Pojďme se pozitivně povzbudit - snažení o miminko

maikkynna
4. říj 2013

Ahoj snažilky, rozhodla jsem se pro založení diskuze, která bude sloužit k tomu, abychom si předávaly rady, jak napomoci k tomu, abychom se konečně dočkaly miminka. 🙂

Je mi 25 let a s přítelem se snažíme už pátý měsíc a já jsem se rozhodla trošičku napomoct. Začala jsem pít kontryhelový čaj a čaj z maliníku… do toho beru kyselinu listovou a snažím se zdravě stravovat. Doktorka mi doporučila nosifol, ale ještě jsem si ho nekoupila, říkala jsem si, že vyzkouším čajíky a pak by třeba přišel na řadu. Brala jsem antikoncepci od patnácti let a před rokem jsem vysadila. Měla jsem hodně nepravidelnou MS a stále není ukázková, tak se snažím o nápravu. Moje gynekoložka to vůbec neřeší. Vždy pronese něco ve smyslu… NO JO, NÍZKÁ DĚLOŽNÍ SLIZNICE, ALE TO SE STÁVÁ. V podstatě mi nikdy neporadila.
Naivně jsem si myslela, jak se hned zadaří, jenže tak lehce to nejde. Vím, že pět měsíců je krátká doba, ale všechny mi určitě rozumíte 🙂 .

Tato diskuze bude sloužit pro ty, které se snaží a popřípadě něco užívají, aby si napomohly. Prostě si budeme předávat rady a zkušenosti 🙂 . Budeme se povzbuzovat a sledovat, jak jedna po druhé přispěje tím, že se povedlo  Vím, je tady už spousta diskuzí na toto téma, ale už jsou dost nepřehledné, tak zakládám nové 🙂 .

Budu ráda, když se připojíte 🙂 .

krausule
4. říj 2013

@maikkynna no toto je muj třetí gynekolog 🙂..ja mnela na ne Bohužel smulu..když jsem s doktorkou před léty řešila antikoncepci tak jsem uvažovala o telísku a nechtela už brat prašky..a ona po mne "doslova vyjela"..proč to chci menit,když mne to nedela problemy a zavadet telísko je daloko naročnejší a taky to ma svoje nevyhody-je mne to jesny jde o penize-když človek vraži penize každe tři mesice do antikoncepce-vyplati se to finančne vic..že..je to vyhodnejší..pro doktora..no vicemene mne tak vytočila,že jsem zmenila okamžite doktora..šla jsem k staršímu..kolegyne z prace mne to pomohla domluvit..pak jeden potrat,on nic..pry když jsem už jednou rodila a nemnela v tehotenstvi žadne problemy..tak to pry řešit nemusime..i když jsem mu řekla že toto už je ale muj druhy potrat..před synem jsem totiž taky spontanne potratila ve třetim mesici..tak jsem to tedy nechala byt..pak za 4 mesice opet tehotenstvi a opet spontanni potrat v 8 tydnu..když jsem mu řikala že to předsi nemuže byt nahoda podruhe za sebou tak se jenom usmival,a řikal at počkame pul roku,skusime to znovu a pokud by se to opakovalo opet začnem tedy neco řešit..to mne dorazilo a okamžite jsem zmenila doktora potřeti..z toho všeho jsem se poučila,že v dnešni dobe opravdu každy kope sam za sebe-a pokud si nechaš vše líbit a nebraniš se..tak si s tebou delaji co chtejí-nebo lepe řečeno nedelají nic..moje nova pani doktorka je užasna-okamžite mne poslal na hematologicke testy..promluvila se mnou..rozebrala všechno..nemužu si ji vynachvalit-to je uplne jiný přístup-a o tom to je..takže co s toho vyplyva?Pokud maš pocit,že nedela pro tebe maximum a taky neřeši tvoje otehotnení dostatečne-zmen si doktora..maš na to v dnešní dobe právo..a je to tvoje telo a tvé zdraví.. 🙂

krausule
4. říj 2013

@lucie211 Ahojky-tři mesíce není moc..neboj povede se..držim palečky.. 🙂

krausule
4. říj 2013

@elisafabri ahoj-neblázni-jsi ješte mlada..a musíš veřit..to je základ uspechu-to mne pokažde přízvukuje 😀 moje doktorka. 😀

elisafabri
4. říj 2013

@krasule já vím, mám ještě spoustu času Achjo

eliza2
4. říj 2013

@elisafabri ahojky vyzkoušeli jste oba wobenzym? Ten umí také zázraky. Je to teda drahý špás, ale znám ženské kterým pomohl.A když už baští i partner, tak pak je to ještě lepší.Podle toho že zmražení sněhuláčci nepřežili značí že chyba by mohla být v obou. Takže jestli to pro vás není drahý špás, tak bych to vyzkoušela.

maikkynna
autor
4. říj 2013

@uztotakbude Taky se budu muset ozvat nebo změnit Dr.

