Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
14. únor 2010

Zimááááá samozřejmě jsem chtěla napsat, že.. 😀
Jinak jsme měli řízky a salát - takový malý vánoce 😀

gina333
14. únor 2010

Ahojcek,
my sme boli dnes na obede u svokrusy, potom na nakupe a trocha sa pomotat na cerstvom vzduchu. Uz mam obidve babule okupane, nakremovane, Natali je aj najedena, mala opica je stale na mlieku ako kojenec. 😉

Ako Valentin? Od Nati som dostala krasne srdiecko co si sama nakreslila, namalovala a vyzdobila, od manzela len hlasku- aha dnes je Valentin? -asi to bolo vsetko. No hold, nie je to romantik. 😎 😎

prchalka aj moja mala spi vzdy vtedy najlepsie, ked je u nas navsteva, potom mi nechcu verit ked im rozpravam aky je to nespavec. 😀 😀

sherry28
14. únor 2010

u nás spí menší, ten starší je po víkendu nějakej rozsplasej 😅 byl tady děda, tak spolu řádili dlouho do večera 😵 tak čekám až zabere, aby jsme konečně mohli otevřít šáňo 😀 těším se na večer 😉

prchalka
autor
14. únor 2010

Jsem se dozvěděla, že ze ČT na PÁ tu mám být zase sama. Věděla jsem, že bude porada, ale myslela jsem, že 2denní a ono jen 1den a pak kalení 😠 Mám po náladě. Mažu, dneska se jdu koupat až po malý, ta teď vylezla a před chvílí odešla návštěva, takže všechno trochu ve spěchu. Všem co nejlepší.. pá 😔

matova
14. únor 2010

ahojte,
u nás bol dnes po predobednom chodení vonku rekord v spaní- 1:40 🙂. Ale po spani chudáčik ani pár krokov nevedel spraviť, úplne sa mu nôžky podlamovali-museli ho poriadne bolieť, ale do večera to rozchodil 😀.
Dlho hore však nevydržal-klasik zaspal o 18:20. Večera takmer žiadna lebo sa natrepal na olovrant a nevládal už ani ten Sunar, takže očakávam skorý budíček 🙄.

-keď je u nas návšteva- malý práveže ani zaspať nevie, kým návšteva neodíde 😒takže radšej návštevy vyprevádzame včas 😀

nič nemám proti ružovej, ale dievčatko asi by som obliekala podobne ako malého-farebný mix. Keď som bola malá (4.diťa-vytúžené dievča), mama ma obliekala vkuse do červeného,tak som to hrozne neznášala...že som to rozchodila naozaj až nedávno. 😖 😀

scherry: gratulujem k chodeniu!!! 🙂
prchalka: tiež nezabúdaš na denné menu 😉
gina: u nás doma je to podobné s Valentýnom- ako každý iný deň, ani vínko ani blahoželania 😎
ined: my máme teraz dva páry punčošiek s už všitými trakmi, ale minule som kúpila aj traky, pre prípad 😉
katzi: želám ti konečne lepšiu noc 😉alebo aspoň nový zub u malej 🙂
momin: ako sa máte????? 😉

gina333
15. únor 2010

ahojcek,
matova: uz som si myslela, ze len ja mam takeho nevsimaveho muza, ale asi je ich veru viac.

Dnesna noc ako kazda, 22:00, 24.00, 04:15 a konecny budicek 5:50. Takze saze nic moc. 😠 😠 Idem Natalku durit do skoly, pekny dnik vam vsetkym. 😵 😵

prchalka
autor
15. únor 2010

Holky, my Valentýna neslavíme vůbec, o něčem takovém ani MUK, to nás nebere ani jednoho. A kytku řezanou jsem ještě za 6-7 let nedostala nikdy. No někdy by to potěšilo, ale ani na tom netrvám.. 😅
U nás se spinkalo jako obvykle, už 5. noc. Chvilku k oknu, chvilku ke dveřím, ale v klidu a bez motanic 😉 Tak jim asi kupte vyteplené overálky 😀
matova: Řízky a salát jsme měli my, malá měla bramborovou kaši s kouskem masa, mrkví a celerem (vše vařené) a byla to mňamka 😉 Dneska bude mít to samé - zbylo!
A mám pro vás radostnou zprávu - ještě 14 dní a je tu nový měsíc, skoro už jarní 🙂

