Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
6. bře 2010

gina: No když bude malá zachumlaná, tak byste mohly snad ven. Tady jsou teda asi 4 stupně!

katzi
6. bře 2010

gino: asi už jste v terénu, píšu pozdě 🙂 Ale já bych se toho taky nebála, když svítí u vás sluníčko. Jak píšou holky, malou bych zachumlala a šla bych.

prchalko: ano ano, nákupy jsou adrenalin - co nejrychleji a být pokud možno co nejmíň středem pozornosti 😀 Jako u nás nákup a sezení v košíku vůbec neprochází - chce ven a nosit se 😠 Spolupracuje jen v kočárku, tam teda sedí, ani se moc neprojevuje, ALE musí mít něco na jídlo v ruce, nebo dudel v puse 🙂 Takže s Adu chodím jen na malý nákupy tady u nás do Alberta, na velký nákupy chodím sama a Aduš mezitím někde v dětským koutku baví tatínek 😉

marky: jak píše prchalka : zkus ty homeopatika. Ale ani to mnohdy není záruka. Je to náročný ☹

prchalka
autor
6. bře 2010

katzi: Já jsem se rozjela v půlce Globusu a že jí jedu pro nějaký žrádlo, vrazila jsem jí loupáček a bych chvíli klid. S ní je nákup fakt za trest, já si fakt nic nevyberu, nemůžu na nic kouknout, aby ona náhodou nehrabala v regálu, něco neshodila nebo nedejbože nevylejzala a ještě když jedeš vybrat dárek a nevíš co a ona do toho kdáká! 😝 A ostatní děti jako vždy... poslušně sedí v košíku, škoda slov! 😅 😅 🙄

ined77
6. bře 2010

ahojky 🙂 ,
matýnek už spinká od 11.55,ale byl opět neuspatelný,máme doma tatínka 😅 .
odpoledne jedeme za mojím tťkou do zl.,tak jen doufám,že nás nechytne nějaká sněhová vánice,ikdyž teda tady je zatím krásně slunečno a jasno,cca -2 😉 .
noc...KATASTROFA nejtěžšího kalibru 🙄 ...spinkal do 22.30,pa k křik,pak zase chvilka spánku a takhle až do rána.ve 4h pročuraný,takže přebalit atd.a dala jsem i nurofen sirup,protože mi přišel že hřeje a stejně prd ☹ .
takže u nás poslední 4 dny fakt veselé 😒 .
co se týče jídla...jsem pro zlatou střední 😉 .máslo dávám,na chleba,do br.kaše nebo i kousek do polévky.pořád mi to přijde nějak zdravější než náhražky atd.
co nedávám jsou lízátka,bonbony a čokoládu...na to je myslím ještě docela malinký.teda vlastně malinko čokolády občas má,na máčených rýžových medvídcích.ale toho má tak obden po O,když pěkně papká 😉 .
a mléko...no,protože jsme zapomněli koupit hami,tak dnes bude mít matýnek večer plnotučné,tak jsem zvědavá,jestli to projde 😅.
co se týče únavy v těhu atd....já se hlavně děsím toho,že bydlíme ve 3.patře bez výtahu.s matýnkem na ruce a třeba s nákupem a taškou od kočárku přes rameno je to celkem slušná posilovna 😅 .
takže asi nezbyde než naučit malého honem rychle chodit po schodech 😅 .

katzi 🙂 ...adélka je hezoučká 😵 ,takový špuntík malý 😀 .
máte to s manželem dobře zařízené 😉.u nás je největší problém asi ten,že mm je v práci fakt skoro pořád ...takže ani pro něj na nějaké koníčky není prostor ☹ .
házet očka 😀 ...já myslím,že na tatínka to hraje každá holčička 😀.

gina 🙂 ...určitě můžete,ba naopak to malé udělá jen a jen dobře.i v nemocnici jsme museli chodit povině na procházky,průduškám to svědčí.takže pořádně zachumlat a když není velká teplotka není problém 😉.

matova 🙂...nemáš to jednoduché chuďátko ☹ .snad jak šimonkovi vylezou všechny zoubky bude vše lepší 😵 .
sousedy...to vyhrává takový puboš o 2 patra níž,ale tady se všechno strašně nese ☹ .večer zase dělají bugr ti nad náma 😒 ...dnes v 3h ráno takové rány,pak prásknutí dveří a dupot po schodech 😠...ale jak na ně?když si budu chodit stěžovat,budou nám dělat ještě naschvály...někdy mám sto chutí dát ráno matýnkovi kladívko ať si zahraje na radiátory 😀...madam vstává v 9.30 🙄 😝.
těhu rifle...kukni na MMB 😉.tam seženeš určitě daleko levněji než v obchodě 😉.moje stály 1500kč 😕,děs,jak na tom vydělávají ☹.halenky jsem si kupovala u vietnamců,zrovna byly v kurzu ty dole široké,tak mi to sedlo 😀.

