Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
13. led 2010

My jsme usnuly ve 12, což je dobře 🙂 Musí dát aspoň ale 1,5h! K obědu měla brambory, špenát a rybku, jedla docela pěkně, ale bylo toho na talíři moc, tak zbytek jí zmrazím. Do toho pořád pila, tak jsem jí nechala. Horká už není, ale těch 37 asi mít bude..
ined: Jasně, že zuby, co jiného u nás 😅 😅 😅 ovšem teď už se to projevilo výrazně, ne jen neklidem v noci. Taky to nemáte dneska veselý ☹ Za posledních asi 10 dní mi taky naložila 3x do plíny pěknou kejdu, tak jsem si taky říkala, že je to k zubům..
Holky, dáváte lék, když je teplota hned - hlavně v noci myslím? Kdybychom to dali hned do mlíka, tak by jí asi bylo líp a bylo by to bez násilí. No jo, člověk se pořád učí.. To mlíko o půl 4 lemtala jak divá a v 5 se ještě napila šťávy!

prchalka
autor
13. led 2010

Hodinku a půl v pohodě dala, tak super 🙂 🙂

matova
13. led 2010

Ahojte zváračky 😀 😀 😀 (dobre si to prachalka vymyslela, a nepotrebujeme na to ani zváračský kurz).
dúfam že vašim detičkám už klesli tie teploty, chúďatká!!!
My sme mali noc asi ako vždy,párkrát prebudenie a 1h nepavosti nadránom. Malý je podráždenejší ako včera. Horúčku nemá (hoci sa mu dorezáva horná štvorka a vylieza aj tá posledná, dokonca má len čosi pod 36Ć. Kdesi som čítala že nízka teplota je tiež prejavom nejakých zmien. Manželovi pri odbere krvi povedali, že k teplote nameranej pod pazuchou digi teplomerom treba prirátať ešte 0,5´C, (naša dr. nás na to zatiaľ nupozornila, ani som sa už nepýtala).
Dnes malý KONEČNE ZASPAL o 13:30! (vstával definitívne o 7:30). Dnes sa to obišlo bez baci baci, ale malý mi to začal ukazovať! že by na to už čakal ako na súčasť obedného uspávacieho rituálu? Ale povedala som mu že baci nebude, no krik dostal, vždy keď spadol lebo nôžky už sa mu dosť podlmovali. nechápem ako môže vyčerpaný nechcieť ísť do postele...
Ďakujeme za reakcie na našeho hubeňourka 😉
A ešte k tomu, že druhé dieťa býva lepšie, moja endokrinologička mi po mojich ponosách povedala, že mala 3 deti a u všetkých mala problém s nespavosťou. S mužom vraj už boli zúfalí pri prvom, tak si povedali že zmenia postupy,nezabralo. Pri treťom si povedali že to nieje možné, niečo robia zle, no ale neprišli na to, v čom to bolo, takže ma veľmi nepotešila, ani tým, že mi odporučila s ďalším sa poponáhľať 😕

prchalka 🙂 ja dávam v noci panadol sirup keď má nad 38Ć, pri štvorkách mal len okolo 37,5 Ć ale dala som mu aj tak, aj cez deň na utlmenie bolesti a znášal to potom oveľa lepšie. A tie riedke stolice detto- aj 5x. Čorízo je už lepšie? Doma s mojim chlapom- tak málo sme spolu a aj tak si na nervy ideme. On rozpráva stále o svojom, ja tiež, dookola.......Víno sa nám kazí v pivnici, pivo sme darovali svokrovi tesne pred koncom záruky,akosi mikto nemá večeruž na NIČ chuť 😀 sme radi, keď aspoň malý zaspinká...a poto si ide každý po svojom. ale čierny humor nám obom ešte zostal. sme ako dvaja vyšinutí blázni čo sa buď hádajú alebo smejú ako dementi 😝
Ined 🙂 ,tá matýnkova reakcia sopuchnutou nôžkou- to je od zúbkov? Ozaj, dnes som objavila na cumlíku tiež rozhryzené miesto, síce nebol na franforce ako u vás, ale deravý je! tak som dlho na to nečakala 😀. Inak môj muž nemôže malého ani okúpať, dokonca už ani prebaliť ako kedysi, a nakŕmiť len keď tam niesom ☹. Ani na ruky k nemu nechce,hlavne že ráno keď ho malý nevidí v posteli tak vykrikuje tata ešte aj hodinu. A na otázku s kým si spinkal povie tata 🙄. A kto ho má večer prebaliť, tata alebo mama, tata- a keď ho vezme začne vrieskať,takže nakoniec všetko zas mama 🙄. A k dolným dvojkám- jednu už má dlho, druhá sa kdesi pozabudla.
katzi 🙂 : adelinka krásne spinkala, tak nech je to čím častejšie a aj u nás všetkých!!! 😉 Cumlík vyváram tiež asi tak,akurát keď už ide zub tak sa snažím dosť často,aby nechytil nejakú infekciu.

