Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

zuzula20
7. led 2010

katzi - striedam raz dam nurofen, potom zas panadol, ale nedavam to nejak casto, len ked uz som fakt total nevyspata

- inak baby, my sme mali teraz uz druhu noc uplne fantasticku, zobudila sa len raz, sice trvalo skoro hodinu, kym znova zaspala, ale strasne sa z toho tesim, vcera som jej strcila prst do pusy a zdalo sa mi ze uz ma prerezany dalsi ocny, tak snad bude teraz par noci klud
- ja som sice toho vela nenaspala, nejako teraz nemozem, dokonca sa strhavam, ked place o dve poschodia nizsie rocne dievcatko, tiez im idu zubky... 😖

prchalka
autor
7. led 2010

ined77: Já nehty stříhám na nočníku nebo v židličce. Uplatím jí vždycky těma bílýma brambůrkama, to jediný na ní platí, jinak by nedržela, ale naučila se je hltat strašně rychle, tak manžel, když u toho je, tak podává a hlídá jí a já stříhám. Ale zvládnem to i samy. Na těch nehtech vidím, jak čas strašně letí, dělám to jednou za týden, ale mám pocit, že to dělám pořád 😀
Dneska už nechtěla po těch 50-ti minutách uhoupat ani na ruce, ani na posteli, takže nic..
Maso dávám - to je asi narážka na náš jídelníček, že 😀 😀 😀 😀 No jen jsem ho tam nenapsala.
Ve spacáčku spala od narození, ale tak to léta, pak ne a už jí byl stejně malý a myslím,že teď by si na sobě udělala akorát uzel, určitě už by v něm nevydržela spát.
Pastu máme Perličku.
Já asi krom povinného očkování nebudu radši dávat nic navíc. Ani pneumokoka jsem nedala - zatím a možná ani nedám. Byla trochu nemocná jen ve 3měsících a to měla jen rýmu, co dotáhl táta domů, jinak ještě nikdy!
Jsem si říkala, že budu muset sepsat, co malá říká, fakt nevím, kolik toho je 😀
My například nemáme ani náušnice, jak furt řvala jako mimi, tak jsem nechtěla riskovat další řevy, který nebyly nezbytně nutný 😀
Musím jít, šlape po mně, tahá koření a všechno možný 😝
Ale dneska snědla jogurtovou přesnídávku, tak mám radost,ona jogurty moc nemusí - má odpor k bílé barvě asi 😀

prchalka
autor
7. led 2010

Tak jsem napočítala něco kolem 50-60-ti 😨 sama jsem to nečekala! A docela jsem se u toho pobavila 😀

prchalka
autor
7. led 2010

Tak šla spát dřív.. asi tak o 10 minut, v půlce mlíka už spala, prostě jsme to nějak nestihli... 😒 Dobrou a klidnou všem, dneska se nevstává dřív, jak ve 4 🙂

matova
7. led 2010

prchalko-bodaj by si pravdu mala,ale ja už som bola uspávať po hodinke ☹

matova
7. led 2010

ahojte baby 🙂 šľak ma ide trafiť,lebo čosom tu pisala asi hodinu aj s prestávkou mi vôbec nepridalo.Takže ešte raz,určite na niečo zabudnem.
Dnes som prišla na to,že sa nám dorezáva horný črenový zub,malý sa teraz stále budí,nevie dýchať kôli soplíkom...Chcem sa spýtať,či dieťatku niektorej z vás, sa pri prerezávaní z. neobjavuje aj exém. Môjmu áno,prišla som na to až teraz, že to bude zo zubov (všetky alergény čo som si vytipovala som nakoniec aj vylúčila).včera som to našla aj na nete,že to môže byť.Malý sa teraz stále škriabe za kolienkami,niekedy až do krvi 😢 😢 😢 Zubné gely používame Dentinox a Calgel-tento sa mi vidí účinnejší. Skúsil niekto z vás homeopatiká na pokojnejší spánok pri prerezávaní zúbkov? Možno by som skúsila Stodal-Fa Boiron (vraj pôsobí aj pri nočných morách a.p., ale uvádzajú, že pri deťoch vo veku 1 až 2 a pol ročných má dávkovanie upraviť lekár 😒 .
Ined77:aj mne drží pekne hlávku keď dávam gel,dnes mi dokonca ukázal kam to chca namazať (prvý zub mu vyšiel v9 mes.). Spacie vaky mám doma 3,dala by som mu ho hneď po zavinovačke ale doteraz ten najmenší neviem nájsť 😀 .Tiež mojko neznáša obmedzenie (v porodnici mala sestrička problém zviazať mu rúčky kôli kojeniu),preto si myslím,či by si po zavinovačke ešte vtedy nezvykol a nespal by bez toho presúvania sa.Mala som mu asi nasadiť kazajku 😀. Tiež som si nevšimla tvoju otázku,takže-na prchalkinu dcérku sa istoi nechytá - ovláda pekne možno 5slov(ako prvé a najkrajšie povie mama-to asi všetky deti),asi 5skomolenín (napr.memeni=medvedík vykrikoval ako tretie v poradí,skôr než tati)a najviac zvuky zvieratiek+somarinky typu brm,papá,hop,ee,bak...pred inými ľuďmi však všetko povie len tak potíšku a nesmelo 😕