marky 🙂...ahojky 🙂 .já mám dojem,že u vás jde prostě o klasickou kombinaci zoubků a vzdoru ☹ .zoubky vylezou a bude určitě líp,ale s naším malým to také pěkně mlátí a už vážně kolikrát taky rostu.mám akorát obavu,že nezbývá než vydržet.ti prckoví si tím prostě projít musí 😒 😅.
od bolesti vyzkoušej nějaké to homeo...viburcol čípky,chamomillu...v lékárně ti jistě poradí 😉

prchalka 🙂 ...jejda,čorízo vám také dává 😅 .já s malým můžu tak do billy,v tescu také vymýšlel a nedej bože ho vypustit z kočárku.ve vozíku zatím sedí,to má rád.žužle rohlík a kouká 😀 .ale nesmíme jet kolem šťáviček a pitíček 😀.
co se týče botiček...někde jsem nedávno slyšela mluvit ortopeda,ohledně dětské nožky,že by neměla chodit příliš na boso.že pak má tendence se nožka rozrůstat do stran 😕.tak nevím kolik je na tom pravdy,ohledně botiček a pod.se názory hodně různí...jen jsem si na to vzpomněla 😅.
užijte si oslavičku 🙂.

prchalka
autor
6. bře 2010

katzi: Brouzdám těma bundama a kabátama a prostě nic... nevím... A na vyrazit na nákupy není kdy. Tak čorí asi bude chodit bosa a já nahatá 🙄 😝

prchalka
autor
6. bře 2010

ined: Doma boty nechce, bavilo jí to chvilku a teď už jí jsou malé. Sundává teď poslední dobou i ponožky 🙄 🙄 🙄 Ještěže si punčocháče nechá, ale to už je fakt konečná! Co s ní?
Všechny vaše děti doma nosí botky?????

sherry28
6. bře 2010

ženy už spíme 🙂 : já jdu pověsit prádlo 😉

ined77
6. bře 2010

prchalka 🙂 ...já vím,někdy je to těžké..maty si zase bačkůrky pořád rozepíná,protože se mu líbí jak ta přezka klape 😅 .ponožky si sundává taky.ale botičky,bačkůrky na doma má od chvilky co začal ťapkat sám.i dr. mi to radila,aby nožka byla pevná 😉 .taky už máme dvoje zničené 😅 .za chvilku abych šla koupit zase další 😝 .
asi by to chtělo nějaké aby se jí libily...vím já,co se těm prckům honí v té makovičce 😅 ☹ .

katzi
6. bře 2010

prchalko: škoda, že se na těch nákupech nepotkáváme - obě bysme měly radost,že i jiné děti než ty naše zlobí 😀 Ty bundičky - no je to dost o štěstí a hledání. Já na tom seděla každý den a vždycky jsem mrkla na nové přírůstky. Moje hlavní podmínka byla, ať je ta bunda červená. Takže jako není to zas bůhví co, ale myslím, že bude nositelná a na to chození s kočárem a na pískoviště to bude dobrý 🙂 To budete dobrá dvojka s Čorí - bosá a nahá 😀

ined: prej špuntík malý 🙂 Zrovna teď na té rok a půl prohlídce mi doktorka říkala, jaká je dlouhá 🙂 A děkuji za pochvalu, všechny komplimenty Aduš vyřídím 🙂 Ty vaše noci teď teda opravdu děs běs ☹ Tak třeba finišuje prodírání nějakýho zubáka a až vyleze bude zas chvíli relativně klid. Sousedi a byty - no coment, to jsme tu rozebíraly už mockrát. Já mám na ně taky alergii největšího kalibru. Věřím, že oni na nás ale taky.

katzi
6. bře 2010

prchalko: Aduš papuče doma nosí. Kolikrát se i dívím,že je nesundává.

sherry28
6. bře 2010

prchalka: náš bačkůrky má, ale nenosíme, nějak je nechce a sundavá 😅 a mě nebaví 6x za den mu je nazouvat 😅

sherry28
6. bře 2010

jo teď jsem chtěla zrovna říct, že mi musíme být pro sousedy taky na obtíž 😅 tady od rána hraje věž s pohádkama, kluci tancujou, je tady živo rachot 😀 kolikrát jsem i ve tři ráno zapla lux na odsátí, fakt se dávil a jinak to nešlo (tou odsávačkou do pusy skoro nic nevytáhnu ☹ )takže když se sousedi u nás hádaj a jsou hlučný, já radši mlčím 🤐 od nás se také ozývá brek, řev, smích, hudba, vysavač atd. 😀

katzi
6. bře 2010

sherry: u nás tak nějak nápodobně - hlavně ten řev, pištění, bouchání věcma o zem,... 🙂 Takže taky držím pusu.

