Zubní ošetření pod vlivem analgosedace u malých dětí

radush7
27. lis 2014

Naše 26 měsíční dcera má v puse několik drobnějších kazů i na předních zubech. Rozhodujeme se, že bychom ji nechali kazy ošetřit pod vlivem analgosedace, narkózu nechceme. Máme pracoviště se zkušeným anesteziologem, zajímá mne, jestli máte s tímto nějakou zkušenost u svých dětí. Anesteziolog používá midazolam k sedaci a k navození spánku propofol. Bojím se, aby to malá dobře zvládla.
Díky za sdílení zkušeností.

ivular
28. lis 2014

A vyloženě bez čehokoliv by to u dcery neprošlo? (samozřejmě, odvrtávat postupně, po jednom zoubku).
Můj syn měl kaz čerstvě ve třech letech a naše paní doktorka (naprosto úžasná) mu to odvrtala "na ostro" jako dospělému. A co víc, syn byl sice trochu paf, co se to děje, ale neukápla jediná slzička!
Mimochodem, narkózu jsme už bohužel museli absolvovat taky. Ale kvůli zubnímu kazu? To mi příjde jako jít na komára s kulometem 😕

tesorino1234
28. lis 2014

ivular jde o to,ze ne vsechny deti jsou jako tvuj synek a budou poslusne sedet,to je myslim vynimka...ja mam 4 rocneho,ale ten se mnou nevejde ani do lekarny,jak ma panickej strach a kdyz musim s nim k doktorovi ani nerikam..o zubari se radeji ani nevyjadruji

pavlapl
28. lis 2014

Můj syn když jde na vrtání kazu tak dostane Diazepam a pak nějaký sirup na zklidnění. Sice řve jak tur ale nemůže se pomalu hýbat. Dělal mu vždy jen 2 zuby naráz. Pak musí celé odpoledne ležet protože nemůže chodit a až se probere tak je jak v rauši. Pořád lítá, skáče a to je normálně strašně klidný.

petullina
29. lis 2014

analgosedaci jsme absolvovali se synem kdyz mu byli 4 roky, on byl neosetritelny dite, nedokazal u zubare ani otevrit pusu, mel hrozny strach z bolesti,takze nase posledni moznost byla analgosedace a zvladl to perfektne, zakrok trval asi pul hodiny a on se po zakroku do 10minut probudil a nic ho nebolelo a nic si nepamatoval 🙂

paffi
15. čer 2015

Holky, najde se někdo s čerstvou zkušeností s analgosedací? Dcera je taky v podstatě neošetřitelná. I pod Diazepamem se brání jako tygr. O analgosedaci jsem taky uvažovala, jen teda nemohu najít žádné pracoviště, kde to dělají (Olomouc, Prostějov). Taky jsem četla, že ceny jsou celkem vysoké - až 10000. A co jsem četla v diskuzích, tak děti po probuzení často měly dlouhotrvající hysterické záchvaty, nebo dost intenzivně a dlouho plakaly, tak si říkám co to s tím mozečkem asi udělá:( Jsem z toho nešťastná, protože už pár lidí mi řeklo, že to, že je dítě neošetřitelné je jen vizitka rodiče, že ho nedokáže na zákrok připravit atd. Připadám si trochu jako neschopná matka co má doma nevychované děcko, co neumí chvíli posedět s otevřenou pusou:( Ale jak to mám 2.5 ročnímu dítěti vysvětlit. Poslední vrtání bylo příšerné. Drželi jsme ji 3 lidi a měli jsme co dělat a ona tak šíleně křičela. No už to prostě nechci opakovat:(

eloana
15. čer 2015

mame,ale v Liberci...se strasim synem jsme absolvovali pod sedativy a entonoxu (rajsky plyn) -sice rval take,ale uz ho slo drzet. Ted uz se necha osetrit jen s plynem..... aby se nadychal plynu nesmi brecet, jinak dycha jen povrchove a neucinkuje- stalo to asi 400Kc

padura
14. kvě 2016

Ahoj, koukám, že je to už postarší diskuse, ale hledám něco podobného, taky téma analgosedace, anestezie celkova. Komentáře typu na komara kulometem me vždycky pobaví :D. Dcera má dva a půl roku, má poruchu skloviny, zuby se lamou, odhaluje se dentin a v důsledku toho se zuby předčasně kazí. Jakákoliv péče pouze oddaluje... teď ji čeká ošetření buďte v CA nebo analgosedaci. Vyzkoušeli jsme s malou kliniky, včetně zahraničních. Všude mi řekli, že nejvhodnější bude počkat, pak ošetřit všechny zuby naráz. Ceny jsou to poměrně velké, ale jediná možnost proti soukromé klinice je v narkoze v motole a to je pro mě nepředstavitelné, protože vím, že by šly všechny zuby načisto. U menších dětí je požadavek na analgosedaci alespoň 13 kg, rajsky plyn, jako enteonox pouze pro uklidnění starších dětí. Uspávací injekce, gely a podobné věci jen pro děti, které alespoň otevřou pusu a budou sedět. Takže moc možnosti není. Další variantou, kterou i dopprucuje naše dětská mudr, je až vytržení konkrétních zubů zaziva a rychle na pohotovosti. Tahle varianta je pro mě naprosto šílená a doufám, že to nebudeme muset absolvoval, bojím se totiž, že takový psychický nápor by zanechal větší škody, než analgosedace co CA.
Každý si řekne.. se zubama na CA? No, ono pokud zuby bolí a kazí se, dítě se odmítá nechat ošetřit a nemá věk na to, aby to pochopilo, pak je to poměrně prekérní situace... nelecene záněty, ložiska pod zuby, atd... jak jste dopadly, holky, a co jste nakonec podstoupily?

