Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
2. bře 2011

@gina333 :děkuju. Já se snažím doma pořád něco dělat, jak se zastavím tak ji mám před očima 😢 Fyzicky se snad zotaví brzo, psychicky se bojím, že to bude na dlouho ☹ A doma to opravdu nešlo, těsně před tím než jí dali kapačku už zvracela v podstatě non stop, jen šťávy, byla tím zvracením už hrozně vyčerpaná. Řádí teď prý mezi děckama rotaviry, nejspíš to chytla na zápisech do těch školek 😖

gina333
2. bře 2011

@katzi : ja som dala Sophi ockovat proti rotavirom hned ako sa dalo, svagrinej mala bola koli nim v nemocnici, dosli za 5 min. 12 tak som ani na minutu nevahala ci ju dat zaockovat. 😲 Neboj sa, deti rychlo zabudaju, ona si t ani nebude pamatat, ze bola bez vas.

katzi
2. bře 2011

@gina333 : já si právě chci teď všechno pozjišťovat ohledně toho očkování - jestli ji teď ještě můžu nechat naočkovat. A Karolínku do budoucna dám taky. Tohle bych už nechtěla nikdy s žádným mým dítětem zažít, byla to hrůza 😔 Doteď se o ni hrozně bojím, ale zatím nám každý den dávají doktoři pozitivní zprávy, že se to lepší, tak snad..Jsem zvědavá jaká bude až se vrátí, snad se i z toho odloučení brzo vzpamatuje.

sherry28
2. bře 2011

ahoj 😒

@katzi teda, vy na tom jste ještě hůř než my 😢 a s tím, že vás nevzali přednostně by se měli stydět 😔 ☹ ☹ ☹ ☹naše zdravotnictví je hnus 😝 chudinka malá, sama tam musí být, já bych si to vydupala a bych tam mohla být s ní, vždyť jsi zdravá a byla by jsi zavřená v nemocnici taky, třeba ty návštěvy chápu co choděj z venku, ale takhle 😕

Luky byl dva dny ve škole a dneska přišel s 38°C 😨 a Elík má taky 38°C, pomóc, to už nedávám 😔 aby toho nebylo málo, tak Mára se ráno vzbudil se štěkavým hlasem, prostě absolutně bylo slyšet, že má průdušky v pr.... 😅 během dne to rozchodil, ale pořád kašle a Elda taky kašle a do toho ještě ty horečky, už nevím jak je vyléčit, jsou poctivě doma, nemáme přetopeno(23,5 C°), zvlhčeno dostatečně, už nevím........ a teď jak umřel ten desetiletý kluk, no síla, 3x s ním byli u dr. a prd platný, já bych je žalovala, jenže ty svi....se budou krýt, to oni uměj, ale ono na ně dojde ze zhora....

promiňte, ale už jsem naštvaná na všechny dr., celý rok jsme nemarodili a teď ve velkým 😔 už aby přišly ty slibovaný vedra v dubnu 😉

gina333
2. bře 2011

@sherry28 : tak sa to aj na vas vali z kazdej strany 😠 to je des, ani si nepamatam, kedy sme mali takuto zimu, same choroby. ☹ O tom chlapcekovi ani neviem, je to strasne, mas doma zdrave dieta, a skoli ho jedna obycajna chripka. Je to velmi smutne. 😖

katzi
2. bře 2011

@sherry28 : vydupat to nešlo - chápu, že mě tam nechtěli nechat a to především kvůli mýmu těhu, prý tam mají hodně různých infekčních nemocí na oddělení, mohla bych prý ohrozit plod. Ale zkoušel to MM - přes známou to tam zkoušel vylobovat, aby tam mohl s ní být on. Verdikt - prostě ne, a to i přesto, že je tam od včerejšího odpoledne úplně sama. Do té doby tam s ní byl aspoň jiný malý chlapeček. Nabídli mu jen, že na ni může na chvíli kouknout, což odmítl. Jen by ji to zbytečně rozhodilo, kdyby se tam ukázal a hned zas šel 😒 A přesně jak píšeš - někteří lidi, co dělají ve zdravotnictví naprosto ztratili nejen veškerý cit, empatii a soucit, ale i profesionalitu 😠 😠 😠 A nedovoláš se ničeho 😠
Vy se taky držte, naprosto chápu tvoje zoufalství 😔 Fakt ať už je jaro a teplo.

sherry28
2. bře 2011

@katzi všechno jde 😉 jen kdyby marodilo dítě dr. nebo zdr.sestry, tak bys koukala jak by tam byla s ním 😕 a kor, když je tam sama na pokoji ☹ ale jasný, ty jsi udělala maximum a snad ji už zítra pustějí, ale teda Adelí je pro mě hrdinka 🙂 špatně je jí a ještě to zvládá bez rodičů 😵

katzi
2. bře 2011

@sherry28 : to máš asi pravdu, v tomhle případě by se to určitě nějak udělalo 😒 Nebyli jsme dost VIP pacienti 😒 Jj, pro mě je taky hrdinka - nevím sice jak to zvládá teď, ale mě stačilo už to, když jsme s ní byli na tom příjmu, jak spolupracovala při vyšetření, jak zvládla loučení,...

