1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

katerrinkaa
25. únor 2012

Jééééé, tak teď jste mě všichni dostaly. DĚKUJI ZA MOOOOOOOOOC MILÉ PŘIVÍTÁNÍ A DĚKUJI ZA PŘÁNÍČKA ŠTĚSTÍ. 🙂 🙂 🙂

babka
25. únor 2012

@katerrinkaa Tak doufám, že nás brzy dostaneš ty zprávičkou o pozitivním testíku 😉

katerrinkaa
25. únor 2012

Ani jsem si neuvědomila, že to byl Valentýn. My to neslavíme, protože se to manželovi nelíbí, nemá rád, když mu někdo něco přikazuje ☹ ale vidíte, to to jsem si ani neuvědomila, když jsem jela s ním z Ketu, tak mě dal puket bílých růží, prostě jen tak. Tak je mám v obýváku, jsou už uvadlé, ale nechci je vyhodit, jsou tupro štěstí.

Testovat ani nevím. Asi nebudu, i když jsem děsně zvědavá. Jenže bydlíme na vesnici a doma TT nemám a manžel jej odmítá koupit. Takže to dopadne, že pojedeme 14 den na TT z krve a pokud nám to neřeknou hned, tak si ten pátek ho konečně koupím.

NO, JE TO SEMNOU TAK, že jsem si řekla, že na to nesmmím myslet, nesmí mě to dostat jako minule, kdy jsem bulela několik dnů a několik dnů se mnou nebylo nic, takže jsem tam jěla, buď jo nebo ne. No a oni mě .......

katerrinkaa
25. únor 2012

jéžíši já vás matu, to nebylo 14, ale 17. 2. - v pátek, já se překlepla

babka
25. únor 2012

@katerrinkaa To nevadí, 17.2. je taky hezké datum. A na datu vůbec nezáleží, hlavně aby se bobíšek hezky usídlil v bříšku 🙂

katerrinkaa
25. únor 2012

....... tam tedy tu Sněhurku či Sněhuláčka dali. Beru to úplně jinak, že minule a je to úplně jiné, než minule.
Hned po prvním transferu jsem začala krvácet, pak to přešlo, nasledných 14 dnů jsem měla růžovění, bolesti v podbřišku, řezání v podbřišku, bolesti vaječníků, teplotu 37,2 níž a výš. Nemohla jsem dlouho sedět. Pak TT a negativní. Druhý transfér - po transféru mě bylo naprosto dobře, po transferu velmi mini mírné zarůžovění po prvním močení, následně a to do dneška (STÁLE NAPROSTÉ BÍLOOOOOO JAKO SNÍH), naprosto v pohodě, žádné růžovění, prostě nic, pohoda, kdybych neměla neschopenku a manžel by mě nenutil ležet, tak lítám po bytě a uklízím. Prostě mě je velmi dobře a nedá se to srovnávat s minulým transférem. ALE LEŽÍM, POŘÁD, OBČAS SEDÍM, TO KDYŽ NĚCO PÍŠU NA PC, NEPRACUJI, JEN SI UDĚLÁM ČAJ A LEŽÍM. Co mě jen zarazí je, že mě OBČAS ZASLOBÍ JE MINIMÁLNÍ ŘEZÁNÍ V PODBIŘŠKU, KTERÉ VŠAK BRZY PŘEJDE A TAKÉ MÁM CELKOVĚ ZVÝŠENOU TEPLOTU, která se pohybuje do 37,2 a to nemám chřipku nic. Teď tedy bohužel mám37,4 . ☹ ☹ ☹ , takže jsem hned šla do peřin. Ráno, mívám těžký žaludek, ale pak to přejde. NEVÍM, JESTLI JSOU TO DOBRÉ ZPRÁVY. Kdy se může nejdříve testovat?

babka
25. únor 2012

@katerrinkaa Já měla po úspěšném ET taky zvýšenou teplotu. Odpočívej, ať je broučkovi v bříšku dobře. Já testovala tenkrát myslím už 9. den po ET, dýl jsem nevydržela 😝 a byl tam dušík. Ale někdo má poztivní test později, takže těžko říct...

katerrinkaa
25. únor 2012

Můj manžel je exot, místo toho, aby rýsoval, tak mě oznámil, že letí ven s hasiči, že mají pohotovost, že se nám zvedá řeka a zmizel. Naštěstí mě teplota během půlhodiny skočila na 36,9, což nechápu, ale asi ho zabiju a to není dobrovolý hasič.

bugee
25. únor 2012

@katerrinkaa Testovat můžeš, jak píše @babka, od 9. dne po transferu, ale když bude sněhobílo, tak si z toho nic nedělej, někomu roste hladina hcg pomaleji. Průkaznější to je 14. den po transferu, to už je jistota. Držím palce, ať se rozhodneš testovat nebo jet až na krev! 😉

katerrinkaa
25. únor 2012

Děkuji za radu a za podporu, všem

katerrinkaa
25. únor 2012

a prosím, zrekapitulujte mě Vaše týdny s miminky a Vaše snažení v současné době? 🙂

katerrinkaa
25. únor 2012

tak ahojky, musím se odmlčet, naší vísce hrozí povodně, přeji klidné dny, určitě se ozvu, jsem na vás zvědavá pa

bugee
25. únor 2012

@tina74 Vybrali jsme pleny, které vyrábí rakouská firma A. Haberkorn (samozřejmě v Číně 😒 ), jsou čistě bílé, 100% bavlna, 80x80cm, 10ks stojí 249 CZK, což je asi dost. My je dnes v akci koupili za 224 CZK.

tina74
26. únor 2012

@bugee Tak to jo. Cena je ale myslím dobrá. Dívala jsem se předběžně na internet, co koupit, a zhruba tolik stojí všechny.

pentagras
26. únor 2012

@katerrinkaa ahojky 🙂
@bugee to je super cena, jinak jsou o hodně dražší v kameném obchodě, na netu seženeš sice stejně ale ještě poštovka a pak jsi na stejnejch penězích jako v obchodě, ještě taky záleží na kvalitě, my jsem měli v prenatal balíčku od dr.poukaz do xxxlutz a na ně slevu, vyšli na 199,-10ks, kvalita stejná jako pleny za 50,- 1ks, koupila jsme si totiž týden před tím 2lepší a docela jsem čuměla že tamty jsou uplně stejný 🙂 🙂

bugee
26. únor 2012

Zdravím a přeji hezkou neděli všem 🙂
Dnes jsem v lékárně dokoupila všechnu kosmetiku pro mimčo, udala jsem za to všechny manželovy Flexi Passy, takže jsem nic neplatila a mám klid 🙂
Zvolila jsem zatím lékárensky namíchaný olivový olejíček na tělo, žádné komerční značky (původně jsem koukala na SebaMed nebo Weledu, ale to asi zkusím až později). Koupila jsem i odsávačku nudlí na vysavač, dětský teploměr, gázové polštářky na čištění pupíku a očí, borovou vodu na oči a líh na pupík, kapičky na prdíky (ale dají se použít až od ukončeného prvního měsíce, takže pro ten první měsíc ještě dětský fenyklový bio-čajík, který se dá použít už od ukončeného prvního týdne) a Sudocrem na opruzeniny (prý je ještě lepší Rybilka, ale manželovi smrdí...).
Předtím jsem byla ve větru a dešti s pejsky 40min na procházce, teď jdu hodit kopyta nahoru, dát si něco dobrého na zub (v mém případě asi suchou housku 😠) a budu odpočívat.

xavera
26. únor 2012

@bugee ahoj, no to jsi šikulka..takový nákup. Užij si zasloužený odpočinek. Tu odsávačku jsi koupila v lékárně?
Já dnes sbalila tašku k porodu a tašku na šestinedělí. Přicvakla jsem na ně A4 s popisama, aby se pak manžel nespletl, no a ještě mi zbývá taška na cestu z porodnice. Pořád koumám, co vzít miminku za oblečení. Jde o to, že všechny věcičky, co mám, mají ustříhané cedulky. A já tedy nevím, jaké jsou to velikosti. Ráda bych si zabalila vše ve velikosti 56. ( 50 - to prý je hodně malé, tak my asi malou mít nebudeme a 62 si říkám, že už je asi zas moc velké. )..tak to jdu nějak odhadovat 😀 Jinak my jdeme dnes s manželem na návštěvu k jeho bratranci - mají asi měsíc starou Adélku. Tak se na vše poptám, hlavně co měli na cestu z porodky a asi oměřím bodýčka a dupačky 🙂

babka
26. únor 2012

@xavera @bugee Teda vy jste, holky, vzorné. Já pořád nemám nic moc nakoupeno ani tašku sbalenou a to jsem si už slibovala, že to udělám. Taky musím vybrat nějaké ty oblečky na cestu pro mimi z porodnice. Cedulky s velikosmi mám sice na všem, ale děsně se to podle výrobce liší, tak to budu muset stejně vzít podle oka 🙂 A taky kdo ví, jaké bude počasí, až přijde ten den D... Pro mimčo jsem v lékárně koupila zatím vlastně jen ty gázové čtverečky, sudocrem, balík vlhčených ubrousků a první balení plínek...Jsem ráda, že jsem se dokopala k tomu, že jsem pro sebe koupila poporodní vložky a kalhotky 😝

xavera
26. únor 2012

Tak jsem nakonec vzala 2x body s krátkým, 2 x body s dlouhým, 3 x dupačky s dlouhým ( nebo overálek nebo jak se to jmenuje 🙂 ) čepičku, rukavičky a ponožky. Je to spíš myšleno jako oblečení do porodnice, kdyby nebylo dost eráru. Jinak na cestu zpět budu muset ještě popřemýšlet.

xavera
26. únor 2012

@babka tak vidíš, taky jsi už začla 🙂 dobrý rozjezd 😉 držím palce, ať ti to pěkně odsýpá. Řekla bych ti, času dost...ale říká se tak měsíc před termínem, takže to máš myslím akorát 🙂

bugee
26. únor 2012

@xavera Tak až budeš chytřejší a vyzjistíš u malé Adélky něco praktického, napiš. Odsávačku jsem koupila v lékárně - je to Baby-vac Ergonomic 2 za 350 CZK.

bugee
26. únor 2012

@xavera @babka Sice už jsem pokročila, ale sbalit tašky ještě nemůžu, nejdřív musím dětské oblečky vyprat a vyžehlit a pro sebe ještě koupit kojící podprsenky a košile, což snad zvládnu ve čtvrtek, až pojedu k Apolináři na poradnu. K Apolináři se žádné oblečení pro mimi nenosí, až na cestu domů, takže jen tašku na porod a šestinedělí s věcmi pro sebe a pro mimčo na cestu domů. Ale i tak nad tím budu koumat 😉

werinka1
26. únor 2012

Ahojky, tak mě zítra čeká kontrola a dozvím se, kdy bude odběr vajíček. Já už se tak těšim, snad víc jak minule. Už chci být prostě zase těhule 🙂 Kolem mě je teď přímo těhotenskej boom. Akorát je mi divný, že mě dnes, nejdéle zítra končí stimulace a já vůbec necítim bolesti břicha, nejsem vůbec nafouklá.....Pamatuju se, jak sem se cítila při tom prvním IVF. Poslední dny jsem myslela, že se vznesu, to bylo hrozný. Nemohla jsem ani dopnout džíny. Že by to bylo tim, že mám teď krátký protokol? No nevim, to se mi nezdá, ale jaký jiný vysvětlení? Nebo méně vajíček.....příp. nebudou folikuly dost velký 😒 No, uvidíme zítra. Hlavně už žádné zklamání prosíííím ☹

bugee
26. únor 2012

@werinka1 Neboj se, stimulku teď snášíš prostě líp, to je bezva, ne? A nevymýšlej žádné neexistující komplikace, zatím je vše OK 😉 A i kdyby vajíčka ještě nebyla dost velká, tak Ti maximálně doktor přidá pár dní stimulky navíc. Držím na zítřek palce, ať se folíci ukážou 🙂

babka
26. únor 2012

@werinka1 Taky držím palečky na zítřejší kontrolu!

xavera
26. únor 2012

@bugee ahoj, tak jsem sondovala u Adélky, která se narodila před měsícem v Podolí. Oblečky na miminka tam mají, ale prý hrozné. Jsou to nějaké nešikovné košilky, zavazovací na mašličky a hrozně veliké. Lepší je prý mít své oblečení. Adélka ještě teď měsíc po narození nosí velikost 50, jen některé 56. Při narození měřila 52 cm. Tak nevím no, asi teda bude stačit ta 50-ka.

bugee
26. únor 2012

@xavera Hm, já taky slyšela, že ty nemocniční oblečky jsou děsné, ale dovolí nám vzít si svoje? V každé porodnici je to jiné, zeptám se na kurzu, ale začínám až 27.3., tak doufám, že se ho vůbec dočkám... Díky a dobrou!

pentagras
26. únor 2012

holky, jakej jste koupili teploměr pro mimčo ??

xavera
27. únor 2012

@pentagras jéje, zatím žádnej 😀 prý je dobrý digitální do ucha...ne ten do zadečku, to některá miminka děsí.

xavera
27. únor 2012

@bugee v Podolí to určitě dovolí, jinde nevím. Taky jsem se dozvěděla, že je třeba mít opravdu vše s sebou...nemají tam skoro nic, snad kromě lihu na pupíček. A přitom v seznamu na stránkách Podolí to uvedeno nemají, tam je jen pár položek typu pantofle a ručník. Přijde mi, že sází na tu věhlasnou lékárnu, co tam je, kde je pak každý nucen nakupovat. Člověk jim vyplácne 2000 Kč za předporodní kurz a otce u porodu a pak ještě 100 za každý den v porodnici a oni tam nemají ani buničité čtverečky na ošetření pupíku. No nic - já si nakonec sbalila podle seznamů různých holek vše možné, radši víc než míň 🙂