Nurofen nezabral

valkyra222
8. únor 2017

Dobry den zeny chci se zeptat maly uz ma od ctvrtku horecky meli jsme problem s pruduskami a hnisavou rymu ale pondelivecer uz mel posledni horecku a nemoc trochu ustoupila. Jenze dneska se horecky vratily ve 14:00h jsem mu namerila 38,4 tak jsem dala nurofen sirup ale za hodinu se mi zdal porad nejaky rozpaleny tak jsem zmerila a ma 37,5 nic moc nam to nesrazilo. muzete poradit jak srazit teplotu jinak nez zabalem ja je moc neumim a maly je hysterka rval by a spis by se vice zneklidnil.cipek muzu dat az po trech hodinach :(

lenatu
8. únor 2017

Ježíš, chudák prťous.. já bych teda radši hnala k doktorovi znova.. ☹ nevím kolik mrňouskovi je, ale nám zabírá i Panadol sirup.

pamal
8. únor 2017

@valkyra222 mám zkušenost, že teplotu rychleji snižuje Paralen než nurofen. Myslím, že pokud má teď 37, 5 tak snižovat nemusíš. Já snižuji až při 38, 5. A byli jste u doktora? Pokud má hnisavou rýmu a průdušky, tak to bez léků na předpis nevyléčíte.

jjustyna
8. únor 2017

@valkyra222 nám na pohotovosti poradili nedávat zábal, ale napustit vanu vodou tělové teploty s nechat tam prcka do úplného vychladnutí vody. Pomáhá to

betelgeuzz
8. únor 2017

Teplota 37,5 je jen zvýšená, to se nesráží. zábalama mu způsobíš akorát šok. Ani teplotu do 38,5 není potřeba srážet.

mwkaty
8. únor 2017

Ahoj, 37,5 už je "hezká" teplota. Tu bych nesrážela. Tělo bojuje s nemocí a teplotou je aktivovaný imunitní systém. Jak píše maminka výše. Srážela bych až od 38,5. Záleží, jak měříš, jestli v zadečku, tak hlavně nezapomenout odečíst 0,5 stupně. Taky je důležitý věk. My třeba koupeme. Napustíme vodu a 1-2 stupně nižší, než je horečka. Takže je to dítěti příjemný. Náš nesnášel zábaly, ale koupel mu nevadila. I si hrál a teplotu to vždy srazilo. Stačí chvilka, polít trochu hlavičku a za krkem. Můžeš vyzkoušet i homeopatika, poradí v lékárně podle typu horečky. Někde jsem četla, že jsou dobré i ty octové ponožky, ale to jsem nezkoušela. A kdyby se malý horšil, tak radši k lékaři.

valkyra222
autor
8. únor 2017

na tu hnisavou rymu mame antibioticke kapky a na kasel mame sirup na prudusky mucosolvan na kasel mame diazepam na vysoke horecky co mi minuly tyden z horecek zmodral a dekuji bohu ze nemel febrilni krece to jsem padila na pohotovost ted uz byl dobry nemoc kasel i ryma ustupuji ale ty horecky to je moje nocni mura :( nesnasim je vzdy se o nej strasne bojim ze udelam neco spatne nebo v necem chybuji a bude zle :( ted je v klidu porad skace.mel dva roky v lednu.na jak dlouho ta vlazna koupel tu horecku srazi?aspon na tri hodky???

valkyra222
autor
8. únor 2017

a to jsme dneska byli u doktorky ze uz je vsechno ok ze uz horecky ustoupily prijedem domu a bum :( navic ja jsem zimomriva mam vecne studene koncetiny i pusu takze kdyz mu rukama zkusim hlavu tak je u me vzdy rozpalena nejlepe se mi to pozna kdyz pritisknu rty ke spankum ale kdyz mam studenou i pusu tak pak musim teplomerem :/

lv
8. únor 2017

Horečku jsi srazila, ze 38,4 na zvýšenou teplotu 37,5 takže lék zabral, ne že ne 🙂 zabál, koupel apod. se dává když lék nezabírá, 100% ne na zvýšenou teplotu.
Neboj, když si hraje, je to dobrý..

lv
8. únor 2017

Jo a po 3h lék u 37,5 určitě nedávej, to je nesmysl, to tak pokud to šplhá 38,5 spíš přes 39!

linee
8. únor 2017

@valkyra222 ja bych rekla,ze nurofen zabral.Z 38,4 na 37,5 pokles je po hodine v poradku.Zabaly se stridaji s leky nad 38,do 38 musi telo zabojovat samo. U teto teploty bych cekala na vyvoj.Bud dale klesne a nebo pokud stoupne nad 38/38,5,dala bych po 4 hodinach cipek.Nurofen muzes stridatms paralenem,ale u 37,5 bych nedavala nic.nevim,jak je stary,pokud mas podezreni na prudusky,urcite zitra kontaktuj dr.

linee
8. únor 2017

@valkyra222
@valkyra222 uz to ctu.U 37,5 urcite nic nedelej.

misulinka44
8. únor 2017

Horečka se sráží až od 38,5!!! Těch 37,5 je už po odečtu ? Pokud ne tak není teplota...

valkyra222
autor
8. únor 2017

Vím ze 37,5 je málo já sražím horečku až když je nad 38 ale mam strach ze by čípek nebo sirup nezabrali a já pak nevím co mám dělat čím srážet..teď jsem trochu polekana ze hodinu potom co jsem dala sirup má pořád 37,5 mám strach ze mu dám sirup nebo čípek a ono se to nesrazi co dělat pak?😔

betelgeuzz
8. únor 2017

@valkyra222 nemusíš dělat nic. Já holkám ani při 38,5 nesrážím, měly horečky přes 39, ona stejně klesne sama. Horečka není nemoc, je to znak, že imunita funguje a tělo s nemocí bojuje. Srážením mu akorát tuhle zbraň bereš.

aleenka1234
8. únor 2017

@betelgeuzz proboha!!!!! Co to tu píšete za nesmysly!!!! 39 se uz srazet musí a to docela hodne rychle. Vy jste snad lékařka??!!!!! Bože můj.

misulinka44
8. únor 2017

@betelgeuzz přes 39je hazard s životem... Zazila jsi už febrilní křeče??? Toto radit mamince,která si neví s teplotou rady,není tak zkušená...No masakr;(

aleenka1234
8. únor 2017

@valkyra222 , pokud teplota je 37, 5 tak v pohodě. Pokud už je kolem 38 tak rozhodně dát buď paralen a nebo nurofen. Pokud je teplota 39 a výš, pak po 4 hodinách střídat nurofen a paralen. Manžel je lékárník.

aleenka1234
8. únor 2017

@betelgeuzz , radši sem do diskuze nepište ty sve rady, než někomu ublížite a doufám, že ty vaše rady nikdo vážně nebere!!!!

betelgeuzz
8. únor 2017

@aleenka1234 ne, nemusí
@misulinka44 ne, fakt není 39 hazard se životem. febrilní křeče vznikají z rychlého nástupu horečky, případně z rychlého srážení.
Stačí si o horečce něco nastudovat. Holkám horečky nesnižuji a za 3 dny mají i po chřipce.
http://zdravi-vitalita.blog.cz/1111/dulezitost-...
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky

misulinka44
8. únor 2017

@betelgeuzz jsem zdravotní sestra!!! Takže o načtení nemůže být řeč... Radši neraď... O pozvolném nástupu jsi zakladatelce nepsala ani slovo...Někdo se tim bude řídit a problém může být na světě

betelgeuzz
8. únor 2017

@misulinka44 ty články jsou od lékařů 😉 A řídí se tím spousta mých známých, ne na základě mých rad, ale sami k tomu došli. Ale ať se každý řídí, čím chce, napsala jsem druhou možnost, než cpát dítě léky.

aleenka1234
8. únor 2017

@betelgeuzz tak ať žije internet 😂 podívejte se na zdroje těch článků a adresy, nakonec zjistíte, že to jsou bláboly, které rozhodně doktoři napsali a pochází bůhví odkud, rozhodně neee z kvalitních zdrojů a lékařů.

valkyra222
autor
9. únor 2017

Dneska budu muset zavolat doktorce co dál protože aby měl týden horečky mi nepřijde normální :( možná to bude tou hnisavou rýmou možná to bude.něco víc :( ale já už nemůžu čekat až to ustane. Jsem už vyčerpaná v noci vstávam co hodinu abych se ujistila ze je v pořádku chytla jsem od něj průdušky takže přes den chodím jak matoha to nemluvím o těhotenské nechutí k jídlu tak už nespim ani nejím jsem nachlazena jsem úplně k.o :( dva roky kojení přišlo v niveč 😔 když má i tak slabou imunitu :(😢

betelgeuzz
9. únor 2017

@aleenka1234 názory doktorky Elekové znám, takže vím, že je to její článek. Ale ono je jednodušší zesměšňovat, než přijmout fakt, že na spoustu věcí se názory různí.

Naštěstí je dnes svoboda a každý rodič si může vybrat, jak bude své dítě léčit.

linee
9. únor 2017

@valkyra222 pokud ma chripku,muze mit i tyden tak vysoke horecky.Ale radeji ji zavolej.A snaz se co nejvice spat,aby sis odpocinula.Nemas moznost zapojit nekoho z rodiny,kdo by ti pomohl?