ined77
6. bře 2010

katzi 🙂 ...já myslím,že u nás finišujou ty 4.levá horní už je cítit skoro celá,ale je to děs ☹ .ať už je to za námi,nejlépe u všech že 😀 .je fakt,že malému teď lezou zaráz 4 zoubky,tak se asi není čemu divit.kdybych já vůl aspoň nezapomněla objednat ten viburcol 😖.
červená je i moje barvička 😉.
sousedi 🙄...ano,no comment 🙄.

matýnek už je vzhůru,opět ''jen''1,5h.
tak se vypravíme a vyrážíme 🙂 .aspoň z té návštěvy něco bude 😅 .
všem pěknou sobotu 🙂

ined77
6. bře 2010

sherry 🙂 ..jasně,to jsou prostě děti.to jsem schopná akceptovat 😉 .každý byl dítě...
ale 18-ti letého fakana,který sice má sluchátka,ale poslouchat ho to baví víc bez nich a nad námi dva dospělí lidi 😖 ...to už mi fakt leze krkem 🙄 .
vedle nás bývá občas rodina se dvěma malými dětmi.slyšíme samozřejmě pláč i smích...ale to mi přijde přirozené 🙂 .
no nic,už tu mám klíště 😀 .
páá 🙂

prchalka
autor
6. bře 2010

ined: Tak to už nevím, jaký bychom měly koupit botky, měla teď s kočičkama a byla z nich unešená a taky byly na přezku. Vždycky přijde, že je chce nazout a hned je zase dá dolů a pak je chce zase navlíknout.. tak to na ní kašlu, jednou a dost!
My spíme s uspáním už 2h 😅 😅
sherry: Jsem ráda, že nejsem sama s těma bačkorama!
katzi: Dík i za další info 😀 No já taky mrkám a co se mi líbí, tak je zase v khaki barvě nebo tmavé.. Já bych chtěla něco fakt jinčího, asi chci moc 😀 😝

matova
6. bře 2010

ahojte,
krátka referencia: noc oveľa lepšia než včera, bol hore dvakrát, 2x mlieko, zaspával po ňom asi do pol hodinky tak sa ešte dalo, hrošie už ráno-motal sa od 5h-vonku ešte tma, ale už sledoval ako sa začína rozvidnievať, preliezal po mne atď ale mm nešiel do práce a pekne sa naštval a zakričal: šimon okamžite si ľahni a spi! A predstavte si, malý zamrnčal, ľahol a do 2 minút spal. Tak toto ma ale dosť naštvalo. To je teda malý fakt už asi poriadne vychcaný 😒.
Spíme dnes až od 13:15 😕 🙄. Uspávala som dnes na trikrát, ešteže je doma mm lebo už by som asi skolabovala...Fakt malému ide očný zub-jeto už už na prerezanie, nenechá si kuknúť,už tam ani nič nehryzie, musí ho to bolieť...

idem vás prečítať 😎

sherry28
6. bře 2010

ined77: já ti to věřím, mě sousedi také lezu krkem (zrovna teď vrtají) 😀 , ale akorát řikám že radši jsem zticha, že s námi to také nemají lehké 🙂 a nemůžu vědět co bude dělat Lukas za 13 let, ale jestli bude po mě, tak tu hudbu bude poslouchat také na plné pecky 😀 (takže potom chudáci oni) a kolikrát jsou dospělí horší než děti 😀 ale naštěstí se nám staví baráček, takže tam si budeme moc vyřvávat 😀 jen nechápu proč ty byty nedokázali více izolovat, aby nebylo slyšet každé "prdnutí" 😉 🙂

sherry28
6. bře 2010

matova: také jsme dnes sledovali rozednění, také jsme malému řekla, ať spí, nekřičela jsem, ale důrazné to bylo a lehl a spal do půl osmé 🙂 ale pokaždé to na něj nezabere 😒

prchalka: já to taky neřeším s těma botkama, za chvíli bude snad už teplo 😅 a pak budeme pořád venku, takže bude v botičkách pak celý den 😉 jinak je pravda, že je lepší, když mají botky a mají pevnou nohu, ale u nás to prostě nejde, to bych zešílela furt nandavat 😅 Lukas ten bačkůrky měl, ale ten byl vůbec hodný a nechal si dát skoro vše, ale zase nesnášel podávání léků a sirupů a má to doteď, s ním se musím vždycky prát ☹

katzi
6. bře 2010

prchalko: já právě khaki zelenou i tmavě hnědou mám z dřívějška (ještě jak jsem chodila do práce) a nějak si teď přijdu taková nevýrazná (taky po tom věčným nevyspání není divu že) a mám tendence se rozjasňovat a omlaďovat 😀

