• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

30. března 2017 
dobré ránko,

u nás dnes noc katastrofa :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vzhůru mockrát. Až pak zase nad ránem od 3.30 po mlíku v klidu do 7.30. Díky bohu za to mlíko :slight_smile: Asi to bylo tím,že přes den včera spala jen hodinku (v kočárku jak jsme šly od kamarádky), tak byla asi přetažená.

matova: šimonek asi telepaticky cítí, že teď potřebuješ víc spánku a odpočinku, tak teď začne spávat líp ve dne i v noci :slight_smile: A druhá bych být nechtěla - tohle místo ráda přenechám jiným :grinning: Ale není to špatný když se to stane takto náhodou, odpadnou ty dilemata kdy a jestli atd. To nám se ale nestane, leda by jsme se oba pořádně opili :grinning:

prchalko: jj, souhlas - my dvě v dohledné době těhu nebudem :slight_smile: A noc jste měli zase supr. Bobana si nevyčítej, stane se.

sherry: ten popis na děti váhy docela sedí - Adu je váha.

jarus: teda u vás :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak třeba dnes to zas bude lepší.

Musím končit, Aduš na mě šplhá :unamused: Jdem dopol na prohlídku k 1,5 roku. Tak jsem zvědavá na míry a váhy.
4. bře 2010 v 08:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi: Tak to jsem taky zvědavá na vaše kilča :grinning: No a ta noc, achjo! Ještěže je to mlíčko, to jsem si taky říkala, ale třeba pak začne Adu taky mlíko zaspávat - u nás jsem ničemu takovému vůbec nevěřila a podívej.. zatím to jde! Ale ten zásobníček, co mi tam už pár dní stojí asi vysypu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jarus: To znám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hroznej pocit, jak v noci tak přes den :frowning2: Dej si kafe a nějak to rozchoď!
matova: Tak se mi zdálo, že malá měla pindíka a čůrala pod záchod a pak ještě něco, na co si teď nemůžu vzpomenout :grinning: Ale euforie u mě ještě stále trvá :sweat_smile:
Jinak homeo mi ještě neodpověděla, ale co jsem tak prolítla, tak tam někde i jedné paní odpovídá, že to noční buzení může být i kvůlii zoubkům, ale né až v takové míře :frowning2: Moc mě to nepotěšilo.
A hodně tam propaguje Chamomillu a hlavně Sedalii - i pro děti pod 1rok, prý je to neškodné a lékárny a výrobci se tím jen jistí, že by se mělo podávat až po roce a nebo dokonce dýl?! Na Viburcol jsem tam ještě nikde v odpovědích nenarazila. Doufám, že můj dotaz nezapadne :confused:
4. bře 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka: ja mam v Anglicku kamosky, ktore detom v pohode podavaju sirupy, ktore obsahuju alkohol, tam je to povolene. Neviem co u nas robia take fory okolo toho. :unamused: Sedalia sa ma podavat asi az po 2 roku, to tym detom tam ten alkohol uz nevadi????? A po 2 roku su uz zuby von, tak naco je to este dobre? :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gina: Po 2. roku už je to spíš na podporu dobrého spánku a zklidnění.
Musím jít, od kamaráda přišly špatné zprávy, teď mě malá kousla do nohy a fakt už toho mám plný brejle a to musíme vydržet ještě do oběda :frowning2:
4. bře 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka: drzim palce, zle spravy nic dobre nevestia. ] :unamused: :unamused:
4. bře 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ženy, u nás noc nic moc :unamused: ale ani žádná katastrofa :confounded: jinak malej je za to protivný teď :sweat_smile:

prchalka: 18.10. proč by nebylo pěkné? :confused: kdy máš ty narozenu malou, předpokládám, že je také ve Váhách :slight_smile:
4. bře 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi: teď koukám, že tu máte všechny Váhy, krom giny, lehny a mě :slight_smile:
4. bře 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
moze mat mala zo zubov stale zvysenu teplotu? Aj teraz ma 37,3°C :unamused: :unamused:
4. bře 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
gina333: já bych řekla, že klidně může :unamused: pokud se z toho nic jiného nevyvrbí :confused: pokud má teplotu kolem těch 37,3, tak to nejspíš bude k zubům, včera jsem měřila malého v zadečku a měl po odečtení 37,3°C ale v podpaždí měl 36,5°C, řekla bych, že v tom zadečku to není přesné :confounded:
4. bře 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sherry: 18.10. jsou Lukášové přeci :slight_smile: A my jsme taky Váhy!
gina: No spíš se čekalo jen na správnou a celkovou diagnozu, má nádory na více místech a před sebou pár let.. snad! Je to hrozný číst o svém nejlepším příteli a skoro nejlepším chlapovi pod sluncem :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: I když díky za to, že to není třeba jen půl roku!!! I z toho se musí člověk těšít!
matova: Už vím, co to je, když dítě odpadává v 10h, jak teď vstává v 6, tak je to do oběda nekonečný, ta únava na ní je vidět, oči červený... No aspoň rychle usne, byly časy, kdy ještě o půl 2 byla čilá nebo neuspatelná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já jsem četla v nějaké knížce o dětech, že u nich je až do 37,2 po odečtení teplota normální, nepovažuje se to za zvýšenou. A já třeba kolikrát měřím Adelí v prcce několikrát po sobě a vždycky má teplotu jinou :confused:

Jinak jsme zpět z 1,5 roční prohlídky a: váha 10,5kg, délka 81cm. To mě Aduš docela překvapila, myslela jsem, že má víc - vzhledem k její figuře a kulaté papulce :slight_smile: A vysoká bude po nás. Taky mě překvapila, že tu prohlídku poprvé prořvala. Dřív vždycky v poho, byla jsem pyšná jak mám zlatý dítě - nebrečela ani při očkování. Teď se klepala jak ratlík a bylo vidět, že se bojí. No jo, nová doba - už z toho má rozum :slight_smile:
4. bře 2010 v 11:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Paní doktorka odpověděla:
Dobrý den, maminko, ano, zoubky jsou pro děti velmi svízelným obdobím. Jedná se v podstatě o zánět okolí se všemi příznaky - bolest, sekrece, začervenání, teplota, aj. Skutečně vyvolávají u dítěte stress a proto se většinou nabalí ještě další např. respirační infekt, nebo v noci /ale i ve dne/ dítě náhle pláče, není k utišení, je nešťastné od bolesti, slintá, nejí aj. Viburcol je báječné homeopaticum, které obsahuje složky na "zánět" při růstu zoubků a na náladu. Můžete ho bez přerušení podávat třeba měsíc, dva, jak je potřeba. Zoubky skutečně tak dlouho mohou vyvolávat tyto potíže. Chamomilla by měla ev. být 30ch, nebo200ch mnohdy ve spojení s Belladonou9ch. Tak Vám stačí Viburcol denně a budete v pořádku. Nebojte ho podávat. Přeji šťastný nejen spánek.
4. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka: jo tak jsi to myslela :slight_smile: :grinning: já jsem úplně vygumovaná :grinning: :grinning:
4. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka: normálně mi ani nic nepřišlo na tom datu divnýho :sweat_smile: myslela jsem si jestli třeba malá není narozená 18.10., ale na Lukase jsem fakt zapomněla :frowning2: jsem to ale matka :grinning: :grinning: a přitom každý jeho svátek slavíme :slight_smile:
4. bře 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi: I vy hubeňouři! To jsme tady opravdu těžká váha :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: My jsme naposledy u píchance - vlastně asi poprvé - zase vůbec neřvaly!
4. bře 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi: my jsme o něco těžší a o 1cm menší, ale o dva měsíce mladší :wink: :slight_smile:
4. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To s tou teplotou ste ma ukludnili baby, dufam, ze je to od zubov, merala som jej v ritke, skusim aj pod pazuchou ked vstane. :wink: Kocikuje ju dedo, ja dovaram obed a cakam na Natalku. Sophi samozrejme oprdela tu fajnu polievku ale vypila 120ml mlieka a zaspala hned.

prchalka: dik za tu odpoved od dokiny, ja mam Chamo 15CH, ona spomina 30 aj 200, neviem aky tam moze byt rozdiel. Ale s tym Vibrucolom ma ukludnila, ze moze sa podavat aj dlhodobo. :slight_smile:
Je my luto tvojho kamarata, je to strasne ked mlady clovek takto musi odist. :confounded: Ja nie som ziadna kostolnicka, myslim tym extra veriaca, ale modlim sa zato aby moja rodina bola zdrava.

katzi: ved to su krasne miery, moja ma asi ledva 9kg. :grinning: Buduci tyzden uz len koli poradni pojdem k dokine aby my ju odvazila a odmerala. :wink:
4. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
pridala som fotecky mojej opicky, tak si mozte kuk :grinning:
4. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalko: ten kamarád :frowning2: To by nemělo být tyhle nemoci....