paja1975
7. led 2010

Ined 77, ty jsi dobrá spisovatelka 🙂, malému je 14 měsíců a zoubečků má 11. Dneska večer se po dlouhé době nechal pořádně pročistit. Kupodivu to dnes dovolil.

prchalka
autor
8. led 2010

matova: Já zkusila homeo Chamomilla, ale žádný zázrak, ani rozdíl to nebyl, tak jsem toho nechala, ale už jsem přemýšlela i nad homeopatem, jestli by pomohl, to chce opravdu přesnou diagnostiku, aby to pomohlo, včera jsem ale viděla ceník a zatím jsem si to rozmyslela. Dneska ale noc fajn. Usnula 20.20, tak jsem se bála, že se brzo vzbudí, ale kníkla až v 1, to už teda stála v postýlce, ale dudlík v puse. Šla jsem k ní já, manžel nereagoval, protože se večer kouká na filmy a usíná tak kolem 22-23h. Položila jsem jí a asi 20 minut nad ní trůnila, nebyla jsem moc rozespalá, tak to šlo. Naštěstí zabrala až do 3h 😉 Pak jsme dali mlíčko a šla ke mně a vstávala 7.20 - bez nějakýho norování. Taky bych si přála víc takových nocí.
Naše první slovo bylo AHOJ a používá ho všude, na všechny pokřikuje, v krámě na lidi, venku, na prodavačky... tak nikdy nevím, jak se mám tvářit 😅

prchalka
autor
8. led 2010

Zoubek dole už je krásně vidět, když se zasměje, tak tenhle šel nějak líp 🙂

katzi
8. led 2010

ahojkte kecalenky,

vy jste toho tady napsaly, ani to všechno nestihnu přečíst 🙂 Taky u vás dnes tak sněží? Tady je úplná kalamita. Chtěla bych o víkendu s Adeli a manželem jít někam bobovat, ale Adeli nemá ještě zimní botičky (zatím je nepotřebovala když nechodí). Takže se asi i v té kalamitě s Adu vypravím do města něco na rychlo koupit ať si toho sněhu taky holka užije. Třeba se v něm vyřádí tak, že bude dokonce i v noci spát 😀 😀 😀

prchalka
autor
8. led 2010

katzi: Tak ať dobře pořídíte. My kdybychom neměli půjčený ty bufy po bráchových dětech, tak máme taky jen tenisky, protože do jiných bot jsme ji nedostali 😅
Dnes v 11 měla teda pěkný záchvaty, až jsem jí dala sirup, jestli jí nebolí zuby. Nejdřív se teda vztekala, že jsem jí pořád nechtěla rozdělávat tekutý mýdlo, aby si čuchla, to jí dožralo. A pak mlátila kolem sebe, válela se po mně, po zemi atd... slzy tekly proudem. No a pak se zavěsila rukama za dolní zuby a začala být úplně nepříčetná. Snažila jsem se jí chovat, hladit, zabavit, nic.. Po sirupu byla klidnější a poo šla spát zas ve 12.10 a zatím drží...

ined77
8. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás se včera spinkalo odpolko 3.05h,z toho 40 min. u mě,takžeparáda.pak jsme byli bobovat,pak klasika.večer jsem se už těšila na klídek ato jsem se teda sákra spletla ☹ .malý usnul v 19.10 🙂 ,ale v 19.45 plakal poprvé,ve 20h.podruhé a pak už nezabral do 22.30 😖 .vzala jsem ho teda k sobě do postele,ale ten se tak mlel 😠.tak dostal nurofen,mysela jsem jestli ho něco nebolí,nikdy takhle brzy neřádí,ale teda že by to pomohlo 😒 .a spinkal celou noc nakonec se mnou,docela to pak už šlo.vždycky se nějak dobu spalo,pak chvilku vrtění a tak.vždycky jsm ho čapla za dupenku,objala ho a tak kupodivu hned usnul 😀 .když se vzdálil,tak po mě sahal ručkou(kontrola) 😀 .takže tak ☹ .
dnes jsme byli dopolko koupit papučky.nechala jsem se já oslice nabuntvat do nazouvacích dpk,vždycky kupuji,teda 2x jsem koupila s přezkou 🙂 a just.dojdeme domů,já mu je nazuju,on zaklekl,že bude jezdit s autkem a papuče vyzuté 😖 .takže odpoledne je jdu vyměnit.a to chci dnes odstrojit stromeček a uklidit výzdobu,chjo.navíc je tady fakt sněhová kalamita a to máme příští týden službu v domě,super 😎 .

prchalka 🙂 ...ty jo,ona ti malá tolik mluví 😕 .tož to my teda ani zdaleka néééé 😅 ,ale to přijde.už se těším na otázky typu a proč a proč a proč 😀 .ale je teda veliká šikulka 😵 .ahoj je krásné slovo,aspoň jde vidět,že je vedená ke slušnému vychování 😀 .
s tím masem jj,nějak tam nebylo,tak proto jem se ptala.ale neboj,i kdyby ne,tak bych ti do toho nekecala.každý děláme jak chceme a umíme 😉 😀 .
pneumokoka máme-synflorix,to jsem chtěla,jako pro jistotu 😉 .ale taky nechci malého očkovat kde čím.
a nehtíky stříháme u kouzelné školky,na ručkách to jde,ale nožky prostě nedá.on se kolikrát brání při ponožkách 😅.

paja1975 🙂...já toho mám móóóc na srdci 😀 😀 😀.

matova 🙂...tak to jem ráda,že nejsme jediní kdo neumí tolk žvatlat 🙂 .malý taky dělá nějaké zvířátka a kolikrát hledím co to z něho leze za zvuky,hlavně při hraní 🙂.ale nejraději dělá pejska,má to u vymakané,on totiž nedělá haf,on vyráží ze sebe zvuk jako zevnitř.prostě se po něm psi otáčejí,jestli to není pejsek,tak to vypiloval 😀 .pejsky má matýnek móóóóóóóc rád 😵 .
homeo jsme také zkoušeli,dokonce několik a popravdě už si na ty názvy ani nevzpomínám 😅 .mám doma dokonce i ten homeo sirup sedalia,ale ještě jsem ho nedávala.ve složení je psaný ethanol a to je pokud se nemýlím alkohol,tak se mi to moc nezdá 😨
ekzém naštěstí nemáme (zatím) teda vůbec,ale matýnkova sestřenka má a docela škaredý ☹ .hlavně po čokoládě se jí to vždycky zhorší,ale je to téměř pětilétá cácorka a uhlídat ji je někdy těžké.
a co se týče nesmělosti,tak matýnek je také stydlínek.ten neřekne nikomu nic a schová hlavičku ke mě 😀 .

katzi 🙂 ...na boby určitě běžte,malé se to bude určitě líbit 🙂 .já jezdím i s malým,boby sice mají prý nosnost jen do 35 kg,ale zatím drží 😎 😀 .
zimní botky nás stály 850 kč 😕 a to mi paní nabízela superfity s nějakou membránou či co za 1250kč 😀 ,tak jsem jí hned řekla,že opravdu nekradu 😉 .už těch 850 je to hrůza a jen se modlím,aby nám do jara vydržely 😅 .
tady nesněží,tady padají haldy 😀 .jsem zvědavá jak se v pondělí dostanu k zubařce trolejbusem.v tomhle ani s kočárkem neprojedu 😕 😅 .

prchalka
autor
8. led 2010

ined77: Já jsem teda spisovatelka, ale ty větší 😀 Tady se držím!
Si to asi malej naspinkal odpol, že se už brzo v noci budil, ne? My taky ještě spíme, už hodinu a půl, asi pomohl ten Panadol...
My když jsme kupovali bačkorky, tak jen jednou a byli zadarmo, což jsme zjistili až doma 😀 Vybrali jsme v Globusu s kočičkama s přezkou, u kasy nekoukáme, normálně byly vyložený na pásu a doma nebyli na účtence, to docela potěšilo. Měla je na sobě párkrát, občas je obujem a jinak lítá v protiskluzových ponožkách. Ona čičí sice chce, přinese si je, nazouvá i sama, ale za chvíli to sundá 😅
No nevím, jestli se u nás o slušnosti dá mluvit, jedno z posledních slovíček je "hovno" a je jí to rozumět naprosto skvěle, to jí naučil tatínek 😝 Mluvíme sice krásně, ale co je mi to platný, stejně se s ní nedomluvím, když vysvětluju, aby všechno nezapínala, neházela a hlavně, aby nelítala po sedačce, protože jinak si rozbije nos 😠
Učila jsem jí i slova jako mlíko a kafe a zopakovala. "Dobrý" - to je taky její oblíbený slovíčko. A někdy na mě volá jménem. No a pak se zlobte kvůli probděné noci, když si ráno sedne na postel a zopakuje slovíčka, jako ahoj, mňau, mimi apod.. To se vždycky musím tlemit 😀
Miluje zvířata, pejsci a kočky to je prostě její - včera se zrovna po jednom hnala a byla z toho celá nadšená 😀

jaja64
8. led 2010

Ahojte,
mi teraz tiež bojujeme so zubkami, idú nám dolné stoličky, chcem sa Vás opýtať, či aj s jedením je to počas rastu zubov také zlé ako u nás. Náš malý nechce poriadne nič za posledný mesiac papať, a nedajbože si niečo odkusnúť, to sa tak rozplače, takže ho to musí veľmi bolieť. Kojím ho, ale aj tak má to stále štve, lebo za celý deň spapá len minimum aj to úchmatkom. Cez obed mu nachystám polievočku, aj druhé, nechám ho samého sa s tým patlať, ale do neho nedostanem nič, ani nijakým spôsobom, jednoducho neotvorí pusku. Kojím ho cez obed asi dva krát a potom večer a v noci viac krát.

saska.t
8. led 2010

jaja, je to normalne to prejde neboj a od hladu este ziadne babatko neumrelo tak sa nestresuj, zubky ho tlacia a aj tie kusky jedla co spapa mu stacia na to aby v pohode prezil a nechudol
chudatka nase, tiez ma to stve ked pozeram na nasu malu aka je uplakana a stale ma nieco v puse a vcera som objavila ze jej vysiel prvy ocak(3) a to su zevraj najväcsie svine a o nociach ani nehovorim som tam aj 100x ☹

prchalka
autor
8. led 2010

jaja64: My problém s jídlem fakt nemáme, chce pořád, u ostatních holek mají děti taky problém, když jdou zoubky! Ale to bude zase v poho 😉 Ruce v puse ale máme skoro po lokty a někdy teda začne z ničehonic vřískat 😖 Dneska mi to párkrát předvedla..

matova
8. led 2010

ahojte baby 🙂
Prchalka:chamomillu som nezohnala a ešte som aj dostala ponaučenie,že nemám experimentovať (jasné že nič iné nemám na práci len experimentovať s vlastným dieťaťom)
Ined 77:ten sirup som si pozerala na nete,škoda že je až od dva a pol roka a dovtedy len na odporučenie lekára (vraj sa používa aj na lepšie spanie aj z iných príčin). Snívam o tom,že vtedy už nebude dôvod ho použiť 😉. A ešte k tým intímnostiam- môj mojko na WC tiež čumí ako to funguje 😅 A čo sa žvatlania týka,viac sa snaží keď je medzi ľuďmi,takže asi preto toho moc nenakecajú tí naši povrazkári 😉
jaja64:problém s papaním pri vychádzaní zúbkov tiež máme,prečítaj si celú túto debatu vyššie.ale na to asi ani nebudeš mať tóóóóľko času.
katzi: u nás prší celý deň a teraz to všetko mrzne,žeby som zajtra išla kúpiť korčule? 😀
Inak dnes to bol hrozný deň. Na návšteve u rodičov síce super,pre malého ďalší zážitok,takže zabudol aj na zúbky a akosi cez deň vôbec nechcel spinkať, vydal len 30 min. Do večera sa statočne držal,ale už sa mu podlamovali nôžky keď obchádzal nábytok (lenže on je taký neposed,na chíľu si nesadne). Keď sme prišli o 19h domov, už som sa tešila ako ho dám spinkať ako sa mu budú snívať samé pekné veci...a zrazu taká rana- vyvalil sa rovno dozadu ako doska a buchol si hlavu,hrozná rana to bola. Našťastie bol manžel doma,takže zas som zlatíčko poobliekala a rýchlo do mesta,RTG...našťastie je lebka O.K. ale treba ho pozorovať...hrozne sa bojím... 😔 Mojko zaspinkal o 21:30,hned sa zas zobudil asi po 20 minútach, takze by mal byť asi O.K však???