gina333
15. únor 2010

prchalka: konecne dobra sprava, ide jar, skoro som nato zabudla 🙂 🙂 🙂 S tym overalom mozno, ze mas pravdku, moj muz vravel, ze jej moze byt zima preto place. Odkial mas ty ten krasny overalcek?

katzi
15. únor 2010

ahojte,

tak radostně hlásím, že i u nás konečně fajn noc: porvé jen zamrčela ze spaní v 22.30 (šel tam muž a dal jen dudel), pak v kuse až do 4h, to jsem myslela, že bude mlíko, ale ne. Dala jsem dudel a v klidu se spalo dál. Mlíko nakonec až v 6h a ještě do zalomila do 7.30. Jsem totálně přespaná 😀

katzi
15. únor 2010

holky já už to jaro taky cítím v kostech -hlavně je čím dál později večer tma. Což mi připomíná, že musíme honem vyřešit namontování nějakého závěsu na okno k Aduš nebo ji časem za světla večer neuspím 🙂

ined77
15. únor 2010

,,3,3,0
,

+
ahojky 🙂,

u nás noc taky ta z těch lepších,trošku myslím,že za to můžou ty homeo na kašel 😅.
dnes už to dávat nemám,tak uvidíme.
včera jse byli odpolko 2h venku a super.pěkně jsme se provětrali,nakrmili kačky a zašli i na chvilku za taťkou do práce 🙂.
byl tam pes jako stodola 😕 ...fakt a matýnek?chtěl mu dupat na packu 😠 😅...respekt žádný.přitom byl ten pes proti němu jako kůň 😀.no to jen tak 😉 😀.
dnes už budeme mít odpolko tatínka konečně doma,uf...byl to dlouhý víkend,zvlášť s tou nemocí.ale už je zdá se dobře 🙂.
reagovat budu později,matýnek tu vyvádí 😅...tak jdeme jezdit s bagrem,opět 😅.
pěkné ráno všem 🙂










;3

7)¨-+;klmé

gina333
15. únor 2010

Baby ved ja tu budem asi jedina ktora tu prispieva na danu temu 😀 😀 😀 😀 ved vy vsetci uz krasne spite, kdeze nespavost a neklid 😵 😵 😵 😵 😵

ined aj u teba aj u katzi paradna noc, len ta moja santi v noci. 😉 Idem k nej lebo ma tu driape po nohach.

katzi
15. únor 2010

Ined: děkujem Matýnkovi za pozdrav - předpokládám, že ti při psaní pomáhal 🙂 To je super, že už jste jakž takž zdraví. A taky že už ti helpne dnes tatínek 😉

Gino: já myslím,že u vás to taky dnes nebylo až tak nejhorší- hlavně ta část mezi 24.00 - 4.15. To je docela pěkný. Určitě se vám to už taky lepší. Já doufám, že nám to teď vydrží aspoň pár dní, nedělám si iluze, že by to bylo napořád 😒

gina333
15. únor 2010

No aspon tie 4 hodky som si v kuse pospala, ani si to nepamatam kedy to bolo naposledy. 😉 Len skoda, ze ta krpana nechce cumel, bolo by to jednoduchsie aj pri uspavani, ale co uz. Hlavne, ze jar nam klope na dvere 😵 😵 vcera som uz nakupila aj velkonocne vajicka. 😉 😉

ined77
15. únor 2010

ježiš,to jsem si vůbec nevšimla toho zmatku 😕 😀 ...no,prostě matýnek všetečka 😀 😀 😀 .