No hubeňouři - hubená je jen Adu, já jsem nejtlustější za poslední dobu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už se snažím trochu držet dietu - večer po 18h nejím.

A to je fajn s tím Viburcolem. Akorát jestli to budem brát dlouhodobě tak asi doma zbankrotujem :grinning:

sherry: Mareček je kus chlapa :slight_smile:

gino: jj, jsou to fajn míry.
4. bře 2010 ve 12:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic holky, jdu si barvit vlasy dokud Áda tvrdě spí. Večer máme sraz s kolegyněma z práce. Tak když jsem tlustá, ať mám alespoň vlasy hezký :slight_smile: Taky jsem si dnes na MMB objednala červenou Nextovou jarní bundičku, tak mám radost.
4. bře 2010 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi: kdy dáš současné fotky Adélky? :slight_smile: Jsem zvědavá, co? :grinning:
4. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já teď poslední čípky kupovala za 136, no jo, ale je to na vsi.. stejně teď zkusím nedávat zbytečně, taky potřebuju vědět, co to s ní udělá a jak spí bez nich :wink:
4. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá čorízo je úplně úžasná v těch sponečkách :grinning: :grinning:

ženy ani nevíte o tom, že máte doma tak trošku umělce, Váhy se vyznačují vysokým estetickým cítěním a sklonům k umění :wink: :slight_smile:
4. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sherry: Jo, sponečky jí tak sluší a ona to pořád sundává, potvora!
A doma mám také malého vztekance :grinning: Ale čmaryky čmaryky už dělá i sama :grinning:
4. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak dnešní noc byla o.k., uf. poprvé se vzbudil kolem půl 10 na čaj a dudel, pak nějak myslím kolem půlnoci a pak kolem 3 mlíko, a v 6.15 budíček a vstávačka. on chodí spát o půl hodiny později v 19.30 a vstává skoro o hodinu dřív :sweat_smile: :unamused: . když chodil spát kolem 19,tak vydržel i do 7 spát, tak nevím jetli ho zas nebudu dávat spát v 19 :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Včera jsme to nakonec nějak zmákli, po o jsme šli ven, tak se prospal ještě hodinku v kočárku, aspoň že tak,jinak by do večera nevdržel ani náhodou od těch 11h. jak jsme přišli z venku, tak jsem šla nahoru k našim, tak se s ním aspoň mamka zabavila, byl neuvěřitelně hodnýýý!!, jak jinak. no a pak jsme šli dolů, jak přijel manžel.

Dneska je celkem dobrý, jen má taky trošku teplotku, tak nevím či zuby,či co. před chvílí usnul, tak mchvilka klidu na uklízení :grinning: .

Jak čtu jen tuto starnu, tak my já jsem ve znamení Raka a Štěpán je první Vodnář a manža Lev.

Katzi- Adelka je teda modelka, to my měli takové míry v 10ti měsících :grinning:.
4. bře 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
jednu stranu jem dočetla,ale po včerejšku raději dřív napíšu :sweat_smile: .
noc... :rolling_eyes:
po uspání(45 min. :angry: )plakal už za půl hodinky,pak zase za 10 min...
ve 21h jsem si šla lehnout,večer jsem vyžehlila,chvilku kukla na tv,dala sprchu a odpochodovala do hajan.matýnek se postavil v postýlce přesně ve 21.30 a odmítal zalehnout :pensive: ...
první budík ve 2h,totálně pročůraný :confounded: ,pak chvilku motanice norování,v 5h řev jakoby ho na nože brali a ještě se praštil o zeď :frowning2: ...po 20 min.zase řev,pak chvilka spánku a v 6.15 už mi přelézal po hlavě tam a zpátky,ohromná prča :pensive: ...takže jsem opět jako rybička :rolling_eyes: .
dopoledne jsem připálila oběd,tak jsem vařila znovu :confounded: ...měla jsem doma mražené stehenní řízky...teda aspoň na obale to psali,podle mého to byla sto let stará krůta,která ani po hodině dušení nebyla k jídlu :angry:...
nakonec padla sklenička :unamused: ...škoda hodiny vaření.do toho vřískající dítě :fearful:
dopolko jsme pak vyrazili kámoškou na tu burzu...bundičku nemám,ale koupila jsem pěknou teplu vestičku,letní sport.kalhoty a čepičku,vše za 130 kč :wink:.
matýnek byl chvilku v herničce beze mě,myslela jsem že bude v pohodě,ale prý plakal :confused: ...
domů jsme dorazili až v 11.15.malý spinká od 12.20,tak uvidíme.jdu dočíst
:wink: .