matova
8. led 2010

p.s: pneumokoka uz mame zaockovaného aj my.

prchalka
autor
9. led 2010

Tak u nás teď pár dní lepší spaní, je sice u mě, většinou tak od 1-2h, ale usne klidně, nevrtí se, jen dneska zase jednou békla ze spaní - to si mohla odpustit a nechat mě spát. Vstávala 7.45 😕
matova: To už upadl z únavy? Když je hlava OK, tak to bude dobrý. Malá mi spadla jednou ze sededačky přímo na kebuli a to jsem u ní stála, jen jsem chtěla sedačku trochu uklidit. Ona už se uměla hodně rychle otáčet a já jí nestačila chytit. To byla šlupka, ale nikam jsme nejeli, sice jsem taky měla strach, ale byla celý den v pohodě. No a nedávno slítla taky, sedá si na krajíček, taky jsem u ní byla a říkala, že nesmí, spadne a bude bó a jen jsem to dořekla, už letěla. Teď už se umí trochu zbrzdit i sama a taky jsem jí stačila chytit za nohu. Už ani nevím, jestli brečela..
Jo a na wc - chodí někdy s tátou, ukazuje a směje se mu 😀

saska.t
9. led 2010

jaj kocky ked ide mala s tatom do vane, to je vzdy zabava 😀 , tatovi lovi pindika a bohovsky sa na tom zabava ze tato jej to nechce dovolit 😀

matova
9. led 2010

ahojte,maličký konečne odkväcol len uvidím na ako dloho...predsa len mu začína vyrážať horný črenový zúbok...kúpila som včera Mundisal gel,vôbec mu nechutil a už si nechcel dať zas namazať 😔
Prchalka:ano,včera kvecol od únavy rovno dozadu priamo na hlavu. a vážne sme s manželom obaja počuli zaprašťanie. Muž sa potom smial že to asi praskla kachlička pod kobercom,ja len dúfam že už sa dodatočne žiadne symptómy neprejavia-máme ho sledovať 3dni a potom na kontrolu. Keď on je taký naozaj neposedík,ešte sa chcel hrať aspoň trošku doma po tej celodennej návšteve,hoci sa mu už nôžky plietli (ešte nikdy sa nestalo že by od únavy zaspal na zemi-to on skôr zrýchľuje svoje pohyby-je potom predráždený. zaspí len keď ho uložím do postele a všetky tie rituály okolo,ale musím všetko povypínať-aj svetlá. cez deń stačí záves a roletu zatiahnuť). chcela som ho dať spať len čo sa vybalíme,ale vidíš,miesto toho sme museli zas do mesta...hrozný stres,ani som nevedela čo mu narýchlo zbaliť keby nás tam chceli nechať..ale chválabohu vyzerá byť dnes ok,žiadnu malátnosť som nespozorovala,od rána liezol a obchádzal všetko ako motorová myška 😉

katzi
9. led 2010

ahojte,

tak včera jsme nakonec do toho města nešly, snězilo a sněžilo, mě se nechtělo, Adu byla doma hodňoučká, tak mě to ani ven nemotivovalo 😉 Takže jsme se tam vypravily až dnes, to jsem si dala do těla s kočárkem. Potřebovala jsem mít vepředu pluh, abych ty haldy sněhu líp rozrážela 😝

Koupily jsme botičky u Bati, slevněné z 790 na 390, není to sice žádný vrchol krásy, ale zdají se praktický, do sněhu ideál. Teď Adel spí a odpol. ji jdem utahat na těch bobech 🙂

Ined: taky zkusím nasednout za ni, snad ty boby nerupnou. Přece jen po svátkách nejsem žádná Twigy 😀

Matova: to věřím, že jste se museli leknout s tím úrazem ☹ Hlavně, že to dobře dopadlo!

Prchalko: to je super, že líp teď spíte, jen tak dál!

Pěkný víkend všem!

prchalka
autor
9. led 2010

Navečer vám sem dám asi 3 fotky, tak kdo budete chtít, mrkněte na toho našeho hubeňoura.
Jsme taky dneska zapadli sněhem, ale stejně jsme jeli na nákup, že to bude prý dobrodrůžo. Koupila jsem malý bodynko 98-104 a vidím to tak, že jí bude akorát 😀 Vždycky na dýlku je to sázka!
Jinak tatínka bych zabila!! Spala poo hodinku a pak brečela, letěla jsem tam, viděl mě, chtěla ještě odpočívat, houpala jsem jí, dala do postýlky a v tom on dole začal drtit odpadky!!!!! 😠 Takže se probrala a já už to vzdala ☹ Nou koment, fakt!
Tak my jedem na návštěvu..
Myslím, že kdybychom malou hodily dneska před barákem do sněhu, že by vůbec nebyla vidět 😀
A s kilama - vážím nejmíň snad od puberty, takže jsem spokojená 😀
Zatím pá

jaja64
9. led 2010

No dúfam, že máte pravdu, a že ho to prejde, lebo keď vidím, ako mu pekne nachystám papaníčko, a on sa začne jedovať ani za svet otvoriť pusku, ale včera som mu dala kinder vajco, nech si odkusne z čokoládky, a tak sa chudátko rozplakal, takže to musí mať citlivé a boľavé. Potrela som mu ďasienka trochu calgelom, bola som prekvapená, lebo nechal si to masírovať, už niečo aj vykúka von, ale ešte sa asi potrápime. Myslím že ten gelík mu zabral tak na hodinku, potom bol zase nervózny a uplakaný.

prchalka
autor
9. led 2010

Holky, tak mrkněte do alba, je to tam!

prchalka
autor
9. led 2010

jaja64: Jsem si myslela, že na tom snad nemůže být nikdo hůř a koukám, že to teda máte těžký. Ani přesnídávky a jogurty v tý chvíli nechce, že by si to ochladil??? A kousat nic nemusí 😉
Já jí od jídla musím spíš odhánět. Dneska se na návštěvě pustila do takových těch malých gold fisch rybiček s mákem a sezamem 😅 do toho perník, kus mandarinky a k večeri rohlík s máslem...
My prostě máme největší problém s tím trhaným a neklidným spánkem, když to přijde.. ☹

matova
9. led 2010

prchalka: jééééj,vyzerá asi o pol roka staršia od toho nášho bábatenka. aj o dosť ťažšia 😉.Ako som písala,nášmu je dobré ešte č.74-na šírku, na dlžku č.80.

mela2
9. led 2010

Holky ahojky. Chtěla bych se vás zeptat. Malé leze špičák. Dala jsem jí čípek,ale za 10-15 minut se vykakala. Myslíte že jí můžu dát další,třeba jen polovinu,nebo poloviční dávku sirupu? Moc děkuji

matova
9. led 2010

ahoj mela,keď nemá teplotu,radšej by som jej dala gel a sirup alebo čípok trošku neskôr,keby sa neupokojila (neviem ako dlho trvá vstrebávanie čípku cez sliznicu čriev,či sa už mohol celý rozpustiť...)

jaja64
9. led 2010

Mela2, ja by som dala polovicu sirupu a dobre zapiť čajíkom.
Prchalka, aj ja by som si strašne priala, aby aj moj malý tak papal, s chuťou, a všeličo. Ale on má zatiaľ najradšej to moje mliečko, spapá po troške aj iné jedlá, ale to musím po ňo behať a doslova vystihnúť chvíľu, kedy si zmyslí, že pusu otvorí. Sú také veci ktoré papá rád, ale je ich veľmi málo, na to že má 17 mesiacov.