Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
11. únor 2011

@ined77 Snad jsi nevzala vážně tu vykládku ?!?! 😕 😅
@ja_sta Tak to vás komplet lituju ☹ Já jsem byla z nevyspání vyřízená, podrážděná, nemyslela jsem na nic jinýho! Teď už to samo snáším líp, ale jak nespím, jsem jak mumie. Teprv první zoubky a už takový problémy?? ☹ Já si taky říkala, už aby to buzení a motání bylo za námi a my se budíme už skoro 1,5r. Dvojky bych takhle nedala ani omylem 😝 😝 Taky se držte!!

lehna
11. únor 2011

INED? že by?? nebo někde jsi někde na návštěvě? 😕

@ja_sta -jééjda, no upřímně nezávidím. Mi to stačilo s jedním , natož s dovjčátky,to teda musí být nervičky. a to oběma najednou? Nám se spaní zlomilo k lepšímu něco po prvním roce,že jsme Štěpiho nechali spát smaotného v pokoji. jak rostly zoubky, budil se víc, nasadili jsme homeopatika a bylo to lepšííííí. tak zkuste 😉 . držím palce,ať jsou zuby co nejdřív venku 😉

anta
11. únor 2011

Vau bárbí, dítě se mi vzbudilo po 30 minutách spánku, kašlal - opět, no to je očistec, chodí za mnou a říká "mámo nedělej toto a tamto" a řve a krokodýl hadr. 😀 😀 😀

gina333
11. únor 2011

Baby ta ined sa mi nepozdava 😨 ona by sa ozvala keby bola doma, a nespominala, ze sa niekde chysta. Zeby sa Kacenka pytala na svet ? 😉 🙂

anta
11. únor 2011

Tak to jí tedy všechny budeme držet palečky 🙂 🙂 🙂

sherry28
11. únor 2011

ahoj ženy 🙂
tak u nás to vypadá v celku dobře, až teda na to, že Luky má 38°C, doufám, že nepůjde druhá vlna nemocí u všech 😅 a zrovinka se chci zeptat, jestli už ind neporodila a koukám, že je po ní sháňka 😉

gina333
11. únor 2011

@sherry28 : my mame teraz druhu vlnu 😲 ja sa uz len modlim, aby tretia neprisla, Lukymu skore uzdravenie. 😉 Dnes u nas od rana snezilo, potom poo prsalo, ani sa necudujem, ze sme vkuse chori. 😒

Nema nahodou niekto cislo na ined, ja mam fakt tusaka, ze ta Kacka je uz na svete ? 😀

lehna
11. únor 2011

@gina333 - já mám číslo na INED, tak doufám,že se kdyžtak ozve 🙂. akorát včera psala,že jde dneska na KO. tak kdo ví, co jí řekli nebo neřekli. já jí zkusím napsat,co? nebo mám počkat??

@sherry28 - Tak snad se to všem třem vyhne. ty nemoci u vás,to je pořád něco,co? ☹

lehna
11. únor 2011

@anta - u nás se zas řve "mámí pojď tam a udělej tamto" 😀

lehna
11. únor 2011

tak mi to nedalo a pisla jsem teďka sms 😉

gina333
11. únor 2011

@lehna : ja uz som na ihlach, lehna hned napis ked budes vedit nieco 😵 😵

lehna
11. únor 2011

@gina333 -zatím nic 😕

gina333
11. únor 2011

@lehna : Bozeeeeeeee 😒

sherry28
11. únor 2011

tak ined rodí 😉 😉 😉 😉

lehna
11. únor 2011

@sherry28 - ti psala? 😕 .
pořád žádná zpráva holky. tak asi na tom něco bude 😉

gina333
11. únor 2011

@sherry28 : strasne jej drzim palce 🙂 🙂 🙂 🙂 nezabudnite dat avizko, budem cakat 😵

sherry28
11. únor 2011

psala mi to ale v jednu odpoledne 😕

sherry28
11. únor 2011

že je otevřená na 6cm, psala mi na druhý mobil a ten jsem měla v autě, teď jsem si pro něj šla 😅

sherry28
11. únor 2011

takže by měla mít už po nebo se jí to vleče, snad už má odrodíno, ale to si myslím, že by nám napsala ne? 😨

lehna
11. únor 2011

@sherry28 -jůůů, tak to je super. tak to už snad je Kačka na světě 🙂

sherry28
11. únor 2011

@lehna snad je všechno v pořádku a Kačenka je venku zdravá a mamča taky 😵

prchalka
autor
11. únor 2011

Týjo, odpol jsem tu nebyla.... mám husinu 😝 Tak až bude někdo vědět info, písněte! 😕 😨
To jsem si ale dělala srandu 😅

sherry28
11. únor 2011

ahojky jmenuji se Kačenka Doležalová narodila jsem se dnes v 16:45, 2,924kg a 48cm. Jsme v pořádku a jsem navíc moooc krásná 😵 😵 😵 😵 😵 😉

lehna
11. únor 2011

Huráááá. Moc moc gratulujeme a přejeme moc zdravíčka oběma 😵 😵 😵

gina333
11. únor 2011

Super. gratulujem aj ja. 🙂 🙂 🙂 🙂

Sophi spinka, MM je uz doma, tusim otvorime vinko a zapijeme Kacenku. 😵 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
11. únor 2011

Hurááááááááá, super, gratulace a hoooodně zdravíčka 🙂 🙂 🙂

sherry28
11. únor 2011

@gina333 jojo i já zapíjím kačenku, mám tu sice jen pivo, ale aspoň něco 😉 dětičky už všechny spinkají

sherry28
11. únor 2011

dobrou noc, mažu spát za nimi 😉

matova
11. únor 2011

ined: gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
a posielame hudlááááááááááááánečky hudlááááááánkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 x-

matova
11. únor 2011

baby, zdravím vás všetky, dúfam že ste všetci zdraví a že to ako tak ide a zúbky rastú 😉