gina 🙂 ...neboj,já psala jedna z těch lepších,ale i tak to obnášelo dobře 5x vzbuzení s křikem 😅 .lepší to je jen v tom,že pak hned zase usne 😅 😉 .jsem skromná 😎 .

katzi 🙂 ..jj,evidentně je matýnkovi lépe,ale klíště je pořád 😀 .
jj,dnes bude pohodička,šampíčko a chuťovky.my slavíme rádi 😀 .
kolik zbylo vínečka? 😀

gina333
15. únor 2010

ined to este oslavujete Valentina? Ako ti je dobre, keby sme si u svokry vcera neotvorili vinko a neupiekli kolac ani by som nevedela, ze je nedela. Este , ze mam Natalku ktora si na mna spomenula 😉 😉

katzi
15. únor 2010

Gino: buď ráda, že pak ten dudel nebudeš muset odnaučovat. Nás to jednou čeká a bude to boj, Adušadlo je naprostý závislák. Možná i dejme tomu bez něj jednou usne, ale jak ji pak uklidním po probuzení v noci to netuším 😖 Holky, co máte dudlací děti, kdy plánujete odnaučovat od dudlu? Necháte to nějak vyplynout? Já to vidím až tak po tom druhým roku. Jak jí vezmu dudel, určitě přestane spávat přes den 😒

Ined: vínečka je pořád dost, jsme máčky, moc jsme tomu včera nedali. Dnes se polepšíme 😉

ined77
15. únor 2010

gina 🙂 ..my jsme měli včera tatínka v práci,tak budeme malinko slavit dnes 🙂 .spíš teda že je konečně pondělí po dlouhém víkendu než valentýna... 😀 ...

jdeme ven,paa 🙂

ined77
15. únor 2010

gina 🙂 ...velikonoční 😕 😕 😕 ????kdy jsou velikonoce proboha?to je ještě čas ne? 😅
vím teda,že mají být letos nějak dřív než obvykle,ale že by už? 😕

gina333
15. únor 2010

Ale ked v Lidli uz mali tie ktore velmi lubime. 😵 Ako sa poznam do Velkej noci ich zjeme, ved treba ich ochutnat, ci su take ako vlanajsie. 😉 😉 😉

gina333
15. únor 2010

Baby ja uz mam aaj obed navareny, polievocku s ovsenych vlociek a spenat so zemiakovou kasou. Zboznujem to, ale uvidim co to u Sophi uspejem. 😝 😝
Inac u nas krasne svieti slniecko, dufam, ze sa napapa a mozme ist von, aspon hodku a pol by mohla v kociku dat. 😉 😉

veronika.h
15. únor 2010

Ahoj holky, našla jsem si toto téma, protože už jsem fakt nešťasná, náš malej od půl roku špatně spí, ale to co je poslední týden je už fakt na blázinec. Zub zatím žádný ☹ ☹ . Spí od 21 do půlnoci, pak každou hodinu vzhůru, mrčí nebo rovnou řve a dneska vstával ve 4 ráno a usnul okolo 6.30 na 20minut a hotovo. Pak jsem musela poslat MM ven s kočárem, protože já už fakt padám na hubu, to vám nemusím povídat, že nestíhám usnout mezi jeho nočníma výstupama ☹ ☹ . Jenome on mi nespí ani moc přes den doma, jen v kočáře a na to nemám sílu, abych s ním jela. Tak mi teď prořve i dny, no hrůůůůza 😖

gina333
15. únor 2010

Ahoj veronika, spolutrpitelka 😉

no mas to aj ty vesele ako citam 😒 😒 Aj nam straaaaasne neskoro vysli prve zuby, asi az v 8 mesiaci. Najviac neznasam tie skore ranne vstavania, to je fakt des, ked clovek je od piatej hore, u nas je to bohuzial bezne. 😝 😝 Moja tiez spi zatial poobede v kociku, ale zase ja sa s nou rada prejdem po meste, aspon ma to preberie, pridem na ine myslienky. 😉 😉

cikyta
15. únor 2010

Ahojte.
Tak Veronika...moja mala spala do 6 mes.ukážkovo.Po 6 mes.je každu hodinu v noci hore a ja psych.a fyz.chradnem 🙄 Minulý týžden sa nám objavil kusoček prveho zubku a v noci mi už plačká každých 15 minut.
Velmi neskoro nám začali rásť zubky s porovnaním u našich rovesníkov.
V noci som jej dala gelik na zubok a skoro som jej ho nenašla-ako to tam mala spuchnute. ☹
Dávam na noc čipku panadolu.Ale nepomáha nič.
Ked sa rozplače,vopchám cicu a spinkáme...opatrne do postielky a za 15 minut znovu ten istý rituál 😝 Kebyže ju nekojím,neviem,čím by som ju ukludnila. 😒
Tento týžden sme same dve doma.Vzhladom na to,že nemáme babky,dedkov,tety,ujov,tak nám nemá kto pomôcť a normálne sa bojím,ako dobojujeme do piatku kým nám príde ocko zo služobky.

Inak fajn tema! Je fajn,že viem,že niesme v TOM sami ☹

gina333
15. únor 2010

cikyta, veru nie ste, je nas tu viac. Ja tiez pomaham Panadolom, teraz my baby poradili Vibrucol, davam ho iba druhy den, tak uvidim. Ja som vlastne na moje deti tiez sama, tatik robi v zahranici, takze ta plne chapem ake je to tazke. Co sa toho kojenia tyka, ja zase sj lutujem, ze kojim, lebo niekedy iba cicka zaberie, a baby co kojili len 3-4 mesiace su v pohode, deti im spia nie ako ti nasi zavislaci.

cikyta
15. únor 2010

Gina-vibrucol sme dávali pred rastom zubku(lebo dr.stále,že to nespí zo zubku!!!!No prd makový! 5 mesiacov jej rastie a nič.Až teraz 😠) No a spánok rovnaký aj s vibrucolom,aj bez neho.Ale každe bábo je ine a vám možno zaberie.Vraj su to fajn homeopatiká.
A ano-baby,ktore kojii su v pohode.Miestami závidím,ale tieto naše nemaju ešte taký "zabetonovaný"žaludoček UM a kašami a chcu cítiť svoju mamičku pri sebe omnoho viac.(čo je vážne niekedy na škodu 😔 Lebo unava je hrozne nebezpečná vec)

veronika.h
15. únor 2010

Cikyta ahoj, je to šílený, já ani nevím, jestli to jsou zuby, malýho trápí i bříško. Pro mě je to strašně náročný psychicky, strašně mě to štve, ale já na malého v noci kříčím a pak mě to trašně mrzí ☹ ☹ ☹

ined77
15. únor 2010

holky 😕 ,
matýnek mi normálně usnul 😕 ...pořád plakal a plakal,nic nechtěl,tak jsem ho chviličku nosila a konejšila,podívám se na něj a on spí 😕 .u tv,normálně nahlas puštěné,to se dlouho nestalo,jestli vůbec někdy 😅 . tak teď nevím...svačinky snědl malinko a v obchodě měl kousek rohlíku.podle mého musí mít za chvilku hlad.
😨
ale budit ho nebudu,odpolko máme taťku doma,tak to nějak vydržíme 😉 .
jsem ale konsternovaná...obídek na sporáku...
jo a navíc jsem ho zrovna chtěla přebalit,tak snad ta plenka vydrží 😅 .

veronika.h
15. únor 2010

Já jsem malýho v noci právě doteď krmila jen odstříkaným mlíkem z flašky, jinak by si pocucával každou hodinu, ale teď pomáhá taky jen kojení. A i včer usínal krásně sám a teď u něj musíme ležet. Všechno, co jsme si vybudovali, je v háji.

cikyta
15. únor 2010

Veronika-no veru už aj ja som si v noci zanadavala a potom ma to neskutočne mrzelo.
Inad-hlavne,že si Matýnek oddýchne.To je základ.Chlapček maličky 😉