• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

7. listopadu 2017 
ahoj holky
gina333: buď ráda, že nemáš cumel, aspoň, víš, že se ti nevzbudí proto, že by vypadnul :wink: my neměli nikdy ani u jednoho kluka :slight_smile:

veronika.h.: u nás to bylo taky tak, ono se to časem urovná :wink:pokud máš někoho, kdo může nějak pomoc(třeba povozit v kočárku, aby sis mohla zatím lehnout)tak ho zaúkoluj :wink:
15. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika a cikyta :slight_smile: ...ahojky :slight_smile: .

jj,není to jednoduché,náš malý takto nespí cca od 4 měsíců,dnes má 17m :sweat_smile: .dá se to přežít,musí že nějak...ale je to opravdu někdy hodně náročné :frowning2: .
mm je také hodně v práci,daleko více než doma a hlídání je u nás téměř nulové.
někdy mám také nervy tzv. v ři.. :sunglasses:
první zoubek vylezl malému v 10m,od 4.m slintal a cpal si pěstičku do pusenky a pod....co na to říct :unamused: .prdíky máme v podstatě do dnes,ačkoliv je to už hooodně slabý odvar o proti např.ještě před rokem :sweat_smile: .
jediná dobrá věc,že si o tom tady máme s kým pokecat :wink: .
takže vás vítám v klubu :slight_smile: .

veronika :slight_smile: ..také máme matyáška :dizzy_face: .

gina :slight_smile: ...jo ty jsi myslela čokoládové vajíčka? :slight_smile: :sweat_smile:
15. únor 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
cikyta :slight_smile: ...jj,asi dospává tu nemoc :frowning2: .jenom ať spinká a nabírá síly :slight_smile: .

prchalka :slight_smile: ...dnes mi to přijde až neuvěřitelné,že už by snad mohlo přijít i jaro :sweat_smile: .ale jen ať už je tady,ta zima je už super otravná :unamused: .
vždycky jem se na jaro těšila,ale co máme malého tak se těším 10x tolik :grinning: .minulý rok už jsem lítala s kočárkem ve 20st.v tílku :grinning: .nabíjela jsem se vždycky při dopoledním spánku malého sluníčkem :grinning: .sice jsem asipůsobila poněkud zvláštně,ale co by :wink: .

zase jsem všechno zapomněla :sweat_smile: :pensive: ...

jóóóó...lezou nám DOLNÍ!!! 2 :sweat_smile: ,takže se neztratily :sweat_smile: a horní pravá 4 má venku kousek o velikosti cca 3mm :grinning: .
15. únor 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, vy mě strašíte, já doufám, že to každou chvíli přejde :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . My jsme taky na dudlíku, takže celou noc nonstop nahazuju dudel :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika :slight_smile: ...neeeee,nestrašíme neboj :grinning: .
my taky pořád v noci dudlíkujeme,i když teď ho začal zahazovat,ale to bych řekla,že spíš kvůli rýmě,že potřebuje dýchat pusenkou,než že by ho už nechtěl :sweat_smile: .
a jak má přes den nějakou plačtivou,tak mu ho občas ještě šupnu :sunglasses: .jo a taky u přebalování,aby nevyváděl...jinak odebírám jak se dá :wink: .
no tak do školy s ním snad nepůjde :grinning: .
15. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika.h.:u každého mimča je to jin,é třeba to tvého klučíka přejde brzy :wink: každý mimčo trpí i každého zoubku jinak, hlavně to chce klid, aspoň před malým :wink: nadávej, breč a křič až budeš mimo něj :wink: jinak bude spát ještě hůř, vždycky když jsem chtěla křičet :confused: jsem si řekla, on za to nemůže něco mu je :frowning2:
15. únor 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já jdu klukům nandat svíčkovou ze včera :wink: a pak jdu uspávat :pensive:
15. únor 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani mi nemáme cumlík.Nikdy ho nechcela.Do 6 mes.si v noci cmulala prst,no teraz nan zabudla a príde jej super vypytovať miesto pršteka moj cicík :frowning2:
15. únor 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika :slight_smile: ...ještě mě napadlo..to že ti nespí ani přes den taky není dobře.čím víc spí dítko přes den tím lépe,většinou teda i v noci :wink: .
já jsem také musela kočárkovat aby mi malý vůbec spal,za každého počasí...a víš co,i přes tu únavu mě to vždy docela probralo a i jsem si paradoxně odpočinula :sweat_smile: .
tím chci říct,že pokud ti v kočárku spí,ta s ním jezdi...nebo třeba dát ho na balkon jestli by tak spal,nebo zahradu :wink: .
pláčeme :confused:
15. únor 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj nově příchozí.. až se mi z toho udělalo blbě, když vás čtu :frowning2: :frowning2: Je mi to líto, každá to tady zažíváme, takže víme svoje. Ale my už 5 nocí teď spíme v klidu (po 5-ti měsících!!!) takže já jsem relativně taky víc v klidu a víc odpočatá - a to je základ! Jak nemá kdo povozit a pohlídat, tak je to hrozně únavný, bez energie.. Před rokem jsem taky chodila s kočárem za každého počasí, ale to nás ještě netrápily zuby! Je to slabá útěcha, ale jednou to přejde :sweat_smile: :wink: I když mě se tomu taky ještě nechce pořádně věřit, určitě nemáme vyhráno ani my! Teď nám teprv rostou 4řky.. :confounded:
ined: No to udělal Maty čáru přes rozpočet. Ale to si půjde schrupnout ještě jednou, ne?
gina: Overálek jsem koupila na MMB a ani jsem netušila, jak bude "tlustý" ale možná je to i tím, že nebyl nošený a praný, ty nošené jsou víc slehlejší a tenčí.. No ale fakt, od té noci, co ho má je to tak, jak to je :wink: :wink: zatím...
Spíme od 11.45 - vstávaly jsme brzo, takže uspání snadné :wink:
15. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte Veronika a Cikyta :slight_smile:

Gino, Cikyto:jak píšete, že mamky, který nekojily to mají v poho, tak ne všechny - třeba zrovna já a Prchalka jsme nekojily a holky se nám taky budí :unamused: Takže jen kojením to nebude

Ined: tak Matýnek takto brzo odpadl? Asi opravdu pozůstatky té nemoci. A spodní dvojky s našly? Tak vidíš :slight_smile: Snad i my je brzo najdem :wink:

Veroniko: jj, jak píše Ined jak nespí přes den je noc ještě horší - teda aspoň u nás to tak mám vypozorovaný. Mě Aduš do cca 9 měsíců taky nespala v postýlce - takže u nás postupně spávala 1) na mě v šátku 2) v kočáře uvozená v kuchyni 3) v lehátku uhoupaná u okna až časem 4) usínala bez houpání v lehátku u okna a konečně pak i za 5) v postýlce. Ale dodnes ve dne usne jedině tak, že si do té postýlky lehnu s ní a musíme koukat z okna na strom, kterej je před oknem. Až ji to koukání znaví,tak usne :slight_smile:
15. únor 2010 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčatá, :slight_smile:
chcela by som sa vás opýtať -či vaši drobci mali počas rastu zúbkov teploty ,ak áno tak prosím aké vysoké a ako dlho trvali.
pýtam sa preto,pretože v jednom časopise čítam,že teploty pri raste zúbkov sú len niečo nad 37.st.a inde zas že môžu byť aj do 39-40 st.C,tak teraz neviem :unamused: .a ešte by mazaujímalo,či slintáte,pretože môjmu drobcovi doslova posledné 2 mesiace slinky tečú z pusinky.
ďakujem :slight_smile:
15. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stanko: tak my teploty neměli, ale slin máme taky moře :slight_smile:
15. únor 2010 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
stanka9: My měly zatím k jedné jedničce a k jedné dvojce teploty. Možná i 38,5 - zrovna nedávno k té poslední dvojce. Nechce se nechat změřit pořádně! Přes den to šlo, večer a v noci hořela :frowning2: Tak 2 dny to trvalo. A slintání - někdy jí fakt z pusiny teklo a ruce má v puse zavěšený poslední dobou stále - rostou nám 4řky :confounded:
15. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

já jen v ryhlosti- dočítat není čas. odpo jdu ke kamarádce, malý teď spí.
noci jsou stále děs. u tchýně bylo celkem fajn, ani noc nebyla lepší. od půl 2 do půl 4 si nevěděl jak lehnout. já šla spát už ve 20.45, jsem byla nějaká hoooodně unavená,navíc bylo pár štamprlí na oslavy, tak mě to asi taky zmohlo.
v bezéně se mu taky nijak moc nelíbilo,jak jsem ho převlíkala,tak mi pak sletěl z přebalováku, v letu jsem ho chytla za nohu a švagrová za ruku. málem jsem omdela,kdyby spadl na kachle přímo na hlavu :pensive: .

vidím,že máme další nové tváře :wink:
vítejte a nebojte, určitě to bude dobré. my nespíme od Štěpánkového třetého měsíce,pořád se budí a jak lezou zuby,tak to máme ještě horší :frowning2: , ale pořád doufáme,že to bude už konečně dobré :rolling_eyes:
15. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a holky, jak psala katzi, já taky nekojila, fakt jen v porodnici a malá se mi začala budit až v 11 měsících z ničeho nic a každou noc pak to samé, pláč, motanice :frowning2: Nezměnili jsme absolutně nic, co by jí mohlo rozhodit, naopak jsme pak vymýšleli vše, co by to mohlo způsobovat a postupně vše zlepšovali, ale musely to fakt být klubající se zuby, protože výrazně nepomohlo fakt nic!! Např. všechny dvojky se vyklubaly v průběhu dlouhých 4 měsíců :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
stanka9: Lukášek měl při zubech 40,2°C, leželi jsme kvůli tomu v nemocnici, dělali nám všechny vyšetření a pak se zjistio, že zuby :frowning2: , má malý k těm teplotám ještě něco?My třeba zvraceli a pak se přidal průjem. Ale píšeš, že slintá, tak to na zuby vypadá :unamused:A jaký má teploty přes den?Taky tak vysoký?Ono není dobrý, aby měl tak vysoký dlouho :confounded: teplota je nebezpečná, když je vysoká a trvá dýl, hrozej fibrilní křeče
15. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
my dnes stále ešte nespíme :rolling_eyes: . A pritom ráno vstával o šiestej..obed za nami, mlieko tiež :unamused: ...
asi prešvihol svoju dobu, lebo som mala taký pocit, že o 10h bol nejaký už roztržitý.
Asi už bol unavený-ale mne sa to veriť nejak nechcelo, lebo dnešná noc bola fakt luxus- bol hore o 21:30 a potom až okolo 4h, a vsat o 6. ale teraz kedy pojde spať :confused: :angry: :unamused: :rolling_eyes:

a kedy vás dočítam, vidím že po víkende ste sa zas pekne rozkecali :grinning:
15. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
matova: Týjo, tak to teda Šimon přetahuje :sweat_smile: :fearful: :rolling_eyes: To my už budeme teď vstávat, spí hodinu a půl.. a štěkají psi zas :rolling_eyes: :confounded:
15. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry: to je mazec taková teplota u zubů. A u kterých zubů to měl?

matova: no ty brďo, tak to je opravdu luxus noc! Šimonek si asi naspal do zásoby na celý den, že teď spaní bojkotuje :slight_smile:
15. únor 2010 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se spinkalo 1.50 :slight_smile: ,už je i po obídku a šmakovalo :wink:
zeleninová polévka s bramborem a vejcem a špagety s mrkvičkou a celerem v rajč.om :slight_smile:
plenka taky vydržela :slight_smile: .

prchalka :slight_smile: ...jj,čára přes rozpočet,to jsi řekla pěkně :sweat_smile: .ale tak co no,nemoc ještě asi doznívá...bála jsem se spíš,že dá 30 minut a šlus,takto i to nevadí :wink: .
spát už nepůjde,to by vycházelo okol 18h a pak bych ho dostala do pelechu snad až o půlnoci :grinning: .

ale teda řádí zase o 106 :angry: :grinning:
15. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
matova :slight_smile: ...no noc opravdu paráda :dizzy_face: .ale teda...že by se přetáhnul :frowning2: ?
matýnek sice taky spinkal pěkně,ale je docela vzteklinka a protifka :rolling_eyes: ...ovšem zase zoubky že...tak čemu se divím :unamused: .ale jo,jen ať lezou a lezou,ať je už brzy klid :wink: :sweat_smile: .

sherry :slight_smile: ...ta horečka teda u zoubků fakt šílená :confused: :fearful: ...febrilní křeče zná dobře kamarádka,není co závidět,to je moje noční můra :cry: .nevím co bych dělala :cry: .

stanka :slight_smile: ..taky moc neporadím,u nás byla vžd max zvýšená teplotka,mlinko nad 38.
už jsem to tu kdysi psala...někde jsem četla,že vysoké horečky můžou provázet dítě po prvním roce života :fearful: .
tak to asi možné je.ale pokud by to trvalo déle,třeba 2 dny,zašla bych raději k dr. :wink:
15. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
MY jsme právě vylezli z postele, spal hodinu a půl, to se mi doma jště nestalo:slight_smile: :slight_smile:.
Jinak já samozřejmě chodím ven s kočárem, máme psa, takže každý odpolko jsme 2hodiny venku, to tak střídavě pospává a čučí.
Jinak my jsme si prožili hodně těžký začátky, vstup do mateřství jsem po porodu nějak moc nezvládala a dlouho jsem si k Matyáškovi hledala cestu :frowning2: :frowning2: :frowning2: . První 2 měsíce my spal jen venku, v kočáře nebo v manduce, jinak soustavně plakal. Přes den spal 20min, takže naše dny byli o tom, že jsme 30min kojili, 30minut jsme si hrálu, 1,5hod venku a tak pořád dokola, střídavě v manduce a v kočárku. PAk jsem ho na podzim uměla uspat v kočáře doma, když jsem s ním jezdila přes práh. Už jsem fakt doufala, že je tohle za náma a teď mám obavy, aby o nezačalo nanovo (Pozitivum bylo, že jsem po porodu za 2 měsíce zhubla 20kg, nejlepší dietka:slight_smile: :slight_smile:)
Jdeme ven, holky, zní to hrozně, ale jsem ráda, že nejsme jediní :wink:
15. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi:lezlo mu posledních osm stoliček najednou :frowning2: byl mu 1 rok a 5 měsíců) :unamused:

ined77:právě v tý nemocnici byla taky jedna paní s holčičkou, která ty febrilní křeče prodělala a hodilo jí to zpátky na čtyři měsíce a to už byly holčičce skoro dva, učila se znovu jíst a chodit atd. :frowning2:
15. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,konečne spí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: ...tak asi idem dočítať :grinning:
15. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika.h.:Veru ono těch probdělých nocí ještě bude :frowning2: zuby, rýma, nemoci, noční čůrání atd. takhle to má každá mamina, ale počkej, až ti poprvé poví: "mami" :slight_smile: to roztaješ, jak sníh :grinning: a hned zapomeneš na všechny probdělý noci :grinning: mateřství je zabíračka, to víme každá, ale nese to i spousta krásnejch chvil :wink: a ty nejlepší tě teprve čekaj, užijte si to venku :slight_smile:
15. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry :slight_smile: ...ježiš,to je strašné :confused: :fearful: .to jsem ani nevěděla,že by se mohlo stát :confused: .teď se toho bojím ještě víc :cry: .
ale jinak máš teda s tím mateřstvím pravdu...jsou dny,kdy si myslím,že už fakt nemůžu a ten můj drobeček za mnou přijde,dá mi hudlánka a já mám najednou sil na rozdávání :dizzy_face: .

veronika :slight_smile: ...to jsi tedy měla opravdu krušný začátek :frowning2: .toto já neznám...muselo to být opravdu těžké :cry: .
hlavní je,že jste si nakonec k sobě cestu našli,zbytek už spolu zvládnete,uvidíš...ještě se naspíme,až nás ty naše dětičky už nebudou potřebovat.někdy se děsím,že to přijde a nečekaně brzy :sweat_smile: .
člověk to vidí kolem sebe,že čím dál mladší děti jsou tak nějak nezávisdlejší,samostatnější :sweat_smile: .
a už mě tahá bobek za nohu :grinning:
15. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veronika.h: ty začátky jsou na prd :frowning2: Člověk má navíc rozhašený hormony, je to naráz hrozná změna. Až půjdem do druhýho budem všechny už vědět do čeho jdem :slight_smile: Čím budou starší, tím to bude jen lepší. No nebo když nebude, budou nám minimálně alespoň spát v noci:grinning:

Sherry: osm stoliček naráz? No fíííha, to musel chudák trpět jako zvíře :frowning2: O těch křečích jsem slyšela, ale teda netušila jsem, že to může udělat až takovej stav, že se dítě takhle vrátí zpět

Matova: užij si siestu :wink:

My půjdem na poštu a klasicky se trochu vyřádit na dětský hřiště, pa pa.
15. únor 2010 ve 14:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se za chyby,mám stížené pracovní podmínky :grinning: :sunglasses:
15. únor 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme tatínka doma :slight_smile: ,
tak páááá a krásný zbytek dne :slight_smile: .
15. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek