• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čím čistit zoubky 7mi měsíční dceři?

20. října 2015 
Mám 7měs. holčičku a chtěla bych se zeptat, jestli používat na čištění zoubků pastu. U Dr. jsem se ptala na fluor pro malou (starší dcera ho měla) a bylo mi řečeno, že se dnes už miminkům nedává, že mám koupit dětskou pastu Elmex a tou čistit malé zuby. Přijde mi to dost brzo na pastu, v 7měs.....zatím čistím jen vodou a kartáčkem.
Jak radili Dr. vám ostatním??? Díky předem!
9. bře 2008 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj,my teda ještě zuby nemáme,ale máme už přichystanou pastu i s kartáčkem.Prstáčkem.Babička to někde sehnala.Jmenuje se to Baby Orajel.Stalo to 115 korun.Od 4 měsíců.Zkus se zeptat v lékárně.
9. bře 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já slyšela,že na kartáček a pastu mají ty naši drobci ještě čas,zatím by mělo stačit čistit obyč čtverečkovou gázou.Myslím,že to bylo v Sama doma,ale to nechci kecat :wink: .Pastu by prý mohli spolknout a ono to není pro to jejich zažívaní nic moc :wink:
9. bře 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
my čistíme kartáčkem navlhčeným ve vodě.Sofi miluje rejdit si v pusince kartáčkem.Přesně se trefuje na své 3 zoubky :dizzy_face:
9. bře 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak kartáček v puseně u nás taky frčí :wink: :slight_smile:
9. bře 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No taky to budu používat až později.Nejdřív asi budu otírat gázou.Už ted,když jí s tím otírám obličej,tak to bere mě z ruky a cpe do pusy.Už se chystá. :slight_smile:
9. bře 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky zatím čistíme kartáčkem,namočeným ve vodě. :slight_smile:
10. bře 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dík, jste na tom s čištěním zoubků všechny jako já, pastu tady nikdo nedává, tak nevím .....stejně by mě zajímalo, od kdy se tedy pasta doporučuje.
10. bře 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od té doby,co se naučí plivat.Ale to nevím,kdy to čekat. :grinning:
10. bře 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
to uz se probitalo v kojencich za ten elmex jsem dostala nadane :grinning: od holek ale je fakt dobrej .podle me 7mes.holce staci voda a kartacek na prorezane zuby jak je zub jednou venku je to zub jak kazdej jinej byt dospelej cistit cistit a cistit!!!
11. bře 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když míval malý první zoubky a ještě hodně citlivé dásně, tak jsme používali klasický prsťáček. Moc to s ním ale nešlo, tak jsme po čase přesedlali na tyhle kartáčky https://www.nazuby.cz/GUM-zubni-kartacek-Baby-0-2-roky
Prsťáčkem jsme čistili bez pasty a teď už jsme samozřejmě na Elmexu :slight_smile:
20. říj 2015 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
já cístia hned pastou. nějak si nedovedu představit ji zoubky ne vyčistit. vida dle mě nestaci
20. říj 2015 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme pastu Weledu, je to takový gelík, dá se polykat a je dobrý na bříško:slight_smile:
20. říj 2015 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My čistíme pastou už co se ukázal první zoubek. Naše zubařka nám poradila Elmex a tak od malička obě mé děti používají pastu Elmex. Ta je od prvního zoubku do 6 let. Ale je trošku dražší. Včera jsem byla v Globuse a objevila jsem od značky Odol pasty rozdělené dle věku - na mléčné zoubky, pro děti od 3 do 6 let. Pro starší..Nyní je více možností i levnější varianty. Hlavně aby ,, chutnaly,, dětem :wink:
20. říj 2015 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek