• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

1. října 2016 
sherry :slight_smile: ...u nás se obykle dává 4.dávka hexy při prohlídce v 18.měsících(co vím od kámošek).akorát nechápu,proč jsme ji my dostali v 15.m :confused: ,ale MMR ještě nemáme.tak dr,asi ví proč :sweat_smile: .
16. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teď už taky čekáme na zarděnky+spalničky+příušnice :wink:
16. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sherry: Já to ještě jednou všechno v klidu prolezu a pak nezbývá, než mudr. zavolat a být trochu za vola :sweat_smile: Já prostě myslela, že jsou 3 a v tom jsem žila, dostala jí a já to vypustila. Nebo že by mi jí oočkovala a já to nevěděla? Ježiš, to bude ostuda!!
ined: Humor tě ještě neopustil, to je fajn, trochu jsem se při popisu všeho zasmála, ale asi takhle :sweat_smile: :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined77: ono je jedno kdy se dá 4. dávka jenom to musí být minimálně půl roku od třetí dávky. My ji dostali v prosinci přesně 7 měsíc od třetí, no, ale musí být podána do 18.měsíců. Doktorka řekla, že už to máme aspoň za sebou :wink:
16. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka:dívala ses do očkováku?Tam ji nemáš napsanou? :fearful:
16. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jsem už fakt unavená z toho jak je malý furt nemocný..myslím že to zuby nebude..
vidím že se tu bavíte o tom očkování..taky si už delší dobu nadávám za to že jsem dala naočkovat vše co mi řekli..
kamarádka má 14 m. synka ten nebyl očkován ničím, chtějí s tím začít až jak bude mít 18 měsíců, a ten chlapeček ještě ani jednou nezastonal!
fakt sem byla blbá..ted už dám jenom co je povinné a u druhého dítěte taky a určitě začnu později..
navíc začínám zjištovat že některé ty věci se chytit ani pořádně nedají..
16. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja sa v tom ockovani vobec nevyznam :frowning2: :frowning2: davam ockovat co je povinne, dala som proti pneumokokom, aj proti rotavirusom, proti kiahniam dam tiez. Vzdy my dokina poradi co treba a co nie, mame perfektnu mladu doktorku, takze asi tak.

Aj ja chodim vsade s malou, este aj vecer ked sa sprchujem stoji pri vani :slight_smile:
16. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka :slight_smile: ..to by jsi určitě věděla,kdyby jste 4.hexu dostaly :wink: .však to musíš mít v očk.průkaz :wink: .naše dr.tam lepí malinké nálepky z vakcíny :slight_smile: .
hezky se směješ :grinning: .

sherry :slight_smile: ...jj,víš,já to ani tak nepočítám,neboť my jsme měli pořád něco a první hexu jsme dostali tuším až v 7m :sweat_smile: .ale určitě máš pravdu...někde jsem o tom kdysi četla :slight_smile: .

matova :slight_smile: ...mně by nic z toho jak to máme doma zařízené až tak nevadilo,kdy alespoň moje drahá polovička občas :zipper_mouth: ...nemáme hlídání,nemáme...jalovou krávu nepodojíš.všude je to nějak,ale proč mám poslouchat proboha nějaké kecy s prominutím.
kdyby místo toho řekl,víš co...když bude špatná noc,tak si za ním např.na ty 2 h půjdu lehnout já ať chvilku spočneš.fajn,super...nebo prostě něco podobného.jenže u nás už by to snad už ani nešlo,neboť já se i s matýnkem za dveřmi sprchuju,stojí tam,buší a brečí :fearful: ...nevím,jestli by vůbec s tatínkem spal,ale vyzkouším to,brzy :angry: .
16. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, Mmr a Prevenar už nedám. pouze Pentavac dám ten je povinný..u vás je to Hexa. ta tady naštěstí není povinná..
holky zjistěte si fakt o tom jak to jde, já to nechala dlouho plavat a ted toho lituju...kdybych se o to zajímala už před porodem, tak mohl mít daleko lepší imunitu.
16. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
gina. moj pri vani vrieska a k manzelovi nechce tak vacsinou idem ked uz spi a vacsinou sa vtedy aj zobudi,no des.
meleri: v japonsku je zakaz ockovania dokonca do 2 rokov... :cry:. Na jednej strane si vycitam zesme ho davali vakcinovat, na druje cio keby dostal pneumokoka a ....Uz nase ekzemy rozmyslam ci aj z toho nebudu,ze sa mu imunita narusila...ale ine deti ich nemaju zas.....
No a my sme MMR dostali práve v 15mes.

simonko sa zobudil, Prchalka: vrazdit nebudem, spal totiz presne 1:30 :angry: :slight_smile:. tak vsetkym este pekny den, alebo radsej nikomu nic?pa
16. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tož jsem to asi našla: Není to sice k přečtení, ale datumy odpovídají:
31.12. - 5.2. - 2.4. - a čtvrté datum chybí :confounded: Tak myslím, že to asi očkují v 18m na prohlídce, ale asi si tam zavolám..
16. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri :slight_smile: ...MMR je taky povinné očkování ne?
já to také nechci přehánět,ale časem bych chtěla dát klíšťovou encefalitidu,rádi chodíme do přírody a pak ve školce či škole žloutenku :wink: .
trošku jsem teď přemýšlela ještě nad meningokokem...a už je toho až tak dost :frowning2: .jenže co když..... :fearful:
16. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matova,

jo je to naprd.. :frowning2: já jsem fakt rozhodnutá že druhé dítě taky počkám pár měsíců...
právě mě to zaráží na té kamarádce, že oni byli kolikrát zdechlí a on nikdy nic...a náš furt.
právě je to o tom strachu...jenže většina těch nemocí se nedá fakt jen tak chytit...dá se sehnat informace o každé té nemoci a stačí počíst..

Ined,
ne není povinné.
16. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
gina :slight_smile: ...ty neštovice-kiahne taky pořád řeším.může to mít lehký průběh,ale nemusí...zase si říkám,že neštovice jsme měli prakticky všichni...ale pak jsem i řešila,kdyby to třeba malý dostal a já byla těhu,nebo jsme měli novorozeňátko...pořád nevím.mm nechce,přijde mu to zbytečné,navíc stojí jedna dávka u nás 1500 kč :confounded: ...
a vy jste měli špatnou zkušenost s neštovicemi?
16. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri...aha :confused: a já myslela že je :sweat_smile: .
16. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malej už je vzhůru, aspoň, že naspal hoďku :unamused: i když jsem si řikala, že po dnešní noci by mohl spát dýl :confounded: ale tak už to bývá, zrovna ne :angry: akorát nevim co teď budeme dělat, až do pěti než přijde táta :rolling_eyes: On když je tak protivnej, tak se s ním ani nic dělat nedá :cry:
16. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry :slight_smile: ..jj,to znám :confounded: .to už se pak člověk staví i na hlavu a stejně nic nepomáhá :sweat_smile: .a kluci si spolu nepohrajou?
já vždy když si myslím,že by měl spát dlouho,tak spí chvilku a naopak :sweat_smile: .
dnes trhá rekord kulíšek...1.36 v postýlce :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zakřikla jsem to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natalka mala kiahne ked chodila do skolky, a mala ich doslova vsade. Nielen po tele a po vlasoch, ale aj medzi palcekmi, na jazyku, stale to chcela skrabat, biele suche bodky sme mali vsade po byte. No des :angry: :angry: :angry: Ja som zase taka, ze ked sa da tomu vyhnut tak radsej zaplatim a nech je pokoj. Nerada by som trapila Sophi ked nemusim.
16. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my spali po o 1:15h., uf jsem ráda, že už to nejsou ty jeho 30-45 minutovky.

Prchalko- Štěpi dostal 4.tou Hexu teďka na roční prohlídce.
16. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined77:nepohrajou, on když je protivnej, tak můžeš dělat jakýkoliv šašky a nic, a Lukas si chce taky hrát chvilku normálně a s ním to zatím ještě nejde, jsou od sebe trošku dál (4,5let)
16. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adu trhla rekord : přes 2 hodiny spala :wink: Ovšem vstala zase zadkem napřed.Tak snad to za chvíli rozchodí :slight_smile: Já jsem udělala velkou chybu - šla jsem si taky na chvíli přilehnout, no a teď - jednak se mi z té postele vůbec nechtělo a jednak jsem praštěná polenem :unamused: Nic, jdu to taky rozchodit. Pojedem do města na nějaký nákupy a do knihovny.
16. únor 2010 ve 14:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Spala 1.10 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak ještě naštěstí hodinku se mnou na posteli, jinak by mě vážně už kleplo!
16. únor 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi: A jsme na tom stejně, já jsem asi taky na pár vteřin vytuhla a :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky jak poleno! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do toho se ještě teď praštila do hlavy o otevřený šuplík, ale otevřela si ho sama - nemá dělat kraviny furt! Tak jdu.. pá
Ty jsi nějakej čtenář. Já vyhodím tatínka s ní ven, až přijde, sama se tam nepoženu!
16. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,u nás se spinkalo 3h :confused: !!!asi dospával tu strašnou noc :frowning2:.
mm právě prohlásil,že prý ještě jedna taková noc a spáchá sebevraždu :sunglasses: :zipper_mouth: ...

nikomu nic :grinning: ...jdu chystat oběd,páááá
a pěkný zbytek dne :slight_smile:
16. únor 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kluci právě odešli :sweat_smile: .
aspoň něco v klidu podělám :wink: ,ale předtím si udělám pořádné kafisko :grinning: .

gina :slight_smile: ...aha,chuděrka :frowning2: .to muselo být hrozné :frowning2: .to samozřejmě chápu,po takovém zážitku.
já ještě uvidím :wink: .nejde až tak o ty peníze...za zdraví děťátka cokoliv,ale zase aby toho nebylo ve finále moc :unamused: .

sherry :slight_smile: ...jasně no :frowning2: .se špatně naloženým dítkem je těžké pořízení :frowning2: .

lehna :slight_smile: ...super,nakonec se i štěpánek naučí aspoň ty 2h spinkat :dizzy_face: .

katzi :slight_smile: ...to já právě raději nedělám,jsem pak jak praštěná po hlavě a hlavně protifka i sama sobě :sweat_smile: .než bych to rozchodila,byl by večer :sweat_smile: .m když to začne s malým na klíně brát,vezmu zpoza sebe z pohovky polštář,podepřu si hlávku a na 10 minut zavřu oko a stačí :grinning:.musí stačit :wink:.

prchalka :slight_smile:...tak si pak pěkně spočni :wink: .
áááá moje nejoblíbenější reklama...plenky pampers pro zlatý spánek :rolling_eyes: :angry: ....klamavá reklama :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

no,jdu se pohnout z místa :wink: .
:slight_smile:
16. únor 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi :slight_smile: ...a co tak čteš :slight_smile: ?
16. únor 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme zpět.Buďte v klidu, žádná velká čtenářka nejsem - chodím tam hlavně pro časáky - něco o děckách, něco o bydlení, něco pro ženy :slight_smile: No a taky jsem měla půjčený nějaký ty knížky o výchově, ale ty jsem ani nedočetla, na naší Aduš je to stejně neaplikovatelný :slight_smile:
16. únor 2010 v 17:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, my sme uz tiez doma, na obed vypila flasu mlieka, este, ze zajtra ideme k dokine, lebo by ma uz z nej kleplo. :unamused: Nati sa uci, a Sophi zdemoluej byt s pokrievkami. :dizzy_face: :dizzy_face:
16. únor 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined: já to poobědový spaní taky běžně nepraktikuju (však víte, sedím dycky tady na MK :slight_smile: Ale dneska je fakt takovej nějakej den na prd, šedo venku, šedá nálada, Adis spala tak dlouho,..nějak jsem svodům postele podlehla :slight_smile:

a co máš žehlení na večer? :slight_smile: Já jo, ale nevím nevím dneska, asi se mě dnes žehlička nedočká :slight_smile:
16. únor 2010 v 17:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek