Zuby 😬. Poradíte?

revmelin
9. zář 2020

Dceři 7m rostou zuby. Před třemi dny ji vylezla horní levá 1 a 2. Plus má už obě spodní 1čky. Další zuby se klubou. Je ukňouraná, na pusu si nenechá vůbec sáhnout. Mažu Calgelem, dávám homeopatikum Camila, masíruju. Chladítka a kousátka má. Pokaždé když rostou zuby začne malá odmítat mléko, je na UM. Teď je ale krize. Odmítá mi jíst příkrmy, které normálně jedla a hlavně mi nechce ani pít!!! Nabízím čaj, rozředěnou přesnídávku, vodu. Dávám pít s lahvičky s učící savičkou a nebo s brčkem. Dle rozmrzelosti preferuje jedno nebo druhé. Z klasické savičky se nenapije. Má ji zafixovanou s mlékem. Dneska jsem vyzkoušela hrnek a ten se ji líbil. Bohužel z něj vypije jen trochu. Zatím z něho neumí pít. Mléko do ní dostanu pouze ve spánku v noci. Dva dny už méně čůrá (6 plen za 24h asi bude, ale nejsou moc pročůrané). Já už jsem zoufalá. Dostanu do ní tak 3 lžičky bílého jogurtu, včera trochu brambor, dneska mi je už nechce. Jídla co má ráda nejí. Nechce piškoty, Hipp sušenky a rohlík jen trochu požužlá. Křupka to stejné. Přesnídávky sní tak půl skleničky.
Už vážně nevím co jí nabídnout k pití a jídlu. Chápu, že zuby bolí. Jenže tohle je už šílené. Problémy se zuby začaly před 3,5 měsíci a pořád se to stupňuje 😭 poradíte mi jak toto období přečkat a co dávat jíst a pít?

crutela
9. zář 2020

To, že nepije tolik nebo vůbec je normální.
Má velké množství slin, kvůli růstu zubů a tím pádem nepotřebuje tolik pít. U dcery mám úplně to samé.
Buď v klidu tohle je úplně normální. Dceři jsou teď 2 roky a stále se to opakuje ten samý proces dokola, pokaždé, když se klubou zuby 🙂
Nejí, nepije, špatně spí a je protivná. Drž se!

revmelin
autor
9. zář 2020

@crutela děkuji, mě nejvíc trápí to pití. Snad to zas rychle přejde

crutela
9. zář 2020

@revmelin Jak to přijde, tak to i odejde 😉
Jednou je to lepší pak horší.

lalolita
9. zář 2020

@revmelin drž se, prostě to musíte holky přečkat 😞😞 nicméně pamatuji si, že jsem malé dávala proužky salatove okurky vyhlazené, to bylo jediný, co jsem do ní dostala. Měla to skoro stejné jako Tvoje malá 😉( moje do toho ještě měla teploty a průjmy), kdy ještě opravdu od noci, do noci jen řvala 👎😃🤦‍♀️ nicméně ačkoliv si malá nechtěla nechat sáhnout do pusy, tak u nás žádný kousatka nepomahaly, ale malá mi hryzala pomalu jak pes do dřevěného drivka od hračky a trochu si tím asi ulevovala 😃😃😃( P:S taky to nechápu, do teď je takovej "drsoň") 😁😁😁

me_druhe_ja
9. zář 2020

Malej měl první dva, tři zuby naprosto v pohodě. Vůbec jsem o nich nevěděla.....Teď má šest a dere se mu 7-8., nevím přesně, nemůžu se pořádně podívat. Naštěstí nebrečí, spí, bez teplot, ale teda jídlo tragédie. Jeden den ji jakž takž, druhej den odmítá naprosto vše (ale aspoň pije vc mlíka), Peru se s ním o každou lžičku.🤦 A to je normálně popelnice, co sni naprosto vše. Má venku všechny jedničky a jednu dvojku nahoře a dole a teď mu brzo vykoukne asi trojka nahoře a to je fakt nejhorší. A říká se, že čím víc zuby vzadu, tím horší. No..🙄

me_druhe_ja
9. zář 2020

@lalolita Má jednoho dřevěnýho ježka s rolničkama a taky ho dneska hryzal snad celej den.🤦 Asi je to dřevo lepší.🤷

Jinak je ještě dobrej ten kulatej kartáček z DM.

malenka3
10. zář 2020

Na pití zkus lahvičku s brčkem, u nás byla jediná, ze které se naučila pít. (Chce to ale trochu trpělivosti je to naučit z brčka sát). U druhorozené jsem začala už rovnou e brčkem a super, sice pije málo, je kojená, ale naučila se to rychle.

revmelin
autor
10. zář 2020

@malenka3 ona pije pomocí brčka už asi měsíc. Ale když ji bolí zuby nejvíc, nechce ani to. Večer zabral klasický hrnek, ale z něj se zatím moc nenapije