Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
6. dub 2011

Byli jsme v obchodě, Honzík šel ze schodů a spadl, to je čudla, máme tady u vchodu i nakloněnou rovinu a on ne, že prostě půjde po schodech a spadl, no to mi trošku zkalilo náladu 😒

lehna
6. dub 2011

@gina333 - to máš pravdu,že to dá práci to nafotit a poměřit. zkus to dát třeba ipo více kusech,než po jednom. a nebo odnést do nějaké second handu? na komis?

@anta - to je prďola. a nedají si říct a nedají,co? hlavně,že je v pořádku 😉

prchalka
autor
6. dub 2011

@gina333 Tak udělat balíčky podle velikostí, aby to + - sedělo. No chápu, bylo by s tím práce. Já zatím neprodávám nic... co kdyby 😅 Po jednom by mě to taky nebavilo, to se dobře prodávaj ty větší věci. Ale pořád lepší, než to mít ve skříni nebo vyhodit 😉

prchalka
autor
6. dub 2011

@lehna Koukám, že radím to samé, ale gina byla na předchozí stránce, tak jsem tohle četla až pak 😅
@anta Tak to my upadnem i na rovině - je to brambora!!
Taky jsme byli na malé prochajdě, jakože jen pro máslo, nakonec jsem tam nechala 110 Kč a čorí si vymouzovala okroužek, tak jsme chvíli poťapaly. Než jsme šly, tak svítilo, když jsme byly venku, tak začlo samozřejmě víc foukat a sluníčko nebylo a teď už zase prosvítá. Ale to už sedí u oběda. Zas jsem nevěděla, co uvařit a nakonec je z toho docela dobrá bramborovo-zeleninová polívka 😉

anta
6. dub 2011

@prchalka - to znám, taky kolikrát nevím, co vařit, nakonec z toho vyjde dobrůtka 😅 😅 My jdeme odpoledne s Honzíkem do herny Beruška, což je fajn, že nechce být venku, protože to tam docela nepříjemně fouká 😉

anta
6. dub 2011

@lehna - je v pořádku, byli jsme na motorce a na písku, pěkně si tam hrál s dětmi, nejdřív mě pořád volal, ať si jdu sednout do písku, tak jsem mu řekla, že si tam nesednu, že papám rohlík, což byla pravda. Ale řeším fakt problém, chtěla jsem ho dát na to hlídání, ale jen o tom doma promluvím, tak spustí hysterák, že se mu tam nelíbí, paní že má ošklivý obličej a že tam nemá žádné hračky, ale v tom fakt nekecá 😀 😀 , má toho tam fakt málo a Honzu bohužel nic nezaujalo, tak nevím, co s tím 😨 .

gina333
6. dub 2011

@prchalka : aj to balickovanie som skusala, ale dopadlo to tak, ze mi iba odpisali, to by som brala, toto zase nie, no ja nato nemam nervy. Niektory baby tam iba spekukuju, a vsetko by chceli zadara. 😠 Veru, ty este nic nepredavaj, tebe sa to raz urcite zide. 😉

Sophi spinka, poo ideme na postu, potom na oslavu, svagrinej dcerka oslavuje dnes 15 rokov tak jej ideme gratulovat. 😵

anta
6. dub 2011

Holčinky, já na to asi přišla, proč se nechce nechat hlídat od jedné osoby! Dnes jsme byli v Berušce a choval se tam naprosto v pohodě, ani mě nehledal očima, mohla jsem v klidu na záchod a podobně, děti mu nevadí, trošku nejistě se sice chová, ale neřve, nevyvádí, je vcelku v pohodě. To znamená - nesnáší upoutávání pozornosti na jeho osobu, on to neměl nikdy rád, ani když k nám přišla návštěva, tak se ho tzv. nesměla hned všímat, to až po chvilce. To se mu nikdy nelíbilo, to znamená, že když hlídání, tak jedině v kolektivu dětí, prostě to zkusím, tam ta pozornost nebude tak silná a on se v kolektivu dětí zas tak špatně necítí 🙂 🙂 🙂

gina333
6. dub 2011

@anta : ty si hlavicka 🙂 a naco vlastne tu babu na hlidani si chcela, ed este nechodis do roboty? alebo si chcela iba vyskusat ako 🙂 y sa choval Honzik ked ty s nim nebudes? 😉 😕

Tak my sme poo boli teda na oslave, dobre sme sa najedli, bola aj torta, kolaciky, fajn pitie, takze spokojnost na kazdej strane. 😵 😵 Slecinka uz spi, idem sa este ucit s Nati.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
6. dub 2011

@gina333 - přesně tak, abych viděla, jak se bude chovat mezi cizími lidmi, ale asi jsem to nedomyslela. Dítě dneska večer udělalo taínkovi scénu, že ho nechce, že má rád maminku, no fakt děs běs 😝 😅 😅 😅

gina333
7. dub 2011

dobre rano 🙂

@anta : moj nazor je taky, ze je uplne zbytocne stresovat dieta a pripravovat ho na nieco co pride. 😉 Skolku s takym hlidanim ani nemozes porovnat,je tam viac deti, hracky, je to ine, ale je pravda, ze aj tam moze natrafit na skaredu ucitelku. 🙂 😀

