Vrtání zubu u 2,5 letých dětí. Máte zkušenost?

zanulav
26. lis 2010

Maminky chci se zeptat jakou mate zkušenost, u zubařu vrtaním zubu u dítete. Syn ma 2,5. Začli jsme s prohlídkama na začatku roku, neotevřel vubec pusu vzpíral se. Byli jsme dnes u zubaře a ma 4 kazy, na stoličkach. Tak v prosinci jdeme vrtat, da mu pry nejaky sirup oblbovak bude pry po nem ospalej, chci vedet jestli vaše dítka jak jste to zvladi a jak pusobil ten sirup. Zoubky se snažíme čistit pořadne, zubni pastou elmex, samozřejme taky rad mlsa. Syn starší mel 3 roky a zvladl to tehda ale mladší vubec pusu neotevře. a hruza trochu se toho obavam jak to bude probíhat.. Zubař není přímo detsky, je to muj zubař ale je v pohode. děkuju za nazory a zkušenosti žaneta.

mannanna
16. led 2013

@drzubok drzubok, drž už h.u.b.u, tvoje názory jsou sice povoleny, ale nemáš pravdu sorry, můžu se starat o chrup malého, jakkoli chcu utrácet majlant a stejně to nepomůže, zuby jsou naše noční můra takže , každému není přáno, tak si opatruj svou tlamu a nesoudi druhé smutné lidi se zkaženými zuby juuu? 😝

radka8888
16. led 2013

@mannanna prominte procetla jsem si debatu a domnivam se, ze nemate pravdu.
Zuby nejsou az tak slozite, kde neni cukr neni kaz a je to zname jit od 1898, kdy byla vyslovena doposud uznavana teorie o vzniku kazu. Kdyz to shrnu proste, kdyz ty bakterie nemaji co jist a premenit na kyseliny, ktere ten zoubek rozleptaji, tak proste kaz nemuze vzniknout...takze pokud mate nake problemy se zoubky je potreba to resit a najit metodickou chybu...

elulin
12. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj,mám stejný problém.Včera jsem našla na stoličce malou tečku,tak povalím k zubaři.Sice čistíme,ale stalo se to a já se bojím,že malá se tam zblázní.Už jsme bylina prohlídkách bečela,ted ví že pan doktor bude vrtat.Tu hrůzu co má v očích je strašné vidět.

l.u.c.i.e
12. únor 2013

@elulin, my jsme u zubařky byly a naštěstí to kaz nebyl, jen skvrnka 🙂 Tak snad to budete mít tejné jako my 🙂

kristula83
27. kvě 2014

Dobry den nemate prosim nekdo zkusenost s osetrenim zoubku u ditete pod narkozou??

mirkaadamek
17. čer 2014

Synovi jsme platili analgosedaci na opravení a trhání zubů v roce a třičtvrtě. 5 zubů trhali a 5 opravovali. Zvládl to krásně, nic si nepamatuje, naprosto bez komplikací. 3 hodiny po zákroku jedl. Má oslabenou sklovinu a přes důsledné čištění se zoubky kazily a obrušovaly. Je to ale drahá záležitost. Pouze za uspání trvající do hodiny je platba 7.200,- Tedy na klinice Dent Medico v Praze.

valentice2
7. pro 2016

@drzubok tady se nekdo snazi byt chytry jak radio 😀. Mam maleho syna, ma dva kazy a neni to o tom ze by mi to bylo jedno nebo ze bych byla nezodpovedna... Syn nic sladkeho neji a ani nepije. Cistime zuby pravidelne nekolikrat denne. Stravu ma kvalitni a vyvazenou. Starame se o zoubky jak muzeme, ale mame geneticky dane ze zuby se kazit budou. Svagrovi je neco malo pres 30let a zuby uz ma umele ptz to ma geneticky dane. Takze asi tak chytroline....

svetlus_pepca
7. pro 2016

@valentice2 Nečetla jsem tedy celou diskuzi, ale musím souhlasit 🙂 Naštěstí (ťuk, ťuk, ťuk) ne u malého syna, ale u sebe mám zkušeností se zubama až až. Nejednou jsem skončila na pohotovosti. Záněty, hluboké kazy, kazy uvnitř zubu neviditelné navenek. Není mi ještě ani 30 a o 2 zuby už jsem díky zánětu přišla. O komplikacích po jedné sekci ani nemluvě! A zuby si čistím pravidelně, poctivě. Ale prostě i kdybych se přetrhla, není mi to nic platné! Nejsem nedobrý člověk, ale těmhle chytrolínům bych tuto zkušenost přála 😉

martinka_masatova
7. pro 2016

Já trpěla se zuby jak blázen a doktorka mi poradila čistit zuby pastou jen jednou denně. A světe div se už jsem neměla kaz ani nepamatuji. Ony ty pasty taky nejsou úplně skvělá věc. 😉

svetlus_pepca
7. pro 2016

@martinka_masatova Tak na tom asi něco bude. Vyměnila jsem klasický kartáček za elektrický a na ten mi stačí fakt minimum zubní pasty a teď při poslední prohlídce jsem taky měla zuby o.k.! Vidíš, ale že by to mohlo být tímhle, mě nenapadlo 🙂