ined77
13. led 2010

holky,spinkl 3,5hmale 2,5h u mě 😝 .jsem zlomená 😅 .
to všechno má matýnek po tom očkování 4.hexou ☹ .snad už to bude lepší.
zatím se loučím papa 🙂

matova 🙂 ...dudlíky vyvařuji tknějak náhdně,ale denně je umývám pod vodou 😉 .

katzi 🙂 ...klobouk dolů před adélkou,pošli recept,ju? 😀 😀 😀
ordinace včera byl opravdu srdceryvná,hned tak na začátek 😀

matova
13. led 2010

ined, tak to je sila, šimonko takto drsne vôbec nereagoval. 😨 tak Ti želám aspoň kľudnejšiu noc!!!moja motorová myška práve vstala tak pa 😉

lehna
13. led 2010

ahoj holky,
jdu k vám pro radu.
Malý se asi od vánoc v noci budí, tak molem 12ti většinou a tak minimálně do dvou nebo do tří nemůže pořádně usnout. on jakoby spí,ale pořád sebou mele, vrtí se, nemůže pořádně zabrat. já ho uspávám, když už si myslím, že spí,tak ho nechám tak,ale sundám z něho ruku a opět nanovo, vrtí se, mele sebou atd... .
může to být od zubů? bohužel, do pusinky se mu moc nepodíváme, protože nám nechce nikdy nic ukázat. minulý týden mu vylezl sedmý zub. tak nevím zda mu neroste někde další. teploty nemá, přes den je v pohodě, spí normálně jako vždycky max 45minut 2x denně.

prchalka
autor
13. led 2010

lehna: No může to být od zubů, my jsme tady toho důkazem, holkám se dětí budí, vrtí a já už to mám taky 4 měsíce pořád dokola.. ☹ Klidně se přidej..
ined: 4. hexa? Já myslela, že je jen 3. a pak už nic?!?! A ty bláho, spal 3,5h? To bych ho pak už zase položila.. i když po té noci na to má nárok, že jo.. 😖
matova: Jj, čorízo už je líp od rána, nebyla ani umrčená, jsem i něco stihla udělat v kuchyni.. Přesnídávky taky ale snědla jen 3/4 skleničky.. No co, nemusí se přežírat 😀
Ale teď už zase pádím..

lehna
13. led 2010

Prchalko- moc díky. no tak bdu držet asi s váma a dělit se o zážitky jak dlouho jsme spali 🙂

ined77
13. led 2010

lehna 🙂 ...ahojky 😀 ,vítej v klubu svářečů 😀 .

prchalka 🙂 ...jj,hexy jsou 4 🙂 .
položit nešel,poplakával ze spaní,tak jsem vždycky dělala ššššššš a uklidnil se 😒 .ale jasně,dospával noc.
jdeme na chviličku ven 🙂 .

prchalka
autor
13. led 2010

lehna: Já si to vysvětluju tak, že nám prostě rostou zuby pomalu, proč by se mi jinak budila noc co noc a ryla hlavou v postýlce apod..? V noci v klidu to asi víc vnímají ☹ ☹ chjo
ined: A kdy jako dostanem 4.hexu? To mě nestraš! Já počítala jen se třema 😝 a už jsem myslela, že je to za náma! Teď ještě to MMR, no to mám radost! Se asi informuju u toho o měsíc staršího kámoše, choděj ke stejný mudr.
Malá už je zase nějaká teplejší, tak doufám, že to bude tak max. 2 dny jako u jedněch jedniček.. taky hicovala!