kler7
14. čer 2016

My jsme teď byli se synem 3roky v Motole na vrtání drobného kazu pod analgosedací, protože byl u jiných zubařů neosetritelny, nikomu se ani nepovedlo se mu pořádně podívat do pusy a super, všichni byli hrozně milí a s dětmi to tam tak umí, že mi přišlo, že by ji možná ani nepotřeboval 🙂 Byl úplně klidný a dělal co chtěli a snad se mu tam i libilo 🙂)) Platili jsme celkem 650; za vše, objednací doba byla cca 3tydny. Motol jen doporučuji.

ilonne
16. zář 2016

@kler7 A jak jste se do Motola dostali? Me teď řekli, ze uz dva roky neberou pacienty.

kler7
17. zář 2016

@ilonnedobrý den, našla jsem si zubaře a ten mi dal lístek, že je neošetřitelný, že má kaz a prosí ošetřit v analgosedaci. S tím jsem tam zavolala a hned nás objednali.

kler7
17. zář 2016

@ilonne Dobrý den, našla jsem si zubaře a ten mi dal lístek, že je neošetřitelný, že má kaz a prosí ošetřit v analgosedaci. S tím jsem tam zavolala a hned nás objednali.

ilonne
17. zář 2016

@kler7 Děkuji, mám to stejne a stejně me odmítly.

kler7
18. zář 2016

Zvlášťní. Vzdyt jsme tam byli nedávno. Jen ještě... Klukovi muselo být méně než 3roky. Pak už v ho asi nevzali. Stihli jsme to tak tak. Ještě to dělají v Kateřinské, ale tam zas řekli mně, že mají plno.

ilonne
18. zář 2016

@kler7 Aha, dcera má 5 let. Sestra mi doslova řekla, ze ji máme preprat a vytrhnout násilím. .... No to fakt nejsem magor a naštěstí nás zubař také ne.

ilonne
18. zář 2016

@kler7 Jinak tu Katerinskou zkusím. Děkuji za tip.

kler7
19. zář 2016

@ilonne Nebo je ještě možnost sehnat zubaře, který tu analgosedaci dělá. Stálo by to asi více, ale vím, že ta možnost je, některé soukromé kliniky určitě. A pak ještě existuje rajský plyn, to by měl mít k dispozici i Váš zubař, je to běžné, dítě se toho nadýchá a je na moment trochu zblblé. To původně nabízela zubark nám.

ilonne
19. zář 2016

@kler7 Děkuji, nakonec nás vzali v Katerinske, ze sice mají plno, ale poté, co si vyslechla moji anabázi shánění doktora, ji me asi bylo líto a objednala nás. Soukromé klinik začínají na 5tis....

kler7
19. zář 2016

Nooo tak bezva ;)

evula83
19. říj 2016

Ahoj,máme stejný problém,holka 4,5 má 2menší kazy a bohužel je taky neošetritelná☹ dostali jsme papír od svoji zubařky,ale bohužel ma motol stopstav a v kateřinské taky a to jsme tam volali asi 2tydni dozadu..☹ a na sukromné klininice to začína na 8tis☹ ☹ hruza..tak možná to skusim ješte v ti kateřinske..co jste tam řekli,že vás nakonec vzali??a jak ste byli nakonec tam spokojená?moc děkuji za nějaké info

ilonne
19. říj 2016

@evula83 Asi je to tím, ze dcera je na tom hůř - 1x vytržení zubu (stolicka) + 4x vrtání. Spokojeni jsme zatím moc, i když nás čekají 2 termíny analgosedace.
Zkus Dům zubní péče Chodov, tam to dělají pod entonoxem a ten stojí 700,-. Ta analgosedace v Katerinske stojí 600,-. Kdyby měli jen vrtat dva drobné kazy, šla bych do toho entonoxu, je zp ještě šetrnější než analgosedace.

evula83
20. říj 2016

ahoj,tak to veru ano☹ holka ma menší kaz a jeden zacinajuci medzizubní☹ my chodíme do dum zubní peče Strašnice,ale bohužel budeme muset zmenit zubarku,kedže to trauma ma aj zcasti pri posledni navsteve,ked bola neošetritelna a pani zubarka,bola neprijemna a kricala at nerve,pojde do nemocnice adt..oi tam ostretruju pod rajskym plynem,ale az od 5 let a to stejní bude asi aj u tohi entonoxu,ked je potreba aby dítetě spolupracovalo:-> my jsme odjednaní na dent medico v karlíne,ale cena začína od 8tis.☹ tak at vam vše dobře dopadne😉

ilonne
20. říj 2016

@evula83 Napíšu IP

petruci6
15. zář 2017

@padura ako ste to nakonec vyresili? nas ted ceka konzultace na analgosedaci,dcera ma 2 a pul roku a 6 zubu zkazenych

janinajel
21. lis 2017

@ilonne Zdravím Vás , mohla bych Vás poprosit někoho o kontakt na tu Kateřinskou ,popripade radu kam jinam na analgosedaci ? mame asi steny pŕoblem jako všechny tady , syny 5let a vzdoruje ,má 3kazy a v Motole nas odmítli . Děkuji

petruci6
22. lis 2017

@janinajel preco vas odmietli?

kamilaleus
11. kvě 2018

@radush7 Dobry den, mohu se zeptat jak to dopadlo? Moc dekuji