U nas noc ok, trocha sa nad ranom motala, zobudila sa o 6:30 s mojou pomocou, lebo dnes idem na mammografiu, takze Sophi putuje k babi. 😵

lehna
7. dub 2011

dobré ránko,

noc zase celá prospaná, bez plíny a bez nehody 😵 , budíček 6.25. to je úleva,jak se člověk vyspí 🙂
v 9 jedem na krev, musím zas na hcg.
a ode dneška jsme do neděle sami 😒 . no ze soboty na neděli budem aspoň nahoře u mamky, taťka tayk jede pryč .

prchalka
autor
7. dub 2011

Dobré ráno,
večer zase šok - kuckala už za chvíli po usnutí, ale doufám, že jen proto, že byla uřvaná, tudíž měla slzy i nose 🙄 Ale po zbytek noci v klidu, až na jedno vzbuzení mezi 1-2 a to se motala a kvílela (asi zuby), tak jsem tam byla asi 1,5hodiny 😝 ale vydržela pak až do 6h 😉 Dnes jsme samy, bojim ☹

anta
7. dub 2011

Dobré ranko, holčiny 😉

lehna
7. dub 2011

tak jsme zpátky z krve, vše je negativní, příští týden mám ještě zavolat a dr. a řekne mi zda mám ještě na krev přijít.
Pipa byl hodný,jsme jeli bez kočárku, busem a tramvají. i poslouchal, za ruku mě držel pořád.takže pohoda 🙂.

prchalka
autor
7. dub 2011

U nás se spí lehce po 12.30 😉 Dopolko venku kolem baráku, jezdila na kole jak drak, já umyla mezitím aspoň rámy oken, kam jsem dosáhla. Odpolko asi vyrazíme za švagrovovu na zahrádku, je tam krásně 😉

prchalka
autor
7. dub 2011

Jo ještě jsem na MMB objednala 5 věcí na čorí a vešla jsem se do 200 Kč 😉 a k tomu ještě knížku pro sebe o dětech. Konečně jsem našla paní, kde se mi toho líbilo víc. Nemáme žádný kalhoty na ven mezi lidi, abychom furt nechodily v teplákách 😅
Takhle dneska drandila! Nasedne a šlape. Helmu má půjčenou od sousedů, ale je jí malá, tak toho si nevšímejte, má to jen jako módní doplněk, protože jí chtěla, ale ochrana veškerá žádná 😀

anta
7. dub 2011

@prchalka - jů tak to je frajerka a ona to ušlápne, ju? Tý jooo! 🙂
Byli jsme s Honzou venku a občas potkáváme,spíš z dálky vídáme takovou ženskou, je jí tak přes 40 let a pořád jakoby něco vyřvává, no a už šla za náma a začala tu svou : "víte, co je korupce v rodině?" 😝 Tak jsem s ní udělala krátký proces, řekla jsem jí "helejte, já vás už znám, nechoďte za mnou a prosím, neotravujte" a ona pořád za náma, tak jsem jí poslala do prdele a bylo. Pak jsem se domákla, že ta ženská trpí maniodepresivní poruchou a že nebere na to prášky a tudíž je to výborné 😝 😝 😝 Já z ní osobně strach trochu mám a když mám dítě s sebou, tak se bojím 100x víc, panč takoví lidé jsou asi dost nevyzpytatelní 😨

anta
7. dub 2011

Ještě se mi povedl hurónský kousek, na trávě se u baráku váleli tři mrtví kosáci a taky dva holubi, tak jsem si odchytla policajty z městský policie, kteří zrovna pokutovali dopravní přestupek, a zeptala jsem se jich, na koho se mám obrátit, aby ty mrtvolky byly odklizeny, protože po té trávě taky běhají děti a to je fuj. Tak mi poradili, abych zavolala na 156 a oni tam budou vysláni a odklidí, tak jsem tak učinila a kosáci už tlí asi někde jinde, odklidili to teda rychle, tak mi udělali radost 😉

anta
7. dub 2011

Jo a ještě jsme na cestě z prochajdy potkali prasátko domácí, mělo tak 300 kilo a fuj, bála bych se ho, znám ho od selátka 😀 😀 😀 Pěkně se páslo v uctivé vzdálenosti 😀 😀 😀
Tolik z mých zážitků a fuj, venku je pěkný vítr, málem mě to odfouklo, kdybych se tu neobjevila, tak se to tomu větru povedlo a pošlu pohled z Afriky 😀 😀 😀

anta
7. dub 2011

Holky, dítě se nám zbláznilo, za prvé - sekalo dobrotu celý den, za druhé - mlsat to nechtělo a jedlo to způsobně, co má, za třetí - šlo spát samo před večerníčkem, no je to normální toto? 😀 😀 😀

gina333
7. dub 2011

@anta : teda ty sa mas 😀 ako si to dokazala? nakoniec vyjde najavo, ze certa mam iba ja doma. 😲 😉 Ako citam, ty si mala akysi zieraci den dnes. 😵 😵