prchalka
autor
13. led 2010

Tak máme už zase teplotu - nechala mě ale naměřit při přebalení jen 37,9 a bránila se. Nechtěla jsem jí nějak šťouchnout, tak jsem toho nechala, pak na ní vlítnem před koupáním. Je teda jak hadráček chvílema ☹
Chtěla jsem se zeptat - daly byste na noc spíš čípek (se kterým zatím nemám zkušenost a trochu se ho bojím použít), manžel koupil zatím Panadol čípky a nebo sirup???? Viburcol máme objednaný..

enynka1
13. led 2010

Ahojte maminy, zatial som vas tak zbezne precitala a myslim, ze mam podobne narocne dieta, ktore ignoruje spanok 😀

katzi
13. led 2010

vítám v klubu nové maminky - svářečky 🙂

Prchalko: asi už spíte, nebo si to už před spaním nepřečteš, ale s tím čípkem - jestli má zvýšenou teplotu, tak bych dala ten Panadol čípek. Někde jsem ale myslím četla, že účinější je Nurufen pro děti. Tak uvidíte, každopádně držím palce at´je líp.

Ined, Matova: kdybych znala recept po kterým naše Adu dnes tak dobře spala, tak si ho dám hned patentovat 🙂 Fakt nechápu čím to bylo. Byla asi hodně utahaná, byly jsme venku, nechtěla sedět v kočáru, tak jsem jí chvíli vytáhla ven a ona jak nechodí se toho kočáru chytla a kus ho tlačila před sebou. Tak že by to bylo tím? Jsem zvědavá na dnešní noc.

Tak všem přeju dobrou, klidnou!!!

enynka1
13. led 2010

Tak sa k vam pripojim troska,ak mozem... 🙂 Maly mi zacal v 11mesiacoch prvykrat spavat celu noc ( obcas sa zobudil ale vzdy zaspinkal hned) a trvalo mu to tak mesiac...a odvtedy v noci zle spava, niekedy sa zobudi 2-3krat a to staci ked k nemu prideme dame cajik, dudlik, pohladkame a spi, no ale castejsie ma take extremy, ako predvcerom ze sa zobudil o pol jedenastej (predtym od vecerneho zaspatia bol uz raz hore) a do druhej sme bojovali, kym konecne zaspal, no a o piatej bol uz prebraty uplne. Takisto sa mi budi s totalnym placom. Niekedy uz nevydrzim a pol deviatej spim taka som unavena...Idem asi aj teraz pomaly 😉 Tak sa majte a pevne nervy 😉

prchalka
autor
13. led 2010

Hezky jste ten název vzaly za svůj 😀
katzi: Jsem se nakonec rozhodla, že zkusíme Nurofen sirup, když má dost teplotu. Společnými silami jsme před koupáním naměřili 38,3 😖 bůhví, jestli dobře!
A divím se ti, že Adu chodíš ráno budit 😀 😀
Kdo s Nurofenem máte zkušenost - mě překvapilo, že se dává JEN 2,5 ml! To Panadolu se mohlo až 7ml! No uvidíme, co to s ní udělá. Usnula ve 20.15 u mlíka a vypila mi 240 😉 Byla už chudinka celá nějaká unavená večer, to na ní bylo vidět, ale neřvala ani moc nekňourala.. Takhle jsme 2 dny měly teplotu u jedněch jedniček, tak snad to nebude trvat pár dnů..
enynka1: A co zuby u vás, kolik?
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat všech - taky se večer věnujete druhý polovičce tak, jako já? Já teda nevím, co by po celým dnu ještě chtěli, něco asi jo, ale já nějak nejsem schopná, někdy bych na to psychicky měla, ale fyzicky jsem v čudu 😖 ☹ Dost mě to teda štve, ale poslední dny to u nás vypadá tak, že nakrmím, uložím, max. ještě mrknu sem a jdu ležet a hlídat čorízo, kdyby kňourala. Manžel kouká dole na filmy. No nic moc život poslední dobou 😝
Všem bojovníkům dobrou noc.. 😔

prchalka
autor
13. led 2010

enynka1: No moje malá začala v 11 měsících zase takhle špatně spát, ze dne na den ☹
Půl 11 - 2h no potěš, to bych asi vážně nezvládla už ☹
Tak už taky pádím..

jankapiknova
13. led 2010

prchalka nie si sama , ja som taktiez leniva dost casto a tie nase polovicky maju vzdy silu 😕

matova
13. led 2010

Tak vitajte enyka a lehna v klube zváračiek 🙂
Myslela som že dnes večer už sa ani nezapojím keďže malý zaspal dosť neskoro (ale hlavne-zajtra poobede,kto by to všetko bol schopný naraz prečítať? 😉). Po 1 hodine 30 uspávania som mu nakoniec dala Panadol sirup. Vôbec nemal teplotu,ale ja už som proste nevedela čo sním,...metal sa do všetkých strán... 😝
Prchalka: tiež som čípky ešte nedávala ale večer už som aj chcela, ibaže to by bol neskutočný záchvat keby som ho zas rozbalila a dala mu to. tak nakoniec sirup, určite hoi chcel, vôbec neprotestoval ako minule.
lehna: 7 zubov na 11 mesiacov, no to je slušné 😉 kľudne to ponocovanie môže byť od zubov. Môj mal prvý zub v 9.mesiacoch. zato teraz lezie jeden za druhým. Keď je to "už"na spadnutie neotvorí pusinu za nič, akurát za gel pri prerezávaní a sirup 😉 . A teploty nemusia vôbec byť (ale to sú skôr šťastlivci). Minule som písala že aj nižšie teploty ako obyčajne sú prejavom choroby. U nás sú momentálne tesne pod 36Ć, hoci sa mi zdá byť rozpálený. Koľko zúbkov a ktoré má už malý?
enyka: Ten môj ešte neprespal celú noc nikdy. Je totálny nespavec, a keby mu nerástli zuby bol by tiež. Ako 5 mesačný spával už len tri hodiny denne aj to som ho musela ísť kočíkovať. V lete od ôsmich mesiacov vstával o 5 - 5: 30 a chodil spať pol hodky po tom čo zapadlo slnko,takže niekedy až o 9h, a cez deň spal dokopy asi 2h... V noci asi päťkrát kojenie...teraz zasa zuby....už má toho aj ja plné zuby, nepamätám kedy som spala vkuse 5 hodín 😝 a koľko zúbkov a ktoré má tvoj malý?
janaknapikova: hej, maju silu vzdy a hlavne na hluposti 😉

matova
13. led 2010

katzi: ozaj, zabudla som minule reagovať: Adelinka sa z tých stehienok určite vybehá. máš v albume aj novšie fotky? našla som tam ešte malinkú zlatunkú Adu. Je staršia od môjho o 5 dní 😉

prchalka
autor
14. led 2010

Ahoj ženy... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Tak zatímco jsem vám tady večer ještě něco psala, dopsala a šla nahoru, v tom momentě slyším malou, jak tam vříská jak na lesy a řekla bych, že už to nějakou dobu trvalo, jen jsem jí neslyšela přes přivřené dveře. A tatínek se nám v pohodě kouká na ty filmy a má to nahlas.. Až vždycky, když vylítnu já, tak letí taky, ale to už jako mi je na nic, že.. Byla celá uřvaná a usoplená, tak šla na ruce a uhoupala jsem jí, naštěstí se uklidnila do 10ti minut.
Ovšem ve 22 něco už byla zas vzhůru po dvou hodinách od podání Nurofenu pořád stejně teplá. Sakra, jak rychle to má účinkovat? Šla hned ke mně, nic se nedalo dělat, v takovou hodinu jsem z toho měla fakt radost ☹
A po zbytek noci jsem oko nezavřela, no chvílema jo, takový pětiminutovky, ale jako obvykle, když na chvíli zaberu, ona začala kýchat, soplit, kašlat nebo brečet...taky je nějaká zahleněná..
Nurofen absolutně nepomohl na zklidnění, motala se zase jak v pračce, pořád vzdychala. K ránu už nebyla tak teplá, o půl 4 dostala mlíko s kapkou Panadolu, co nám zbyl, to jí pomohlo tak na hodinku a pak zase motanice, až k ránu vždycky tu hodinku spí klidně.. Tak jestli jsem včera byla za svářeče, tak dneska za oživlou mrtvolu. Nejvíc mi to vadí v noci, přes den už to rozchodím, co mi taky zbývá..
No možná, až se dostanu na tu vel. 34, tak si někdo všimne, že něco asi není v pořádku 😅 ale tam já se nikdy nedohrabu!
Ještě jsem se chtěla zeptat, myslíte, že když se zoubek prořízne, třeba jen malinko že už pak nedělá problémy, teploty, bolest apod.??
Tak zatím pá..

