Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
17. led 2011

@ined77 - Jé, chudáčku, ty fakt nemáš chvíli klid, viď? ☹ Ale dobrý nápad s tím kafíčkem, díky, jdu si ho taky udělat 🙂

ined77
17. led 2011

tak spinká, uf 😝 😀 ...
tak mě vytočil po o, že jsem myslela, že už pojedeme 😅 ...no máme náladu oba pod psa, to bude tím počasím..jsem mu nakázala, aby se vyspinkal do růžova 😠 😀 .
aspoň jsem dnes vygruntovala regály v pokojíku 😅 ...a to mě čeká ještě kupa žehlení, ale to asi až zítra, dnes už se k tomu těžko dostanu 😒...leda bych si to úřadování přeložila na jiný den 😅...a možná taky jo...dnes nemám vyloženě dobrý den 😀.

@anta 🙂 ..já to kafe ani nedopila prosím tě..jak mi schládne, už to nepiju 😅 .
ten záchod je pěkný..já ho viděla už kdysi a taky jsem nad ním přemýšlela, ale pak jsem to zavrhla 😝 .říkala jsem si, že ho koupím až v krajní nouzi, kdyby bojkotoval nočník a záchod úplně 😅 .
téda, s tím věkem..to se máš na co těšit 😀.hezké trička 😅 ...měly si napsat z druhé strany rovnou trubka 😝 😀 😉.


@gina333 🙂 ....tak i vy bojujete s nemocema ☹ ...to je všechno tím počasím.tak snad se z toho holčinky rychle dostanou 😉 .

@prchalka 🙂 ...cvíčo docela závidím 🙂 , my už nebyli strašně dlouho v kroužku ☹ ..no snad už konečně ve středu 😅 .
jen mě mrzí, že pak už matýnek nebude moct chodit až se narodí kačka, nemám žádné hlídání, kdo by kočárkoval a sám v kroužku může být až od 3 let.jen...švagrová (pracuje tam) mi nabídla, že by si ho zkusila vzít pondělky od 9-11h do volné herny..ta je sice taky až od 3 let, ale prý jestli to beze mě zvládne, že jí ho tam můžu klidně vodit 🙂 .tak aspoń tak by byl mezi dětma, on si tam chce stejně jen převážně hrát 😅 😉 .tak uvidíme, aspoň něco 😉 .

prchalka
autor
17. led 2011

Tak jsme vycvičený a chrupem.
Nechcete těm chrblálkům dávat něco takového? www.vitalsupport.cz/beta-glucan-detsk-sirup-100... Já jí to dávám od toho, co jsme se vyhrabaly z toho kašle a zatím se držíme. Lepší, než nějaký ty tablety, co plivala. Koupím ještě jednu lahvičku a tak do toho března nám to dá 😉 Pak budu soudit, jestli to k něčemu bylo, ale zatím spokojenost 😉
@ined77 Jéé a jak ta školka u vás? A čímpak Maty vytáčel?
Já se tam chystám zavolat a nejradši bych v pátek (MM bude doma) se tam jela společně podívat - do obou, kéž by byly svolný!

gina333
17. led 2011

dobre rano 🙂

@anta :aj my mame taky zachodik v cervenom, ale sada si tam iba oblecena 😉

@ined77 : u nas je tiez blby den, Sophi vkuse mrnci, nic nechce, tecie jej z nosa, no des. ☹

Noc sme mali celkom ok, ale bola hore uz o 5:30, doo my zas nesiel net, tak som volala do firmy, ale uz je vsetko ok. Aspon to. 😉 Sophi som dala spat skor, uz je hore spala sotva 50 minut, ach jaj, do vecera je este strasne daleko. ☹

anta
17. led 2011

Já ten záchodek koupila za 74 korunek, což se mi zdá docela dobrý, Honzík si na něj sedl i nahatý, ale nic nepustil, nějak nevím, jak toho dosáhnout, aby se normálně vyčůral, je to trápení 😝 😀 😀

ined77
17. led 2011

u nás se bečelo už po 40 minutách, tak jsem zalehla k němu s knihou.aspoń si počtu no 😅 .
nálada teda po vyspání nic moc...celkem spinkal 2h, ale už se to zdá lepší a dokonce!posvačil 2 banány a jablko(nastrouhané) a vše snědl 😕 ...koukám jako blázen 😅 .
za chvilku dorazí snad MM...uf...mlha nemlha, pošupajdí ven 😝 ...dám si relax žehlení...se těším a to myslím opravdu 😎 😀 .

@anta 🙂 ..tak to ten záchůdek je zadarmo...já ho viděla určitě za min. 200kč 😕 .
to čurkání se zlomí samo, neboj 😉 .

@prchalka 🙂 ...ále, v podstatě se nic nestalo, jen přetekl pohár, resp. moje nervy.matýnek prostě ječel a ječel a nikdo ani on sám myslím nevěděl proč 😖 .tak dostal poprdelník a švihal do izolace(nanosakundové 😀 ).
ta školka....uvidíme no...bylo na radě města, aby každé dítko které dovrší 3 roky mělo nárok být umístěno ve školce nezávisle na tom jestli je matka na mateřské s dalším dítkem či ne.kamarád je v radě a tvrdí, že je to 100%...což by byla prostě nádhera 😉 .ještě že už jsme změnili to trv. bydliště...v pravý čas 😉 .
jinak zápis bývá myslím někdy na jaře.u vás jsou školky taky plné nebo je šance na umístění dobrá?

@gina333 🙂 ...no jo, ona ta rýma dokáže potrápit a otrávit i jinak zlatíčka ☹ .
u nás je to oboustranné 😝 ...snad to půjde k lepšímu příchodem tatínka...potřebuju aspoň hodinku ''klidu'' 😅 .
tak ať vám to odpoledne uteče co nejrychleji a hlavně v pohodě 🙂 .

jdu otevřít dvířka na pokyny matýnka...snaží se vypnout dvd 😅 ..už si pustil tv..koumák 😀 .tak jdeme pustit myčku 🙂.
a zrovna píše MM že už jede....tak všem pááá a mějte se co nejlépe...možná ještě nakuknu 🙂 .

anta
17. led 2011

@ined77 - já na něj samozřejmě nedupu, jo, ale my taky s mm nejsme sjednocení, protože když je s tatínkem, tak má plenu a když je se mnou, tak má slipy a bere to, že máma je hrozná a tatínek ten dobrý, když mu nechá plínu, že? To je ale hloupý a celý to učení jde do pryč. Nejlepší na tom je, že on si u tatínka houkne, že nechce slipy a tatínek řekne "tak máma ti je dá" a je to 🙄 😝 😉

ined77
17. led 2011

už se mi nahřívá žehlička 😀

@anta 🙂 ..u nás to ale bylo podobně..když šel matýnek ven s taťkou, měl plenku, se mnou vždy bez....pak jsem ale řekla dost..ukázala mu, jak dát matýnka čurkat a prostě jsem vyžadovala taky snahu 😝 .
chvilku to trvalo, ale šlo to....to je jen pohodlnost chlapů 😎 😉 .

anta
17. led 2011

@ined77 - já jsem slušnej generál, takže tě ujišťuji, že tatínek začne šlapat jako hodinky taky, už jsem mu dala instrukce 😀 😀 😀

gina333
17. led 2011

ahojte 😵

u nas sa spalo iba 50 minut, chudatko nevedela dychat, aj som si k nej lahla, ale stale kychala a tieklo jej z nosteka. 😒 Taka umrncana este tusim nebola nikdy ako dnes 😝 ma hrozne sopliky, ale nastastie iba take vodnate a ona to vie pekne vykychat, ale ma nostek uplne cerveny, ked jej chcem natriet tak place. 😖 Uz spinka, namazala som ju Koalkou, dala Nurofen a uvidim. Zajtra idem do roboty, bude doo u babi, tak to hadam zvladnu.

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

anta
17. led 2011

@gina333 - je chudinka malá 😢 Tak držíme palečky všem 😉

katzi
17. led 2011

ahojte,

já jsem byla přes den bez netu - předěláváme ložnici, kde je i koutek s psacím stolem a PC, tak to bylo odpojený. Už pomalu chystáme místo pro postýlku, takže jsme prodali zbytečně velkej psací stůl a budem pořizovat novej - menší. Taky budem v ložnici malovat, chci si koupit i nový povlečení po letech, ať je to tu pro Kájušku pěkný 😵

Jinak u nás celej den taky mlha a hnus, dopol. cvíčo, po o jsme šly obě chrnět, odpol. jsme šly naproti MM k busu a zas je den pryč 🙂

@prchalka : ještě jak ses ptala jestli se nám děcka budí ve stejnou dobu, tak jo - u nás je to skoro každej den kolem půlnoci. Když tu půlnoc prospí bez probuzení, tak pak většinou kolem 3h a pak až ráno.

@ined77 : to máte super s těma školkama - že by měli brát každý tříletý dítě. My tady máme ve čtvrti 3 školky, ale nedělám si moc iluze,že mi Aduš vezmou - má 3 roky až 23.9. Možná až pak v druhým kole, když jim některý děcka v září nenastoupí. Jesti ji nevezmou, tak plánuju pro ni sehnat nějakou miniškolku -třeba 1x týdně na dopoledne. Sice to bývá docela drahý, ale tak co už no. Ať je v kolektivu dětí a zvyká si i beze mě.

katzi
17. led 2011

@gina333 : jéé, to je naprd s těma nemocema 😖 Tak ať je Sophi brzo dobrá.

gina333
18. led 2011

dobre skore rano 🙂

@katzi : uz tie mena nezabudnem. 🙂 🙂

Noc sme mali pokojnu, na 2 motanice dobru, az som bola prekvapena. 😉 Dnes doo som v praci, Sophi u babi, chcem ju poprosit aby ju dala do kocika nech si pospi tam, lepsie sa jej bude vonku dychat. 🙂

anta
18. led 2011

Dobré ranko, holčiny 😉

prchalka
autor
18. led 2011

Dobré ráno,
u nás opět jedno buzení - se to teď nějak ustálilo, tak si člověk říká, že se i dočkal lepších časů 😅
Včera navečer jsme pekli (bábovku) a vařili (fazolovo-zeleninový eintopf) a dneska ke snídošce do sebe nacpala 2 a něco kusů bábovky a jak si chrochtala 😀
@ined77 Čoveče, vy to máte ošéfovaný všude - koutek, úřad, školka 😀
@gina333 Fajn, že se u vás vcelku spalo 😉 Na náš kašel snad nikdy nezapomenu, takže chápu, jaký to je ☹

lehna
18. led 2011

dobré dopo 🙂

u nás noc taky celá zas prospaná. jen budíček 5.40 a už pak nespal. Jsem musela se krčit u něj na posteli ještě další hodinu, poslední dobou nechce vůůůbec se mnou v ložnici ležet, jen ve své posteli chce být.

a včera jsme měli první úspěchna nočník 😵 . jak to šel pak MM vylít,tak Pipa každou chvilku si tam sedal a učurkaval a chtěl chválit 🙂. sranda 🙂

tak před chvílí jsem mu plínu zas sundala a uvidíme 🙂

prchalka
autor
18. led 2011

Tak já jsem volala do obou školek (do té jedné v pátek můžem přijít kuknout), ale teda jinak se moc ředitelky netvářily, v podstatě by prý stačilo počkat na březen na den otevřených dveří, ještě jsem se objednala na kožní, pak 2 telefony s MM.. jak ústředna dneska.
Tam jak jdem mají "zatím 13 volných míst na září a jelikož mají přednost starší děti a nám 3 ještě nebudou... nevím nevím.. 😕
@anta Koukala jsem na fotky, máte stejnou oranž židličku, my si na ní momentálně obouváme boty, jinak je to letní terasová odpočívárna 🙂
On umí Hans tak krásně kreslit? (viz. tabulka?) Taky mi tam jednou nakreslila jakože lodičku a i to bylo podobný - mám i foto, ale jinak to jsou jen klubíčka a čáry máry.. 😅

anta
18. led 2011

@prchalka - Little John umí krásně kreslit obličeje 😀 😀 Byli jsme venku, je tam teda pěkně lezavo, dítě se vyváleno v písku a v hlíně, fuj, boty nepoznávám 😀 😀 😀

ined77
18. led 2011

ahojky, spinkáme od 12.15 🙂 .
noc celkem šla..no, ale zázrak se teda taky nekonal...od rána mě bolí bříško a hrozně kyčle, tak nevím nevím 😕 .
dnes jsem trošku dovybavila tašku do porodky, tak jsem zase o chlup klidnější 😀 .
matýnek je celkem miloučký, jen teda chudáček soplíkuje o 100péro ☹ .tak stříkáme olynth a snad už to zítra bude lepší 😉 .
dopol jsme byli nakoupit, dnes ale s kočárkem a ještě jsme jeli cestu zpět busem..jsem fakt lazar 😅 .
matýnek má nové dekorace na zeď do pokojíčku, počítadlo, pexeso s krtkem a větrník 🙂 .přepadli jsme papírnictví 😀 .
pak už jen drogerie, ale i tak je peněz v kelu jako šlupek 😝 .jestli budu odpoledne schopná, chci zajet ještě pro kojící polštář, 1 prostěradlo do postýlky a deku do kočárku, ale uvidíme.a už by to mělo být snad vše.
včera jsem našla tady na bazárku košík na miminko za super cenu, ale nakonec jsme to s MM probrali a koupíme raději cestovní postýlku, mám strach, že by ten košík mohl matýnek nechtě převrátit 😒 ..takhle můžu tu postýlku využít přes den na spánek nebo jako ohrádku na nutné případy 😉 .hlavně to potřebuji kvůli spaní přes den, aby si matýnek mohl hrát v pokojíčku apod. 😉 .tak ještě musím zjistit ceny a pak se rozhodnout jestli koupit použitou nebo novou...kuknu na MMB 😉 .
tak a jdu rychle dočíst, snad bude matýnek dnes spinkat lépe než včera 😅 😉 .

anta
18. led 2011

Teda, holčiny, mám nějaký podezřele nemluvný dítě, tak čekám, co se z toho vyvrbí 😕 😀 😀 😀

ined77
18. led 2011

@prchalka 🙂 ...no to víš, v hospodě poznáš kdekoho 😀 .ale s ničím na jistotu nepočítám, raději...ale super by to bylo..jak pro matýnka, tak samozřejmě i pro mě 😉 .ale na něm opravdu vidím, že ty děti a kolektiv potřebuje..jak je s dětma, tak nemá čas vymýšlet kraviny a je s ním v pohodě domluva 😉 .a pro mě mít dopoledne doma jen jednoho prcka, tak co bych si mohla víc přát že...domácnost by se zase dala obstarat v pohodě a relativně v klidu 😉 .
ale jak říkám..uvidíme, ještě se raději předčasně neraduju 😉 .ale kecala bych, že mě ta zpráva fakt nepotěšila 😉 .
no to moc volných míst teda nemají ☹, ale na zápis určitě běžte..aspoň o vás budou vědět 😉.a že nebude mít čorí ještě 3 by ani tak nevadilo, akorát by jste si museli to místo platit a ji tam dávat třeba jen 1x týdně a od dovršení 3 roků by mohla začít chodit ''na plno'' 😉.

@katzi 🙂 ...plánuju to udělat stejně...aspoń kdyžtak tu miniškolku.u nás ve sluníčku to bývá na 3 dny v týdnu..aspoń něco 😉 .ale taky je na to nátřesk...pochopitelně.
tak už hnízdíte? 🙂 já už jsem dnes ráda, že nám to proběhlo tak 2v1..stěhování, malování atd.
pak už bude zbývat jen to všechno přežít ve zdraví 😀 .

@gina333 🙂 ..tak to děti soplíkují naprosto stejně ☹ .co se na matýnka podívám, má u nosu nudličku, ale naštěstí taky nic hnisavého, jen průsvitný soplík 😉 .
vidíš, koalku musím vytáhnout! 🙂 matýnek z ní má sice na prsíčkách pokaždé maličko vyrážku, ale ta se brzy ztratí a v noci se mu dýchá líp 😉 .a to je hlavní 😉 .

@anta 🙂 ...já nepochybuji že to máš doma dobře ošéfované 😀 .
na fotky jsem ještě nestihla kuknout, snad teď 🙂 .

@lehna 🙂 ...velká gratulace k nočníku! 🙂
jejda, to buď ráda, že je pipa rád ve své postýlce 😉 .za chvilku to oceníš 😉 .

ined77
18. led 2011

@anta 🙂 ..tipuju kulicha ve slípkách 😀 .aspoň u nás to tak funguje 😀

anta
18. led 2011

@ined77 - no ve slípkách ne, ale smrad je to slušnej 😀 😀 😀

ined77
18. led 2011

@anta 🙂 ...ale podstata byla správná 😉 😀 .není nad to se dobře vykakušat 😀 .

ined77
18. led 2011

tak jsem našla jednu krásnou postýlku, která mě okamžitě uchvátila, kukněte 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36414391&tab=1

jo a dnes se mi zdál sen, ale teda 😅 😀 ...porodila jsem normálně miminko, vše v pořádku, prostě super, akorát druhý den mi jaksi začalo být divné, že vlastně nemám holčičku, ale dalšího chlapečka 😀 .prostě jsem jakoby v tom snu zapomněla, že to měla být holčička 😀.
to jsem zvědavá jestli to něco znamená 😕 😅 😀 .

anta
18. led 2011

@ined77 - tak to bylo hov... jako cep, fuj! Kůň je oproti Honzíkovi slaboch 😀 😀 😀 Ten sen znamená asi to, že už ti možná hraboší 😀 😀 😀 😉

ined77
18. led 2011

@anta 🙂 ...to je celkově hodně možné 😀 .
čím honzíka krmíš? 😀

anta
18. led 2011

@ined77 - no samozřejmě senem 😀 😀 😀

anta
18. led 2011

Tak jsme byli venku a dítě neusnulo, to mám radost až na kost 😅