@prchalka : wau, Cori je sikulka, u nas sa iba zoznamuje s bicyklom, moc ju to nevadi, u nej vedie zatial hojdacka a pieskovisko. 🙂

Tak dnes mamografia dopadla dobre, robili mi aj UTZ, vsetko je v najlepsom poriadku, KO za 2 roky. 😵 Poo som bola na rodicovskom zdruzeni, nastastie Nati sa uci velmi dobre, takze som pocula iba chvaly na nu. Len aby to tak aj ostalo. 🙂 🙂 Sophi bola s dedkom na ihrisku, teraz uz spinka. U nas je strasna burka 😲 leje, fuka, no mam strach, neznasam taketo ocasie. 😒 Idem trocha k telke.

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
7. dub 2011

@gina333 - tak to je super, že máš mamo v pořádku, gratuluji 😉 🙂 🙂 🙂 No vidíš, žádný čertisko doma nemáš, Natálka se učí dobře, zatím, tak není co řešit 😀 😀 😀 Sophinka už spinká, tak super 🙂 Co jak jsem dokázala, že dítě šlo samo spát? No trošku jsem si ho včera musela srovnat a on si to moc dobře pamatuje, tak se asi raději pakoval sám 😅

prchalka
autor
8. dub 2011

Dobré ránko,
u nás proběhlo taky všechno v pohodě. 3h lítání venku a bylo z toho spaní od 20.30 - 5h v kuse 😕 🙂 Jak nám to bez tatínka jde 😅 Teplo bylo, ale vítr fakt hroznej 😖
@anta Jo, frajerka kolo ušlápne, sama nasedne a šlape do toho tak, že poklusem jí nestačím nebo tak, že mám pocit, že se vymele 😅 Jen ať sportuje!
Prasátko - takový nápad měl i MM 🙄 😝
@gina333 Sophi a čert, jo?! 😕 Tak bych jí ani nenazývala, když si umí - narozdíl od nás - tak krásně hrát 😅
Gratulace ke kontrole!

gina333
8. dub 2011

dobre ranko 🙂

@prchalka : ono je to tak, ze doma ked je so mnou je uplne v pohode, naozaj nemozem na nu povedat jedno krive slovo, hra sa, nepotrebuje ma k tomu, nevysi na mne co je super. Ked je doma Nati uz je horsie, berie jej veci, Natalka ju rada sikanuje 😀 vtedy pocut dost kriku od nas. Ale mozno, ze je to aj tym, ze si to tak nepripustam, budete vidiet pri druhom dietati to ide ovela lahsie. 🙂 😉

sherry tu uz davno nebola, myslim si, ze aj Luky je uz po operacii, tak som zvedava co je s nimi. 😕

U nas noc ako obvykle, spinkala pekne, 🙂 dokonca sa nezobudla ani na tu hroznu burku ktora sa u nas vcera prehnala. 😒 Normalne som sa bala, strasne fukalo, prsalo.

anta
8. dub 2011

Ahoj holčinky, máme dnes s Honzíkem namířeno do Baumaxu, tak se těšíme oba 😉

anta
8. dub 2011

Teda holčiny, já nevím, jak vy, ale já trpím na tlak jak prase, fakt mi bylo celý den blbě, takže jsem nakonec skončila na dvou panácích extra silné slivovice 😒

gina333
8. dub 2011

@anta : ja sa priznam, ze prevntivne kazdy den vypijem 1,5 dcl cerveneho vina. Dufam, ze ti slivovica zaberie. 😉

U nas dnes cely den bol taky strasny vietor, ze normalne clovek mal problem spravit krok. 😒 😲 Tak sm len boli u babi, a doma. Sophinka si, idem sa pustit do zehlenia. 😝

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
8. dub 2011

@gina333 - zabrala, je to dobrý, už se mi chce z ní krásně i spát 😀 😀 😀 . Já i v noci špatně spala, asi 4x jsem se vzbudila, i mm si stěžoval, že to nestálo nějak za nic 😉 🙂

prchalka
autor
9. dub 2011

Dobré ráno,
včera po poo spaní na tečku, řvala a řvala a řvala a řvala jak hyena - úplně bez sebe! Do tý doby, než jsem před ní postavila sváču to šlo, ale tvaroh s banánem jí tak rozčílil.. 🙄 Prostě probuzení, příjezd tatínka, svačinka a pak jsem tipovala i zub... No krása nesmírná 😠 🙄 A do večera otravovala a otravovala, to bylo nesnesitelný, když jsem jí uspala, tak jsem odpadla - už u ní teda! Že by taky tlak?!?! 😅
Aniž bych si ho spravovala, tak jsem včera jednoho paňácu meruňky dostala - MM přivezl z cest.
Ani jsme nebyly venku, tady taky vítr, tak s ní radši nejdu, což je blbý 🙄
Už mám fakt 100 chutí na ní vzít strojek, s těma vlasama už je to neúnosný. A k holiči s ní mám docela strach jít. Hlavně už bych jí ráda viděla nakrátko!!