lehna
14. led 2010

ahoj holky,

tak u nás noc byla celkem dobrá, co celkem, byla luxusní 🙂. usnul večer kolem 19.30 jako normálně, do 22.45 spal bez jediného probuzení, jsem naprosto nechápala, vždycky se budí minimálně 2x. pak hodinku nemohl zabrat,tak ho manža přebalil a já udělala mlíko. kole půlnoci zalomil a spal do půl 5!!!!. pak se začal vrtět,ale spal do 7!.no ale že bych byla vyspaná se říct moc nedá,ale takovou noc jsem neměli už ani nepamatuju. tak dneska si to zas užijem, bude buzení a vrtění.

Prchalko- my používáme jen nurofen a zatím spokojenost. je fakt, že malý zas moc teploty nemívá,tak nevím jak to posoudit.

JInak děkuji všem za přivítání, kéž by bylo víc času tady na to kecání ☹

enynka1
14. led 2010

Ahojte maminy, tak my mame 8 zubkov, vsetky 4 jednotky a 4 dvojky, a teraz sa tlacia horne trojky a horne stvorky ( tie ma take opuchnute az fialove to dasno, neviem ci je to normalne??? ) hmmm my to mame doma s muzikom podobne, on by si este rad otvoril nejake to vinecko a pustil film, ale ja fakt okolo tej pol deviatej uz odpadavam...
matova: mne maly takisto cez zimu okolo tych piatich mesiacov spaval len nejake 2 max tri hodiny a to som ho musela cely cas natriasat v kociku, ked sa chvilu nehybalo s kocikom hned sa zobudil...nam trvalo to celonocne spanie max. mesiac, takze uz tri mesiace nespime..
dnes co som sa cudovala, sa zobudil prvykrat o pol svrtej, no lenze to potom uz nie a nie zaspat..este niekedy nadranom nejak zaspal.
A baby vy este kojite? my sa uz nekojime, zato v noci pokazde vypije vela caju, a potom je cely precikany..
prchalka - u nas to bolo tak ze uz ked sa prerezal, uz to bolo dobre..

prchalka
autor
14. led 2010

lehna: Malá taky neměla k zubům teploty většinou, jen k jedničkám a teď a Nurofen jsme dali poprvé.
enynka1: Tak zase další, kdo má 1 rok a 3 měsíce 😀 Se nám to tu zdá nějaký zakletý! Tak to jste na tom dobře, že už lezou další zuby, my se trápíme s poslední dvojkou ☹

A máme rýmu, soplíky, suchej nos a skleněný oči, takže taky spojitost se zuby... kdo se na to minule ptal?? ☹
Já se manželovi pořád omlouvám, že bych chtěla, ale že nemám sílu na nic. Jenže to nějak nepomáhá asi, myslí si svoje.. I když jsem si myslela, že je citlivej a chápavej, tak chlapi to mají prostě asi jinak ☹ Mám poslední dobou nějaký ubulený období, furt bych řvala.. no protože člověk je na to pořád sám.. ☹