katzi :slight_smile: ...já další??? :confused: proč myslíš??? :grinning:
4. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka: cori je krasna s tymi sponkami. U nas to ani tych 5 sekund nevydrzi na hlava, hned si ich dava dole, tak isto to robi aj s celenkou. :wink:

ined, lehna: noc podobna nasmu, nie najhorsia ale mohla by byt o moc lepsia. :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
my sme mali zasa najlepšiu noc, ako som to tu preletela. Normálne spal Šimonko až do 5h ráno vkuse (bol v noci aj cumlík, ale žiadne veľké prebudenie nenastalo. musím asi začať chodiť skôr spať, len mi to stále nejak nevychádza skôr než 22:30....No ozaj potom o piatej vypil mlieko a chcel vstávať, krútil sa oči dokorán...stále som ho narovnávala...ale asi videl že mm ešte nevstáva....nakoniec sa mm podarilo nekontrolovateľne vytratiť zo spálne a malý zaspal ešte od 6:15 na 44 min-to poteší :wink: . Pred večerným spaním som mu dala po mlieku ešte gel Mundisal a vyzeralo to, že bol s tým spokojný :astonished:
Čakala som po takto prespanej noci že bude ako tornádo- radostný, hravý- ale vôbec nie :confused: normálne som nemohla ani umyť riad, šiel mi po nohe....hranie nesústredené....vzala som ho von-aj tam bol hotofka, chodiť nechce, zametá to s ním...hryzie čo môže... Pozrela som narýchlo do úst (tiež ma tam už nechce pustiť :grinning: ) a povedala by som, že očný zub sa začína pod ďasnom trochu belieť. :unamused:

jarus, ined: :frowning2: hrozná noc... :pensive:súcitím spoň
ined: tak aspoň nejaká radosť- z tých vecičiek čo si kúpila :wink:.
katzi: bodaj by mu to spanie vydržalo :wink: . A vzhľadom k veku-asi tu bude Adu druhá najľahšia váha po nás :wink: . Obdivujem ťa s nejedením po 18h. ja som si teraz povedala, že by som mala aspoň jesť delenú stravu, keď už začínam teho s nadváhou-ALE figu, kôli malému varím presne také kombinácie z kt. sa priberá, takže tak, a vkuse sa napchávam tyčinkami slanými, orieškami-jaj ach...
gina: čo povieš na to tofu?

sherry: takže predsa zlomený malíček :unamused: . tak nech sa ti to rýchlo zahojí :wink:
Adíky za info. Ty si asi chytila môj signál :grinning: ja som večer rozmýšľala že sa ťa popýtam na takú zhruba charakteristiku váh, keďže aj ty si. celkom to sedí, kúpe sa veľmi rád vážne odkedy vie sedieť :slight_smile: , spoločenský,...ale hroooozne netrpezivý...a stým brzdením osobnosti- áno, my tu okolo neho odmalička skáčeme ako opice, len aby bol spokojný, ale sa už aj začínam báť, aby si moc nezvykal na také móresy :grinning: . A umelecké cítenie- učite- to sa mi zdalo už dávno-on čumí na všetko čo sa zdá byť pekné...dokonca keď zbadá peknú ženu-v obchode alebo hlásateľku či rosničku, normálne sa zapozerá- a to my s mm čumíme jak puci- chlapčisko jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

prchalka: čorízo to so sponkami vážne sekne- a čo si jej to musela dať zatiaľ do ruky? mobil, TV ovládač? :grinning:
4. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lehna: presne aj u nás to tak je, že teraz chodí malý spať o 19-19:30, a vstáva väčšinou o 5:30-6:00 (dnes bola výnimka), a pritom v zime chodil už do 18h, a vstával v priemere o 6-6:30, niekedy o 7h :confused: .
Ale keď si predstavím, že vlete chodil o 21h a vstával o 5-5:30, tak sa začínam báť- no dúfam že to sa nebude opakovať, vtedy chodil spať ešte dvakrát cez deň...
4. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ženy, zabudla som vám napísať, že dnes som tu stretla maminu ktorej syn bude mať v apríli dva roky, vstáva o 6h, spať poo chodí okolo 13:30-14h a spí 3, niekedy aj štyri hodiny :confused: .len som sa zabudla spýtať kedy ide spať večer ale asi nie príliš neskoro, lbo vôbec sa nesťažovala :sweat_smile:
4. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek