Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
29. dub 2011

@gina333 - tak to jsme tady jako "Klub slzících žen" 😀 😀 😀 Měli to hezké, krásné a pohádkové, no když si vzpomenu na moji svatbu, tak mi tam chybí jen ten kostel 😀 😀 😀

prchalka
autor
30. dub 2011

Jo, my jsme klub 😅
Odpolko jsme byli na chvíli u švagrové, chlapi něco opravovali, přijeli jsme akorát na koupání. Řev byl až před 4tou hodinou ranní 😉 Tak za hodinku abychom se chystali a jeli. Mám z toho fakt nerva. Pak dám vědět, jak jsme dopadli a odpolko tu zase máme oslavu, tak už se pak dneska asi neozvu... pokud mě teda někdo nenaštve tak, že bych zalezla s ntb 😅

stvura
30. dub 2011

Kocky, vcera som nasadila Viburcol a je to podstatne lepsie 🙂 ...uvidime ako dnes, o chvilku prechadzka vonku...

prchalka
autor
30. dub 2011

Kam jedeme? Neci k panu hoiči.... sama od sebe! To nám to hezky začíná 😕 🙄 😖
@stvura Tak to je fajn 😉

prchalka
autor
30. dub 2011

Nikdo ji nezná líp, jak já - scéna a divadlo na celý sídliště. Záchvat, jak kdyby jí uřízli obě nohy! Neříkala jsem to snad? Nikdo na ní ani nesáhl, nikdo jí neustřihl ani chlup - tak jsme dopadly! Skvělý! Nejradši bych jí nalupala ještě jednou, aby měla důvod. Jsem pěkně nas*aná!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anta
30. dub 2011

@prchalka - ahojky, je vidět, že ji znáš dobře, se ti nedivím, že bys jí zflákala, je to potvůrka 😅 😅 A doma jí to nechceš zkusit vzít sama? Jo a chápu dobře, že nejste ostříhané?

prchalka
autor
30. dub 2011

A pokračovaly jsme i po spaní - dneska fakt na tečku!! 😠 😠 😝

katzi
30. dub 2011

ahojte,

hlásím se už z domova 🙂 Dočítat nestíhám ani náhodou, omlouvám se. Hodím jen rychlé info jak u nás a pokud mě Kájinka nechá, tak i nějaké fotky.

Takže porod: to by byl porod snů 🙂 V 20.15 jsme dorazili na příjem do porodnice, doktor mi řekl, že nic nestíháme a že jdem rovnou tlačit. V 20.50 byla Karolínka na světě, nejsem skoro ani šitá. Bolesti jsem měla tak od 18.30 takový větší, ale žádný velký drama, ještě jsem mezi kontrakcema pacifikovala Aduš 😀

Po návratu domů: čekal mě tu obr bordel a zvlčený dítě - Aduš 😠 🙂 Nechtěla MM spávat po o, takže přetažená, uvztekaná. Musím říct, že s Kájkou mám zatím míň práce než s Adeli. Kájinka se napije (kupodivu bez problémů kojím, to od Adeli neznám) a usne. Jen teda v noci se budí docela často a chce být na prsu dlouho. Adu vyžaduje dost pozornosti a dost vzdoruje. Zatím je s náma doma ještě MM, takže to jde. Chodí s ní odpol. ven a tak, až bude samy, nastane asi pravá vojna 😔

Všechny zdravím a doufám, že se máte fajn.

katzi
30. dub 2011
anta
30. dub 2011

@katzi - jůůůůůůůůůůůůůůů, gratuluji k druhé krásné holčičce, já bych si jí poňuchňala hned, má krásný naducaný tvářinky, krásnááááááá. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 No jo, Adelinka žárlí, je to přirozené a mám dojem, že se tomu snad žádné dítě v jejím věku neubrání, silné nervy přeji 😉

gina333
30. dub 2011

@katzi : tak to si veru mala porod sno, super, gratulujem ku krasnej Karolinke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 je nadherna, normalne som zostala dojata z toho ako ju Adeli drzi. 😉 Prajem vela sil, ale urcite to zvladnes v pohode. 😵 😵

@prchalka : takze vlasky ostali na hlave? 😲 No teda, kto by to cakal, ze? 😝 😉 Ja to radsej ani neriskujem, staci ten hysak ktory predvadza kazdu sobotu. 😠

Dnesny den bol uplne super,mali sme krasne slnecne pocasie, nakupili sme plnu cestovnu tasku oblcenia, takze spokojnost na kazdej strane. 🙂 🙂 🙂Svokre sa nepodarilo Sophi uspat, dnes prvy krat nespala na obed a musim povedat, ze to zvlada uplne v pohode, hra sa, nie je vobec mrzuta. 😵 😵 Len dufam, ze mne zajtra zaspi. 😝 Som hrozne unavena, nevyspata, takze dnes sa ulozim skor. Drzim vam na hokeji palce. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

matova
30. dub 2011

Ahojte 🙂
v prvom rade KATZI: jeeeeeeeeeeej, gratulujem veľmi ku krásnemu dievčatku, je taká mňama mňam mňam ako bábätko- zlatučká 😵 😵 😵 😵. Super že tak bez problémov kojíte aj že ti tak parádne zaspí, paráda 😉 😉 😉
Takže veľa zdravíčka a radosti do vašej rodinky 🙂

všetkým cz mamičkám- gratulujeme k dnešnému hokejovému víťaztvu 🙂

a my sme z najhoršieho asi už vonku- Juli má infekciu močových ciest 😔 , prežili sme dva dni horúčok- štyridsiatok 😢,
konečne jej už klesli, tak doliečovanie....

gina333
1. kvě 2011

dobre rano 🙂

@matova : chudatko mala, tak nech ste cim skor zdravi. 😒 Ked to mala Sophi tak som s nou bola v nemocnici, aspon, ze vy ste tam nemuseli. 😲

Noc bola ukazkova, spinkala od 20:00 do 6:40 ani som o nej nevedela. 😵

katzi
1. kvě 2011

@anta @gina333 @matova : děkuju moc za pochvaly a gratulace 😵 😵 😵

@matova : chudinka Julinka ☹ Ty nemoci u malých dětí by neměly být. Aspoň, že jste z nejhoršího venku.

prchalka
autor
1. kvě 2011

Ahoj,
já mám dneska zase nějakej splín, tak se mi ani nechce nic... ☹ Týden před námi a počásko nemá být nic-moc. Navíc MM čt a pá nebude doma, to jsou výhledy 🙄
@katzi Krásná Kája a konečně vidíme i větší Aduš 😉
@matova Ježiš, jak je to možný, takovej prcek?? ☹ Tak se hezky vylečte!!
@gina333 Tak to byla až do těch 20h v pohodě?? A jak jí babi uspávala a jak to děláš ty doma?

gina333
1. kvě 2011

@prchalka : babi sa jej pytala ci chce ist do kocika, samozrejme nechcela, lahla si k nej do postele ale Sophi sa stale krutila rozpravala tak to asi vzdala. 😲 No nemala sa jej vobec pytat, mala ju supnut do kocika a urco by zaspala. 😉 Ale ona naozaj bola do vecera uplne prefetkny, hrala sa, santila s Natalkou, sem tam si posuchala oci ale nemala ziadne nervaky, zeby nevedela co zo sebou. 😵 V podstate som aj rada, ze to mame odskusane, ze vlastne aj bez spanku je ok. 🙂 🙂 🙂 Nechcem to ale praktizovat, dnes mi do 5 minut zaspala.

prchalka
autor
1. kvě 2011

@gina333 Já bych taky potřebovala zkusit, jak by to bylo bez spánku...jenže sama nemám odvahu 😕 😝
Fajn, že to tak zvládla 😉

stvura
1. kvě 2011

@prchalka podla mna bude uplne v poho...moj krpec nespi od dvoch rokov a stiham aj druhe nespave dieta 😉

katzi
1. kvě 2011

@prchalka : jestli je Juli jako naše Adeli, tak ta to bez spánku zatím nedává 😒 Ona totiž vstává dost brzo (kolem 6h, někdy i před 6h) a to je do 20h dlouhá doba. Kolem 17h má dost a je řádně protivná, nedá se s ní domluvit na ničem 😖 Takže u nás by to muselo být buď vstávat ráno později a večer jít spát dřív, nebo prostě po o jít spát. Máme teď novinku, že po o nespí u sebe v posteli - tam taky povídala, kroutila se, chtěla vylízat...takže jí dávám golfáč k balonovým dveřím, ona kouká z okna ven a usne. Tam jde i ráda. Případně když nemůže zabrat ji chvíli zadrndám.

anta
1. kvě 2011

Honza taky přes den spí, aspoň těch 50 minutek si dá a celkem dobrý, ale chtělo by to tak hodinku, to je pak perfektně uleželý 😀 😀 😀

gina333
1. kvě 2011

Dnes u nac skoro cely den prsalo, tak sm boli iba u babi. Upiekli sme jablkovy kolac, otvorili vinko a pekna nedela za nami. 🙂 Sophi spinka, idem pozerat hokej. 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
2. kvě 2011

Dobré ráno,
já teda k ránu opět o ničem, ale naše Růža to táhla od 21 do 6.20 😉 😉 🙂
@katzi Tyjo, usne u okna.. to je taky sci-fi u nás stejně, jako kdyby měla usnout sama. To by mělo úplně opačný efekt - začala by jančit! A jak dlouho ti tam vydrží spát? My teď spíme v pohodě 2h poo 😕 Nějak se nám rozchrápala 😀
@stvura Možná by v pohodě byla, ona vydrží docela dost, stačilo jí někdy taky jen 20-30 minut a v pohodě to dala do večera. Ona je nezmar, ale pokud jsme doma (a to jsme v týdnu pořád), tak se snažím uspat do 13h, protože pak spí dlouho a já nehodlám s ní ponocovat až do půlnoci 😅 😅 No prostě kdybych s ní neležela, spát nebude. Kdyby tu bylo druhé dítě, tak už by mi dávno nespala, to vím jistě! Je už dost velká, aby to někdy někdy přežila bez spánku, ale zatím se o to snažím 😉 😝 No jsem zvědavá, co s ní budou dělat ve školce. Jestli tam bude spát a jak se bude budit....Včera zase po spaní hodinu hystericky řvala. To je prostě její 😒
@anta Nám by taky stačila hodinka, ale fakt se teď rozchrápala. A čím spí dýl, tím je to asi horší a tím víc se pak nemůže probrat a srovnat 😠 😝

gina333
2. kvě 2011

dobre rano 🙂

aj u nas sa dobre spalo, od 20:00 do 6:00. Vecer dokonca zaspava tak, ze ju dam do nasej postele a ona ma normalne posle von, ze ide spat sama. 🙂 😉 Len aby jej to vydrzalo. 😵

@prchalka : neboj sa , v skolke to bude cele uplne ine. Ked budu lezat aj ine deti bude aj ona, o to sa neboj 😉 😉 🙂 moja Nati nikdy v skolke nespala, iba lezala a oddychovala. Ucitelky velmi dobre vedia ako na nich. 😀

anta
2. kvě 2011

Dobré ranko, dnes Honzík straší už od 5,45 hodin! Čekala jsem nějaké řvaní a ono nic? 😅

lehna
2. kvě 2011

ahojky 🙂

jsem minulý týden nějak neměla moc náladu,tak jsem radši nechodila ani tady.

jak jste se měly o víkendu? u nás sobota trochu rozlítaná, jsme byli dopo v Polsku objednat kuchyň, Pipa hlídali naši, pak jsem na 13h jela k holiči, odpo jsme chtěli grilovat,ale začlo buřit, v 19h jsme odvedli Pipa nahoru k našim a my šli na pivko a hokej 🙂. to byla zas po dlouhé úleva sedět na pivu a nehlídat,kde pobíhá dítě 🙂
V neděli bylo celý den hnusně a zima,tak jsme byli doma.

@katzi -krásná Karolínka 😵 , teda porod snů, kdyby tak byly všechny 🙂. Držím palečky,ať se Adi co nedjřív srovná.

@prchalka -u nás už se párkrát nespalo přes den, i když vstával rano kolem 6. když mi do půl 2 max. do 14h neusne, už ho spát nedávám, večer by vymýšlel. takže odpo je docela v poho,ale kolem 18h už jde na něm dost vidět,že je unavený a spánek mu chybí. usadí se k pohádkám,pak po 19h se uloží v ložnici do postele a když pro něj jdu,že se jde spát,tak on je tuhý 😀.
Jinak se u nás usíná po o i večer sám už hodně dlouho 😉

@gina333 - včera jsem fandila o dušu,škoda,že se začli snažit až v poslední třetině

lehna
2. kvě 2011

v pátek jsem se taky dívala na tu velkou slávu. tož nechtěla bych před tolika zraky 😀.

a v sobotu ráno byl Pipa poprvé počůraný. v sobotu jak spal u našich ,tak mu mamka radši dala plínu,ale ráno ji měl suchou 🙂

@matova -božatečko Juli, tak snd už je líp .

gina333
2. kvě 2011

@lehna : hokej a pivko mame doma ale aj so Sophi 😀 😀 no hej, vcera prve dve tretiny akosi nasi chybali na lade. 😉 MM z nich islo rozthnut, ani kricat nemohol aby Sophi nezobudil. 😲 My chystame grilovacku na sobotu, Natali bude mat narodeniny, tak na hadam vyjde pocasie. 😵

lehna
2. kvě 2011

@gina333 -jasně pivo taky do ma máme, ale přecijen ta atmosféra hospůdky je jiná 🙂. a my si konečně taky spolu vyrazili 🙂.MM fandil Němcům,že jsou slabší aradši ve čtvrtfinále narazit na ně,než na slováky. No co předváděli, tak potom otočil 😀.
Počasí taky doufám,že vyjde, švagrovka má svatbu,ale jdeme jen na obřad a odpo jedem s našima a taťkovýma kolegama z práce na akci "uzená žebra". to se sejde taková partička taťkových kolegů s manželkama a děckama,objedná se hora uzených žeber,pivo atd a tak se papááá ,nebo spíš s prominutím žere a chlastá 😀.

katzi
2. kvě 2011

ahojte,

jdu pro radu ke zkušeným kojícím matkám 🙂 Já jsem Adeli nikdy pořádně nekojila, ona nebyla moc sací a dudlací typ. Zato Karoli je teda savec. A já nevím jestli je to normální, že kojím dost často a taky dost dlouho - třeba hodinku s pauzama. Ona v mezičase odpane, ale za chvíli se zas hlásí, že chce k prsu 😕 Myslíte, že je to tak jen v těch začátkách a časem se to nějak zajede a zpravidelní ty intervaly, nebo jí to kojení mám nějak regulovat a omezovat?

@prchalka : vydrží tam chrnět taky tak ty dvě hoďky. Napřed je někdy boj ji tam uložit a donutit ať leží v klidu. Ale vždycky v nejhorším zaberou nějaký úplatky: např. když se hezky vychrupeš pojedem na zmrzku, nebo na návštěvu k nějaké kamarádce, nebo krmit kačenky,...nebo cokoli co má ráda.

@lehna : děkuju 😵

lehna
2. kvě 2011

@katzi - tak to já ti jako nekojící matka neporadím ☹. ale určitě se to ještě utřepe a nebude u prsa tak dlouho. a más mlíka dost?