V práci nad 12 hodin denně ve třetím trimestru

michnovka
17. říj 2017

Ahoj,z různých stran slýchávam různé názory ohledně vlivu přepracování nebo nadměrné pracovní zátěže na zdravý vývoj miminka.Jakou máte zkušenost? Víte o nějakých studiích,které se tím zabývaly a jaké jsou výsledky?Muze mít kancelarska prace denně 12hod i více negativní dopad na zdraví dítěte ve třetím trimestru těhotenství?Nemám deprese,ani nepociťuji stres,jen pracuji s vyšším nasazením,abych stihla do odchodu na MD dokončit projekty.Energii také kupodivu (a naštěstí) mám,zdravou stravu dodržuji i nějaký ten pohyb (denne chodim 7-10km).

biedronka10
17. říj 2017

Ahoj, ja pracovala nad12 hodin bezne ( pozor spravne tehule nesmi podle Zak. Pr.) a v pohode. A to jsem se nalitala, od Pc do vyroby a zpet. Mela jsem perne narocnou praci psychicky a byla zodpovedna za nekolik stredisek. A mela jsem toho spousty na bedrech od reklamaci, pres kvalitu vyroby, projekty atd. A to jsem ve 28tt skoncila na neschopence kvuli zdr. problemum (vysoky tlak, necitlivost pohybu) a klepu tuk tuk mala zatim v poradku a doufam ze tak bude. Zdravi je to nejdulezitejsi. Musis ty jak se citis odhadnout situaci. Pokud mas sily a jsi fyzicky i psychicky v pohode, neni problem.

madrilena
18. říj 2017

@michnovka Podle zákoníku práce nejsi povinna v těhotenství pracovat přesčas. Snažila bych se tedy v práci domluvit, aby Ti dali adekvání množství práce. Přetěžovat Ti moc nedoporučuju, protože tělo by na porod nemělo být vyčerpané.

lstuchlova
18. říj 2017

Ahoj, já doteď dělala 15 hodinové směny, ovšem ne v kanceláři, ale v kavárně - celý den na nohou a samé pobíhání (pro každý kus nádobí po schodech). U mě je vše v pořádku.

marquette94
Odpověď byla odstraněná
Zobraz