Těhotenství kolem 40 let, jak vše snášíte?

makina1977
14. kvě 2017

Je mi skoro 40 let a jsem těhotná nyní v 19 tt, chtěla bych se s Vámi podělit o vaše pocity a jak se celkově cítíte. Nevím jestli je to tak u všech ale já ukrutně přibírám na váze. Už nyní se nemohu hýbat.Když mám vylézt schody tak pláču zoufalstvím,funím jako lokomotiva. Pohyby cítím jen cca 1 za den.Je to mé 3 těhotenství ale to 2 bylo před 16 lety, takže jsem jako Alenka v říši divů. Budu ráda když se někdo přidá.🙂🙂

jenysek
14. kvě 2017

Ahoj, je mi 39 a jsem 35 tt, už začala taky krize, zvednout se z postele je problém, ale moc jsem nepribrala, jenze jsem zacinala na 80, tak ted skoro 90 a hruza. Mam deti 13 a 10 takže uz jsem taky vse zapomnela a mám hrůzu z toho, co prijde 😁 No, ňák to dáme 😀 musime.

bervidova
14. kvě 2017

Já jsem rodila letos a to tři týdny před 40.narozeninami. Syna mám skoro šestiletého. Přibrala jsem 8 kilo,minule taky. Pokud jsem stála za židlí a nebylo vidět bříško,tak nikdo nevěděl, že jsem těhotná. Energie jsem měla na rozdávání,i když jí nebylo jako u prvního,ale to bych nepřisuzovala věku,ale péči o syna (ráno v pět vstávat, busem do mš, pak utíkat 2,5km do práce). Porod jsem měla tentokrát jiný - ten první byl rychlý - přišla jsem po sepsání dokumentace na box a za 13 minut byl syn venku. Tentokrát to bylo ještě rychlejší a musím říct,že ačkoliv to kur..sky bolelo jak to šlo rychle, tak jsem si porod užila a líbil se mi 🙂)) Samozřejmě mi byla vzhledem k věku doporučena genet.konzultace a odběr plodovky, což jsem zvážila a nakonec absolvovala. Takže věk je v pohodě🙂

sedlackovak
14. kvě 2017

Ahoj já mám sice za 5 měsíců 38,ale toto těhotenství je jiné než když jsem čekala svého syna před 18 lety,je mi víc zle,nemám moc chuť k jídlu,místo přibírání hubnů a jelikož v listopadu jsem v 7tt potratila mám neustálý strach jestli miminko je v pořádku.Předtím to bylo prostě jiné než teď. Myslela jsem,že si toto těhotenství více užiju, ale spíše žiju ve strachu ať je vše v pořádku

monika9916
14. kvě 2017

Ja jsem rodila v 39 letech, 17 let po prvnim porodu. Obě těhotenstvi pohodové. U druheho porodu jsem přibrala 25 kg, ale prej jsem byla hodně zavodněna. Dcera byla v břisku lenoch , taky se ji nechtělo moc hýbat. Ke konci jsem taky už funěla a hlavně jsem nemohla vůbec v noci spát , celej člověk mě bolel🙂 Jsem ráda, že i v takovém věku jsme si ji pořídili🙂

verunkanatalka
14. kvě 2017

Ahoj,mě je 38 let.Čekám druhou dceru.Té první je 18 let.Taky jsem vyjukaná a víc se všeho bojim.V prvním těhu jsem pribrala 15 kg a teď mám 20 dní do termínu porodu a přibrala jsem 2 kg.Doktor říká,že je vše ok.Mimčo má už teď aj

verunkanatalka
14. kvě 2017

Já to poslala nedopsané☺.Mimi má už teď kolem 3 kg.Je to zvláštní,ale po psychické stránce toto těhu proživám hůř než to ve 20-ti letech..

lencak80
14. kvě 2017

Tak si ctu prispevky...mam dva kluky....premyslim o tretim mimcu. Manzel by chtel hned....ale jelikoz dva roky resim nejake zdravotni problemy, tak jsme to nechali byt...jinsk uz bychom treti meli. Bylo mi letos 37 a denne myslim na to...jestli ano nebo ne....ale spis bych chtela. Vysledky mam ted dobre. Kdyz jsem byla mladsi tak jsem nad tim tolik nepremyslela.

plksv
14. kvě 2017

Třetí dítě jsem měla v 38 letech. Úžasné těhotenství, až do konce jsem byla v práci - učím na gymnáziu a studenti byli skvělí. Absolvovala jsem pouze 2 velké utz, kluk byl živel 🙂pohyby jsem cítila brzy a často, i děti nebo tatínek, jak sáhli na břicho - hned pohyb. Monitory před porodem jsem odmítla. Porod byl teda ze všech nejdelší - 6 hodin.

kackacka37
14. kvě 2017

Rodila jsem pred 3 mesici v 37 po 12 ti letech, vse jsem si uzivala a uzivam doted daleko intenzivneji, hrozne me to bavi, v hlave mi i uz behem tehu klicila myšlenka na treti😀...no to je ve hvězdách...jen tech posledních 10 tydnu těhotenství bylo pro me fyzicky docela narocnych a pak muj prvni prirozenej porod (prvni byl cisarem), kteryho jsem se tak bala, vyvolavanej ale úžasný..ten pocit kdyz to mimco je najednou na břiše bomba bomba...

mku
14. kvě 2017

@makina1977 me je necelych 39 a prvni dceru jsem mela ve 27. Porody zatim srovnavat nemuzu, ale tehotenstvi je jine uplne ve vsem... s dcerou me do sesteho mesice vubec nic nebylo, makala jsem o sto sest a vubec jsem nevnimala ze jsem tehu.. pak najednou hrozil predcasny porod, mela jsem vysoky tlak atd... takze jsem zbytek tehotenstvi musela lezet...
Ted u druheho jsem mela pekelne obdobi 8-18tt, zvracela jsem i vodu, dvakrat jsem byla na kapackach... od zacatku tehu jsem na neschopencea krome toho zvraceni mi vubec nic neni, jen mam pro zmenu sileny nizky tlak a strasne blbe pribiram..

makina1977
autor
14. kvě 2017

Super ze je nas tolik...ani jsem to necekala. Je to super kdyz se clovek muze podelit a vyslechnou i jine zivotmi pribehy. Jeste neco k sobe budu rodit cisarem , takze uz vim co me ceka. Bude to muj treti porod timto spusobe . Vidim ze obavy a strch mame skoro kazda, ale musime si verit ze to zvladnem. Jinak jeste je toto tehotenstvi pro me jine... Je pocato pomoci Ivf.

jirka2009
15. kvě 2017

V únoru jsem oslavila 40 . A v březnu se nám narodil Martínek. Je to naše čtvrté dítko (neplánované), přitom nejstaršímu bude 20. A nelituji. Dnes má náš brouček 2 měsíce. A tak jak píší holky výš - těhotenství bylo jiné, ale do 17 tt jsem pracovala - v prádelně v místních lázních. A porod? Přijeli jsme o půl 3 a ve 3.14 byl malý na světě. Bez jediného stehu. Vážil 4260 g a měřil 53 cm. Takže za mně nebojte se ve 40 nejsme staré , ale je to o pocitu každé z nás.

sangina
15. kvě 2017

@makina1977 Dobrý den..já porodila chlapečka v 38 letech..těhotenství pohodové,vše jsem zvládala levou zadní....a klidně bych si to zopakovala

soyevita
15. kvě 2017

Ahoj holky,já si 4dcerku porodila skoro ke 43.narozeninám.
Věk je jen číslo😉

makina1977
autor
15. kvě 2017

Je fajn si procitat vase pribehy, clovek se hned uklidni a rika si ze mit dite v nasich letech je dnes normalni. Nekdy si ale pripadam kdyz si tak vykravuji s brichem ze si na me lide ukazuji. Ale je to asi jen muj pocit. Dnes je to naopak normalni , kdy zeny rodi v techto letech. Mohu mit prosim dotaz. Mela nektera zvas bolesti podbrisku a zad...dneska me to zase trapi tak se ptam zda je to v tomto tydnu normalni a bezne. Mivala jsem bolesti v 1 trimestru ale ted v 2 zatim moc ne. Trosku me to vydesilo. Ale neni to nic hrozneho, jen memzes bolesti.... Joooo a bude to asi holcicka .. Rozarka. Starsi 20 dcera je nadsena, synovi 16 to je fuk puberta s nim mlati a pritel chtel kluka, ale uz si zvyka a tesi se na holcicku. Rika ze uz ted ji miluje..🙂

pety91
15. kvě 2017

Já myslím, že když dobrý zdravotní stav, tak je žena max. více unavená, ale jinakv poho.

kvakuska
15. kvě 2017

Držím vám všem palce, sama jsem rodila své první dítě před téměř čtyřmi lety a byla jsem ve věku, kdy jsem byla blíž padesátce než čtyřicítce. Vím že někteří z mého okolí si klepali na čelo, tak stará a těhotná, ale bylo mi to jedno, plula jsem si na růžovém obláčku a co si kdo myslí jsem neřešila. Těhotenství naprostá pohoda, pracovala jsem do poslední chvíle. Porod císařem, báli se takhle staré prvorodičky. Nemám tedy srovnání s těhotenstvím a porodem v mládí, ale musím říct že i teď je vše v pohodě, dítě si maximálně užíváme a vše zvládáme. jak to tak někdy ve školce poslouchám, tak jsme asi akčnější než spousta mladších rodičů. Tím nechci říct, že bych viděla věk 40+ na dítě jako ideální, ale není to ani žádná tragédie 😎

makina1977
autor
15. kvě 2017

@kvakuska Vas pribeh je obdivuhodny...ja jeste malou nemam v naruci a uz se strachuji jak vse budu zvladat. 🙂

jirulejira
15. kvě 2017

Je mi 40 a cekam treti 13 t a mam dva kluky 16 a17 let taky si pripadam jak prvnicka 🙂

vicy
15. kvě 2017

Letos mi bude 37 a čekám 3 mimčo nejstarší holka 17 a kluk 11,rozhodně si to víc užívám než před tím.Do práce jsem chodila do poslední chvíle a teď už jen čekat.TP mám 21.5. A stále bych něco dělala.Na malou se moc těšíme.

petasites1
15. kvě 2017

Tak já mám tři týdny po porodu 4 dítěte a je mě 42, v těhotenství jsem byla jen víc unavená ale jinak pohoda a i porod byl rychlý a bez problemu

cejc
15. kvě 2017

V rijnu mi bude 40,ted js 20tyden. Prvni ctyri mesice hrozna unava a nevolnost coz jsem s prvnim tehotenstvim v pred 9lety nemela, halt starnem🙂🙂🙂ale tohle mivaji I mlady maminy🙂. Jinak ted zatim absolutni pohoda,cekame Rozarku 🙂doma mame 8letyho Honzika

radac
15. kvě 2017

Ahojky 🙂, vek 37 let ( v prosinci 38) a cekam 2.dite. Termin porodu listopad 2017. Prvni tehu jsem si myslela des a hruza. Pribrala jsem 25 kg (puvodni vaha cca 60 kg). Porod nakonec cisarem. No a nyni? Ranni nevolnosti skoncily nedavno. Jim jak protrzena, jiz 4 kg nahore. Jakekoliv vune mi vadi a pohyblivost nebudu komentovat 🙂. Musim dodat, ze nez jsem otehotnela byla jsem zavisla na sportu - beh, posilovna. Tak snad budou uz jen pozitiva do porodu 🙂. Chci se zeptat, nemate nektera problem s tim, ze Vam natekaji nohy a ruce? Co s tim? Dekuju 🙂

hermanecka
15. kvě 2017

já mám 3týdny po porodu ve 37lerech..těhotenství ok, porod rychlý..máme zdravý životní styl a připadám si fyzicky na tom lépe než některé maminky kolem 25roku u nás na hřišti-nadváha apod..

winter
15. kvě 2017

Také se přidávám, je mi 43 a doma máme 8 letou dceru. Těhotenství snáším hůř než to první, co je úplně nejhorší je chůze do schodů. Vyjdu z přízemí do 1. patra a musím si sednout. Procházka je pro mě spíš utrpení, vláčím se čím dál pomaleji. Spát už nemůžu skoro vůbec. U prvního jsem to měla sice stejně, ale až tak 6 týdnů před porodem, taď to přišlo v asi 28tt. Jinak je vše v pořádku, chodím normálně do práce a ještě k tomu se chystám za 3 týdny na státnice. Kdyby nebyla ta únava, tak jsem spokojená.😉 Věk neřeším, i když se mě už několikrát stalo, že jsem řekla, že jsem těhu a druhá strana mi řekla, že si mysleli, že jsem jen hodně přibrala. Někteří to nemohou skousnout...

veverr1
15. kvě 2017

Ahoj mě bude v říjnu 37 let a termín porodu mám 29.5.017. Naplánovaný císař vzhledem k dmo a k těhotenské cukrovce. Je to můj první porod. Bojím se císaře. Máte někdo nějaké zkušenosti s plánovaným císařem, jak to probíhalo, na co se připravit a jak to co nejlépe přežít? A nerodíte nebo nerodil jste náhodou někdo v Mladé Boleslavi? Děkuji za odpovědi.

monikakad
15. kvě 2017

Nebojte se, přejde to,mě bylo na začátku taky zle, tlak a pálení žáhy, stále na zvracení a uteklo to a já jdu ve středu rodit 😁😂😂😂 ve čtyřiceti své třetí dítě..... První dítko je dcera a bude jí osmnáct, šestnáct let sem se modlila za pozitivní gravitest 😢. A teď sem šťastná za oba kluky i když v 38 a 40 letech...... Spíš sem počítala s tím, že budu babička 😀😀😀

skurinka
15. kvě 2017

Ahoj ja jsem ve 27tt a cekam sve 4 dite. Doma mam 12 leteho kluka a 10letou slecnu. Jako nekdy je to mazec uz ted si pripadam jak velryba a je fakt ze je to vice unavujici nez pred 10 ,12 lety jsem rychle unavena.Ale zase se moc tesim na toho naseho prcina ..uz jen chvilinku.A je tedy fakt ze jsem spoustu veci zapomela a mnoho veci zda se me nepotrebna .nez pred par lety.Ale holky to zvladnem a jako odmena bude muchlovanicko s tema orcinkama...zdar tehotenstvi😀

makina1977
autor
15. kvě 2017

@cejc taky cekame Rozarku..🙂

makina1977
autor
15. kvě 2017

@radac tak me zatim jen ruce...uz mam tesne prstynky...ale mozna je to jen tim ze uz mam 10 kg nahore.