Růst zubů a horečky u ročního chlapce. Jak jste sráželi a ulevovali?

terezka1353
21. únor 2021

Dobrý den, prosím pomoc... Malej, má dneska celou noc horečku kolem 38,5..dole se mu před pár dny prořízli dvojky.. Obě na stejno. Teď jsem mu sáhla do pusi a má venku i špičku 3jky a druhá se tlačí.. Prosím poraďte jak jste to sraželi vy a jak jste ulevovali... Po případě kdyby bylo nejhůř... Jak to teď funguje v nemocnicích když tam přivezeme prcka s horečkou?

malenka3
21. únor 2021

Srážela jsem Nurofenem, ulevovat ledovými kousátky a mastičku mundisal gel. (Nesehnala jsem cal gel, ten byl lepší).

marti89
21. únor 2021

Nurofen čípky (utlumí bolest i horečku), když byl bez horečky, měl vychlazená kousátka a Calgel, hodně jsem nosila a v noci spal se mnou v posteli. Jens horečkou bych kort v této době nikam nejezdila, to bude mít k zubům. Syn to měl s každým zubem a šílený průjmy. Nato jsem mu dávala lahvičky Enterina, dietní stavící stravu (zoubky začaly dlouho, to už jedl vše) a při horších stavech jsem zavodňovala rehydratačním roztokem Kulíšek.

martiniquest
21. únor 2021

Jsi si jista, ze jsou to zuby? Muze to byt i nejaka viroza. Dite je pri prorezavani zubu nachylne chytit kde co, protoze ma vlastne zanet v dasnich a tim oslabenou imunitu. Pripadne, to nechci strasit, ale koukni, zda nema nejakou vyrazku, zacervenale spicky prstu atd - mam na mysli postkovidovy syndrom.

patypresdevaty
21. únor 2021

@terezka1353 hlavně klid, horečka 38,5 není u dětí nic neobvyklého. Srážet, hlídat celkový stav. Řešila bych až kdyby trvala více než 3 dny a nebo přibyly jiné příznaky.
Kdybych měla jezdit s každou horečkou u dětí do nemocnice, tak už bych tam byla mnohokrát s každým z nich.

keksik002
21. únor 2021

@terezka1353 v nejhorsim střídat nurofen s paralenem, chladit dasne, muzete pouzit calgel. Chladne obklady na tvare, zapesti, muzete octove ponozky.. Jinak pokud netvra horecka nad 39 vic jak dva tri dny, nic vic vam ted v nemocnici nereknou..

martiniquest
21. únor 2021

@patypresdevaty no vidis a my jednou jeli po 24hodinach s dvoumesicnim a skoncil na jipce. Horecka byla jediny priznak uroinfektu. Jsem v tomto uz velice opatrna.

lida9
21. únor 2021

panadol/nurofen... sleduj celkovy stav - ji, cura, bobky, vyrazka atd... kdyz bude jen teplota tak rocni bych do nemocnice v tehle dobe urco nebrala, to vydrzi do pondeli na zavolani praktickemu... jinak zuby u nas znamenaly i 40 horecky, zub se prorizl a teploty ustoupily hned...

lida9
21. únor 2021

@martiniquest jenze dvoumesicni miminko a rocni dite je velky rozdil! u 2m to zuby nebudou urcite... kazdopadne dobre, ze jste jeli a zachytilo se to a doufam, ze je u vas mimco ok🙂

martiniquest
21. únor 2021

@lida9 to si dpvolim nesouhlasit. I dvoumesicnimu muzou rust zuby. Nejedno takove znam

patypresdevaty
21. únor 2021

@martiniquest u dvouměsíčního bych to asi taky řešila víc, to je něco trochu jiného

merope
21. únor 2021

Cca 14 dní zpátky, taky jsem myslela, že zuby, ale horečka 39 mi lidi kolem říkali, že to zuby nebudou. Tak jsem volala telefonicky na pohotovost (jediná - Brno, dětská - je tak 45 minut MHD nebo složitě shánět odvoz - navíc bez dětské sedačky na houby). Paní mi tam super poradila, že tohle nejspíše od horečky nebude, ale NEVOZIT, pokud to není nutné. Že CRP stejně hnedka infekci neukáže, takže pokud se teplota dobře sráží, tak srážet, já volala v pátek, tak mi říkali že v nejhorším v neděli dorazit, ale raději případně v pondělí k doktorce. Proč nevozit? Protože tam jak na běžícím pásu mají samý covid.

Co mi poradili?
- Nurofen, panadol nebo paralel čípky (já dávala nurofen, s čípky se mi blbě pracuje, koupila jsem panadol sirup) - podle váhy mi přepočítala dávku, dávala jsem míň
- Nějaký rehydratační roztok (kulíšek nebo něco jiného - radila mi něco konkrétního, ale nepamatuji si a v lékárně stejně neměli) - vůbec nejedl, jak mu bylo blbě

No, naštěstí se to do druhého dne spravilo už vcelku dobře (horečky zmizely) a spustila se rýma, tu jsme odsávali a do pár dní v pohodě, ani jsme to od něj nechytili (na rozdíl od kamarádčiny dcery, co jsme spolu cestovali vlakem ☹ ). Ale je to případ od případu, tak pokud se ti to nezdá, raději si prostě zavolej na nějakou pohotovost - u nás velmi dobře fungoval ten nurofen, jen to pak zase vyskakovalo nahoru a nic nejedl a nedalo se do něj narvat ani pití v rozumném množství.

neomenia
21. únor 2021

@martiniquest ale rozhodně to není časté, že rostou zuby ve 2 měsících. Rozhodně bych neřekla, že to patří mezi časté duvody horečky u 2 m miminka.

krupka3
21. únor 2021

Do 38,5 se horecka nesrazi, neco si o horecce nastuduj. Na ulevu od zoubku pouzivame Viburcol cipky, Nurofen sirup bych pouzila (nehlede na teplotu) jen tehdy, pokud dite potrebuje ulevit od bolesti. Do nemocnice (resp. k obvodakovi) az po 3 dnech horecky, udelaji crp a vylouci mozny zanet. Na zuby ale zadnou specialni lecbu necekej, to do te nemocnice jeste pojedete zbytecne neco chytit.

krupka3
21. únor 2021

A jeste pouzivame You & Oil olejicek na zoubky. Pripadne chemictejsi variantou je Calgel. Take Saloos ma olejicek Prvni zoubek (k sehnani v DM).

https://www.medarek.cz/bioaktivni-smesi-oleju/

terezka1353
autor
21. únor 2021

Nám se děje to, že mu teplotu srazim max na hodinu na 37 a pak to zase střílí ke 39 .... Už jsem trochu zoufalá

eliska93
21. únor 2021

@merope když dáte sirupu méně, tak nebude fungovat, musí se dávat přesně podle váhy, ani víc, ani min, tak to prosím neraďte

eliska93
21. únor 2021

@terezka1353 jestli má 39 a výš, zkusila by sem zábali. Přečtěte si na netu jak na ně, je jich dost a nejvíc ochlazovat hrudník a břicho, prostě největší plochu.
Jestli budou horečky i v noci tak by sem tedy ráno k dětské doktorce jela, tam to nebude nic hrozného jako v nemocnicích a alespoň se na něj podívá.
Jestli vás to uklidní tak sme s trojkama nahoře měli šílenej týden s horečkami a jelikož sem o nich nevěděla, tak sme u ty doktorky byli třikrát jak sem se bála co s ním je.
Hodně vody a ty roztoky a zkuste banán ten staví a nemusel by být takový průjem, navíc z lednice by mu mohl na zuby ulevit

merope
21. únor 2021

@eliska93 Však já píšu, že jsem to měla podle váhy a tabulek spočítané špatně a paní na pohotovosti mi to přepočítala, že mám dávat víc. Podle mě jsem to spočítala přesně podle příbaláku, ale už jsem párkrát slyšela, že na tom příbaláku to je blbě a má se dávat víc. S tím menším množstvím to zabralo, ale tak max na 2 hodiny. S tím přepočítaným od pohotovosti to pak fungovalo už v pohodě. Tzn. že se klidně hodí i zavolat na pohotovost.