matova
14. led 2010

ahojte,
myslela som že sa ozvem až večer, ale som v koncoch. Včera ten Panadol sirup zabral, malý po ňom spal 5 hodín!!! (mala som ísť aj ja,ale kto uprace atď?) kým sa zas neprebral (to my sme už tvrdo spali) a nezačal nám liezť cez posteľ, kým sa nedostal až k nohám a to sme sa obaja prebudili na veľký tresk a rev- NO ZASA NÁM SPADOL (z postele- to je už druhýkrát za január)!!!! Potom sa predčasne zas zobudil,lebo muž išiel do práce, a odvtedy ako včera a predvčerom, neviem ho uspať, vzala som ho do obchodu a nazad,odkväcol v kočíku - na 20 min ale zobudil sa na brechot susedovho psa 🙄. Ja už neviem čo s ním. Dnes mal inak už 3x kako, nočník vidieť nechce ale prebaľovať sa už neznáša, vzpiera sa.....nevládzem to s ním sama............PS: mama ma utešuje cez mobil že môj brat v takom veku cez deň nespal vôbec, zato v noci jej spal 11 hod vkuse!!!! takto sa dobyť baterky dajúúúú.......ale čo my?............

prchalka: unás to vôbec nie je tak, ako udávajú múdre knihy (nie je koniec bolesti a častým stoliciam, keď sa čo len trošku ten zub prereže) nekľud a nespavosť sú stále, teplota už nie a to stále z tých zubov čo som už písala tá posledná štvorka-malilinký kúsok vykúka už asi 2 týždne + sa dorezáva zadná časť štvorky ktorá vyšla minulý mesiac,takže tak 😝 , to je povzbudenie čo? 😖
enyka 1: my ešte kojime, ale to už je len take ako lentilka na dobrú noc....viackrát za noc....

ined77
14. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak my jsme dnes dopolko byli na kontrole u očního a dobré.sice to do budoucna vypadá,že se brýlečkám nevyhneme,ale nedá se 😒 .my s manžou máme špatné oči a malý to asi podědí ☹ .já jsem teda po laserové operaci,takže super,dnes už jsou tu možnosti jinde a hlavně.brýle se dělají pěkné,moderní a slušivé,ne jako za mě 🙄 😉 .
včerejší večer a noc zase parádní 😖 .malý usnul v 19.30,během hodiny 3x plakal,pak hodinku spinkal,pak zase plakal a už jsem si šla lehnout s ním.v noci se 4x rozplakal tak,že ho nešlo utišit 😖 .to zase nevím co je za novinku,nedělával to.ale měl ještě teplotku a přišlo mi,že ho bolelo i bříško ☹ .
ráno už byl bez teploty a je vcelku takový klidnější,milejší 😵 .ale chuti k jídlu moc nemá.
chtěla jsem se zeptat holky,co děláte drobečkům k snídani?
já jsem vždy mazala rohlík nebo krajíček chleba a nakrájela tzv.na rybičky,s kiri nebo máslem a tvrdým sýrem...ale začal mi to všechno nějak plivat.teď začal pít s námi actimel,ale t dá jen tak půlku.nebo on vůbec ráno nějak nemá hlad 😕 .tak měl teď po dva dny jogurt a ten docela snědl 😅 .tak nevím,co pořád vymýšlí 😖 .
jako teď po o,podával mi banán,že ho chce rozdělat,jedenkrát do toho pidi kousnul a hotovo 😝 .ale scén u toho jako by týden nejedl a tak je to skoro se vším ☹ .
mám už doma ty čípky viburcol,ale asi mu dám pár dní pauzu...měl teď ty čípky nurofen od teploty,tak ať ho nezahlcuji léčkama 😉 .
jinak na teplotu dávám raději ty čípky a víc nurofenové než pralenové,ale mám oboje,popř.na střídačku 😉 .
pokud ale zjistím horečku v noci a nechci malého rozbalovat,dám sirup,ale musí ho tatínek většinou držet 😅 .

enynka1 🙂 ...ahojky 🙂 .
malému lezou horní 4 a mám tam úplné bambule napuchlé ☹.takže myslím,že ty dásínka můžou mít klidně i jinou barvu při tom prořezávání.
já nekojím od 6.měsíce,malý se mi odstavil sám.hrozně jsem to obrečela,ale dnes si zase říkám,že mám možná o problém méně 😅.ale ne,kdybych mohla,určitě bych ho kojila ještě dnes,nebo alespoň do roku jsem chtěla 😉.
c se týče spinkání dřívě,mám to stejné jako ty i matova 🙂...matýnek spinkal jen za jízdy.někde s sednou na lavičku třeba a číst si...fata morgana,to samé dát kočárek na balkon 😅.ale on ne že by tak byl naučený,on to dělal od narození 😒.to mě vždycky mohli čerti vzít,kdyřž jsem poslouchala moudr,že ho to musím naučit 😠...to jsem ho asi mlěa nechat vřískat měsíčního na balkoně či co 😠 😅.

prchalka 🙂...u nás většinou když se zoubek proříznul byl třeba na dvě noci trošku pokoj,třeba o třech vstáváních.ale myslím,že jak se to zase začalo''hýbat''-růst jelo to zase nanovo.nic moc velká změna 😖.
večerní aktivity 🙄 ?...jsou dny,kdy jsme oba rádi,že můžeme chvilku sedět a čučet na tv 😀.srovnávat před a po se to rozhodně nedá 😅.ale to bude asi véceméně všude podobné 😅.
budeš dnes zkoušet ten viburcol?

lehna 🙂 ...tak to teda nééééé,pobuřovat nás nebudeš 😀 😀 😀 .tdy se nepíše jak douho se spí,tady se píše jak dlouho se nespí 😀 😀 😀 .to bychom za chvilku mohly svařovat leda tak víno 😀 😀 😀 .
(legrace 😉 😉 😉 ).

ined77
14. led 2010

teď tu zvonil nějaký otrava z t mobile 😠 😠 😠 ,ještě že matýnka nevzbudil,bych mu utrhla hlavu 😠 😀 .

ined77
14. led 2010

tak sotva jsem to dopsala,matýnek se vzbudil 😅 .
a pak si schrupnul další dvě hodinky na mě 😝 .
kdepak jste 🙂 ???

ined77
14. led 2010

holky,kukněte,že by 😅 ?
http://www.lekynainternetu.cz/p/viburcol-cipky/
možná to dnes přece jen už matýnkovi dám 😅

prchalka
autor
14. led 2010

matova: Já si jen přeju, aby byla pryč ta teplota, to bylo snad nejhorší - už jí snad nemá! S neklidem počítám dál..
Achjo, toho se taky vždycky bojím, aby mi neslítla, proto jsem se ze začátku, když jsem si ji brala k sobě, bála fakt usnout, teď už ne, ale když ona mi někdy usnout nedá 😅
ined: Jsi tu byla sama, viď? Ale já řešila někde jinde něco jinýho a už se mi ulevilo, tak budu zas tady.
Z čeho by je bolelo bříško? I když malá někdy taky při tom kroucení prdí, tak nevím ☹
Co třeba Frutapuru mu dát, přesnídávku, mufinku nebo nějaký koláček, bábovku, loupáček s máslem??? Malá mi dneska snědla ke sváče poo právě Frutapuru a banán celý 😉
Manžel včera opatřil Panadol čípky a dneska přinesl i Viburcol. Ten bych jí dneska chtěla dát, ale mám strach to tam strčit, achjo, jak se to dělá, po první článek malíčku? 😖 😖 Ona si teď v zadku nenechá ani změřit teplotu!!
Na teplotu to nevypadá, soplíky se taky nějak zastavily, tak by tenhle čípek stačil. Jsou to homeo, tak snad by malýmu neublížily! Sirup nám malá v pohodě slupne před mlíkem nebo včera ve vaně, ale v noci, to byl boj na život a na smrt ☹
enynka1: My nekojily nikdy, leda v porodnici mě nutily, ale nešlo to a malá prostě nespala a brečela a brečela, neměla jsem fyzicky ani psychicky ani na to odsávat, když už by se něco spustilo a hlavně ona nic nevytáhla.. Ale zas to má výhodu v noci, když se chce dítě uklidnit, to funguje, než čekat, až budete moct dát flašku k ránu... Obojí má své výhody i nevýhody 😖

prchalka
autor
14. led 2010

Manžel teď právě zkonstatoval, že malá vypadá strašně nemocně! Už tady haleká a vejská a hraje si 🙂