Zabírá lépe Nurofen nebo Paralen na zoubky?

sonije
11. črc 2008

Dobrý den, roční syn má k zoubkům horečky přes 39. K doktorce se zatím nechystáme, chceme to zkusit srazit. Ráno jsem mu dala Nurofen sirup a teď, protože spal, čípek paralenu. Ale nejsem si jistá, jestli je lepší Nurofen nebo Paralen co do účinku. Co jste používal vy?

lenkazdenek
22. lis 2009

Ahoj holky,mám takovej dptaz,malá už má druhej 38 až 39 ,včera jí to panadol snížil až na 37,5,ale dneska už jí to dolů vůbec neleze,naopak,když sme jí měřily odinu po podání měla teplotu ještě vyšší! Zábaly sem žádný nedávala ani nestřídám panadol a nurofen(nemám s tím vůbec zkušenost jelikož je to u nás snad první takhle vysoká teplota) myslíte,že by mohly pomoct ty čípky?
Jinak ručičky i nožky má studenější a celkem je veselá,ale i tak ☹

shaula
22. lis 2009

Kluci už naštěstí nějakou dobu teploty neměli, ale nám zase naopak dobře zabíral sirup (Nurofen) a čípek (Panadol nebo Paralen, už nevím, jaký to vlastně máme 😀 ) vůbec ne.

zuzik.3
22. lis 2009

Tak u nás zrovna aktuální téma, přes den 39, v noci 40, srazít to jde jen trochu paralenovým čípkem. Nurofen jsem dávla podle tabulky a nikdy nezabral. Dr. na pohotovosti říkal že v tabulce na nurofenu je nejnižší dávka a že se řídit podle kil ne podle věku. Takže ne 2,5 ml ale 5 ml. Nám řekli střídat po 3 hodinách panadol či paralen a nurofen. Při teplotě nad 39 dělat zábaly ale pouze když jsou nožky i ruce teplé.

draga
22. lis 2009

my jedině čípky bo po sirupu blije...ale to asi není otázka do tématu... 😎
držím všem marůdkům palečky

grisgot
22. lis 2009

Ahoj maminky..máme to samé..od včera 38,8 - 39,2 ☹ Dávám ena střídačku Panadol a Nurofen..po posledním NUrofenu nám ale teplota ještě vystoupala na 39,5 ☹ Dala jsem zábal a je to lepší..
Nemáme ale ani kašel, ani rýmu..co to tedy může být?

draga
22. lis 2009

grisgot co šestá nemoc? nějak teď je častá 😔

lenkazdenek
22. lis 2009

Holky tak manžel vzal omylem čípky junior pro děti nad 15 kilo,jenže malá má jen 11,5 jdsou nják zkrátit nebo tak něco?

lindda
22. lis 2009

nurofen je silnejsi na bolest a paralen skor na horucku

draga
22. lis 2009

lenkazdeněk holky tu kdesi psaly že rozpůlit nožem jako podélně teda na výšku 😉

grisgot
22. lis 2009

draga..taky mě to napadlo, jak dlouho u toho ta horečka trvá?? A kde se člověk může nakazit? U nás je to toiž fakt záhada, protože posledních pár dní jsme nikde nebyli..max.venku na procházce ☹

lenka..to bohužel netuším..my čípky nepoužíváme, malý měl po nich vždycky průjem..

draga
22. lis 2009

prý 3 dny a pak se dítko osype...asi se dá nakazit i venku...to nevím ale viry jsou všude 😝

grisgot
22. lis 2009

..a ten Nurofen s Panadolem mám střídat preventivně každé 4 hodiny, i když má třeba "jen" 37,8? Nebo sledovat teplotu a až teprve vystoupá nad 38,5, tak sirup dát? ☹
Já mám totiž pocit, že mi doktorka minule říkala, že mám střídat preventivně..jenomže pak si zase říkám, porč to do něj rvát, když zrovna tak vysokou teplotu nemá..???

lenkazdenek
22. lis 2009

tak sem radši koupila ty menší a větší nechám až trošku ztloustne 😉 ale děkuji,jinka sme teda bez teploty i bez panadolu má 37 😵
Grisgot,bohužel,my měli vysoký teploty jen jednou při salmonee 2 dny a snížil to panadol sirup,až teď po víc jak roce sme měli vyšší tepltou než 37,5

michvon
22. lis 2009

preventivně ne, jen při horečce.
my bojujeme celá rodina s chřipkou už tejden, dcery maj horečky od minulýho víkendu. fakt horor.
jinak je to naprostá pravda s tím dávkováním nurofenu, na krabičce je to nesmyslný, dáváme ho na radu pediatra mnohem víc.

kacka.va
22. lis 2009

griscot: preventivně určitě ne, u každého je omezeno, jak se má užívat, tak zbytečně bys dávala o to déle.

felixko
23. lis 2009

ja som sa pýtala sestry, ktorá študuje zdravot.odbor a povedala mi, že Nurofen jednak znižuje bolesť a tiež tlmí zápal, čo u Panadolu nemožno povedať, keďže nemá protizápalovú zložku a teda jednoznačne je Nurofen lepší, keďže môže v počiatkoch potlačiť zápalový proces v organizme

romankav
24. lis 2009

Když je horečka do 39, dávám panadol po 6ti hodinách (nurofen zatěžuje mnohem víc sliznici žaludku, blokuje totiž trošku jinou dráhu přenosu bolesti, které souvisí se žalud. sliznicí). Když je horečka nad 39 - dáváme panadol a nurofen, střídáme to na doporučení lékařky po 4 hodinách. Pokud to nezabírá (u vysoké horečky nad 39), nasadíme zábaly a koupání ve vlažné vodě, to pomůže vždycky. Syn na horečky hodně trpí...
nikka.vo: máš pravdu, horečka je pro tělo důležitá, už při teplotě nad 38 je mnohem účinnější obrana těla. Jenomže, když vidím toho broučka, jak jenom leží a je rozpálenej a nemůže ani usnout, tak musím něco udělat 😔

miroslava72
24. lis 2009

ahojte
trosku sa vam sem zamiesam
prave dnes sme boli u doktorky a predpisala nam panadol a aj nurofen a mame to davat na striedacku...
3x denne panadol a medzi tym nurofen...mudr. povedala,ze je to tak lepsie,lebo kazdy liek zabera na nieco ine a tym sa vlastne doplnaju.

mami.sk
25. lis 2009

ja som davala dcerke pri horuckach 39,5, ktore mala pri prerezavani zubkov cipky Paralen 😉
ked mi hrozne v noci plakala od bolesti tak som jej skusila dat sirup Nurofen a hned jej zabral 😉
radsej jej ale davam cipky, trochu sa bojim toho ibuprofenu pre take male dieta 😔 ani mne nerobi dobre 😔

burina111
25. lis 2009

nám zabera lepšie nurofen a aj má dlhší učinok...

branko33
5. kvě 2010

Ahojte,
keďže v tejto téme je porovnávaný účinok ibuprofenu a paracetamolu tak aj ja pripojím pár faktov:
- ibuprofen ma porovnatelný antipyretický účinok ako paracetamol
- ibuprofen má vyšší analgetický účinok
- ibuprofen je bezpečnejší pri predávkovaní
- ibuprofen má aj protizápalový účinok, čo paracetamol nemá
- ibuprofen udrží dlhšie zrazenú teplotu
- ibuprofen a paracetamol sú rovnako bezpečné pri dávkovaní podľa letáku
- cca 20% pacientom nezaberá tá, ktorá účinná látka a musí užívať inú. To však nemá nič spoločné s účinnosťou a kvalitou jednotlivých liekov
- LEN NUROFEN dostal povolenie v SR pre používanie deťom už od 3 mesiacov
- ibuprofen je oveľa lepšie tolerovaný deťmi, než dospelými
- je postatný rozdiel medzi originálnymi liekmi a generickými. Nurofen je originál.
- mechanizmus účinku paracetamolu nebol ešte vôbec objavený 🙂
- ešte tu bolo vyjadrenie o mechanizme účinku ibuprofenu. Ten v zásade blokuje tvorbu prostaglandínov v mieste bolesti. Prostaglandíny sú vlastne nosičmi informácie, že niečo bolí. Ich blokovaním sa znižuje pocit bolesti.
- paracetamol je už pri dvojnásobnom predávkovaní toxický a sú zaznamenané aj prípady úmrtia, čo sa o ibuprofene nedá povedať
- jedna z najväšších celosvetových štúdií ukázala spojitosť medzi veľmi častým používaním paracetamolu u detí mladších ako jeden rok s väčším výskytom bronchialnych ochorení medzi 5-6 rokom.

Ak ma niečo napadne, tak napíšem, prípadne sa kľudne môžete niečo opýtať. Keď budem vedieť, tak rád odpoviem.

lalus
5. kvě 2010

branko a nie si ty predajca liekov? žeby nurofenu???? 😀 😀 😀

branko33
8. kvě 2010

Akykolvek ibuprofen je lepsi ako paracetamol, ktory by som pouzil pre svoje 2 deti, alebo pre seba len v pripade, ze by mi ibuprofen nezabral.
Pracujem v oblasti liekov vela rokov a mojou prioritou v liecbe bol vzdy ORIGINALNY liek nech ho vyrobi KTORAKOLVEK firma a nie generikum, pretoze milujem svoje deti!
Zaroven by som chcel vsetkych rodicov upozornit, ze nove lieky, ktore nase deti potrebuju resp. budu potrebovat, aby sa zlepsila a zefektivnila liecba mnohych chorob vyvijaju len originalne firmy (vyvoj stoji obrovske peniaze) a nie genericke, ktore si velku cast ziskov nechavaju pre svojich akcionarov, co vsak vela krat nezodoveda ich cene voci originalom.
Kazdy rodic ma svoju zodpovednost!

katka.m
9. kvě 2010

Tak ja na teplotu dávam sirup na báze paralenu a od bolesti ibuprofenový. Nám na teploty ibuprofenový sirup nezabral nikdy.

branko33
10. kvě 2010

Presne to je ten pripad, kedy sa ma pouzivat paracetamol. Toto je ten najspravnejsi postup zodpovedneho rodica. 🙂

rimmel
10. kvě 2010

no ja mam sirup na baze paralenu, vola sa calpol a je od 3m a tiez nurofen mam od 3mesiacov.

hovori sa ze ibalgin, kt.je v nurofene obsiahnuty rozoziera steny zaludku, neviem ci aj ostatne lieky v takom mnozstve, preto som vzdy malemu davala skor ten calpol , hlavne ked bol mensi.

ked mal zapal pipika, daval som mu protizapalovy nuforen, to pomohlo, vyhli sme sa ATB

zo skusenosti vsak mozem povedat ze na teplotu je ucinnejsi nurofen. nakolko aj jeho davkovanie je menej caste ako u sirupu cize musi byt "silnejsi".
maly mal vysoke teploty a davala som mu iba paralenovy sirup, neznizovali sa tak som dala nurofen s kombinaciou calpolu a to zabralo hned. 😔

ludmilka
11. kvě 2010

Rimmel, mas pravdu, ze je ibuprofen drazdivejsi na zaludok ako paracetamol, ale to plati iba pri nejakom prilis castom uzivani, ak ho davas dietatu len pri zvysenej teplote, t. j. nad 38st. podrazdenie zaludka nehrozi - ak nehovorime o jedincovi, ktory uz zaludocne potiaze primarne ma. Pri teplote nad 39st je kombinacia paracetamolu s ibuprofenom po styroch hodinach na striedacku najvhodnejsia, pripadne kombinovat s vlaznymi zapalmi, najlepsie len na lytka. Neda sa povedat, ze by bol ibuprofen "silnejsi" pretoze sa davkujem menej casto, on posobi na trochu inych miestach a inym mechanizmom ucinku. Protizapalove ucinky sa prejavuju az pri ovela vyssom davkovani ako pri teplote. Napriek vsetkemu, sama pouzivam u maleho radsej ibuprofen pri teplote, nakolko sa davkuje v mensom mnozstve, co pre nas znamena mensi boj 😒 . Zamerne nepouzivam obchodne nazvy liekov, nechcem ziaden propagovat, ale suhlasim s brankom, ze original je vzdy v kazdom pripade lepsi ako generikum, akurat, ze bezny pacient nema moznost zistit, ktory liek je original, pokial sa na to priamo neopyta.... a nie som predajca- som lekarnik na rodicovskej dovolenke 😵.

rimmel
11. kvě 2010

aha no to som nevedela ze vlastne inak funguje, inym mechanizmom. ani to ze sa to tyka dlhodobeho uzivania, mne to povedal otec, ktory ibalgin uziva uz roky rokuce 😒
a presne maly mal nad 38 davala som calpol a nic sa nedialo, az stupla na 39 tak som dala kazde 4h paracetamol a kazdych 6h nurofen. Ano, takto vela, po dobu tusim 24h potom mu vyrazne klesli a ostali sme na nurofene 😔

ludmilka
11. kvě 2010

Postupovala si dobre, az na to ze ak som spravne pochopila, tak si dala po paracetamole po dvoch hodinach nurofen? Standardny postup je po styroch hodinach to prestriedat, ale urcite si svojmu dietatu neublizila ani si ho nepredavkovala, neboj🙂. A kludne mozes pouzivat ibuprofen aj pri teplote nad 38st. nic sa nedeje, ucinkuje na teplotu rovnako dobre ako paracetamol.

rimmel
11. kvě 2010

ano spravne si pochopila, doki mi tak poradila, mozno prehanam, mozno som to tak nerobila 24h ale pol dna uricte a potom kazde 4h striedala lieky. 😉