@lucie211 To je taky chvilička co se snažíte. Já jsem si myslela, že se povede hned a nenapadlo mě, že budu muset řešit, jak k tomu dopomoct.

@elisafabri Dva roky je docela dlouho, ale jak říkají holky, jsi mladá a určitě se povede 🙂

maikkynna
autor
4. říj 2013

@krausule Někdy opravdu žasnu, jak jsou lékaři bezohlední. Kolikrát bych řekla, že je vyloženě otravuje, když přijdeme s nějakým problémem. Potom si o to víc vážíme těch, co si dají práci, aby pomohli.

Já si budu muset najít lékáře v Brně.

krausule
4. říj 2013

@maikkynna Přesne jak říkaš..ja byla ulne znechucena a jak jsem po tom druhem potratu odchazela od doktora tak jsem bulila jak želva-protože jsem čekala aspon nake geneticke testy nebo ja nevim-a on jenom skuste to po pul roce ješte jednou až potřeti kdyby jste potratila začnem to řešit..copak si to neuvedomujou co to s ženskou psychikou dela??A jak to ma človek toho pul roku vubec vydržet a pak jit do dalšího tehotenstvi s pocitem,že nic pro to neudelal aby se aspon preventivne zapranilo dalšímu potratu?Naštesti mne pomohla s doktorkou opet kamoška a mam ji na klinice ve Zline na Tomašove a musim řict že je opravdu bezvadna..ješte tak otehotnet 😀

maikkynna
autor
4. říj 2013

@krausule Je dobře, že sis našla dobrou lékařku. Já jdu na gyndu za měsíc, tak se pokusím trošku víc projevit a třeba mi pomůže a něco společně vymyslíme.

eliza2
4. říj 2013

@krausule a poslali tě aspoň na hematologii , někdy je při potratů právě vada v krvi matky, pak stačí jen ředit krev od začátku a těhotenství se donosí

krausule
4. říj 2013

@maikkynna ja tam jdu taky příští týden,chtela bych se poptat co dal.byla jsem tam naposled v lednu a ptala se jestli mam problem s otehotnenim a ja ji řikala že s otehotnenim ne-že jsem dvakrat po sobe otehotnela behem mesice-dvou.. 😀 jak naschval.. 😀

krausule
4. říj 2013

@eliza2 ano-to bylo první co udelala že mne okamžite poslala na hematologii-tam mne akorat našli najaky mutačni gen heterozygot nebo neco takove pozitivní jinak ale pry to ma 30%..lidi-nebo tedy maminek mne tvrdili-ale v každem připade pry hned jak zsitim že jsem tehotna mam tam dojit-na injekci preventivne-ale ted pro zmenu nemužu otehotnet.. 😀 od března

eliza2
4. říj 2013

@krausule tak už jenom otěhotnět a hned valit pro léky a mělo by to být ok, budu držet pěstičky ne jenom tobě, ale všem kdo se snaží

krausule
4. říj 2013

@eliza2 dekuji mooc..jinak mooc zavidím,myslím to samozrejme v dobrem..5 detiček..vav...ja mám jedináčka..a brachove nebo segra mu tedy rozhodne chybí..je to krasne mit tak velikou rodinu..si štastny človek 😀

neominka
4. říj 2013

Me se podarilo otehotnet okamzite napoprve ( v dnesni dobe vzacnost)...Bohuzel 5.9.2013 jsem podstoupila v 16tt vyvolanej porod ☹ Nase malicka holcicka mela Downuv syndrom+srdecni vadu ☹ Nikomu nepreju to co jsem zazila a hlavne citila pri porodu ☹
Ale zivot jde dal a ja neztracim nadeji na dalsi zdrave miminko 🙂 Vcera jsem dostala MS ( nikdy v zivote jsem nemela takovou radost z MS ). Uz jsem si pekne vypocitala i plodne dny a pak sup s tatkou na to🙂
Doufam, ze vse tentokrat probehne v poradku...
Vsem vam preji at taky brzo vidite //carky-je to nepopsatelny pocit....:-****
Hodne stesti🙂

krausule
4. říj 2013

@neominka to mne moc mrzí..musí to byt daleko horší jako když "si příroda poradi samovolne" hned na začatku krvacením jako u mne..je to taky rána-ale myslím si že daleko horší je to,co jsis prožila ty..a co ti říkali,mužeš se začít snažit hned?Mne každy tvrdil neco jineho..

neominka
4. říj 2013

@krausule to vis, ze mi nikdo nepotvrdi, ze muzu zacit hned....
Ale maminky, ktere potrati samovolne a otehotni hned maji vetsi sklon k tomu aby se to opakovalo. Me se miminko drzelo,takze mam vetsi predpoklad k tomu, ze i kdyz otehotnim, tak se nemusi nic stat. Ptala jsem se na to sama v nemocnici doktora jaky je rozdil mezi mnou a maminkou co potratila. Ale to neznamena, ze se nemuze nic stat...
Kdyz zavru oci porad citim, to mrtve telicko jak rodim ☹((((( To vis, ze jsem si proplakala oci,ale pak jsem rekla dost a ono to pomohlo. Dala jsem se rychle dohromady, protoze hroutit se nema vazne smysl. To neznamena, ale ze na to miminko nemyslim a ze me ta ztrata uz neboli. Ziju pro budoucnost. A po techto MS to zkusime znova. Nebudu prvni a ani posledni. cetla jsem spoustu pripadu tady na Koniku, ze maminky dokonce otehotneli po sestinedeli a maji doma zdrave deti

krausule
4. říj 2013

@neominka ja to vubec netušila,že v 16 tt se už rodí normalne..mimi..musí to byt opravdu težke..maš pravdu-mne říkali počkat minimalne tři mesice..než to telo se da trochu dohromady..deloha a tak..ale aspon jedna vec te muže tešit..že si otehotnela v podstate skoro hned..a to je první veliké plus..nekdo ma problem vubec otehotnet..a pak že deloha ti plod krasne drží..ja mám problem to donosit-pro mne jsou prvni tři mesice krizove..budu si asi muset pichat injekce ne ředení krve..pokud tedy vubec otehotním..od března se to nekonečne vleče..

neominka
4. říj 2013

@krausule 16tt uz je 2.trimestr a to uz musis rodit .-(
Drzim mocpalecky at to dopadne dobre:-* Clovek nesmi stracet nadeji🙂

krausule
4. říj 2013

@neominka No ja tobe taky.. 🙂 🙂

prdelka123
5. říj 2013

Včera jsem byla v nemocnici aby mě zkontrolovali ano natáčeli mě a řekli že vidí kontrakce ale slabé a chhteli si mě tam nechat ale man to 3 kroky domů tak jsem šla řekli mi že o víkendu počítají že boudu rodit,tak ještě di mě pro jistotu sáhla a usmála se a řekla krásný výsledek ale slabé bolesti mám není to tak strašné už 3 den ale necítím se že bych šla rodit a moje ginoloska mi odstranila 2.10 hlenovou zadku nebo jak se to říká tak já nevím máte někdo zkušenosti prosím jen mě zajma kdy to tak přijde dekuji moc...ještě něco může mi prasknout voda i když nemám silné bolesti no a 14.10 mám termin tak já už tomu nerozumím

krausule
8. říj 2013

Ahojky holky-mate neco noveho??Ja dneska 8DC snaženíčko pokračuje.. 🙂 🙂

bazarky
23. lis 2019

Holky proc me muze bricho bolet po ovulaci? Zacinaji se mi vracet zaludecni stavy, divne od zaludku, sem tam prsa, ale ne bradavky... Podbrisek picha sem tam a tlak v nem..vcera pichava bolest na leve strane podbrisku... Podle kalkulacky jsem mela ovu 13.11 - 12.bylo mozne "oplodneni"... Na gynekologii 19.11 pro velke boleyti mi dr rekla ze si mysli, ze jsem mela ovu den pred tim, tedy 18.11..delala mi vnitrni ultrazvuk, podle ultrazvuku mam zvysenou delozni sliznici - to znamena co? :roll:.. Dalsi MS bych mela mit az 1.12. NIKDY jsem nevedela ze ovuluju - zadne priznaky jsem nemela.. Testy jsou negativni, ovu test byly 2 carky, jedna uuuuuuplne slaba a jedna vyrazna... Menses byla od 28.10-3.11.. Co by to mohlo byt? :nevim: 8o... Vytok bily, tahly, hlenovy viz foto... ( foto focene vcera).. Hrozne jim v noci, pres den minimalne, kovova chut v puse - po stranach jazyka... Je to nejaky priznak neceho? Podle kalkulacky jsem teda 10DPO podle dr 5DPO... :?

zacinajicisnazilka
13. bře 2020

Ahoj holky. Pridam se k vam 🙂 v listopadu jsem po 15 letech vysadila HA a prvni menstruaci dostala 31.12.2019, nejkrasnejsi menstruace 🙂 Od te doby ji mam pravidelně po 32 dnech. Zacala jsem pit kontryhelovy caj a Fertipronu, zobu i Drmek a merim BT 🙂 ale v lednu jsem byla nemocna a skoro ceky unor jsme cestovali v Malajsii, takze ty teploty byly silene 🙂 Ale je tu jaro a na jare se priroda probouzi 😃🌺