katzi
6. bře 2010

sherry: oni by ty byty možná dokázali víc izolovat, ale řekla bych , že se to dřív buď neřešilo, nebo se šetřilo 😒

sherry28
6. bře 2010

katzi: vždyť to je dobře, jen se omlazuj a rozjasňuj 🙂 to svědčí každé ženě, já jsem měla vždycky ráda pestré barvy 😉

matova
6. bře 2010

ja som zabudla napísať že teda malý zas zalomil asi po šiestej h, a spal ešte do siedmej.
má v sebe Panadol sirup- hodinu pred obedom-aby ho zjedol a šiel spažť bez bolestí-ale obed nechcel a zaspal nakoniec až tri hodky po panadole 😖

ráno som robila studenú piškótovú tortu, poobede prídu svokrovci-dnes sa oslavuje u nás 😉

katzi,prchalka: náš malý zatiaľ ešte vzorne sedí v nákupnom vozíku, ale dlhšie ako 20min v obchode nevydrží. takže tiež rýchlovky, aspoň že zatiaľ nič nestrháva z regálov...ale raz sme ho vypustili "navoľno" v športe-behal tam horedolu ako športovec 😀, chcel všetky lopty...

ined- joooj, nech sú tie vaše zlén noci už rýchlo preč a zuby komplet vonku, nech naberieš zasa silu, a matýnek radosť 😉. Keď to tak teraz porovnávam, ten jeden špičák bude asi zaberák, ale trvá to zatiaľ dosť krátko v porovnaní keď mu šli naraz tie stoličky-tak som aj rada že mu nejdú naraz všetky očné...

gina: tiež by som šla von s malou, ale už ste asi aj doma 😉. Napíš ako na pohotovosti.

prchalka: aj my nosíme doma papučka od prvých krôčikov- my sme však chodili dávno predtým rehabilitovať a tam nám to tiež radili, aby sa nôžka nevytáčala do strán, aby bol kotník spevnený a tiež aby sa vytvarovala klenba. Práve nám z nich vyrástol a kúpili sme nové- s medvedíkmi 😵 , no jak som mu ich dnes dávala pri prebaľ. dole, všimla som si že ho zboku tlačia 😖 😠 a to nechápem, lebo sú väčšie od predošlých a ten istý model 😢 .
a kombinácia ty nahá a malá bosá- všetky ženy by boli z vás oboch pohoršené 😅, a muži by si bosú čorí ani nevšimli a z teba by boli zas povznesení 😀 😉.

sherry28
6. bře 2010

katzi: no s tím šetřením je to fakt 🙂 když koukám na naší bytovku, tak tady se šetří neustále 😀 nájem máme necelých 6.000,-, bydlíme mezi poli a do bytu se nic neinvestuje, oni jsem si vydobila nová okna, protože nám teklo do kuchyně při malém dešti ☹ letos žádám zase o zateplení, máme tu plíseň a nechci, aby v tom mé děti bydlely. Je to hnus a narušuje to imunitu 😖

matova
6. bře 2010

sherry: jasné, tiež by ma to nebavilo zakaždým obúvať na chvíľku- on si ich necháva, niekdy porozväzuje šnúrky, ale inak v pohode 😉
no a si predstav toto, že niekedy počúvne a spí ďalej- pre mňa je to úplná novinka ale nelichotivá, lebo ja môžem aj dôrazne, ale mňa v tomto zatiaľ nikdy nepočúvol 😅

sherry28
6. bře 2010

matova: hold bere na tatínka, autorita se pozná 😅 á bych řekla, že nás stejně mají na háku jsme s nimi celý den, oni vědí jak na nás a dlabou nás, ale takový tatík, to je jiné 😉

matova
6. bře 2010

sherry 😀 😖 áno, tak je to! ale keď sú chorí alebo im niečo chýba, to už je trazu celkom iné, to už lezú mamkám po nohe 😎

matova
6. bře 2010

marky: mne sa tak zdá, že keď už sa tie zúbky prererezávajú , tak nič veľmi nepomáha, alebo aspoň od teploty áno, trochu od bolesti, ale u nás sa pri stoličkách malý tiež vkuse budil napriek Panadolu. Len ktovie aké by to bolo bez neho... 😝 tak želám veľa síl, nič iné nezostáva len vydržať 😢

matova
6. bře 2010

gina: tiež som zabudla napísať, že ste mali blbú noc ☹

sherry: ako sú na tom očné? už to lezie von? 😕

katzi: tebe som okrem malej zabudla pochváliť kuch. linku- krásný rustikal 😉

katzi
6. bře 2010

matova: děkuju. Rustikál z Ikei 🙂 Já ujíždím na retro stylu 🙂