých představ.navíc..nedokážu si představit, že matýnek spí na poschoďovce :grinning: ..leda bych mu od ni dala trampolínu :grinning: .takže jsem zvolila nábytek kusový, ale tak aby ladil k sobě :wink: .

musím už končit..matýnek už je vzhůru, hraje si v pokojíčku, ale už cosi žvatlal o mašince :wink: :grinning: .
spinkal 1.45 :slight_smile: , šikulka :slight_smile: .
tak krásný den všem, pááááá :slight_smile:
4. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta :slight_smile: ... :grinning: ..o smrdění zrovna rozprávím s matýnkem..má v plence bobše :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , ale tvrdí že ne :angry: :grinning: .
ale je super, že se aspoň místo spánku vzdělává :wink: :grinning: .podle elánu to na spánek opravdu nevypadá :sweat_smile: .
4. lis 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : kam sa na vas hrabeme s basnickami my? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Sophi vie iba prsi prsi, cervene jablcko a take slusne, no ved je dievcatko. :dizzy_face: :dizzy_face: Ale najradsej opakuje reklamy, napr. Dexia, banka pre zivot. :grinning:
4. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. lis 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - tak to víš, chci, aby měl přehled, takový jako pec nám spadla pec nám spadla..., to už umíme, tak fakt nevím,co ho učit. Je fakt, že se teď i učíme značky aut, ovládá je slušně. Škoda, Huindai, Kia, Volkswagen, Citroen, Peugeot, Mazda, to nám už jde. Teď jsme přišli na nový model Subaru a Daihatsu, neptejte se, odkud to vím, dítě mě nutí se též vzdělávat :grinning: :grinning: :grinning: no roupy jsou roupy.
Holky, on usnul! Hurááááááá, babička..., jééééééé, já blbnu :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka krásné tričko, i klukům by se líbilo, zrovinka tenhle týden tam běží furt Shrek všechny díly :wink: :slight_smile:

@lehna IP
4. lis 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anta Gratulace k uondání se! To já, kdybych to nechala na ní, tak nespí. Musím jít, lehnout s ní a dělat úplnou mrtvolu, a i tak někdy 15 minut šlape po zdi, kotrmelcuje apod..
Dnes usnula brzo, ale spala jen 1.20 :confused: :confused: a už stála u postele jak hadráček se zavřenýma očima se klátila, ale já jí už neuspávala, pak ještě u mně 10 minut v náručí odpočívala. Pak jsme volali MM a do toho volala na druhý tel. švagrová a do toho brek a pustila bobek :rolling_eyes: A pak teda začala být opět dost rozmrzelá (já se veselého vstávání asi nikdy nedočkám) :frowning2: :frowning2:
4. lis 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka - tak to já sama taky nevím, s kterou se vzbudí, ale většinou taky řve, takže jsme na tom stejně :unamused: Kolikrát jsem raději, když nespí, ale tři dny za sebou? Tak to zase být nemusí že? :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ined77 Hodila bych ti adresu na tu paní, tričko je z MMB za 199 - nejlevnější co jsem našla, ale je to vel 104-110 jinou neměla. V tom by Maty plaval ještě 2 roky :sweat_smile: :grinning: :unamused:
Jinak když si zadáš Shrek tričko třeba do zboží, tak ti jich najde dost, tak za 240 Kč a pak ještě to poštovné, což z netu nemusí být nejlevnější :rolling_eyes: :confounded:
4. lis 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sherry28 Myslím, že Lukymu by bylo akorát :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 mmm mnamki mnak no ale dnes nevisiel cas na paradajku :frowning2: zajtra :grinning: som premiestnovala a cistila katkinu zibu...ufff :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ined77 ano om z bulharska...teda zo slvenska ale zijem uz 6 rokov v BG.SOM RADA ZE STE MA PRIJALI MEDZI VAAAAS :sweat_smile:
4. lis 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme spali hodinku a vzbudil se tedy sám, ale dobrý, dnes výjimečně nehuboval, i když na to zezačátku vypadal, ale dobrý :wink:
@katkabg - i já se přidávám s přivítáním, koukala jsem, že jsi se jukla do mého albíčka :wink:
4. lis 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : teda, tak spiacieho ducha sme asi my zaslali na Honzika. :slight_smile:

@prchalka : aj u nas je tak, ze musim byt pri nej kym zaspi, vacsinou zaspi pri piti mliecka, ale ked sa preberie musim si veru ku nej lahnut. :wink:

@katkabg : ja som velmi rada, ze si tu, konecne este jedna slovenka do partie. :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:

Sophi s prestavkou spala skoro 2 hodky, dufam, ze vecer zaspi bez problemov. :slight_smile: Poo sme boli na nakupe, potom chvilu u svokry. Zajtra ideme ku zubarke, no som zvedava na ten bengal co tam Sophi predvedie. :astonished: :dizzy_face:
4. lis 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - v tom případě moc děkuji, neboť jsem si hledala pomalu větev, když už je ten vítr, tak ať se má co houpat na stromě :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek