Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
19. led 2011

Tak potfůrka spala jen 50 minut a už zase lezla s bekotem z postele, ale ještě pak zalezla a pár minutek přidala. A taky je v dobré náladě 😕 hned připravila 3 knížky a přeříkala mi je 🙂 a pamatuje si, že v knížce o mašinkách je i "paní průvodčí" 🙂 To mi zase spadla brada 😝 😀

anta
19. led 2011

@ined77 - no měl by nastoupit 1. září, zůstanu chviličku doma, aby se rozdýchal a pak budu fachat, už mi bylo řečeno, že tam na mě "čeká" práce, takže mám téměř jistotu, že mě nevyhodí 😀 😀 😀 Máme tady klubík, v sobotu se tam půjdu podívat, kde to přesně je a jak se tam pojede, no prostě na průzkum, který je v týdnu od 9-12 hodin a záleží na tobě, jestli tam dítě necháš nebo tam s ním budeš, můžeš být třeba vedle v místnosti a nechat tam dítě si vedle hrát a pomalu ho zvykat na to, že mu maminka rodná nebude neustále za prdelkou, což se mi dost dost líbí, Honzíkovi méně, ale myslím, že jde jen o zvyk 😀 😀 😀 Učí se tam organizované činnosti jako je společné jídlo, společné hraní, cvičení a tak. Stojí to na hodinu 30 Kč, což se mi zdá dost krásná cena 😉 Tak uvidíme, no zvykat si holt musí, no a já vlastně taky 🙂

katzi
19. led 2011

ined: já taky plánuju i s mimčem chodit s Adeli do cvíča - teda samo až nějak po šestinedělí až se trochu zajedem. Maminky to tam dělají tak, že ty malý děti spí v kočárech na chodbě a hlídá je tam paní - něco jako vrátná. A když už pak nespí, tak je mají v nějakých klokankách, nebo šátkách. Bylo by to škoda abysme byly jen zavřený doma.

@anta : to máte fajn takovej klubík a fakt kráásná cena těch 30Kč.

anta
19. led 2011

Tak dítě chrápe skoro hodinu, ani nedokoukalo vílu Kanálku a šlo do hajáků 😉

gina333
19. led 2011

ahojte 🙂

@anta : ta skolka je super vec, a nevyskusat to za tie peniaze by bol vazne hriech. 🙂 Som zvedava ako sa Honzikovi bude pacit.

My sme dnesny den uspesne dobojovali do konca. 😵 Na obed Sophi spala iba 50 minut, zobudil ju kasel a potom uz nezaspala. Poo sme sli do lekarne, kupila som jej sirup, ma taky suchy kasel ked lezi, dufam, ze sa z toho cim skor dostane. Potom sme sli k babi na kavu a domov. 🙂 Teraz uz spinka, dufam, ze dnesna noc bude lepsia, je spln tak mam strach aby sme zase nepreplakali celu noc. 😝 😝 Idem trocha k telke, celkom sa my paci nova telenovela na Markize, uz som nieco take nevidela roky. 😀

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
19. led 2011

@gina333 - taky jsem zvědavá, hezky užívej klidu a přeji hodně klidnou noc 😉

gina333
20. led 2011

dobre rano 🙂

noc sme mali zase o nicom. Nebudil ju kasel, ani neplakala, proste bol spln a Sophi od 2:00 - 4:00 bola vyspata a vysmiata hore. Takze ja s nou tiez. 😲 Teraz samozrejme spi, ale musim ju zobudit, lebo idem do prace. 😝 Tresti my v hlave, klipkaju my oci, no spala by som ako nikdy. ☹

prchalka
autor
20. led 2011

Dobré ráno,
u nás nic-moc. V 0.20 k ní MM šel, tam vždy zachrápne, vrátil se prý ve 4 a ve 4.20 tam šel znova 😖 A pak by chrápali, ale v 6.30 jsem jim to utnula, dneska vstával dýl, tak u ní zůstal. Navíc jsme samy i přes noc, tak to spaní nemusí protahovat!
@gina333 Že by byl úplněk i u nás? 😀
@anta Já bych taky potřebovala někam "odložit" dítě. Jí by to též jedině prospělo, ale nevím, jak dlouho by se s ní personál chtěl přetahovat o děti a hračky 😅 Ale máme tu asi kilometr jesle 😅 😀 😕 😕
Jo a když Honzí spí, tak každý den razíte do kočáru? Je
@lehna Vše nej.... Pipovi k narozeninkám 🙂 🙂 🙂

lehna
20. led 2011

dobre rano 🙂
u nas noc cela prospana, budiček v 6, do 6.40 ještě trochu polehávání.

@gina333 -jééjda, chuďátko, to se ti nedivím,že bys spala a spala. škoda,že jdeš do práce a nemůžeš si jít lehnout po o se Sophi.

my dneska pojedem na nákup do Globusu, odpo máme oslavičku s našima, tatínek taky přislíbil,že by snad mohl přijít z práce dříve ,tak uvidíme 🙂

lehna
20. led 2011

@prchalka - děkujééém 😉 . no vaše noc nic moc teda. až se divím,ale u nás jak je úplněk,tak se spí 😅

anta
20. led 2011

@prchalka - dobré ranko, ano, Honzík usne jen v kočárku, ať je zima nebo mráz, razím ven s ním zas a zas, asi tak 😉

lehna
20. led 2011

@anta - to je blbé,že Honzík je tak naučený na kočárek. Štěpi mi takhle usínal JEN v kočárku tak do 8mého měsíce,o postýlce nechtěl ani slyšet,ale já se nedala, když bylo fakt hnusně,prostě jsem ven nešla,pořval si v postýlce a spal. od té doby mi spí v po obědě v postýlce. teda když bylo zas venku hezké počasí,tak jsem s ním šla ven,ale tak od toho roku spí jen v postýlce, v kočárku nespal už hooodně dlouho 🙂

anta
20. led 2011

@lehna já když s ním ven nejdu, tak neusne a to klidně může být v posteli 2 hodiny v kuse. Mně to ale nevadí, prostě jdeme ven.

ined77
20. led 2011

dobré ránko 🙂 ,
jejda, tak dočítání si nechám až na po o 🙂 .
u nás noc fajn, cítím se i vyspaná zase nějak po 4,5 dnech 😅 .akorát mě včera ale táááák na*..krknul MM, že se mě to drží ještě i dnes 😠 .a to je co říct 😅 .
no nic...musela jsem vyřídit nějaké maily, tak jsem nezvykle brzy nakukla 🙂 .
už mám navařeno, ještě pověsím prádlo, venku vylézá sluníčko, tak se půjdeme pomalu vychystávat ven 🙂 .
tak zatím páá a všem krásné ránko 🙂 .

katzi
20. led 2011

Dobré ráno,

u nás noc fajn, jen 1x jak se vrátil MM z fotbalu kolem 23h, tak se vzbudila, spravil to dudel a pak až do rána spala. Ale jsme teď na Chamomille, tak možná je to tím 😕 A opět známý paradox - včera jsme celý den knedlily doma, většinou u nějakýho DVD, žádná větší fyzická aktivita a spala jako dřevo 😕

@lehna : vše NEJ NEJ Štěpánkovi k narozeninám. Už je to taky velkej chlap 🙂

@anta : hlavní je, že ti spí Honzík pěkně v noci, to se pak dá ve dne s ním kdyžtak kočárkovat. Adélka jako malinká spávala hrozně blbě v noci a přes den chtěla taky jen v kočáru a to jsem nedávala, chtěla jsem se natáhnout aspoň ve dne s ní. Takže jsme taky učili na spaní doma.

@ined77 : teda ty jsi po ránu akční : navařeno, vypráno, ven jdete.... 🙂 My jsme s Adu obě v pyžamu, jede tady Kouzelná školka a já sedím na netu. Maso na vaření ještě není ani vytáhlý z mrazáku 😀

lehna
20. led 2011

@anta - jasně, mě ty procházky taky nevadily, jenže jsme taky na tom byli jak KATZI - Štěpánek dost blbě spal v noci, hodně blbě,tak jsem taky byla ráda,že spí doma a já kolikrá s ním.

@katzi - děkujéééém i vám 🙂.
Takových akčních mamin znám víc po ránu, co mají navařen,uklizeno. já začínám fungovat až tak po desáté 😀.

čekám na PPL a pak pojedu na nákup. V Globusu mají tak vysoké vozíky,že jsem zvědavá jak sama Štěpiho tam usadím a pak hlavně vytáhnu 😅

prchalka
autor
20. led 2011

@anta Jo - to jsem se taky chtěla zeptat. Všechny tu máme (nebo měly) dost nespavce a vy chrníte celou noc - bledá závist 😅
Jak spal jako malý v noci, když ještě normálně přes den spal? Dal celou noc nebo se taky budil a mrvil? A jak vám vlastně lezly ty zuby, taky s problémy?

anta
20. led 2011

@prchalka - upřímně, když mu lezly zuby, tak manžel za ním vstála, rekord byl 8x za noc, ale když to šlo, tak spal krásně, ale budíval se třeba ve čtyři ráno, pak se mu to posunulo na pátou, no taky to byl moribundus 😉 Přes den spal taky docela na nic, hlavně jsem s ním jezdívala s kočárem a pak jsem šla do baráku a pokaždý mi ho nějaký vůl vzbudil (řevem, fláknutím dveří apod.), prakticky mi ale prořval cca 8 měsíců od narození, takže to taky nebylo jednoduchý 😎

prchalka
autor
20. led 2011

@anta No my řvaly taky krásně od narození, mi připadalo, že to nemá konce.. snad až do 1,5 roku a furt ječela a teď taky, ale jako bonus ještě mluví 😅

ined77
20. led 2011

tak jsem zde 🙂 .
matýnek ještě ve 12h tady létal jako poplašený a řehtal se 😠 😀 .dnes ho ale musím pochválit..je hodný a krásně i papkal 😵 .
ráno ještě než jsme odešli mě vyloženě dojala pošťačka, zvonila ze spoda, prý pošta a že mám na poště 2 balíčky, které ona už ale neměla jak pobrat, tak ať si pro to tam zaskočím 😅 😝 ..tak že mi dala do schránky papír.tak jsem jí teda odpověděla, že už teda nenadělám nic, ale že jsem v podstatě před porodem a mám ještě malé dítko, že z toho zkrátka moc radost nemám 😝 .ta česká poště opravdu stojí za to 😠 .pak tam volám, že jestli se teda pro to můžu rovnou zastavit a tam zase ženská, že teda jo, ale raději až tak za hodinu, že to nemá připravené 🙄 😅 ...tak sjme jeli busem do banky a cestou zpět jsme se teda stavili na té poště...já čekala že to bude to stupátko, když teda pošťačka na papíře zaškrtla že balík je větších rozměrů 😅 a tam zatím byly 2 balíčky a v každém 2 osušky 😅 ...2 pro malou a 2 pro matýnka 😝 .to už by asi opravdu nepobrala 😖 .snad si to ale zapamatuje a příště balíček doručí 😝 ...však ještě čekám dohromady 3 😝 .
pak jsem ještě koupila matýnkovi nový příbor, nerezový, krásný..prostě pro velikého kluka 😀 .tak byl pak u oběda důležitý jak cosi 😀 .
no a odpoledne už asi pojedeme jen tady někde trajdat s motorkou...dnes nám tu celkem pěkně svítí sluníčko, konečně, tak doufám, že to vydrží 🙂 .

@lehna 🙂 ...štěpánkovi přejeme vše nej nej nej, ať je stále tak hodný a veselý a dělá vám jen samou radost 😵 😵 😵 .

@katzi 🙂 ...já dělám hlavně ráno, odpoledne už než kdesi cosi tak je pomalu tma 😅 .takže to stíháme jen posvačit a vykopat se ven 😅 .
taky nás tatínek budí poměrně brzy..jezdívá teď do práce i o 40 minut dřív než před stěhováním 😖 ...no ale stejně, než se dopolko vyhrabeme ven je pomalu 9.30 😝 .
s tím kroužkem..jj, přesně tak 😉 ..já si jen říkám..jen aby kačenka v tom kočárku spala 😝 😀 ...po zkušenostech s matýnkem nevím nevím...jak se kočár zastavil, do 5 vteřin byly kukadla otevřené a už začal koncert na celé kolo 😝 .

@anta 🙂 ...s tím klubem to je super 😉 .já takhle chci zkusit dát matýnka do té volné dopolední herny 😉 .a budu jezdit někde poblíž, kdyby náhodou začal nějak vyvádět, tak že bych pro něj hned zašla, ale nějak myslím, že s ním v tomhle problém nebude 😉 .on jak je někde beze mě je v pohodě, ale jak jsem někde s ním, tak se mě právě pořád drží.
a pak ve školce, pokud teda vyjde..třeba zkusím ho tam ze začátku dávat obden...to se ještě uvidí.taky je to ještě celkem daleko 😉 .

jéé, on už kňourá 😕 ☹ ...tak teď číhám jestli ze spánku nebo mám nástup 😝 😀 .

@prchalka 🙂 ..ale tak je to lepší než před rokem ne? 😉 ono sice každé období má svoje, ale když u nás pominu ten vzdor, tak už to po všech stránkách nebe a dudy.i to spaní 😉 .taky už bylo myslím i na čase 😀 .hlavně že nevyjdu ze cviku že 😝 😀 .to by mi ten nahoře neudělal 😎 😀 .

tak je zatím ticho 🙂 .

anta
20. led 2011

Tak teď si řekl o záchod a vyčůral se, úplně normálně a v pohodě 🙂

anta
20. led 2011

Přidávám se s gratulací Štěpánkovi k narozeninkáááááám 🙂 Sluníčko vše nejlepší ti vinšujeme 😉

ined77
20. led 2011

@anta 🙂 ..super 🙂 .za chvilku budete přes den bez plenek úplně 🙂 .
já si tak jen občas říkám co s tím nočním čurkáním 😅 ...jestli to jako ''přijde samo'', nebo se začít aspoň nějak maličko snažit...někdy má matýnek plenku téměř suchou po noci, ale z toho bývá jako pytel 😀 .

jsem vám nenapsala, že včera večer jsem myslela, že už snad pojedeme 😕 .takže asi poslíčci, ale teda měla jsem fakt docela strach jestli už to není ONO 😅 .

áá vrtá se, nástup 😝

anta
20. led 2011

@ined77 - to je jak u nás. Honza přes noc tu plenu úplně nabobtná, což nechápu 😀 😀 😀 Jdeme ven bez plenky, tak a je to.

ined77
20. led 2011

tak u nás v podstatě spánek jen hodinu 😒 ..zato je matýnek super umrčený a ubrečený 😖 .bože bože.
teď kuká na krtka, tak snad se uklidní 😅 .zdá se mi teplejší, tak ho raději pak přeměřím..snad teplotu mít ale nebude ☹ .
tak se jdu věnovat, pááá a všem pěkný den 🙂

prchalka
autor
20. led 2011

My spaly hodinu - teď to začíná být nějak pravidlo, ale stačí, že abychom zase hezky odpadly večer 😉
Hmm, tak my furt s plínou ven i na noc - po noci ji má taky pěkně nařachnutou kilovou 😕 😖
A jak se to holky dělá, když dítě potřebuje takhle venku kaku a není po ruce obchoďák nebo hospoda?!?! 😅 😔
My dneska 2x docela velkou šišku do wc, to jsem po těch bobkách trochu nechápala, kde to bere, ale jsem samo ráda 🙂
@ined77 No jasně, že je to lepší, než kdysi 🙂 S tím kočárkováním mi ani nemluv! Zastavilo se a čumělo se nebo řvalo. Ale člověk aspoň věděl, že nesmí být pohodlnej 😀
@anta Nechápu, jak ti může Honzík spát doma v kočáru, já taky jak jsem se přiblížila k domu, tak byla vzhůru a to nemluvím o paneláku , otvírání dveří, lidech, ruchu, výtahu...! 😖 No ještěže už je to za náma tyhle galeje 😝

anta
20. led 2011

@prchalka @ined77 - tak vás můžu uklidnit, dítě neusnulo 😝 😅 Fakt to je radosti s ním, asi má nějaký vzdor či co. Než se vypravíme, tak mu to trvá, nechce uklízet, vzteká se, vynucuje si pláčem a na prdel mu dám, brzy 😠

gina333
20. led 2011

ahojte 🙂

@lehna : malemu oslavencovi prajem krasny narodeninovy den. 🙂

@ined77 : s tymi postarkami som si uzila svoje aj ja, ked som cakala Sophi stale bol problem s balikmi, bud my nedoniesla, alebo zabudla ddat oznamenie, aspon raz do tyzdna ma vzdy vytocila. 😲 Pribor mame aj my, najviac sa Sophi paci vidlicka, a samozrejme nozik, vsetko by krajala. 😉

Dnes my cely den dost blbo. 😲 Mam aj natchu, kaslem, no hruza. 😒 V robote bol hotovy blazinec, nikdy som si nemyslela, ze predavacky v takej predajni tak narobia. 😝 😝 Dnes som cele doo ani nevyliezla do skladu, chystali sme tovar na prevod .Sophi spala dnes poo skoro 2 hodky, no bodaj by nie, ked v noci strasila. 😵

katzi
20. led 2011

@prchalka : jj, během prvních 3 měsíců po porodu jsem díky neustálýmu kočárkování zhubla na váhu, kterou jsem nikdy v životě něměla 😀 Pak postupně začala spávat doma a zase jsem se spravila 😀 A s tím kaku - Aduš je domácí "kakač" 😀 Ona prostě háže bobek jen doma do nočníku a to víceméně pravidelně každý den buď hned po snídani, nebo po obědě.

@gina333 : přeju ať je ti brzo líp. Až večer usne Sophi užij si relax.

lejlla
20. led 2011

k bg