člověk si fakt v těchto chvílích uvědomuje, co je v životě nejdůležitější a co jsou banality 😔

anta
2. bře 2011

@katzi - chuďátka moje 😢 😢 😢 Já sama prožila dětství po nemocnicích (umělý žlučovod - dvě operace - první v druhém měsíci života a druhá v osmém), pamatuji se, jak mě jednou máma musela v nemocnici nechat a já jsem brečela jak blázen 😢 Adeli je šikovná a přiznám se, že si opravdu uvědomuji, co kolikrát oproti vám řeším za hovadiny 🙄 Držte se a řeknu ti, že už mě ten přístup doktorů vážně dost vad 😒 í. To na psychice nepřidá, když to děťátko je tam samo samotinké 😢 , panebože, co z těch doktorů zbylo? Kde je nějaký cit do pr*ele už 😠 😠 😠
@sherry28 - ježiš, vy se z toho snad nevyhrabete, je to možný? ☹

prchalka
autor
2. bře 2011

To je hrozný, já bulím.. my jsme teda parta marodů ☹
@katzi Chuděrka malá. To čekání na pohotovosti a nemoct tam být s ní ani táta - vůbec by mě nenapadlo, že tohle ještě může být možný 😕 Ale ona se z doho dostane a ty si pořádně odpočni, i když.. jestli to vůbec jde.. 😔
@sherry28 U vás to taky vždycky lavina 😠 ☹
Držte se všechny!!! Dobrou noc všem..

katzi
2. bře 2011

@anta : to sis teda v dětství protrpěla svoje 😢 Je to fakt strašně krutý takhle malý dítě aby tam bylo samo 😢 A zvlášť když bez nás není vůbec zvyklá, nebývá ani u nikoho na hlídání.

@prchalka :jj, jsme tady nějaká smolná skupina, tolik nemocí pořád 😢 Hlavně že tam v nem. všude visí na zdi kodex práv dítěte a mimo jiné je tam uvedeno, že má právo aby s ním byl rodič po dobu nemoci. No oni se teď vymlouvali na tu chřipkovou epidemii, že kvůli tomu to nejde. Zajímalo by mě, jak by to bylo, kdyby epidemie nebyla. U nás spánek a odpočinek fakt moc nejde - nemůžem to s MM dostat z hlavy, pořád na ni myslíme...

anta
2. bře 2011

@katzi - utekla jsem hrobníkovi z lopaty, já vím, ale o to víc užívám života 😉 No, to věřím, že o spánku nemůže být řeč, já bych taky nespala ☹ ☹ ☹ Snad ji pustí zítra domů, prdelku malou ☹

katzi
2. bře 2011

@anta : to děláš dobře, jen si užívej 😉 Vařím nám večer meduňkovej čaj a ještě si dávám teď nealko pivo, tak snad mě to složí 🙂 Volali jsme tam večer sestřičkám jak vypadá - prý dnes i něco málo večeřela, nezvrací, neprůjmuje, tak snad ji opravdu zítra pustí. Ale fakt ji chci doma jen doléčenou, za každou cenu to nechci, aby se to nedejbože nevrátilo 😖 Zítra po 11h budem vědět víc, máme volat...

gina333
2. bře 2011

@katzi : potom nam daj hned vediet, ci tvoja mala babulka moze domov. Budem na teba a na Adeli mysliet. 😉

@anta : veru uzivaj si zivota moja. 🙂 🙂

Sophi spinka, poo som stihla upiect babovku tak idem ju konecne ochutnat. 🤐

Pekny vecer prajem. 😔 😔

katzi
2. bře 2011

@gina333 děkuju a jj, dám vědět. Snad na to teda ve víru událostí nezapomenu - nevím v kolik tam pro ni kdyžtak pojedem a ve 14h jedu ještě na kontrolu na gyndu - nešlo to přeobjednat na jindy. Dobrou chuť k bábovce 😵

anta
2. bře 2011

@katzi - taky moc držím palečky 😉 😉 🙂

katzi
2. bře 2011

@anta : děkuju moc 😵

Teda tak dlouho jsem u netu neseděla ani nepamatuju. V TV nic není, na čtení nic nemám, MM se šel odreagovat na fotbal, tak se bavím takto 🙂

gina333
3. bře 2011

dobre rano 🙂

noc dobra, spinkala do 6:10 s jednym zobudenm okolo 3:00, asi sa jej nieco zle snivalo, lebo zaplakala, ale stacilo ju pohladkat, pritulkat a spinkala dalej. 😵

prchalka
autor
3. bře 2011

Dobré ráno,
u nás se v noci asi 3x vejskalo, ale MM to tam šéfuje, jen mě to budí 😖
Po "Mládí v hajzlu" jsem teď dočetla o Dr.Housovi (no spíš o herci Lauriemu) a teď čtu scénář k Vratným lahvím. Aspoň jsem se dokopala zase číst a baví mě to.
Jsem taky ve 3 měsících utekla z lopaty, převáželi mě vrtulníkem do HK. Řádila tehdy nějaká šílená chřipka a mě to vzalo komplet dýchací systém..no na poslední chvíli a asi jen proto, že strejda dělal na RTG a zařídil mi to, tak jsem tu. To jsou osudy ☹
Když jsem viděla, jak to mává s 2,5 letým děckem, tak s takovým miminkem si to neumím představit ☹
Ještě snad pár dnů a bude tepleji a veseleji. Jsou to poslední záchvěvy nemocí, věřím tomu 😉 Včera jsme vylezli všichni ven ani ne na půl hodinky, byla velká kosa. Odvezli jsme odpad na sběrňák a pak chvíli na moto kolem baráku a domů 😝

gina333
3. bře 2011

@prchalka : ja mam tolko knih rozcitanych, ze pomaly ich budem musiet citat od zaciatku, lebo si nepamatam dej. 😉

lehna
3. bře 2011

Dobré ránko,

jejda holky, co to tady čtu 😢, to jsou teda osudy, úplně mám mráz po zádech a slzy v očích. Hlavně,že jste tady 😉.
já si to nedovedu ani představit,že by jsme Pipa nechali v nemocnici, on by to tam snad jen prořval. a já doma taky. radši nemyslet....

@katzi - ať to s Adélkou hlavně dobře dopadne a pustí vám jí dnes domů 🙂. Statečná holka je to 😵

Naše noc, první buzení 2.30, že mlíko, pak jsem ještě někdy slyšela jedno volání a budíček 5.45. chvíli se mnou leží v ložnici, po 6té už vstává, je světlo. a já se nemůžu pořádně vyhrabat 😒

@prchalka - taky my jak jdem ven, tak tam strávíme minimálně 2hodiny, protože Štěpi domů nechce. jak mu řeknu domů, tak on na mě Pipa venku-mama pryč. takže mě vyhání domů a on chce být venku. takže každý den chodíme domů s kraválem, a pak se ještě 10minut vzteká u dveří,že chce jít ven.
jaké je nové CD?
Knihy se taky chystám číst, jen se k tomu zas nějak nemůžu dostat 😅 .

anta
3. bře 2011

Ahoj holčiny. Tak dítě opět mámu volalo, ale dneska mě vzbudilo a to v 5,23! Jsem myslela, že mě picne. Tak jsem ho šla ještě pohladit a řekla jsem mu, ať chrápe 😀 . Nevím, co mu je, večer mě volá a ráno taky 😕 Jinak je pekelně protivnej, tak nevím, jestli na něj zase něco neleze 😝

gina333
3. bře 2011

@anta : mna vola Sophi tiez , aj v noci, ked zisti ze nie som v spalni tak zavola, ale staci sa jej ukazat, ona sa usmeje a zahlasi tu si, ty si prisla, a spi dalej. 🙂 Rano ked sa mi podari vyklznut z izby, tak na mna tiez krici, mami, Regi kde si? 😀

anta
3. bře 2011

Tak dítě má ostříhanou hlavu - konečně, rozhodl se sám, že chce ostříhat, že mu vlasy lezou do očí 😅 😅

lehna
3. bře 2011

mě taky Štěpi v noci volá a ráno si pro něho musím jít a odnést do ložnice 🙂.

@anta - přijeď ostířhat i Pipa prosím,taky bych mu to měla trošku sjet,ať mu to trochu zhoustne ty vlasy 🙂

anta
3. bře 2011

Tak ségře ve dvě ráno praskla voda, je v porodnici 😉

anta
3. bře 2011

@lehna - tak mi ho pošli expresem a já ti ho okudlám 😉

lehna
3. bře 2011

@anta - velice ráda 😀.
jéé,tvoje ségra bude mít mimčo 🙂, to jsem ani nevěděla 😅 . tak ať to má rychle za sebou a těší se brzy z mimča 😉

gina333
3. bře 2011

@anta : tak dalsie mimco do rodiny? drzim palce nech to ma lahky priebeh 😉

anta
3. bře 2011

@lehna - jsem z pěti dětí. Nejstarší brácha má dvě děti - holčičku a kluka (Mařenku a Vašíka), ségra - holčičku (Valérii) , brácha - nic, já - kluka (Honzu) a teď poslední ségra rodí 😅 😅 😅 Taky jí přeji, aby to mělo hladký průběh bez komplikací, pořád na ní musím myslet 😉